Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το τελευταίο update εφαρμογων του κιτκατ μου βγαζει μηνυμα ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η IncallUI ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ και δεν βλέπω ποιος με παίρνει τηλέφωνο (ουτε μπορω να απαντήσω)

 

 

καμια ιδέα?

format καναμε μετα την εγκαταστασηηηη??πηγαινε ρυθμισεις εφαρμογων και κανε μια εκκαθαριση cache..επαφες και κλησεις!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα στην παρέα.Αγόρασα από το kaizer το 16αρι με T-mobile.Το θέμα μου ειναι οτι ενώ το έκανα root δεν μπορώ με τίποτα να περάσω custom recovery.Δοκίμασα όλους τους τρόπους και μου λέει access denied,ενώ στο recovery tools γράφει "not recornized recovery".Τι συμβαίνει?Η εκδοση είναι D80220b-262-01.Αν πάω να περάσω χειροκίνητα την ελληνική ρομ ,θα έχω θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update Για το LG g2 θα έλεγα πως τα πράγματα λειτουργούν μια χαρά. ...Το μόνο αρνητικό θα έλεγα που προσωπικά δεν με νοιάζει είναι το θέμα που έχει με την λήψη φωτογραφιών το βράδυ. ...Όποιος πιστεύει ότι έχει και κάτι άλλο ας το προσθέσει...

Υ.Γ Επίσης σε κάποιες συσκευές αργεί να εμφανίσει ποιος σε καλεί στην οθόνη...(στην δικιά μου συσκευή το κάνει...)

Αυτά θα έλεγα είναι τα προβλήματα που παραμένουν. ...

 

Τι θέμα έχει με τις φωτογραφίες το βράδυ? Ο οπτικός σταθεροποιητής δεν κάνει καλή δουλειά? Επίσης για πόση καθυστέρηση μιλάμε στις κλήσεις? Γιατί το είχα και σε ένα xperia αυτό το θέμα και πραγματικά με έβγαζε εκτός εαυτού.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχει με τις φωτογραφίες το βράδυ? Ο οπτικός σταθεροποιητής δεν κάνει καλή δουλειά? Επίσης για πόση καθυστέρηση μιλάμε στις κλήσεις? Γιατί το είχα και σε ένα xperia αυτό το θέμα και πραγματικά με έβγαζε εκτός εαυτού.

 

Η καθυστέρηση στην εστίαση σε χαμηλό φωτισμό είναι 1-2".

Η καθυστέρηση να ανάψει η οθόνη όταν σε καλούν ελαφρώς λιγότερη. Σκέφτομαι ότι ίσως η τελευταία έχει να κάνει με τον έλεγχο απάντησης με κίνηση - είναι ενεργοποιημένη σαν προεπιλογή η λειτουργία της αυτόματης απάντησης όταν το φέρεις στο αυτί σου. Αν δε βαριέται κάποιος, ας το δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το G2 εδώ και περίπου ένα μήνα αγορασμένο από Birdphone.

Δεν του έχω κάνει τίποτα από πλευράς rooting ή οποιοδήποτε άλλο "πειράγματος" και ενώ δούλευε μια χαρά τόσο καιρό ξαφνικά σήμερα εκεί που καθόταν έσβησε και δεν ξανάνοιξε ΠΟΤΕ!

Είχε περίπου 80% μπαταρία και δεν το είχα πειράξει καθόλου, ούτε καν για surfing στο net.

Δοκίμασα να το βάλω στο ρεύμα με τον μαμίσιο φορτιστή του για περίπου δύο ώρες αλλά και πάλι τίποτα, ούτε τα led ανάβουν και η οθόνη είναι νεκρή! Δοκίμασα και διάφορους συνδυασμούς κουμπιών μπας και κάνω κανένα hard reset και νοιώσει αλλά τζίφος!

Έχετε καμιά ιδέα γιατί θα το πετάξω στον τοίχο σε λίγο απ'τα νεύρα μου! Ενός μηνός τηλέφωνο... LG σου λέει μετά...

Τώρα θα πρέπει να μπλέξω με εγγυήσεις και να μου δώσουν ανακατασκευασμένη συσκευή και πάει λέγοντας.

Ευχαριστώ προκαταβολικά ρε παίδες και συγνώμη για την ένταση και έκταση του θέματος αλλά είμαι κάπως αγανακτησμένος.

 

Υ.Γ: Το τηλ. είναι Γαλλικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τσαντίζεσαι, συμβαίνουν αυτά σε όλες τις εταιρίες, ούτε έχει σημασία από που το αγόρασες. Πήγαινε το στο service της Lg για το οποίο ακούγονται τα καλύτερα σε σχέση με τα υπόλοιπα. Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, αφού καλύπτεσαι από εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ, καλύτερα να απευθυνθείς στο service της LG και σίγουρα θα βρεθεί η λύση! Πάντως έχοντας προσωπική εμπειρία με το service της LG για άλλη συσκευή μεν, μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως η εξυπηρέτηση που έλαβα ήταν άριστη! Καλά αποτελέσματα φίλε!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας αλλά εγώ ήθελα να αποφύγω το οποιοδήποτε service και να μην ανταλλάξω το ενός μηνός τηλέφωνό μου με αμφιβόλου ποιότητας ανακατασκευασμένο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το G2, το Nexus 5 και το HTC One. Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι το πόσο αργά φορτώνουν τα βίντεο στο youtube και τον chrome στα G2 και Nexus 5 ενώ στο HTC One ανοίγουν σφαίρα!!! Τι έχετε να πείτε?
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να επιλέξεις κρατάς το one και πουλάς τα άλλα μαζί με το iphone που έχεις για avatar. Βέβαια πουλώντας το G2 απλά θα βλέπεις λιγότερο youtube και θα σερφάρεις λιγότερο γαιτί θα σου τελειώνει η μπαταρία αλλά θα είσαι πιο γρήγορος.

 

Πολλά like λέμε...

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας αλλά εγώ ήθελα να αποφύγω το οποιοδήποτε service και να μην ανταλλάξω το ενός μηνός τηλέφωνό μου με αμφιβόλου ποιότητας ανακατασκευασμένο.

 

Ποιος σου είπε ότι θα πάρεις ανακατασκευασμένο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα στην παρέα.Αγόρασα από το kaizer το 16αρι με T-mobile.Το θέμα μου ειναι οτι ενώ το έκανα root δεν μπορώ με τίποτα να περάσω custom recovery.Δοκίμασα όλους τους τρόπους και μου λέει access denied,ενώ στο recovery tools γράφει "not recornized recovery".Τι συμβαίνει?Η εκδοση είναι D80220b-262-01.Αν πάω να περάσω χειροκίνητα την ελληνική ρομ ,θα έχω θέμα?

 

Ποιοί είναι όλοι οι τρόποι ;

Link to comment
Share on other sites

Η καθυστέρηση στην εστίαση σε χαμηλό φωτισμό είναι 1-2".

Η καθυστέρηση να ανάψει η οθόνη όταν σε καλούν ελαφρώς λιγότερη. Σκέφτομαι ότι ίσως η τελευταία έχει να κάνει με τον έλεγχο απάντησης με κίνηση - είναι ενεργοποιημένη σαν προεπιλογή η λειτουργία της αυτόματης απάντησης όταν το φέρεις στο αυτί σου. Αν δε βαριέται κάποιος, ας το δοκιμάσει.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εντάξει αυτά είναι πταίσματα κατά την γνώμη μου, μπορώ να ζήσω με αυτά. Αργεί να κάνει εστίαση. Όταν κάνει όμως, σε αποζημειώνει? Εκεί είναι το θέμα. Το καλό πράμα αργεί να γίνει ή δεν γίνεται ποτέ? :p

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εντάξει αυτά είναι πταίσματα κατά την γνώμη μου, μπορώ να ζήσω με αυτά. Αργεί να κάνει εστίαση. Όταν κάνει όμως, σε αποζημειώνει? Εκεί είναι το θέμα. Το καλό πράμα αργεί να γίνει ή δεν γίνεται ποτέ? :p

 

Σχολίασα το χρόνο γιατί είναι το μόνο που δε βρίσκεις online. Υπάρχουν πολλά δείγματα φωτογραφιών να δεις - δεν διεκδικεί βραβεία σε αυτό τον τομέα το G2, αλλά είναι παραπάνω από αρκετό...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το G2 εδώ και περίπου ένα μήνα αγορασμένο από Birdphone.

Δεν του έχω κάνει τίποτα από πλευράς rooting ή οποιοδήποτε άλλο "πειράγματος" και ενώ δούλευε μια χαρά τόσο καιρό ξαφνικά σήμερα εκεί που καθόταν έσβησε και δεν ξανάνοιξε ΠΟΤΕ!

Είχε περίπου 80% μπαταρία και δεν το είχα πειράξει καθόλου, ούτε καν για surfing στο net.

Δοκίμασα να το βάλω στο ρεύμα με τον μαμίσιο φορτιστή του για περίπου δύο ώρες αλλά και πάλι τίποτα, ούτε τα led ανάβουν και η οθόνη είναι νεκρή! Δοκίμασα και διάφορους συνδυασμούς κουμπιών μπας και κάνω κανένα hard reset και νοιώσει αλλά τζίφος!

Έχετε καμιά ιδέα γιατί θα το πετάξω στον τοίχο σε λίγο απ'τα νεύρα μου! Ενός μηνός τηλέφωνο... LG σου λέει μετά...

Τώρα θα πρέπει να μπλέξω με εγγυήσεις και να μου δώσουν ανακατασκευασμένη συσκευή και πάει λέγοντας.

Ευχαριστώ προκαταβολικά ρε παίδες και συγνώμη για την ένταση και έκταση του θέματος αλλά είμαι κάπως αγανακτησμένος.

 

Υ.Γ: Το τηλ. είναι Γαλλικό.

Εμένα μου έσβησε η τηλεόραση LG 600ων Ευρώ καινούργια 2 μηνών και έμεινα χωρίς τηλεόραση! Είναι στο σέρβις και περιμένω τί θα κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασες?ή δεν είναι για την περίπτωσή σου?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

1.Μέσω adb-2.Μέσω bb-3.Μέσω flasify.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σημερα ηρθε το g2 και βλεπω πως ειναι απο Ελβετια, με κωδικο SWS. Ειναι ακομη στην 4.2.2. Μπορω να δω ποτε θα αναβαθμιστει στην 4.4.2 ; Πιστευω ειναι σιγουρο πως θα παρει την 4.4.2 σωστα;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σημερα ηρθε το g2 και βλεπω πως ειναι απο Ελβετια, με κωδικο SWS. Ειναι ακομη στην 4.2.2. Μπορω να δω ποτε θα αναβαθμιστει στην 4.4.2 ; Πιστευω ειναι σιγουρο πως θα παρει την 4.4.2 σωστα;

 

Δοκίμασες να ψάξεις για update ; Έχει βγει για τα Ελβετικα η 4.4.2 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...