Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω ξανά ρωτήσει .Μπορεί να μας πει κανείς εάν έχει φτιάξει το θέμα με το focus με το καινούριο update ;

 

Φίλε το βράδυ να κατεβάσεις τα megapixel Από 14 στα 10 πχ . Δεν έχει νόημα να τραβάμε 14 βράδυ. Θα δεις ότι θα κάνει πιο γρήγορο focus

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το τηλέφωνο δέκα μέρες πριν το Πάσχα. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής. Αν και εγώ δεν κλείνω ποτέ το κινητο το σωστό ειναι να κάνουμε μιά επανεκίνηση κάθε δύο-τρεις μέρες. Αν πάντως το πρόβλημα συνεχίζετε η συσκευή διαθέτει backup κάντε το και κάντε μιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το βράδυ να κατεβάσεις τα megapixel Από 14 στα 10 πχ . Δεν έχει νόημα να τραβάμε 14 βράδυ. Θα δεις ότι θα κάνει πιο γρήγορο focus

 

Στα 10 τραβάω συνέχεια .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι! Σε κανονικο φωτισμο εχει αισθητη διαφορα στην ταχυτητα. Στις βραδινες ειναι αρκετα πιο αργο..

 

Μάλιστα ,δηλαδή πάλι δεν το φτιάξανε το θέμα με το φλας και το αργό focus .

Μάλλον ο xdabbeb κάνει καλύτερη δουλειά και από την LG .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή, μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχουν ηλίθια κλειδώματα στυλ knox, ή κλειδωμένος bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή, μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχουν ηλίθια κλειδώματα στυλ knox, ή κλειδωμένος bootloader?

Προχώρα άφοβα. Τα μόνα σημεία στα οποία υστερεί η συσκευή και θα πρέπει να σκεφτείς πόσο σημαντικά είναι για σένα, είναι η λήψη βίντεο και η λήψη φωτο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα άφοβα. Τα μόνα σημεία στα οποία υστερεί η συσκευή και θα πρέπει να σκεφτείς πόσο σημαντικά είναι για σένα, είναι η λήψη βίντεο και η λήψη φωτο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Τέλεια, θενκς! Έβαλα πωλητήριο ήδη στο oppo find 7a.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ετσι δε σε ικανοποιησε το οππο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ετσι δε σε ικανοποιησε το οππο;

 

όχι όσο περίμενα. παίρνεις ένα κινητό-τηγάνι με 5.5 ίντσες οθόνη ώστε να την ευχαριστηθείς, και δεν είναι καθόλου καλή.

 

Τεσπα, σορρυ για το off-topic :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!

 

Είμαι κατοχός του κινητού εδω και 1,5 μήνα και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος, αλλα μετά απο την τελευταιά αναβάθμιση που του έκανα 4.4.2 δεν μου δουλεύουν καθόλου τα δεδομένα του κινητού. Δηλαδή παρά το ότι τα ενεργοποιώ εξακολουθούν να φαίνονται απενεργοποιημένα. Υπαρχεί κάποιος στον οποίο να έχει συμβεί κάτι αναλογό;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο δικός μου λέει 200μΑ. Ξέρει κανείς τι εννοεί σε σύγκριση με το 1,8Α που θα έπρεπε να είναι?Να υποθέσω πως είναι 0,2Α?Γιατί παρατηρώ πως κάνει να φορτίσει περίπου 3 ώρες .Λέω μήπως είναι γενικά αργός.Τον φορτιστή μου τον δώσανε από το κατάστημα και δεν είναι από άλλο μοντέλο.Όσο για την επαφή που αναφέρει ο zerv_5800 θα το δώ στην επόμενη φόρτιση και θα είμαι και με μια ταινία συσκευασίας με το άλλο χέρι να βρούμε το σημείο του.Σαν τις γυναίκες ;) ψάχνουμε το σημείο τους.....:D
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, πέρασα κι εγώ την νέα αναβάθμιση (20D). αναγκάστηκα να την flashάρω, μιας και το ΟΤΑ δεν έβρισκε τίποτα. δοκίμασα το knock code, πολύ καλό αλλά αχρηστεύει τελείως τη lock screen. δηλαδή δεν δουλεύει το knock on για να ανοίξει απλά η οθόνη (εκτός κι αν κάνω εγώ κάποιο λάθος). δηλαδή άμα θες απλά να δεις την ώρα ή πρέπει να βάλεις το knock code σου για να σε βγάλει στην αρχική οθόνη ή πρέπει να πατήσεις το lock button. με ψιλοξενέρωσε αυτό και ξαναέβαλα να ξεκλειδώνει με path, όπως το είχα και πριν.

 

edit: δείτε πώς είναι στο κορεάτικο:

για μένα έτσι θα έπρεπε να ήταν. να κάνεις διπλό tap, να ανοίγει η lock screen και εκεί αν βάζεις το knock code.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει εάν το g2 έχει τα ίδια προβλήματα που αναφέρονται για το nexus 5? Όπως για παράδειγμα ο θόρυβος (φύσημα) κατά την εγγραφή βίντεο ή πρόβλημα με την κλήσεις όπου ο καλούμενος παραπονιέται ότι δεν ακούει καλά τον καλών?
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, πέρασα κι εγώ την νέα αναβάθμιση (20D). αναγκάστηκα να την flashάρω, μιας και το ΟΤΑ δεν έβρισκε τίποτα. δοκίμασα το knock code, πολύ καλό αλλά αχρηστεύει τελείως τη lock screen. δηλαδή δεν δουλεύει το knock on για να ανοίξει απλά η οθόνη (εκτός κι αν κάνω εγώ κάποιο λάθος). δηλαδή άμα θες απλά να δεις την ώρα ή πρέπει να βάλεις το knock code σου για να σε βγάλει στην αρχική οθόνη ή πρέπει να πατήσεις το lock button. με ψιλοξενέρωσε αυτό και ξαναέβαλα να ξεκλειδώνει με path, όπως το είχα και πριν.

 

Σου φαίνεται πιο λογικό να πατάς αρκετές φορές την οθόνη για να δεις την ώρα από το να πατάς μία φορά το πίσω κουμπί; Για 'μένα είναι ένα μεγάλο + στην ευχρηστία το ότι μετά το knock mode ξεκλειδώνει αμέσως η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!

 

Είμαι κατοχός του κινητού εδω και 1,5 μήνα και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος, αλλα μετά απο την τελευταιά αναβάθμιση που του έκανα 4.4.2 δεν μου δουλεύουν καθόλου τα δεδομένα του κινητού. Δηλαδή παρά το ότι τα ενεργοποιώ εξακολουθούν να φαίνονται απενεργοποιημένα. Υπαρχεί κάποιος στον οποίο να έχει συμβεί κάτι αναλογό;

Φίλε μου προφανώς είναι κλειδωμένο σε πάροχο. Αν σε ενδιαφέρει το 4g μπορείς να βάλεις ελληνική ρομ και να είναι όλα κομπλέ. Αν θες 3g μόνο τότε πέρασε τα στοιχεία του παρόχου σου χειροκίνητα. Για μένα όμως κάνε τον οδηγό που υπάρχει εδώ στο site και βάλε ελληνική ρομ και θα είσαι κομπλέ. Είναι πολύ εύκολο...

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε όταν το εβαλα να φορτισει με αλλον φορτιστη και οχι τον γνησιο της lg. Με τον γνήσιο κανένα προβλημα.

Εαν θυμαμαι ειναι 1,8Α ο γνησιος ενω οι περισσοτεροι ειναι 0,9Α εως 1,2Α.

 

+1

Μου το έκανε με κινέζικο φορτιστή αυτοκινήτου, με τον μαμα φορτιστή κανένα πρόβλημα!

Επίσης με φορτιστή Sony Ericsson κανένα πρόβλημα, φορτίζει πιο αργά, αλλά απροβλημάτιστα, οπότε μάλλον έχει να κάνει με την επαφή usb περισσότερο και όχι με τη διαφορά στα mAh.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανε reboot πουλα το δεν είναι καλό

 

Ε όχι και να το πουλήσει!!!! Εσείς είστε άρρωστοι. Για πέταμα είναι, απλά να μου πει που και πότε.....

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι το clipboard ρε παιδιά;

 

το clibboard ειναι το πρόχειρο ρε συ....οτι κάνεις αντιγραφή αποθηκεύεται προσωρινά εκει! Νομιζω δεν μπορεις να βρεις καπου γιατι δεν το χρειαζεσαι σε κατι.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις ξεφορτίσει θα δοκιμάσω με τον γνήσιο που έχω αγγλικής προέλευσης με αντάπτορα για τις ευρωπαϊκές πρίζες και θα ενημερώσω, ώστε να ξέρουμε όλοι μας τι παίζει!
Link to comment
Share on other sites

το κανει παντα...εχω κανει και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η rom ειναι μαμα,δεν το εχω πειραξη καθολου

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Αφαιρέθηκαν μηνύματα!

 

Επειδή δεν μου άρεσε καθόλου το ύφος της όλης συζήτησης τα μηνύματα αφαιρέθηκαν ως Off Topic.

Όταν ζητάμε κάποια βοήθεια καλό είναι να εκτιμάμε την προσπάθεια των άλλων να μας απαντήσουν και όχι να λαμβάνουμε τις απαντήσεις τους ως ειρωνικές ή "μπηχτές" επειδή δεν λάβαμε την απάντηση που θέλαμε ή επειδή η απάντηση του άλλου ενδεχομένως να ήταν λανθασμένη διότι δεν γνώριζε καλά το θέμα.

Από όποια μεριά και αν προέρχεται το λάθος μπορεί με ήρεμη και εποικοδομητική συζήτηση, χωρίς ειρωνείες και αντιπαραθέσεις, να λυθεί οποιοδήποτε πρόβλημα.

 

Την επόμενη φορά να είσαστε πιο προσεχτικοί!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

το κανει παντα...εχω κανει και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η rom ειναι μαμα,δεν το εχω πειραξη καθολου

 

Dial 3845#*802# and press call

 

Press Setting / Then find Touch Firmware Update

 

Για δες αυτό...

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο δικός μου λέει 200μΑ. Ξέρει κανείς τι εννοεί σε σύγκριση με το 1,8Α που θα έπρεπε να είναι?Να υποθέσω πως είναι 0,2Α?Γιατί παρατηρώ πως κάνει να φορτίσει περίπου 3 ώρες .Λέω μήπως είναι γενικά αργός.Τον φορτιστή μου τον δώσανε από το κατάστημα και δεν είναι από άλλο μοντέλο.Όσο για την επαφή που αναφέρει ο zerv_5800 θα το δώ στην επόμενη φόρτιση και θα είμαι και με μια ταινία συσκευασίας με το άλλο χέρι να βρούμε το σημείο του.Σαν τις γυναίκες ;) ψάχνουμε το σημείο τους.....:D

 

Καποιο λαθος πρεπει να κανεις. 200μΑ = 0.0002Α

Τα 0.2Α ειναι 200mA.

Δηλαδη τα mA ειναι 1/1000 του Α(mpere).

Τα μΑ ειναι 1/1000000 του A(mpere).

Καταλαβαινεις οτι η διαφορα ειναι αστρονομικη!

 

Εκτος αυτου κιολας, που σου γραφει αυτη την τιμη? Τον κοιταω τοση ωρα και δεν βλεπω να γραφει πουθενα κατι τετοιο! Ειναι σιγουρα original?

Στα 240V μονον λεει 0.3Α. Δηλαδη 300mA.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...