Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω στην κατοχή μου ένα Lg g2.Είναι αγορασμένο από το εξωτερικό και έχουν γίνει περίπου 10 πλήρης φορτίσεις.Οι 2-3 πρώτες φορτίσεις έγιναν κανονικά και πλήρως.:) Από εκεί και ύστερα κατά την διάρκεια της φόρτισης μπορεί να τύχει να μου δείχνει σαν να το βάζω να φορτίζει και να το βγάζω χωρίς να κάνω κάτι.;) Έχω αλλάξει αντάπτορα φόρτισης και και καλώδιο(όχι γνήσιο) και η συχνότητα έχει ελαττωθεί αλλά δεν έχει μηδενιστεί:( .Μπορεί κάποιος να μου πει αν του έχει συμβεί ή εν πάσει περίπτωση πώς μπορεί να εξαληφθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα και να φορτίζει κανονικά?Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το βάλω να φορτίσει και να φύγω.Αν αρχίσει και κάνει πάλι αυτό τα ίδια αφενός μεν μπορεί να φθείρει την μπαταρία πιο γρήγορα για το λόγο του ότι ενεργοποιείται η δόνηση κιόλας όταν το βάζεις στην πρίζα αφετέρου δε μπορεί να μην φτάσει ποτέ στο 100%.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως φιλε μου δεν λυθηκε το προβλημα και το g2 του φιλου μου που το παραγγειλαμε μαζι το ιδιο κανει..

εκανα και επαναφορα εργοστασιακων αλλα παλι τιποτα..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κάνω λάθος όταν είσαι σε κλήση και πατάς να αυξομειωθεί η ένταση του ακουστικού ταυτόχρονα μεταβάλλεται και η ένταση του ήχου κλήσης. Για δες το αν είναι αυτό και ξαναστείλε Σπύρο.

 

Δυστυχως φιλε μου δεν λυθηκε το προβλημα και το g2 του φιλου μου που το παραγγειλαμε μαζι το ιδιο κανει..

εκανα και επαναφορα εργοστασιακων αλλα παλι τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες συμβιωσης με το G2 εκανε το πρωτο του reboot απο μονο του. Το πουλαω αυριο κιολας.... Λες να μην εκατσε καλα το τελευταιο update;
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, αλλαξα browser μπηκα με τον "καινουριο" και πατησα καταλαθος μια σελιδα να την ανοιγει "Παντα" με τον chrome και τωρα οποτε μπαινω με τον καινουριο browser και παταω στη σελιδα με πεταει στον chrome πως το αλλαζω αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε όταν το εβαλα να φορτισει με αλλον φορτιστη και οχι τον γνησιο της lg. Με τον γνήσιο κανένα προβλημα.

Εαν θυμαμαι ειναι 1,8Α ο γνησιος ενω οι περισσοτεροι ειναι 0,9Α εως 1,2Α.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες συμβιωσης με το G2 εκανε το πρωτο του reboot απο μονο του. Το πουλαω αυριο κιολας.... Λες να μην εκατσε καλα το τελευταιο update;

 

Φουλ αψυχολόγητο σε βρίσκω

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, αλλαξα browser μπηκα με τον "καινουριο" και πατησα καταλαθος μια σελιδα να την ανοιγει "Παντα" με τον chrome και τωρα οποτε μπαινω με τον καινουριο browser και παταω στη σελιδα με πεταει στον chrome πως το αλλαζω αυτο;

 

Κανε clear defaults στον chrome.

Link to comment
Share on other sites

Κανε clear defaults στον chrome.

σε ευχαριστω για την απαντηση, το εκανα απενεργοποιηση απο τις ρυθμισεις γιατι δε βρηκα πως γινεται αυτο που ειπες, αληθεια πως γινεται;

μπορει να σας φανει χαζο αλλα κατεβασα ποσους browsers και τελικα κατεληξα στον default! :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες συμβιωσης με το G2 εκανε το πρωτο του reboot απο μονο του. Το πουλαω αυριο κιολας.... Λες να μην εκατσε καλα το τελευταιο update;

 

Αφού έκανε reboot πουλα το δεν είναι καλό

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση, το εκανα απενεργοποιηση απο τις ρυθμισεις γιατι δε βρηκα πως γινεται αυτο που ειπες, αληθεια πως γινεται;

μπορει να σας φανει χαζο αλλα κατεβασα ποσους browsers και τελικα κατεληξα στον default! :p

 

Καθόλου χαζό δεν μου φαίνεται! Είναι καλός και γρήγορος. Από εκεί που το έκανες disable, κάτω κάτω η τελευταία επιλογή είναι το clear defaults ώστε να μην είναι πια το προεπιλεγμενο πρόγραμμα ο Chrome για να ανοίγει σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες συμβιωσης με το G2 εκανε το πρωτο του reboot απο μονο του. Το πουλαω αυριο κιολας.... Λες να μην εκατσε καλα το τελευταιο update;

 

..και όχι μόνο αυτό.. ψαξε στο σπίτι και ξεφορτώσου οτι LG υπάρχει.. ενος κακού μύρια έπονται.. :shifty:

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω το g2 με 32gb με εκδοση λογισμικου 4.2.2 JDQ39B D80210A. Για να γινει η αναβαθμιση οσο γίνεται "καλυτερα", πρεπει να κανω hard reset πριν την αναβαθμιση και αμέσως μετα? Ευχαριστω

 

Εννοείται φίλος

 

Απο το κινητό δε μου βρίσκει την αναβαθμιση, παρα μόνο αν το συνδεσω στον υπολογιστη. Εχει κάποια διαφορά η μια εγκατάσταση απο την αλλη? Να περιμένω να βρει την αναβάθμιση το κινητό ή μπορει να μη τη βρει γιατι ειναι 32gb?

(ισως ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απο το κινητό δε μου βρίσκει την αναβαθμιση, παρα μόνο αν το συνδεσω στον υπολογιστη. Εχει κάποια διαφορά η μια εγκατάσταση απο την αλλη? Να περιμένω να βρει την αναβάθμιση το κινητό ή μπορει να μη τη βρει γιατι ειναι 32gb?

(ισως ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω)

ευχαριστω

 

Αν δεν στο βρει το νεο update και στο pc παει να πει οτι δεν εχει βγει ακομη για το κινητο σου...Παντος απο μερα σε μερα θα την παρεις και εσυ μην σκας... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον original φορτιστη και μου κανει συνεχεια τα εξης..Ενω ειναι στην πριζα και ειναι καλα μεσα μεσα κουμπωμενο οταν το εχω συνδεσει στο κινητο μου εβγαζε μηνυμα στο κινητο σαν να το βγαζω και να το βαζω σαν να μπαινει και να βγαινει...Το εψαξα και ειδα οτι αν κουνουσα-τραβουσα λιγο προς τα εξω το καλωδιο στην βαση usb εκανε ποιο καλη επαφη και φορτιζε σταθερα χωρις καμια διακοπη..Για μενα εκει ειναι το θεμα δεν κανει καλη επαφη το μαμα καλωδιο με τον μαμα φορτιστη δεν ξερω γιατι το κανει αυτο αλλα ετσι ειναι... :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες συμβιωσης με το G2 εκανε το πρωτο του reboot απο μονο του. Το πουλαω αυριο κιολας.... Λες να μην εκατσε καλα το τελευταιο update;

 

Που ήσουν όταν στο έκανε; Δοκίμασε απλά να μην ξαναπάς εκεί. Μπορεί να φταίει η αρνητικη ενέργεια που εκπέμπει ο χωρος...

Ε ρε τι άλλο θα ακούσουμε. ..

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανε reboot πουλα το δεν είναι καλό

 

δηλ αμα κανει ενα τηλ reboot πρεπει να το πουλαμε?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δηλ αμα κανει ενα τηλ reboot πρεπει να το πουλαμε?

 

ειρωνικά το είπε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το κινητό δε μου βρίσκει την αναβαθμιση, παρα μόνο αν το συνδεσω στον υπολογιστη. Εχει κάποια διαφορά η μια εγκατάσταση απο την αλλη? Να περιμένω να βρει την αναβάθμιση το κινητό ή μπορει να μη τη βρει γιατι ειναι 32gb?

(ισως ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω)

ευχαριστω

 

αν έχεις περάσει άλλη ρομ από αυτή που είχε αρχικά όταν το αγόρασες τότε με το pc θα σου περάσει ξανά την αρχική που είχε

Link to comment
Share on other sites

δηλ αμα κανει ενα τηλ reboot πρεπει να το πουλαμε?

Που ήσουν όταν στο έκανε; Δοκίμασε απλά να μην ξαναπάς εκεί. Μπορεί να φταίει η αρνητικη ενέργεια που εκπέμπει ο χωρος...

Ε ρε τι άλλο θα ακούσουμε. ..

Φουλ αψυχολόγητο σε βρίσκω

Βρε πλακα εκανα. Αμεσως πεσατε να με φατε. Χαλαρωστε λιγο. Με κατι sony ericsson που ειχα παλιοτερα το reboot πηγαινε συννεφο. Αλλα μαλλον θα ακουσω τη συμβουλη του φιλου παραπανω και θα στειλω ψυγειο και τηλεοραση. Μπορει να ειναι κολλητικο.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω την Open Europe V10A ενω αρχικα ειχα γερμανικη της Τmob.

Μολονοτι εχει βγει η V20B στο.... http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36,

μεσω ΟΤΑ συνεχιζει να μου λεει οτι δεν υπαρχει update.

To ρημαδι το ΟΤΑ δεν δουλευει πλεον....θα πρεπει να τη φλασαρω οπως εκανα και με την V10A?

 

Εχει μπει Μαιος και ακομα με 4.2.2 ειμαι

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη θα αναφέρω ότι με το update ίσως λύθηκε και το πρόβλημα με την ώρα. Τουλάχιστον σε εμένα μετά από 7 ώρες απενεργοποιημένο αλλά πάνω στην πρίζα, δεν μου έχασε την ώρα και την ημερομηνία. Βέβαια για να είμαι σίγουρος, όταν μπορέσω θα το αφήσω κανα 10ωρο σβηστό χωρίς να είναι στο ρεύμα ώστε να είμαι σίγουρος πως το έφτιαξαν.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την Open Europe V10A ενω αρχικα ειχα γερμανικη της Τmob.

Μολονοτι εχει βγει η V20B στο.... http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36,

μεσω ΟΤΑ συνεχιζει να μου λεει οτι δεν υπαρχει update.

To ρημαδι το ΟΤΑ δεν δουλευει πλεον....θα πρεπει να τη φλασαρω οπως εκανα και με την V10A?

 

Εχει μπει Μαιος και ακομα με 4.2.2 ειμαι

ναι φιλε και εγω αυτο εκανα, ειχα την 4.4.2 και ξαναφλασαρα την 4.4.2 με το knock on code δεν γινεται αλλιως δυστυχως...

 

Με κάθε επιφύλαξη θα αναφέρω ότι με το update ίσως λύθηκε και το πρόβλημα με την ώρα. Τουλάχιστον σε εμένα μετά από 7 ώρες απενεργοποιημένο αλλά πάνω στην πρίζα, δεν μου έχασε την ώρα και την ημερομηνία. Βέβαια για να είμαι σίγουρος, όταν μπορέσω θα το αφήσω κανα 10ωρο σβηστό χωρίς να είναι στο ρεύμα ώστε να είμαι σίγουρος πως το έφτιαξαν.
Το επιβεβαιωνω και εγω μετα απο 9 ωρες κλειστο το κινητο τιποτα... για να δουμε μηπως λυθηκε αυτο το σπαστικο bug Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

το εχω ξανά ρωτήσει .Μπορεί να μας πει κανείς εάν έχει φτιάξει το θέμα με το focus με το καινούριο update ;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του G2 και μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι πολύ θετικές:).

 

Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές που έχω από το προηγούμενο κινητό μου το ΝΟΚΙΑ Ν8 στο G2

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του G2 και μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι πολύ θετικές:).

 

Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές που έχω από το προηγούμενο κινητό μου το ΝΟΚΙΑ Ν8 στο G2

Δυο τροποι:

 

1) Επιλογη ολων κι αποστολη μεσω bluetooth

 

2) Εξαγωγη σε αρχειο .vcf κι αποστολη παλι μεσω bluetooth.

( Click on Options -> Mark/UnMark -> Mark All*

You should see a tick mark on the right next to each contact in your addressbook*

Again Click on Options -> Copy Business Card -> To Other Memory*)

το εχω ξανά ρωτήσει .Μπορεί να μας πει κανείς εάν έχει φτιάξει το θέμα με το focus με το καινούριο update ;

 

Ναι! Σε κανονικο φωτισμο εχει αισθητη διαφορα στην ταχυτητα. Στις βραδινες ειναι αρκετα πιο αργο..

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...