Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ... Μετά το root κάνουμε εγκατάσταση το SUPERSU απ το store;

Να σου πω την αλήθεια, εγώ δε το έχω χρησιμοποιήσει!

Ας απαντήσει κάποιος φίλος που το έκανε!

Εγώ είμαι Root και με custom room's για πάνω από 1 χρόνο! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι το περναει αυτοματα,απλα εγκατεστησε ξανα τους ντριβερς του κινητου και βαλε το γνησιο καλωδιο,ολα τα κανει το προγραμα γρηγορα .

http://www.droidviews.com/easily-root-lg-devices-using-the-one-click-root-script/

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση. Για το θέμα της υπερθέρμανσης υπάρχει κάποια λύση; σίγουρα κάπου γράφτηκε κάπου αλλά η αναζήτηση δεν μου έβγαλε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση. Για το θέμα της υπερθέρμανσης υπάρχει κάποια λύση; σίγουρα κάπου γράφτηκε κάπου αλλά η αναζήτηση δεν μου έβγαλε κάτι.

 

Ναί.. Να μήν παίζεις παιχνίδια.. :p :lol:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

anestis1 όχι στο επίσημο αυτά... δεν τα καταλαβαίνουν...

 

Άσε που έχει ποσταριστεί ήδη στις Τροποποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

anestis1 όχι στο επίσημο αυτά... δεν τα καταλαβαίνουν...

 

Άσε που έχει ποσταριστεί ήδη στις Τροποποιήσεις...

Σωστός απλά βάζω κι αυτό γιατί δεν τον προλαβαίνουμε

http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-3.php

Link to comment
Share on other sites

Ναί.. Να μήν παίζεις παιχνίδια.. :p :lol:

:D ωραιος, αλλα το κακο ειναι οτι ανεβαζει 45 46 χωρις να παιζω, μονο με κλησεις ή με wifi hot spot (με κακο δικτυο φυσικα αλλα και παλι πολυ ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Θέλω να το έχω το κινητό στο αθόρυβο και πατάω να βάλω σε προτεραιότητα μόνο το ξυπνητήρι και αυτόματα μου το γυρίζει στην δόνηση και μου βγάζει δίπλα το αστεράκι ότι το έχω ρυθμίσει σε προτεραιότητα δηλαδη. Εγώ το θέλω αθόρυβο και προτεραιότητα. Ούτε στην δόνηση ούτε στο κανονικό προφίλ. Κάτι κάνω λάθος.....

 

Το βάζω αθόρυβο και πατάω το πίσω πλήκτρο volume down και πατάω εκεί που λέει προτεραιότητα. Και μου το γυρίζει στην δόνηση

δεν γίνεται.Αναγκαστικά θα το βάζεις σε airplane mode.Ενώ γινόταν κανονικά στην κκ,τώρα στην loli (για όλες τις μάρκες τηλεφώνων απο ότι ξέρω) το άλλαξαν και δεν λειτουργει.Πάντα θα στο γυρίζει σε δόνηση ή σε κανονικό..Κάτι τόσο απλό και λειτουργικό,έπρεπε να την κάνουν την πατάτα τους.

Μερικές εταιρίες όπως η samsung το διόρθωσαν ,λέει ,μέσω δικού τους update.Ας ελπίσουμε να το κάνει και η lg.Λέει οτι στην έκδοση 5.1 θα διορθωθει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες περασα την λολιποπ μεσω pc και μπορω να πω οτι δουλευει αψογα! Μαρεσει πολυ το καινουριο skin,σαν να αλλαξα κινητο ειναι! :)
Link to comment
Share on other sites

Χθες περασα την λολιποπ μεσω pc και μπορω να πω οτι δουλευει αψογα! Μαρεσει πολυ το καινουριο skin,σαν να αλλαξα κινητο ειναι! :)

 

Το κινητό σου είναι ελληνικό?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται.Αναγκαστικά θα το βάζεις σε airplane mode.Ενώ γινόταν κανονικά στην κκ,τώρα στην loli (για όλες τις μάρκες τηλεφώνων απο ότι ξέρω) το άλλαξαν και δεν λειτουργει.Πάντα θα στο γυρίζει σε δόνηση ή σε κανονικό..Κάτι τόσο απλό και λειτουργικό,έπρεπε να την κάνουν την πατάτα τους.

Μερικές εταιρίες όπως η samsung το διόρθωσαν ,λέει ,μέσω δικού τους update.Ας ελπίσουμε να το κάνει και η lg.Λέει οτι στην έκδοση 5.1 θα διορθωθει σίγουρα.

 

Μόνο που είναι αμφίβολο αν θα πάρει επίσημη 5.1 το g2

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

μα η 5.1 ειναι η μονη που αξιζει, τι να βαλω; 5.0.1 και 5.0.2. που ειναι τιγκα στα bugs; χλωμο, θα περιμενω την 5.1 προσωπικα κι αν δεν την δωσουν επισημα,

θα την βαλω ανεπισημα κι αυτο οταν ληξει η εγγυηση, δεν βιαζομαι, εχουμε καιρο, κανα 1,5 χρονο ακομα :D

το πολυ πολυ να βαλω 6.1

Link to comment
Share on other sites

μα η 5.1 ειναι η μονη που αξιζει, τι να βαλω; 5.0.1 και 5.0.2. που ειναι τιγκα στα bugs; χλωμο, θα περιμενω την 5.1 προσωπικα κι αν δεν την δωσουν επισημα,

θα την βαλω ανεπισημα κι αυτο οταν ληξει η εγγυηση, δεν βιαζομαι, εχουμε καιρο, κανα 1,5 χρονο ακομα :D

το πολυ πολυ να βαλω 6.1

 

Bugs???… την δοκιμασες???… και είναι και τίγκα???:shock:

Μέχρι στιγμής δουλεύει σαν ελβετικό ρολόι!!!:yahoo:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα αν διαβαζεις το θεμα θα ξερεις οτι δεν ειναι ολοι τοσοι ενθουσιασμενοι :D

 

εχω διαβασει διαφορα αριστερα και δεξια, εξαλλου γιατι λες να βγηκε τοσο γρηγορα η 5.2; ε, ολο και κατι θα διορθωνει

Link to comment
Share on other sites

Bugs???… την δοκιμασες???… και είναι και τίγκα???:shock:

Μέχρι στιγμής δουλεύει σαν ελβετικό ρολόι!!!:yahoo:

 

Τα ελβετικα ρολογια οταν δουλευουν δε ζεματαει η πλατη τους :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το κινητό στα χέρια μου 1 ώρα τώρα με viber Internet email κ κοιτάξτε θερμοκρασία... Γιατί παραπονιεστε δε μπορώ να καταλάβω... Η lollipop είναι μια χαρά κ εγώ έχω δει κ καλύτερη μπαταρία! Κάνατε πριν κ μετά την εγκατάσταση factory reset;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κι η δική μου αίσθηση είναι ότι με λόλιποπ ίσως να είναι 1-2 βαθμούς πιο ζεστό με χρήση δεδομένων/hotspot (no pun intended :P). Νομίζω ότι η φασαρία γίνεται επειδή κάποιοι φοβούνται ενδόμυχα ότι θα βγάλει και την διαβόητη κιτρινίλα.

Προσωπικά ήμουν εξαρχής πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, εμπιστεύομαι την εγγύηση, και σε τελική ανάλυση κάθε μέρα που περνάει και δουλεύει καλά, τα βγάζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

εγω απ οσα ποστ εχω διαβασει εχω καταλαβει οτι ειναι λιγο 50-50, αν σου κατσει ενα πραμα :D

 

Δεν έχει να κάνει με το 50-50, έχει να κάνει με το τί χρήση κάνει ο καθένας..

Άλλωστε ποιό κινητό δέν ζεστένεται? Ας πούμε εγώ και το z1 όταν μπαίνω internet, youtube, Play store, επίσης ζεστένεται αλλα δέν κολλάει κάπου, όπως δεν κολλάει και το G2..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ έχω τη Lollipop λίγο πάνω από βδομάδα (T-Mobile γερμανικό, περασμένο με PC Suite) χωρίς επαναφορά εργοστασιακών και έχει κάτσει μια χαρά. Θερμοκρασίες ίδιες με ΚΚ, ταχύτητα το ίδιο, μπαταρία ένα κλικ καλύτερη, ειδικά στην αναμονή. Το μόνο που μου λείπει από ΚΚ είναι η δυνατότητα πρόσβασης του αποθηκευτικού χώρου μέσω wifi.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τωρα με την 5.0.2 ,παρατηρω το εξης...

1) βαζοντας το battery notifier -το οποιο δειχνει το ποσοστο μπαταριας στην μπαρα επανω-βλεπετε η ηλικια δεν με αφηνει να βλεπω την ενσωματωμενη ενδειξη της μπαταριας....!!!! εμφανιζει και στην notification area το μπανερακι με τα στοιχεια της μπαταριας...το οποιο ομως δεν το θέλω...

2)Το ιδιο κανει και με το ξυπνητηρι-οχι το μαμα-το οποιο φαινεται και στην lockscreen..

Αν θυμαμαι καλα στην 4.4.2 μπορουσαμε να μην φαινονται στην notification area...

ειναι bug ή ετσι πεον θα ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή της Rom είναι υποκειμενική, και οχι αντικειμενικη, ;) οπότε πάει με της απαιτήσεις, την χρίσει, και φυσικά τα προγράμματα που τρέχει ο κάθε χρήστης. Είναι ''αδόκιμο'' να πείσεις κάποιον για την χρίση της ΚΑΘΕ Rom. Την βάζεις και μόνο σου έχεις εικόνα για το αν σε καλύπτει η οχι, με τα παραπάνω χαρακτηριστικά...!!!! εγώ τρέχω ''μαμά'' Lollipop 5.0.2, και για την χρίση που κάνω στην συσκευή είμαι ευχαριστημένος.....!:D Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή της Rom είναι υποκειμενική, και οχι αντικειμενικη, ;) οπότε πάει με της απαιτήσεις, την χρίσει, και φυσικά τα προγράμματα που τρέχει ο κάθε χρήστης. Είναι ''αδόκιμο'' να πείσεις κάποιον για την χρίση της ΚΑΘΕ Rom. Την βάζεις και μόνο σου έχεις εικόνα για το αν σε καλύπτει η οχι, με τα παραπάνω χαρακτηριστικά...!!!! εγώ τρέχω ''μαμά'' Lollipop 5.0.2, και για την χρίση που κάνω στην συσκευή είμαι ευχαριστημένος.....!:D

 

Κακά τα ψέματα σαν σύνολο η Lollipop δυστυχώς είναι χειρότερη από τη KitKat σε αρκετά σημεία. Και αυτό είναι αντικειμενικό γιατί μιλάμε για λειτουργίες που αφαιρέθηκαν αδικαιολόγητα. Μερικές προστέθηκαν βέβαια άλλα είναι πολύ λιγότερες. Από εκεί και πέρα το υποκειμενικό έγκειται στο UI καθαρά και μόνο. Το κινητό σαφώς και δεν κολλάει με Lollipop άλλα το ίδιo δεν έκανε και με KitKat; Η μπαταρία σε άλλους κρατάει λίγο περισσότερο, σε άλλους λίγο λιγότερο και σε άλλους, όπως εγώ, σχεδόν το ίδιο. Προβλήματα σταθερότητας νομίζω ότι μετά από ένα hard reset, αν χρειάζεται, και με το πέρας λίγων ημερών εξαφανίζονται σχεδόν σε όλους. Συμπερασματικά λοιπόν σαν αναβάθμιση δεν άξιζε τον ντόρο που δημιουργήθηκε άλλα θα την πρότεινα γιατί αλλάζει αρκετά το κινητό και δίνει μια "φρεσκάδα" ειδικά για όσους βαρέθηκαν τη KitKat και δεν ασχολούνται με κουστομίες. Για όσους είναι υπερευχαριστημένοι με την KitKat τους πληροφορώ απλά ότι και να μην την βάλουν δε χάνουν τίποτα σπουδαίο. Αυτά από μένα. Καλό είναι να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας;)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...