Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω ετσι λεω να το αφησω ετσι....βλεπω απο βιντεακια παει πολυ καλα..

 

Άστο έτσι μέχρι να πάρει lollipop και να δούμε τι λέει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου καλημερα κ συγνωμη δεν ειδα το μνμα σου δεν δοκιμασα να το βαλω στο pc τ εχω στο ρυζι να το βγαλω να το βαλω στο pc να δω ? εκλεισα ραντεβου στην procordia τωρα απλα βρισκομαι Λαμια πως πληρωνω τα 7 ευρ ? κ πως το στελνω το κουτι το εχω στο εξωχικο μου τι να κανω γ πες μου κ συγνωμη κ παλι .

Οκ.

 

Βαλε το IMEI σου εδω και δες ποια χωρα σου βγαζει.

http://sndeep.info/en

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου τηλέφωνο είχε πέσει το καλοκαίρι σε μία τρύπα 20Χ20 εκατ. με νερό ένα βράδυ. Μπήκα στο μπαράκι το σκούπισα με χαρτί, η οθόνη τρεμοέπαιζε και το έκλεισα αλλά μετά δεν άνοιγε. Μάλλον άνοιγε αλλά η οθόνη δεν έδειχνε τίποτα. Τελικά ήπια ένα ποτό και γύρισα στο σπίτι το στέγνωσα λίγο με το πιστολάκι για τα μαλλιά αλλά και πάλι δεν έγινε κάτι. Τελικά το έβαλα να φορτίσει και τότε λειτούργησε. Πιθανόν ζεστάθηκε εσωτερικά και στέγνωσε η υγρασία που είχε πάρει. Δεν έβγαλε κανένα απολύτως θέμα μέχρι τώρα 5 μήνες μετά
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου τηλεφωνο ειναι Made in: Korea, Made for: POLAND. Λογικα θα παρει το android 5 οταν το παρει η κορεα ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου τηλεφωνο ειναι Made in: Korea, Made for: POLAND. Λογικα θα παρει το android 5 οταν το παρει η κορεα ετσι δεν ειναι?

 

Μάλλον όταν το πάρει η Πολωνία. :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου τηλεφωνο ειναι Made in: Korea, Made for: POLAND. Λογικα θα παρει το android 5 οταν το παρει η κορεα ετσι δεν ειναι?

Made in Korea ειναι ολα τα G2...... την lollipop θα την πάρεις μαζί με τα Πολωνικα!

Link to comment
Share on other sites

Ας εξηγήσει κάποιος αν ξέρει να μου πει....γιατί το δικό μου που είναι Γαλλικό έχει μήνη στην 6SF/SFR_16G(FRANCE) V20D ? δεν έχει πάρει καμιά άλλη αναβάθμιση, ενώ βλέπω σε άλλες χώρες έχει περπατήσει, σε V20E - V20F - V20G....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλημερα κ συγνωμη δεν ειδα το μνμα σου δεν δοκιμασα να το βαλω στο pc τ εχω στο ρυζι να το βγαλω να το βαλω στο pc να δω ? εκλεισα ραντεβου στην procordia τωρα απλα βρισκομαι Λαμια πως πληρωνω τα 7 ευρ ? κ πως το στελνω το κουτι το εχω στο εξωχικο μου τι να κανω γ πες μου κ συγνωμη κ παλι .

 

Να το βγάλεις από το ρύζι αν έχει πάθει ζημιά το πιο πιθανό είναι να μην σώζεται από το ρύζι αλλά δοκίμασε να δεις μήπως είσαι τυχερός και ανοίξει . Τα μεταφορικά για να πάει στην procordia δεν τα πληρώνεις εσύ. Το κουτί δεν χρειάζεται, χρειάζεται η απόδειξη αν δεν την έχεις θα δουν αν είναι εντός εγγύησης από το sn (ημερομηνία κατασκευής) αν το πρόβλημα έχει δημιουργηθεί από δική σου υπαιτιοτητα (νερά κτλ) εννοείται δεν σε καλύπτει η εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας εξηγήσει κάποιος αν ξέρει να μου πει....γιατί το δικό μου που είναι Γαλλικό έχει μήνη στην 6SF/SFR_16G(FRANCE)V20D ? δεν έχει πάρει καμιά άλλη αναβάθμιση, ενώ βλέπω σε άλλες χώρες έχει περπατήσει, σε V20E - V20F - V20G....!

Δοκίμασες να συνδέσεις με lg pc suite μήπως σου βγάλει κάποια αναβαθμιση από εκεί?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δουλευει κανονικα τωρα θα δουμε

Λάθος συναγερμός....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας εξηγήσει κάποιος αν ξέρει να μου πει....γιατί το δικό μου που είναι Γαλλικό έχει μήνη στην 6SF/SFR_16G(FRANCE) V20D ? δεν έχει πάρει καμιά άλλη αναβάθμιση, ενώ βλέπω σε άλλες χώρες έχει περπατήσει, σε V20E - V20F - V20G....!

Από εδώ http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html πάντως φαίνεται ότι τα Γαλλικά G2 έχουν φτάσει μέχρι την 20Η που είναι και η πιό πρόσφατη

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ο ποιο ευκολος τροπος να κανω ροοτ ποιος ειναι?

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι με το towelroot, όμως εάν έχεις την τελευταία ενημέρωση από την LG, που είναι η ..220h δεν υποστηρίζεται. Προσπάθησα και εγώ, αλλά δεν μπόρεσα. Γνώμη μου, αν και δεν πολύ ενδιαφέρομαι για root και custom roms, επειδή σε λίγο καιρό θα έρθει η 5.0 ας περιμένουμε, εκτός και δεν σε ενδιαφέρει να το αναβαθμίσεις, αλλά μόνο το root και κάποια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι με το towelroot, όμως εάν έχεις την τελευταία ενημέρωση από την LG, που είναι η ..220h δεν υποστηρίζεται. Προσπάθησα και εγώ, αλλά δεν μπόρεσα. Γνώμη μου, αν και δεν πολύ ενδιαφέρομαι για root και custom roms, επειδή σε λίγο καιρό θα έρθει η 5.0 ας περιμένουμε, εκτός και δεν σε ενδιαφέρει να το αναβαθμίσεις, αλλά μόνο το root και κάποια custom rom.

το θελω μονο για ελαχιστα πραγματα....οπως το xposed lucky patcher και αλλα.....θα δειξει...αυριο θα πιασω στο χερι μου το κινητο

Link to comment
Share on other sites

ο ποιο ευκολος τροπος να κανω ροοτ ποιος ειναι?

Αν έχεις απ' τις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού, μπορεί το towelroot να μη δουλέψει.

Μπορείς να δοκιμάσεις με το iroot25 και τις οδηγιες της πρώτης σελιδος εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Αν δεν "καιγεσαι" ομως (οπως προειπε ο φίλος) μπορείς να περιμένεις την lollipop. Αλλα αυτό προϋποθέτει βέβαια ότι θα αργήσεις (σχετικά) να ρουταρεις, γιατί στην αρχή σίγουρα δε θα υπάρχει Root για τη lollipop!

Link to comment
Share on other sites

Ας εξηγήσει κάποιος αν ξέρει να μου πει....γιατί το δικό μου που είναι Γαλλικό έχει μήνη στην 6SF/SFR_16G(FRANCE) V20D ? δεν έχει πάρει καμιά άλλη αναβάθμιση, ενώ βλέπω σε άλλες χώρες έχει περπατήσει, σε V20E - V20F - V20G....!

Όλες οι εκδόσεις εταιρειών κινητής (όπως η SFR) για το D802 απ' ότι θα δεις κι εδώ έχουν μείνει στην D, ενώ όλες οι Open εκδόσεις, π.χ. Germany_Open έχουν περάσει στη G. Μάλλον οι εταιρείες περιμένουν μια και καλή το γλειφιτζούρι. Μπορείς αν θέλεις να βάλεις την FRANCE_OPEN_16G στο δικό σου ή την αντίστοιχη ελληνική.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του forum. Αγόρασα τη συσκευή πρόσφατα και έχω 2-3 προβληματάκια-ερωτησούλες

 

Πρόσεξα ότι το σήμα μου πέφτει όταν πιάνω το κινητό χαμηλά, από τη μέση και κάτω. Έχανα 4-5 μπάρες. Άλλαξα κάρτα σιμ και το πρόβλημα παρέμεινε. Διαβάζοντας το φόρουμ και αλλάζοντας τις ρυθμίσεις στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έβαλα απλό GSM και από τότε η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετά. Πλέον χάνω 1-2 μπάρες. Τι είναι το WCDMA που απενεργοποίησα;

 

Και κάτι ακόμα, ένα περίεργο πρόβλημα. Πατώντας το ημερολόγιο, μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Δυστυχώς, Ημερολόγιο έχει σταματήσει" και φυσικά δεν ανοίγει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

 

Το κινητό κατασκευάστηκε στην Κορέα για τη Γερμανία στις 28/11/14. Δεν έχω βάλει τίποτα πάνω. Android 4.4.2, kernel 3.4.0 και έκδοση λογισμικού D80220h.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η stoc V20D (η γενικά οι stoc Rom) δεν έχει να γράφει της συνομιλίες...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η stoc V20D (η γενικά οι stoc Rom) δεν έχει να γράφει της συνομιλίες...???

Δε νομιζω....... αν και εχω πολύ καιρο να βαλω stock! Αλλά πρέπει να υπάρχουν εφαρμογές στο Play που κάνουν αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του forum. Αγόρασα τη συσκευή πρόσφατα και έχω 2-3 προβληματάκια-ερωτησούλες

 

Πρόσεξα ότι το σήμα μου πέφτει όταν πιάνω το κινητό χαμηλά, από τη μέση και κάτω. Έχανα 4-5 μπάρες. Άλλαξα κάρτα σιμ και το πρόβλημα παρέμεινε. Διαβάζοντας το φόρουμ και αλλάζοντας τις ρυθμίσεις στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έβαλα απλό GSM και από τότε η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετά. Πλέον χάνω 1-2 μπάρες. Τι είναι το WCDMA που απενεργοποίησα;

 

Και κάτι ακόμα, ένα περίεργο πρόβλημα. Πατώντας το ημερολόγιο, μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Δυστυχώς, Ημερολόγιο έχει σταματήσει" και φυσικά δεν ανοίγει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

 

Το κινητό κατασκευάστηκε στην Κορέα για τη Γερμανία στις 28/11/14. Δεν έχω βάλει τίποτα πάνω. Android 4.4.2, kernel 3.4.0 και έκδοση λογισμικού D80220h.

Το WCDMA ειναι το 3g αρα αν δεν εχει 3g σημα το δίκτυο δε θα εχεις καλό σημα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν το εργαλειακι των iphone για να βγαλεις το sim tray χωράει και στο g2?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει αποσπόμενη μπαταρία 2610 mah και όχι 3000 του κανονικού, αλλά σήμερα με 4 ώρες wifi και ιντερνετ ανοιχτά η μπαταρία στο 58-60%. Συγκριτικά με kit kat λίγο καλύτερα. Το βασικό είναι το μενού, η μπάρα ειδοποιήσεων και η εναλλαγή από οθόνη σε οθόνη που μου άρεσαν, είναι τρομερά smooth και χωρίς να κάνω hard reset για να στρώσει.

Μπορώ να κατεβάσω την official rom της lollipop και να την περάσω κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάσω την official rom της lollipop και να την περάσω κανονικά?

Επίσημη lollipop έχει βγει μονο για το Κορεατικο μοντέλο (f320). Αν εχεις το international (d802), θα περιμένεις κι άλλο ;)

Οοοταν θα βγει..... ναι θα μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...