Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεδομένου ότι επιβεβαιώνεται εμπειρικά, καλά κάνεις και το αναφέρεις. Παρ' όλα αυτά, πρέπει να σταματήσουμε να το θεωρούμε φυσιολογικό. Όλα τα mobile λειτουργικά συστήματα είχαν μέχρι τώρα επαρκή χρόνο να διορθώσουν τις παιδικές τους ασθένειες, και είναι ανεπίτρεπτο να σε σπρώχνουν σε καθαρή εγκατάσταση με κάθε ενημέρωση.

Ένα ώριμο σύστημα πρέπει να είναι απρόσβλητο από τέτοια προβλήματα και αυτό θα πρέπει να είναι πάντα το plan A. :)

Φιλε μου δεν ειναι ετσι! Τι θα πει ωριμα συστηματα και χαζομαρες! Μετα απο σχετικα αναβαθμιση Πρεπει να κανεις hard reset!!τωρα οποιος δεν θελει να κανει και λεει οτι εχει 5000 εφαρμογες κτλπ τοτε ειναι πιθανο να εχει θεματακια και θα αρχησει τις ερωτησεις και εχω εκεινο το προβλημα και το αλλο προβλημα! Ειναι επιλογη του καθενος αν θα κανει! Αλλα το σωστο ειναι να κανεις hard reset απλα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου δεν ειναι ετσι! Τι θα πει ωριμα συστηματα και χαζομαρες! Μετα απο σχετικα αναβαθμιση Πρεπει να κανεις hard reset!!τωρα οποιος δεν θελει να κανει και λεει οτι εχει 5000 εφαρμογες κτλπ τοτε ειναι πιθανο να εχει θεματακια και θα αρχησει τις ερωτησεις και εχω εκεινο το προβλημα και το αλλο προβλημα! Ειναι επιλογη του καθενος αν θα κανει! Αλλα το σωστο ειναι να κανεις hard reset απλα τα πραγματα

Θύμισε μου πως κάνουμε Hard reset...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Θύμισε μου πως κάνουμε Hard reset...

Αν και στην προκειμένη περίπτωση το hard reset δε θα ελεγα οτι είναι και ο πιο σωστός όρος!! Καλύτερα θα ήταν να λέγαμε factory reset.

Και γίνεται με 2 τρόπους:

Ή απ' το μενου:

Ρυθμισεις/ Γενικές/ Δημιουργια αντίγραφου ασφάλειας & επαναφορά / Επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων.

Ή με τα πισω πληκτρα:

Με σβηστο κινητο, πατας ταυτοχρονα power button και volume down, μόλις εμφανιστει το logo της lg, τα αφήνεις και τα ξαναπατας.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ πλέον του g2! Να ρωτήσω κάτι όμως; Οταν συνδέω το καλώδιο hands free οι συνομιλητές μου λένε οτι με ακούνε πολύ χαμηλά.. Επίσης έχω την εντύπωση 2 φορές που χρησιμοποίησα το handsfree ότι στα καλά καθούμενα διακόπτεται η κλήση.. Κάνω κάτι λάθος εγώ; Και τέλος το καλώδιο φεύγει πολύ εύκολα,είναι πολύ χαλαρό.. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι επιβεβαιώνεται εμπειρικά, καλά κάνεις και το αναφέρεις. Παρ' όλα αυτά, πρέπει να σταματήσουμε να το θεωρούμε φυσιολογικό. Όλα τα mobile λειτουργικά συστήματα είχαν μέχρι τώρα επαρκή χρόνο να διορθώσουν τις παιδικές τους ασθένειες, και είναι ανεπίτρεπτο να σε σπρώχνουν σε καθαρή εγκατάσταση με κάθε ενημέρωση.

Ένα ώριμο σύστημα πρέπει να είναι απρόσβλητο από τέτοια προβλήματα και αυτό θα πρέπει να είναι πάντα το plan A. :)

 

Αυτό θα ήταν το ιδανικό. Επειδή όμως το ιδανικό δεν υφίσταται στην πραγματική ζωή η προτεινόμενη καθαρή εγκατάσταση δεν αποτελεί ψεγάδι ή παιδική ασθένεια όταν η ίδια η LG σου παρέχει εργαλείο Backup & Restore το οποίο πραγματικά σου λύνει τα χέρια. Δεν ξέρω τι συμβαίνει στα Windows phones αλλά σε Android/iOS/Windows/Mac OS συνίσταται η καθαρή εγκατάσταση σε major upgrades αν δεν θες να κατεβάζεις αγίους και εξαπτέρυγα όταν θες να κάνεις τη δουλειά σου απροβλημάτιστα. Προσωπικά δεν το θεωρώ ως θέμα (αν)ωριμότητας αλλά ως ένα αναγκαίο κακό.

 

Ευτυχής κάτοχος και εγώ πλέον του g2! Να ρωτήσω κάτι όμως; Οταν συνδέω το καλώδιο hands free οι συνομιλητές μου λένε οτι με ακούνε πολύ χαμηλά.. Επίσης έχω την εντύπωση 2 φορές που χρησιμοποίησα το handsfree ότι στα καλά καθούμενα διακόπτεται η κλήση.. Κάνω κάτι λάθος εγώ; Και τέλος το καλώδιο φεύγει πολύ εύκολα,είναι πολύ χαλαρό.. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

Δες μήπως δεν κουμπώνει καλά το βύσμα. Θέλει λίγη πίεση παραπάνω στην αρχή.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν θα περάσω κατευθείαν την αναβάθμιση , θα περιμένω πρώτα σχόλια και εντυπώσεις εδώ. ούτως ή άλλως ευχαριστημένη είμαι και έτσι όπως είναι γιατί να βιαστώ και να το ρισκάρω; :ninja:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου και από αυτά που έχω διαβάσει σε διάφορα sites, η εργοστασιακή επαναφορά, είναι ένα, ας πούμε, αναγκαίο κακό και πρέπει να γίνεται ανά τακτά διαστήματα. Δεν θυμάμαι που, αλλά έχω διαβάσει πως κάθε έξι περίπου μήνες, θα πρέπει να γίνεται μία επαναφορά-ίσως λίγο υπερβολικό. Όπως έχουμε το format στους υπολογιστές, έτσι περίπου θα πρέπει να αντιμετωπίζουμε και τα smartphones, μιας και αυτά είναι ένα είδος μικρού υπολογιστή. Εγώ προσωπικά, τα έχω όλα αποθηκευμένα στο cloud της Google και έτσι το στήσιμο της συσκευής, μετά από μία επαναφορά, είναι υπόθεση μίας περίπου ώρας. Εννοείται πως μετά από κάθε αναβάθμιση λογισμικού, κάνω factory reset. Ειδικά σε ένα tablet nexus7 2012 που έχω, όταν πήρε την 5.0 η εργοστασιακή επαναφορά, το έφερε λίγο στα ίσα του γιατί τα lags μετά την αναβάθμιση, ήταν απερίγραπτα.
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε λοιπόν ότι κάνουμε factory reset και μετά περνάμε το backup της LG σωστά; Τι ακριβώς θα προκύψει; Θα εγκαταστήσει κανονικά από μόνο του τις εφαρμογές; Θα κρατήσει και τις ρυθμίσεις και τα δεδομένα που ενδεχομένως να έχει η κάθε μία;(πχ saves παιχνιδιών); Δεν γνωρίζω γι αυτό ρωτάω...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι επιβεβαιώνεται εμπειρικά, καλά κάνεις και το αναφέρεις. Παρ' όλα αυτά, πρέπει να σταματήσουμε να το θεωρούμε φυσιολογικό. Όλα τα mobile λειτουργικά συστήματα είχαν μέχρι τώρα επαρκή χρόνο να διορθώσουν τις παιδικές τους ασθένειες, και είναι ανεπίτρεπτο να σε σπρώχνουν σε καθαρή εγκατάσταση με κάθε ενημέρωση.

Ένα ώριμο σύστημα πρέπει να είναι απρόσβλητο από τέτοια προβλήματα και αυτό θα πρέπει να είναι πάντα το plan A. :)

 

Φίλε μου δεν είναι έτσι όπως τα λες... Άλλο όταν κάνεις Ένα minor update π.χ από 4.2 σε 4.3 η 4.4 κλπ που εκεί άντε εντάξει το βάζεις από πάνω με ένα ota άλλα όταν μιλάμε για ένα νέο εντελώς νέο λειτουργικό με διαφορετική χαρτογράφηση ένα major update δηλαδή όπως είναι το νέο lollipop 5.0 τότε εκεί το hard reset είναι μονόδρομος αν θες να κάτσει σωστά... Η εταιρία το δίνει σωστό και καθαρό το αν εμείς το βάλουμε σωστά στο κινητό είναι στο χέρι μας... Η εμπειρία αυτό δείχνει... !!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

τα έχω όλα αποθηκευμένα στο cloud της Google

Πως; Ποια ρυθμιση εχεις θεσει και που; Το Lg back up δεν το χρησιμοποιεις καν;

Ειδικά σε ένα tablet nexus7 2012 που έχω, όταν πήρε την 5.0 η εργοστασιακή επαναφορά, το έφερε λίγο στα ίσα του γιατί τα lags μετά την αναβάθμιση, ήταν απερίγραπτα.

Παρομοιως, σε nexus7 2012 εκανα factory reset και δεν ειδα καμια βελτιωση με την λολιποπ.

Το lag παει κι ερχεται, ειδικα οταν πατας το κουμπι των τρεχοντων ανοιχτων εφαρμογων μπορει να κανει και 2 δευτερολεπτα να ανοιξει με 3-4 εφαρμογες ανοικτες.

Ευχομαι στο g2 να μην ειναι παρομοια η εμπειρια.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου και από αυτά που έχω διαβάσει σε διάφορα sites, η εργοστασιακή επαναφορά, είναι ένα, ας πούμε, αναγκαίο κακό και πρέπει να γίνεται ανά τακτά διαστήματα. Δεν θυμάμαι που, αλλά έχω διαβάσει πως κάθε έξι περίπου μήνες, θα πρέπει να γίνεται μία επαναφορά-ίσως λίγο υπερβολικό. Όπως έχουμε το format στους υπολογιστές, έτσι περίπου θα πρέπει να αντιμετωπίζουμε και τα smartphones, μιας και αυτά είναι ένα είδος μικρού υπολογιστή. Εγώ προσωπικά, τα έχω όλα αποθηκευμένα στο cloud της Google και έτσι το στήσιμο της συσκευής, μετά από μία επαναφορά, είναι υπόθεση μίας περίπου ώρας. Εννοείται πως μετά από κάθε αναβάθμιση λογισμικού, κάνω factory reset. Ειδικά σε ένα tablet nexus7 2012 που έχω, όταν πήρε την 5.0 η εργοστασιακή επαναφορά, το έφερε λίγο στα ίσα του γιατί τα lags μετά την αναβάθμιση, ήταν απερίγραπτα.

Καθολου υπερβολικο! Αντιθετως πολυ σωστο ειναι!!ειδικα μετσ απο update υποχρεωτικο μην σου πω (αποψη μου)

Link to comment
Share on other sites

Πως; Ποια ρυθμιση εχεις θεσει και που; Το Lg back up δεν το χρησιμοποιεις καν;

Όχι δεν το χρησιμοποιώ το LG back up. Τις επαφές τις έχω στο gmail, τα έγγραφα μου στο Google Drive/Google έγγραφα και τις φωτογραφίες μου να αποθηκεύονται αμέσως στο Google+/φωτογραφίες. Εννοείται πως έχω κάνει κλικ στη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και μετά από ένα factory reset, κατεβαίνουν πάλι όλες σχεδόν οι εφαρμογές μου, ενώ βάζοντας τον λογαριασμό gmail, έχω πάλι όλες τις επαφές μου. Έχω και την paid εφαρμογή safe in cloud για κωδικούς καρτών και να συγχρονίζεται με τον λογαριασμό gmail και τα έχω όλα συγχρόνως και στον υπολογιστή και στο tablet. Με παιχνίδια δεν ασχολούμαι (είμαι λίγο μεγάλο παιδί για τέτοια :)), οπότε δεν γνωρίζω τι γίνεται με συγχρονισμό δεδομένων τους για τα online.

Παρομοιως, σε nexus7 2012 εκανα factory reset και δεν ειδα καμια βελτιωση με την λολιποπ.

Το lag παει κι ερχεται, ειδικα οταν πατας το κουμπι των τρεχοντων ανοιχτων εφαρμογων μπορει να κανει και 2 δευτερολεπτα να ανοιξει με 3-4 εφαρμογες ανοικτες.

Ευχομαι στο g2 να μην ειναι παρομοια η εμπειρια.

Η Lollipop δεν έχει καμία σχέση με την kitkat, άλλωστε το αξιοπρεπέστατο εργαλείο μας έχει κάπως παλιώσει. Με την 5.0.2 διορθώθηκαν κάπως τα lags, αλλά εξακολουθεί να είναι σχετικά αργό σε σχέση με πριν. Για μένα είναι υποφερτό και ελπίζω να μην έχουμε τέτοιες καθυστερήσεις και στο G2 όταν πάρει την 5.0

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι έτσι όπως τα λες... Άλλο όταν κάνεις Ένα minor update π.χ από 4.2 σε 4.3 η 4.4 κλπ που εκεί άντε εντάξει το βάζεις από πάνω με ένα ota άλλα όταν μιλάμε για ένα νέο εντελώς νέο λειτουργικό με διαφορετική χαρτογράφηση ένα major update δηλαδή όπως είναι το νέο lollipop 5.0 τότε εκεί το hard reset είναι μονόδρομος αν θες να κάτσει σωστά... Η εταιρία το δίνει σωστό και καθαρό το αν εμείς το βάλουμε σωστά στο κινητό είναι στο χέρι μας... Η εμπειρία αυτό δείχνει... !!!

 

Οπότε είναι ακριβώς όπως τα λέω. Είναι κάτι που συμβαίνει, αλλά δεν θα έπρεπε. Και το συγκρίνω με τι συμβαίνει σε ώριμα συστήματα, γιατί προφανώς και δεν χρειάζεται να κάνεις νέα εγκατάσταση όταν αναβαθμίσεις πχ Windows 7 σε Windows 8, ή ubuntu 12 σε ubuntu 14.

Οι κινητές συσκευές ξεκίνησαν με αρκετά προβληματάκια όπως όλες οι νέες τεχνολογίες και έχουν κάνει τεράστια πρόοδο από τότε. Όμως πάντα το πρώτο βήμα για να βελτιωθεί η εμπειρία χρήσης, είναι να σταματήσουμε να θεωρούμε τα προβλήματα "φυσιολογικά".

 

Επίσης @diecast πριν αρχίσεις να χρησιμοποιείς με τόση ευκολία τη λέξη "χαζομάρες", καλό είναι να κατανοείς πρώτα τι διαβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι ακριβώς όπως τα λέω. Είναι κάτι που συμβαίνει, αλλά δεν θα έπρεπε. Και το συγκρίνω με τι συμβαίνει σε ώριμα συστήματα, γιατί προφανώς και δεν χρειάζεται να κάνεις νέα εγκατάσταση όταν αναβαθμίσεις πχ Windows 7 σε Windows 8, ή ubuntu 12 σε ubuntu 14.

Οι κινητές συσκευές ξεκίνησαν με αρκετά προβληματάκια όπως όλες οι νέες τεχνολογίες και έχουν κάνει τεράστια πρόοδο από τότε. Όμως πάντα το πρώτο βήμα για να βελτιωθεί η εμπειρία χρήσης, είναι να σταματήσουμε να θεωρούμε τα προβλήματα "φυσιολογικά".

 

Επίσης @diecast πριν αρχίσεις να χρησιμοποιείς με τόση ευκολία τη λέξη "χαζομάρες", καλό είναι να κατανοείς πρώτα τι διαβάζεις.

 

Φίλε σε οποιαδήποτε αλλαγή λειτουργικού είναι προτιμότερη μία καθαρή εγκατάσταση από την αρχή είτε αυτό είναι android, είτε windows είτε ubuntu. Άσχετα εάν ο κατασκευαστής σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις απλά αναβάθμιση. Και η Lollipop όταν έρθει δεν είναι απαραίτητη η καθαρή εγκατάσταση, μπορείς να κάνεις απλά αναβάθμιση. Το θέμα είναι ότι πολλές φορές Είναι μεν λίγη φασαρία παραπάνω αλλά όχι τίποτα τρελό. Ειδικά με το lg bacκup μπορείς να κρατήσεις σχεδόν τα πάντα από εφαρμογές και δεδομένα τους, μέχρι κωδικούς wifi κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά πιο πάνω έχουν δίκιο, είτε μας αρέσει είτε όχι, η καθαρή αναβάθμιση σε οποιοδήποτε λειτουργικό είναι μονόδρομος, τώρα που το μάθατε αυτό να κάνετε
Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι ακριβώς όπως τα λέω. Είναι κάτι που συμβαίνει, αλλά δεν θα έπρεπε. Και το συγκρίνω με τι συμβαίνει σε ώριμα συστήματα, γιατί προφανώς και δεν χρειάζεται να κάνεις νέα εγκατάσταση όταν αναβαθμίσεις πχ Windows 7 σε Windows 8, ή ubuntu 12 σε ubuntu 14.

Οι κινητές συσκευές ξεκίνησαν με αρκετά προβληματάκια όπως όλες οι νέες τεχνολογίες και έχουν κάνει τεράστια πρόοδο από τότε. Όμως πάντα το πρώτο βήμα για να βελτιωθεί η εμπειρία χρήσης, είναι να σταματήσουμε να θεωρούμε τα προβλήματα "φυσιολογικά".

 

Επίσης @diecast πριν αρχίσεις να χρησιμοποιείς με τόση ευκολία τη λέξη "χαζομάρες", καλό είναι να κατανοείς πρώτα τι διαβάζεις.

Νταξει φιλε μου οκ! Σορυ! Αλλα βλεπω συνεχιζεις να επιμενεις και να λες για συστηματα και τετοια! Anyway εσυ ξερεις! Συζητηση κανουμε και ο καθενας λεει την αποψη του!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,

θα ηθελα τη βοηθεια σας για κατι που προεκυψε με τη συσκευη μου.

χθες εκανα ενα factory reset,καποια στιγμη ενεργοποιησα το ραδιοφωνο για να ακουσω λιγη μουσικη,και μετα απο καποια ωρα μου βγηκε στην οθονη μια ενδειξη''Το Bluetooth σταματησε να λειτουργει'' και το ραδιοφωνο κολλησε.επαιζε μεν ο σταθμος κανονικα,αλλα δε μπορουσα να κανω καμια αλλαγη σταθμου,ουτε και να το κλεισω με το on/off.

το εκλεισα με τη Διαχειριση εργασιων.μετα το ανοιξα και παλι και δουλεψε κανονικα για αρκετη ωρα χωρις προβλημα.

Σημερα ομως επαναληφθηκε το ιδιο σκηνικο..ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι γινεται;Antivirus πρεπει να εχουμε η οχι;Σημερα εφαγε ενα μικρο κολληματακι το κινητο και αναγκαστικα του εκανα επανεκκινηση και μετα ενω ειχα τον kaspersky,το εβγαλα μηπως και αυτο εφταιγε και βαραινει το συστημα.Το κινητο ειναι 5 ημερων.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι γινεται;Antivirus πρεπει να εχουμε η οχι;Σημερα εφαγε ενα μικρο κολληματακι το κινητο και αναγκαστικα του εκανα επανεκκινηση και μετα ενω ειχα τον kaspersky,το εβγαλα μηπως και αυτο εφταιγε και βαραινει το συστημα.Το κινητο ειναι 5 ημερων.

Το έχουμε πει πολλάκις και πλειστάκις,ΔΕΝ χρειάζονται τέτοια προγράμματα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι γινεται;Antivirus πρεπει να εχουμε η οχι;Σημερα εφαγε ενα μικρο κολληματακι το κινητο και αναγκαστικα του εκανα επανεκκινηση και μετα ενω ειχα τον kaspersky,το εβγαλα μηπως και αυτο εφταιγε και βαραινει το συστημα.Το κινητο ειναι 5 ημερων.

Το κολλήματακι μπορεί να ήταν και τυχαίο, μην αγχώνεσαι! Τα anti-virus δεν χρειάζονται στο Android (ακόμη), μη βαραίνεις τζάμπα το σύστημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι γινεται;Antivirus πρεπει να εχουμε η οχι;Σημερα εφαγε ενα μικρο κολληματακι το κινητο και αναγκαστικα του εκανα επανεκκινηση και μετα ενω ειχα τον kaspersky,το εβγαλα μηπως και αυτο εφταιγε και βαραινει το συστημα.Το κινητο ειναι 5 ημερων.

Ο θεος και η μανα του ρε φιλε! ΟΧΙ antivirus στο κινητο! Απλα δεν το χρειαζεσαι! Και γενικα μην βαζεις σαβουρα και περιττα πραγματα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,

θα ηθελα τη βοηθεια σας για κατι που προεκυψε με τη συσκευη μου.

χθες εκανα ενα factory reset,καποια στιγμη ενεργοποιησα το ραδιοφωνο για να ακουσω λιγη μουσικη,και μετα απο καποια ωρα μου βγηκε στην οθονη μια ενδειξη''Το Bluetooth σταματησε να λειτουργει'' και το ραδιοφωνο κολλησε.επαιζε μεν ο σταθμος κανονικα,αλλα δε μπορουσα να κανω καμια αλλαγη σταθμου,ουτε και να το κλεισω με το on/off.

το εκλεισα με τη Διαχειριση εργασιων.μετα το ανοιξα και παλι και δουλεψε κανονικα για αρκετη ωρα χωρις προβλημα.

Σημερα ομως επαναληφθηκε το ιδιο σκηνικο..ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?

 

 

Καμια ιδεα καποιος τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο με στοκ κιτ κατ εχει σχεδον παντα δεσμευμενη 1gb ram εργοστασιακα χωρις να το φορτωσω τιποτα? Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι..αν πας στις ρυθμισεις κι απο εκει στο Αποθηκευση,θα δεις αναλυτικα τις χωρητικοτητες ολων των αρχειων που υπαρχουν στη συσκευη,και οντως δεσμευουν περιπου 1gb.

οταν παρεις και ενημερωσεις των ηδη υπαρχοντων εφαρμογων,θα δεσμευτει ακομα πιο πολυς χωρος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο με στοκ κιτ κατ εχει σχεδον παντα δεσμευμενη 1gb ram εργοστασιακα χωρις να το φορτωσω τιποτα?

 

Ναι άλλα μη σε αγχώνει το κινητό πάει νεράκι. Έτσι λειτουργεί το android. Προτιμάς δηλαδή να πηγαίνει χαμένη ελεύθερη ram;;)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...