Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στη παρέα. Τώρα το πρωί όπως έπαιζα candy crush soda σταμάτησε να μου αποκρίνεται η οθόνη. Με αυτά και με εκείνα του έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα το έκλεισα κι όλας αλλά πάλι τίποτα. Δεν μπορώ να μπω μέσα γιατί δεν μπορώ να βάλω καν το pin. Πατάει μόνο του καμία φορά το 7,8,9.. Τι μου προτείνεται; Μπορώ να πάρω έτσι όπως είναι τώρα backup φωτογραφίες κτλ; Εάν πάω στο service θα μου αλλάξουν οθόνη/digitizer ή θα μου κάνουν πρώτα ένα hard reset και αν δεν φτιάξει τότε θα προχωρήσουν σε αλλαγή οθόνης/digitizer; Η συσκευή είναι 1 χρόνου, όλα μαμά, πολύ προσοχή ούτε μια τούμπα, θήκη, ζελατίνες τα πάντα. Το μόνο που σκέφτομαι που ίσως φταίει ότι το σπίτι έχει λίγο υγρασία παρά πάνω μπας και φταίει αυτό μην επαθε τίποτα από αυτό;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο προηγουμενο κινητο μου χαλασε απο υγρασια η οθονη.Το μονο ασχημο ειναι οτι ειναι στο χερι τους αν θα στο φτιαξουν ή οχι.Δυστυχως απλα ελπιζεις.Καλου κακου καντο πρωτα εσυ ενα hard reset μηπως και ...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι θέλω να πάρω τις φωτογραφίες άντε και τα μηνύματα αν καταφέρω..Έβγαλα την κάρτα τώρα για να ανοίξει αλλά μου κόλλησε από λάθος knock code που έβαλε μόνο του και προσπαθώ μήπως καταφέρω να βάλω τον κωδικό να ξεκλειδωθεί. Το έχω συνδέσει στον υπολογιστή ώστε να μου ανοίξει εκεί αλλά μόνο φορτίζει. Μήπως ξέρεις κάποιον τρόπο κάτι που ίσως με βοηθήσει;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ξερω ειναι οτι μπορεις να μπεις στο download mode και να περασεις απο το pc την επισημη εκδοση της lg(πατας το volume up και το συνδεεις με το pc).

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και το άνοιξα, πήρα ότι ήθελα backup και τώρα λέω να του κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν και δεν νομίζω να στρώσει. Ώρες ώρες δουλεύει λίγο η οθόνη και άλλες φορές όχι. Κυρίως δεν αποκρίνεται από την μέση και κάτω μέχρι ένα δάκτυλο πάνω από το τέλος της. Κάποιες φορές δεν αποκρίνεται γενικά και είναι σαν να πατιέται μόνη της σε κάποια σημεία.

 

 

Μου είπε κάποιος φίλος μου αν μπορώ να μπω recovery και να καθαρίσω μόνο την cache πρώτα. Γίνετε αυτό και πως γιατί δεν έχω καμία ιδέα από αυτά;

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και το άνοιξα, πήρα ότι ήθελα backup και τώρα λέω να του κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν και δεν νομίζω να στρώσει. Ώρες ώρες δουλεύει λίγο η οθόνη και άλλες φορές όχι. Κυρίως δεν αποκρίνεται από την μέση και κάτω μέχρι ένα δάκτυλο πάνω από το τέλος της. Κάποιες φορές δεν αποκρίνεται γενικά και είναι σαν να πατιέται μόνη της σε κάποια σημεία.

 

 

Μου είπε κάποιος φίλος μου αν μπορώ να μπω recovery και να καθαρίσω μόνο την cache πρώτα. Γίνετε αυτό και πως γιατί δεν έχω καμία ιδέα από αυτά;

Αν δεν έχεις custom recovery δεν μπορείς να κάνεις clear cache μέσα απ' αυτό!!

Σε πρώτη φάση κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δοκίμασε αν θες και ένα update το touch......

Πάτα στoν dialer (εκεί που παίρνεις τηλέφωνο)

3845#*802#

Μετα settings

Και μετα update touch firmware

Αν δε γίνει κάτι, τότε ενδεχομένως ειναι θέμα hardware και μάλλον δε θα αποφύγεις το service!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις custom recovery δεν μπορείς να κάνεις clear cache μέσα απ' αυτό!!

Σε πρώτη φάση κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δοκίμασε αν θες και ένα update το touch......

Πάτα στoν dialer (εκεί που παίρνεις τηλέφωνο)

3845#*802#

Μετα settings

Και μετα update touch firmware

Αν δε γίνει κάτι, τότε ενδεχομένως ειναι θέμα hardware και μάλλον δε θα αποφύγεις το service!!

 

Θέλει να έχω κάρτα σιμ μέσα γιατί την έχω βγάλει γιατί δεν μπορώ να βάλω το πιν. Χωρίς κάρτα το κάνω με τα χίλια ζόσρια αλλά δεν μου βγάζει κάτι.

 

Ενημέρωση:

Τελικά μπήκα μέσα το πάτησα αλλά δεν κατάλαβα αν έκανε ή όχι ενημέρωση δεν έβγαλε κάποια μπάρα ή κάτι. Αλλά επειδή πατάει και μόνη της η οθόνη μου πατήθηκε και η από πάνω επιλογή και άλλαζε από true σε false. Τώρα δεν ξέρω τι είναι αυτό και αν έμεινε όπως ήταν ή άλλαξε. Μπορείς να δεις πως πρέπει να είναι μήπως μπορέσω να το βάλω πάλι; Επίσης αν κάνω πάλι επαναφορά θα έρθει πάλι όπως ήταν αυτή η ρύθμιση; Ευχαριστώ!

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε! Βρήκες καμία λύση ή απλά σταμάτησε να συμβαίνει;;

Δε μου το έκανε συχνά. Πιστεύω το κλείνεις από τον διακόπτη on off της εφαρμογής και ο όχι από το multitasking. Πλέον δεν είμαι σε στοκ κατάσταση και δε ξέρω να σου πω παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλει να έχω κάρτα σιμ μέσα γιατί την έχω βγάλει γιατί δεν μπορώ να βάλω το πιν. Χωρίς κάρτα το κάνω με τα χίλια ζόσρια αλλά δεν μου βγάζει κάτι.

 

Ενημέρωση:

Τελικά μπήκα μέσα το πάτησα αλλά δεν κατάλαβα αν έκανε ή όχι ενημέρωση δεν έβγαλε κάποια μπάρα ή κάτι. Αλλά επειδή πατάει και μόνη της η οθόνη μου πατήθηκε και η από πάνω επιλογή και άλλαζε από true σε false. Τώρα δεν ξέρω τι είναι αυτό και αν έμεινε όπως ήταν ή άλλαξε. Μπορείς να δεις πως πρέπει να είναι μήπως μπορέσω να το βάλω πάλι; Επίσης αν κάνω πάλι επαναφορά θα έρθει πάλι όπως ήταν αυτή η ρύθμιση; Ευχαριστώ!

Δοκίμασε να μπεις σε download mode (κλείσε το κινητό. Κράτα πατημένο το volume up για 1-2 sec και σύνδεσε το κινητό σου με το καλώδιο usb που το έχεις συνδέσει ήδη στο pc). Μετά με το flash tool δοκίμασε να ξαναπερασεις τη rom σου. Θα σβηστούν τα πάντα στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα τις τελευταίες μέρες...όταν το συνδέω για φόρτιση κανονικά στην πρίζα μια φορτίζει κανονικά με τον προβλεπομενο χρόνο και μια κάνει αργή φόρτιση...δεν γράφει τπτ απλά φορτίζει πολύ αργά λες και το φορτιζεις από usb. .. το έχει παρατηρήσει κανένας αυτό το πρόβλημα? ?και γενικά κάποια λυση??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα τις τελευταίες μέρες...όταν το συνδέω για φόρτιση κανονικά στην πρίζα μια φορτίζει κανονικά με τον προβλεπομενο χρόνο και μια κάνει αργή φόρτιση...δεν γράφει τπτ απλά φορτίζει πολύ αργά λες και το φορτιζεις από usb. .. το έχει παρατηρήσει κανένας αυτό το πρόβλημα? ?και γενικά κάποια λυση??

Μια φορα μονο μου ετυχε αυτο αλλη μια κολλησε η ενδειξη στο 60% ενω ειχε παει 100% και αλλη μια αρνιοταν να κατεβει απο 100% στο 99% για μια ολοκληρη μερα:lol:Η αυτοσχεδιες λυσεις που εφαρμοσα απο τοτε και ησυχασα ειναι ποτε ξανα φορτιση απο usb,ελεγχος του ποσοστου φορτισης ανα μισαωρο παντα με κλειστο κινητο,φορτιση απευθειας απο πριζα χωρις ρυθμιστη/σταθεροποιητη τασης.Παρτιδα 411,3 μηνες χαλαρη χρηση χωρις κιτρινιλες στην οθονη ακομα:cry:.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα τις τελευταίες μέρες...όταν το συνδέω για φόρτιση κανονικά στην πρίζα μια φορτίζει κανονικά με τον προβλεπομενο χρόνο και μια κάνει αργή φόρτιση...δεν γράφει τπτ απλά φορτίζει πολύ αργά λες και το φορτιζεις από usb. .. το έχει παρατηρήσει κανένας αυτό το πρόβλημα? ?και γενικά κάποια λυση??

 

Το καλώδιο είναι το αυθεντικό? Είναι σε καλή κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα τις τελευταίες μέρες...όταν το συνδέω για φόρτιση κανονικά στην πρίζα μια φορτίζει κανονικά με τον προβλεπομενο χρόνο και μια κάνει αργή φόρτιση...δεν γράφει τπτ απλά φορτίζει πολύ αργά λες και το φορτιζεις από usb. .. το έχει παρατηρήσει κανένας αυτό το πρόβλημα? ?και γενικά κάποια λυση??

Μήπως σου έχει σπάσει κανένα δοντακι από το καλώδιο εκεί που συνδέεται με το τηλέφωνο? Πάρε ένα φακό και κοίτα μέσα όχι στη συσκευή στο καλώδιο συνήθως χαλάει το είχα πάθει με το s3 και είχε σπάσει ένα δοντακι τελικά... Άλλαξα καλώδιο και όλα good!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα μονο μου ετυχε αυτο αλλη μια κολλησε η ενδειξη στο 60% ενω ειχε παει 100% και αλλη μια αρνιοταν να κατεβει απο 100% στο 99% για μια ολοκληρη μερα:lol:Η αυτοσχεδιες λυσεις που εφαρμοσα απο τοτε και ησυχασα ειναι ποτε ξανα φορτιση απο usb,ελεγχος του ποσοστου φορτισης ανα μισαωρο παντα με κλειστο κινητο,φορτιση απευθειας απο πριζα χωρις ρυθμιστη/σταθεροποιητη τασης.Παρτιδα 411,3 μηνες χαλαρη χρηση χωρις κιτρινιλες στην οθονη ακομα:cry:.

 

η φόρτιση απο usb και όχι απο πρίζα είναι καλύτερη και προτιμότερη.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

η φόρτιση απο usb και όχι απο πρίζα είναι καλύτερη και προτιμότερη.

Και που το υποστηρίζεις αυτό ;

Με την πρίζα σίγουρα κρατάει περισσότερο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

το αντίθετο, με το usb φορτίζει πιο αργά και κρατάει περισσότερο γιατί περνάνε λιγότερα φορτία ανά μονάδα χρόνου με αποτέλεσμα την καλύτερη φόρτιση.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σχεδον οι μισοι εδω μεσα εχουν κιτρινισει την οθονη πραγματικα με εκνευριζει.Το εχω τοσο αγχος που οποτε ο επεξεργαστης περασει το οριο των 60 βαθμων το αφηνω να κρυωσει και μετα το ξαναπιανω.Ποσο μαλλον οταν εχω 3g -gps και πλοηγηση που στα 5 λεπτα πιανω 65αρες,θα τρακαρω απο το αγχος :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σχεδον οι μισοι εδω μεσα εχουν κιτρινισει την οθονη πραγματικα με εκνευριζει.Το εχω τοσο αγχος που οποτε ο επεξεργαστης περασει το οριο των 60 βαθμων το αφηνω να κρυωσει και μετα το ξαναπιανω.Ποσο μαλλον οταν εχω 3g -gps και πλοηγηση που στα 5 λεπτα πιανω 65αρες,θα τρακαρω απο το αγχος :D

Μια απο τα ιδια φιλε μου...Εχω αλλαξει ηδη μια φορα οθονη λογω καμμενου pixel αν γινει και κιτρινισμα οθονης αντιο LG...:mad:

Link to comment
Share on other sites

το αντίθετο, με το usb φορτίζει πιο αργά και κρατάει περισσότερο γιατί περνάνε λιγότερα φορτία ανά μονάδα χρόνου με αποτέλεσμα την καλύτερη φόρτιση.

 

Δεν υπάρχουν χειροπιαστά στοιχεία για αυτή την εκτίμηση. Εκτός εάν κάποιος ανέβει σε πολύ μεγάλες εντάσεις που θερμαίνουν και αποδομούν τη μπαταρία - τα 1.8Α του φορτιστή είναι απολύτως ασφαλή και δεν υπάρχει λόγος να τα αποφεύγεις. Επιπλέον, πολλές USB θύρες ταχείας φόρτισης δίνουν 1Α και 1.5Α.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας την φόρτιση περίπου στο 10 -11 % με έναν φορτιστή 850 mah από ένα παλαιότερο κινητό sony, η φόρτιση ολοκληρωνεται σε περίπου δυόμιση ώρες, μια χαρά για τις συνήθειες μου και η μπαταρία μετά από τρισημιση μήνες περίπου είναι αστέρι! Δεν την φορτίζω με τον δικό του φορτιστή 1,8Α, μονάχα με τον παραπάνω και μια δυο φορές με έναν άλλον 1,5Α από ένα ταμπλετακι που έχω επίσης ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα HTC magic από το 2009 το φορτιζω με ότι φορτιστη να'ναι. Από του nexus galaxy, nexus 7, g2, desire , κάτι κινέζικα, αυτοκινήτου. Η μπαταρία είναι όπως ειταν. Βέβαια είναι προσωπική γνώμη, αφού και τα κινητά δεν έχω σκοπό να τα κρατήσω για πάνω από 2 χρόνια. (Εκτός του magic)

Αυτά του τύπου: φόρτιστω όσο ποιο αργά γίνεται για καλύτερη υγεία μπαταρίας, για μένα είναι μπαρούφες.

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε για την μπαταρία. Φορτίστε την όπως και όσο θέλετε. 27€ έχει η αλλαγή της στην procordia.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σορρυ που παρεμβαινω,αλλα εχει αρκετη ωρα που ειστε σε λαθος σελιδα θεματος...μηπως ειναι καλυτερα ολα αυτα τα σχολια περι φορτισης μπαταριας να γραφονται στο αντιστοιχο θεμα της μπαταριας?καλη συνεχεια σε ολους!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...