Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω το κινητο μια βδομαδα περιπου και θελω να ρωτησω κατι...στην αρχη οταν το πηρα μου εβγαζε καποιες ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος...μετα κατι εκανα και δεν τις βγαζει...πως τις επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα η αλλαγή πλακέτας πήρε μια βδομάδα. Δεν το έχω δοκιμάσει σε πλοήγηση βέβαια να δω αν έφτιαξε

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω το κινητο μια βδομαδα περιπου και θελω να ρωτησω κατι...στην αρχη οταν το πηρα μου εβγαζε καποιες ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος...μετα κατι εκανα και δεν τις βγαζει...πως τις επαναφερω?

Τι ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινητο μια βδομαδα περιπου και θελω να ρωτησω κατι...στην αρχη οταν το πηρα μου εβγαζε καποιες ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος...μετα κατι εκανα και δεν τις βγαζει...πως τις επαναφερω?

Τι είδους ειδοποιήσεις σου έβγαζε?

Για ποιο θεμα? Για κάποια εφαρμογή συγκεκριμένη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Να σαι καλά! :)

 

Το έκανα εγκατάσταση και δουλεύει μια χαρά αλλά λεει δεν έχει φωνητική πλοήγηση για Κύπρο.. Κάνω κάτι λάθος? :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!ειμαι καινουργιος και στο site στο g2 οποτε μια βοηθεια θα ηταν πολυτιμη!!ξερει καποιος αν γινεται τα συμβολα του home tou menu kai to allο γινεται να κρυβονται??οταν πχ παιζω ενα παιχνιδι!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!ειμαι καινουργιος και στο site στο g2 οποτε μια βοηθεια θα ηταν πολυτιμη!!ξερει καποιος αν γινεται τα συμβολα του home tou menu kai to allο γινεται να κρυβονται??οταν πχ παιζω ενα παιχνιδι!!

Μόνο με root ή με μια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εγκατάσταση και δουλεύει μια χαρά αλλά λεει δεν έχει φωνητική πλοήγηση για Κύπρο.. Κάνω κάτι λάθος? :confused:

 

Φαντάζομαι κατέβασες και τον χάρτη της Κύπρου. Αν πας στα settings > voice navigation> manage voices δεν σου έχει την επιλογή να κατεβάσεις Ελληνικά? (βγαίνουμε λίγο oftopic υπάρχει θέμα για τους Here Maps http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402628 για περισσότερες πληροφορίες.)

 

καλησπερα παιδια!ειμαι καινουργιος και στο site στο g2 οποτε μια βοηθεια θα ηταν πολυτιμη!!ξερει καποιος αν γινεται τα συμβολα του home tou menu kai to allο γινεται να κρυβονται??οταν πχ παιζω ενα παιχνιδι!!

 

Υπάρχει και αυτό εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.immersive&hl=en που δε χρειάζεται root. Έχει κάποια προβληματάκια σταθερότητας άλλα γενικά κάνει την δουλειά του. Δοκίμασε το δωρεάν και αν σου κάνει καλό είναι να το αγοράσεις γιατί έτσι θα γίνει σαφώς πιο λειτουργικό.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Π.χ μου εβγαζε Gmail και καποιες αλλες...οχι δεν εχω απενεργοποιημενο τον συγχρονισμο...

 

Εγω ξερω οτι βγαζει το Facebook, τωρα για Gmail πρωτη φορα το ακουω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι βγαζει το Facebook, τωρα για Gmail πρωτη φορα το ακουω :ninja:

 

Ακριβώς μετά την αναβάθμιση στο FB μου έβγαλε και μένα άλλα τις απενεργοποίησα γιατί μου καθόντουσαν κάπως.:p. Σε καμία άλλη εφαρμογή δε το κάνει. Επίσης από ότι ξέρω με την Lollipop θα υπάρξει native υποστηριξη ειδοποιήσεων στην οθόνη κλειδώματος.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 βδομάδες είχα πρόβλημα με το σήμα,τελικά με τα πολλά μου αλλάξαν μητρική.Σήμερα που το πήρα δεν μπορώ να σύνδεθω σε κανένα wifi.Βάζω τους κωδικούς κανονικά και μετα δεν μου βγαζει το κλασικο "λήψη διεύθυνσης IP" αλλά γράφει "αποθηκεύτηκε,ασφαλισμένο".Μίλησα με το τσατ της lg και μου είπαν οτι εφόσον βρίσκει τα δίκτυα δεν είναι πρόβλημα του κινητού.

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Έχω δοκιμάσει factory reset και κάνει πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεται, μου έχει εμφανίσει το γνωστό θέμα με την κίτρινη γραμμή στην οθόνη και την Δευτέρα θα περάσω από την procordia για service:

 

1. Γνωρίζετε αν θα το έχω έτοιμο την ίδια μέρα;

2. Εχω διαβάσει ότι γενικά δεν τα μεταχειρίζονται με προσοχή και επειδή εγώ το έχω σε άριστη κατάσταση και επειδή σκέφτομαι σε λίγο καιρό να το πουλήσω, ανησυχώ αν κατά το σερβις ο τεχνικός του προκαλέσει γρατζουνιές κλπ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Να το βγάλω φωτος πριν το παω ώστε αν του κάνουν κάποια ζημιά να έχω αποδείξεις για τη τωρινή κατάσταση του κινητού;

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεται, μου έχει εμφανίσει το γνωστό θέμα με την κίτρινη γραμμή στην οθόνη και την Δευτέρα θα περάσω από την procordia για service:

 

1. Γνωρίζετε αν θα το έχω έτοιμο την ίδια μέρα;

2. Εχω διαβάσει ότι γενικά δεν τα μεταχειρίζονται με προσοχή και επειδή εγώ το έχω σε άριστη κατάσταση και επειδή σκέφτομαι σε λίγο καιρό να το πουλήσω, ανησυχώ αν κατά το σερβις ο τεχνικός του προκαλέσει γρατζουνιές κλπ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Να το βγάλω φωτος πριν το παω ώστε αν του κάνουν κάποια ζημιά να έχω αποδείξεις για τη τωρινή κατάσταση του κινητού;

 

Ευχαριστώ!!

1.Αν παρεις τηλεφωνο πριν το πας και εχουν ανταλακτικο θα ειναι ετοιμο σε 40λεπτα περιπου.

2.Το δικο μου με μια χαρα προσοχη το χειριστηκαν αλλα απο οτι εχω καταλαβει τα ανταλακτικα δεν ειναι και πολυ καλα οχι οι τεχνικοι.

Στη δικη μου αλλαγη οθονης η μια πλευρα της οθονης δεν ειναι στιβαρη οπως οταν ειναι καινουργιο, ειναι ενα ελλατωμα που το θελει πολυ προσοχη για να το παρατηρησεις αλλα υπαρχει.Οταν το πηγα ξανα για ελεγχο μου εδειξε το παιδι οτι αλλαζει ολο το μπροστα μερος και ουσιαστικα ετσι ειναι το ανταλακτικο.Επισης σε Nexus 5 φιλου του αλλαξαν το πισω καπακι και παλι δεν ηταν τοσο καλο οσο το μαμα καπακι και μετα απο παραπονα του ο τεχνικος του εδειξε οτι ολα οσα του εχουν στειλει ειναι ιδια.

 

Υ.Γ. ξεχασα να γραψω οτι νεα μου οθονη ηταν εμφανως πιο ωραια και ψυχρη απο την μαμα οθονη μου που ηταν θερμη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεται, μου έχει εμφανίσει το γνωστό θέμα με την κίτρινη γραμμή στην οθόνη και την Δευτέρα θα περάσω από την procordia για service:

 

1. Γνωρίζετε αν θα το έχω έτοιμο την ίδια μέρα;

2. Εχω διαβάσει ότι γενικά δεν τα μεταχειρίζονται με προσοχή και επειδή εγώ το έχω σε άριστη κατάσταση και επειδή σκέφτομαι σε λίγο καιρό να το πουλήσω, ανησυχώ αν κατά το σερβις ο τεχνικός του προκαλέσει γρατζουνιές κλπ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Να το βγάλω φωτος πριν το παω ώστε αν του κάνουν κάποια ζημιά να έχω αποδείξεις για τη τωρινή κατάσταση του κινητού;

 

Ευχαριστώ!!

Μετά απο ποσο καιρο λειτουργίας σου το εμφάνισε?

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ποσο καιρο λειτουργίας σου το εμφάνισε?

 

7 μήνες το έχω με stock rom, χωρίς παιχνίδια και γενικά βαριά χρήση ούτε το έχω υπερθερμάνει ποτέ... έτσι ξαφνικά εμφανίστηκε μια μέρα!

 

1.Αν παρεις τηλεφωνο πριν το πας και εχουν ανταλακτικο θα ειναι ετοιμο σε 40λεπτα περιπου.

2.Το δικο μου με μια χαρα προσοχη το χειριστηκαν αλλα απο οτι εχω καταλαβει τα ανταλακτικα δεν ειναι και πολυ καλα οχι οι τεχνικοι.

Στη δικη μου αλλαγη οθονης η μια πλευρα της οθονης δεν ειναι στιβαρη οπως οταν ειναι καινουργιο, ειναι ενα ελλατωμα που το θελει πολυ προσοχη για να το παρατηρησεις αλλα υπαρχει.Οταν το πηγα ξανα για ελεγχο μου εδειξε το παιδι οτι αλλαζει ολο το μπροστα μερος και ουσιαστικα ετσι ειναι το ανταλακτικο.Επισης σε Nexus 5 φιλου του αλλαξαν το πισω καπακι και παλι δεν ηταν τοσο καλο οσο το μαμα καπακι και μετα απο παραπονα του ο τεχνικος του εδειξε οτι ολα οσα του εχουν στειλει ειναι ιδια.

 

Υ.Γ. ξεχασα να γραψω οτι νεα μου οθονη ηταν εμφανως πιο ωραια και ψυχρη απο την μαμα οθονη μου που ηταν θερμη.

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

eyxaristw polu

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο με root ή με μια custom rom.

 

eyxaristw polu

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαντάζομαι κατέβασες και τον χάρτη της Κύπρου. Αν πας στα settings > voice navigation> manage voices δεν σου έχει την επιλογή να κατεβάσεις Ελληνικά? (βγαίνουμε λίγο oftopic υπάρχει θέμα για τους Here Maps http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402628 για περισσότερες πληροφορίες.)

 

 

 

Υπάρχει και αυτό εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.immersive&hl=en που δε χρειάζεται root. Έχει κάποια προβληματάκια σταθερότητας άλλα γενικά κάνει την δουλειά του. Δοκίμασε το δωρεάν και αν σου κάνει καλό είναι να το αγοράσεις γιατί έτσι θα γίνει σαφώς πιο λειτουργικό.

 

eyxaristw polu!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα!αλλη μια ερωτηση εχω να κανω!!χθες πηρα το κινητο...λοιπον οταν παταω τα εικονιδια των εφαρμογων αργουν πολυ λιγο να πατηθουν...αυτο δε θα με πειραζε και πολυ αλλα σ ενα παιχνιδι με γκολφ που εχω το οποοιο εχει μπαρα δυναμης μ επηρεαζει πολυ αφου παταω να σταματησει και σταματαει μετα απο 0.5 σεκ...ετσι ειναι το κινητο γενικα η μονο στο δικο μου ετυχε??διωρθωνεται καπως??ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

eyxaristw polu

 

 

!αλλη μια ερωτηση εχω να κανω!!χθες πηρα το κινητο...λοιπον οταν παταω τα εικονιδια των εφαρμογων αργουν πολυ λιγο να πατηθουν...αυτο δε θα με πειραζε και πολυ αλλα σ ενα παιχνιδι με γκολφ που εχω το οποοιο εχει μπαρα δυναμης μ επηρεαζει πολυ αφου παταω να σταματησει και σταματαει μετα απο 0.5 σεκ...ετσι ειναι το κινητο γενικα η μονο στο δικο μου ετυχε??διωρθωνεται καπως??ευχαριστω πολυ!

Μηπως ειναι θεμα του παιχνιδιου?Οχι δεν εχει σε καμια περιπτωση καθυστερηση η αφη στο κινητο.Αν λες οτι αργει να πατησει γενικα τα παντα ,κατι μαλλον δεν παει καλα με την συσκευη σου.

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Ψυχρή είναι η δικιά μου. ...τότε να ελπίζω να μην μου τύχει. ..τί πράμα κι αυτό με τις κιτρινιλες, κρίμα. ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@labraxgr...Η αφή του είναι εξαιρετική, άμεση θα έλεγα, για κοιταξε το λιγάκι ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Βγαινω λιγο off topic αλλα που να πιασουν και οι ζεστες .Τα παιδια στην Procordia θα δουλευουν υπερωριες.Σκεψου να τραβας 4k video στην παραλια τι ζωρια θα τραβαει η οθονη!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάζω και ξαναδιαβαζω εντάξει χαλαρώστε λίγο με την κιτρινιλα οκ έχει βγει σε 50-100 συσκευές και έχουν πουληθεί εκατομμύρια. Μην κάνετε το ίδιο λάθος με το νήμα του g3. Οκ βγήκαν κάποια ελλατωματικα το κινητό κυκλοφορεί σχεδόν δύο χρόνια με φανταστική πορεία και είναι απλά τούμπανο. Όποιος μπαίνει να διαβάσει το νήμα του g2 πλέον σε κάθε σελίδα βλέπει τουλάχιστον μια-δύο αναφορές στην κιτρινιλα υπάρχει δεν υπάρχει πρόβλημα στη συσκευή του κατόχου. Αυτός που σκέφτεται να πάρει την συσκευή και μπαίνει να διαβάσει βλέπει απλά ότι το τηλέφωνο έχει θέμα με την οθόνη και πάει για αλλά χάνοντας την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει ένα πραγματικά αξιόλογο τηλέφωνο! Αν το συζητάμε συνέχεια είναι σαν από τις 50 συσκευές πχ. Που παρουσίασαν το πρόβλημα από άτομα που είναι στο myphone. Gr να το παρουσίασαν χιλιάδες...

 

Φιλικά πάντα αλλά μην του κολλάτε ρετσινια το τηλέφωνο τα σπάει ;););););)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεται, μου έχει εμφανίσει το γνωστό θέμα με την κίτρινη γραμμή στην οθόνη και την Δευτέρα θα περάσω από την procordia για service:

 

1. Γνωρίζετε αν θα το έχω έτοιμο την ίδια μέρα;

2. Εχω διαβάσει ότι γενικά δεν τα μεταχειρίζονται με προσοχή και επειδή εγώ το έχω σε άριστη κατάσταση και επειδή σκέφτομαι σε λίγο καιρό να το πουλήσω, ανησυχώ αν κατά το σερβις ο τεχνικός του προκαλέσει γρατζουνιές κλπ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Να το βγάλω φωτος πριν το παω ώστε αν του κάνουν κάποια ζημιά να έχω αποδείξεις για τη τωρινή κατάσταση του κινητού;

 

Ευχαριστώ!!

Εισαι ατυχος φιλε...

Απο περιεργεια ποια εκδοση εχεις?

 

Αρα μυθος οτι εμφανιζεται μονο σε G2 που τα "γκαζωνουμε".

Μπορει να εμφανιστει σε οποιοδηποτε.

:(

Link to comment
Share on other sites

Ας μαζέψουμε πληροφορίες σχετικά με το θέμα αυτό.

 

Α. Ποιά η έκδοση του μοντέλου ?

Β. Ποτέ περίπου το αγοράσαμε ?

Γ. Μετά απο πόσο καιρό εμφανίσθηκε ?

Δ. Ποιά η χρήση που του κάνουμε?

Ε. Μετά το service , εμφανίστηκε πάλι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...