Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 625


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εγω το μοντελο Tim/wind εχω απο Ιταλια, ελεος αυτη η Τιμ...

 

Πότε περιμένει να την δώσει; Πάει καλά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβάζω μια ενημέρωση, για να δούμε αν είναι η Lumia Cyan.

EDIT: Άκυρο :(

 

 

 

Κάνει 2 ενημερώσεις ξαναπατά ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος πηρε το 625 και αντιμετωπιζει το εξης θεμα. ολες οι επαφες του ειναι περασμενες με προθεμα μπροστα το 0030. οταν λοιπον παει να κανει κληση, απο μονο του το τηλεφωνο αποφασιζει να βαλει μπροστα το "σκετο" το 0 με αποτελεσμα να ακουσει συνεχεια το μνμ ο "αριθμος που καλεσατε δεν ειναι σωστος". Εχω δει οτι λυνεται, μετατρεπτωντας το 0030 σε +30, αλλα σε 600 επαφες δεν γντ ευκολα ενα προς ενα. Υπαρχει καποια λυση για ειτε μαζικη επεξεργασια, ειτε για επιλυση?
Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος δηλαδή περνούσε τις επαφές του με το 0030 ή έγινε κατά την μεταφορά έτσι?? Εννοώ ήταν από πριν οι πεαφές έτσι...?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάνει 2 ενημερώσεις ξαναπατά ενημέρωση

- Εμένα μια ενημέρωση έκανε πριν λίγο και την εγκατέστησε.... Πλέον Lumia 625 cyan official ,από dev preview 8.1 που είχα πρώτα !! :)

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν είχαν περάσει την preview έκδοση, η αναβάθμιση γίνεται σε 2 στάδια:

Η πρώτη ενημέρωση περιλαμβάνει ρυθμίσεις οι οποιες προετοιμάζουν το έδαφος για τη cyan 8.1.

Aφού περαστούν, ξανακάνεις ενημέρωση κινητού όπου πλέον κατεβάζει και εγκαθιστά το επίσημο update.

 

Την πέρασα χθες κι εγώ σε lumia 625 και μπορώ να πω ότι οι αλλαγές δεν ήταν και τόσο εντυπωσιακές σε σχέση με το 8. Ωστόσο κάνουν τη διαφορά,

αφού πλέον καλύπτονται τα όποια κενά είχε. Τώρα νομίζω ότι έχουμε στα χέρια μας ένα λειτουργικό ισάξιο με android και ios. Απομένει μόνο να αρχίζουν να βγαίνουν και ανάλογες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας την αναβάθμιση σε cyan έψαξα στην λίστα που αναφέρθηκε προηγούμενα και είδα ότι το firmware του δικού μου 625 (αγορασμένο απο Γερμανό, πρίν 10 ημέρες) που είναι το 3056.40000.1349.2002, αντιστοιχεί σε nokia 520.

Πώς γίνεται αυτό ??? και τι σημαίνει αυτό σχετικά με την αναμενόμενη αναβάθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βλέπω ποιες εφαρμογές αναβαθμίζονται??....τώρα μου βγάζει πχ 2 εφαρμογές αναβαθμίστηκαν αλλά δεν ξέρω ποιες

 

- Πάτα πάνω στο κείμενο που διαβάζεις στις ειδοποιήσεις και θα σου δείξει ποιες είναι. Θα σε πάει στις λήψεις εφαρμογών. Αλλιώς μπαίνεις στο store ,πατάς τις τελείες κάτω δεξιά και επιλέγεις λήψεις.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα νέο για τη cyan για εμάς με Italian wind??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα νέο για τη cyan για εμάς με Italian wind??

 

- Δεν έχω νέα αλλά ως συνήθως τα branded τρώνε το παλτό!! Σου εύχομαι να τακτοποιηθείς σύντομα και να μην χρειαστεί να έρθουν τα πρωτοβρόχια :p

 

Φιλικά για να ευθυμήσουμε.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Δεν έχω νέα αλλά ως συνήθως τα branded τρώνε το παλτό!! Σου εύχομαι να τακτοποιηθείς σύντομα και να μην χρειαστεί να έρθουν τα πρωτοβρόχια :p

 

 

 

 

 

Φιλικά για να ευθυμήσουμε.

 

 

 

Μπορώ κάπως ν απεμπλακω από τη wind??

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κάπως ν απεμπλακω από τη wind??

 

- Απευθύνεσαι σε νοκια care για αλλαγή σε unbranded firmware ή περνάς μόνος σου ένα ( δεν έχω ασχοληθεί και δεν γνωρίζω πώς) , δεν ξέρω επίσης αν το upgrade κοιτα και το manufacturer name καθώς και το mobile operator ( βρίσκονται στο πρόσθετα και πληροφορίες >περισσότερες πληροφορίες,στις ρυθμίσεις) τα οποία δεν γνωρίζω αν αλλάζουν με πέρασμα άλλου firmware. Έτσι αν το upgrade κοιτά αυτές τις ενδείξεις της συσκευής και αυτές δεν αλλάζουν με αλλαγή firmware ... δύσκολα τα πράγματα . Αλλά μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος γνώστης.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό που έχουμε φτιάξει στο φόρουμ, αν διαθέτεις κάποια σχετική εμπειρία αλλά να γνωρίζεις ότι πιθανόν χάνεις την εγγύηση εφόσον επεμβαίνεις στη συσκεύη σου. Τα 2 nokia care στα Γιάννενα κλείσανε και άνοιξαν με γενικό service κινητών και όχι μόνο της nokia οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να πληρώσεις για να σου το κάνουν unbranded.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό που έχουμε φτιάξει στο φόρουμ, αν διαθέτεις κάποια σχετική εμπειρία αλλά να γνωρίζεις ότι πιθανόν χάνεις την εγγύηση εφόσον επεμβαίνεις στη συσκεύη σου. Τα 2 nokia care στα Γιάννενα κλείσανε και άνοιξαν με γενικό service κινητών και όχι μόνο της nokia οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να πληρώσεις για να σου το κάνουν unbranded.

 

Εγώ δεν έχω εμπειρία και δεν μπορώ να το κάνω εγώ debrand. Στο Nokia Care στη Ζάκυνθο μου είπαν ότι δε γίνεται:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τσουρεκια θα μας τα κανει η Tim μεχρι να δωσει την αναβάθμιση....

 

Αν της στείλουμε email παραπόνων λέτε να κάνει κάτι; Και εγώ με WIND IT είμαι και μου έχει σπάσει τα νεύρα:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν της στείλουμε email παραπόνων λέτε να κάνει κάτι; Και εγώ με WIND IT είμαι και μου έχει σπάσει τα νεύρα:mad:

 

Μπα σημασία δεν θα δωσουν, ειδικα αν δουν οτι στελνουμε κ απο αλλη χωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα σημασία δεν θα δωσουν, ειδικα αν δουν οτι στελνουμε κ απο αλλη χωρα.

 

Οπότε, περιμένουμε να μας δώσει την 8.1 η WIND IT. Μέχρι το 2067 θα την έχουμε πάρει:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μπορεί να προβλέψει στο περίπου καποιος το πότε θα την έχουμε??

 

Στη σελίδα της ΝΟΚΙΑ λέει under testing.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...