Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό απλά με τις cm11 και γενικά όλες aosp based συνήθως όλα βγάζουν πιο μίκρα σκορ από τ μαμα.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό απλά με τις cm11 και γενικά όλες aosp based συνήθως όλα βγάζουν πιο μίκρα σκορ από τ μαμα.

 

στην πράξη βέβαια το βλέπω βελτιωμένο ανεξάρτητα από τα σκορ

 

πριν την cm11 δεν έιχα τρέξει antutu

 

πάντως dolphin browser pου χρησιμοποιώ με όλα τα add on πριν τη cm11 παρατηρούσα κάποια σπασίματα στην απόδοση και τη ροή ενώ τωρα πάει σφαίρα

 

σε γενικές γραμμές το κινητό stock είναι ταχύτατο

 

το οτι τώρα έχω άλλα 20 *gb για εφαρμογές για μένα είναι πιο σημαντικό

 

 

πριν τη cm11 δε δούλευε το link2sd

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλό απλά με τις cm11 και γενικά όλες aosp based συνήθως όλα βγάζουν πιο μίκρα σκορ από τ μαμα.

 

μιας και γράφεις xperioλογος να σε ρωτήσω για το link2sd το δεύτερο partition της sd κάρτας που είναι 64 gb το έχω κάνει 20 gb και ext2

 

βλακεία έκανα?μου φαίνονται πολύ γρήγορες οι εφαρμογές πάντως

 

μήπως έπρεπε να το κάνω ext3 ή ext4?

 

το cm 11 πάντως τα υποστηρίζει όλα

Link to comment
Share on other sites

σ απαντησα και στο π.μ αστο οπως ειναι απ τ στηγμη που ολα δουλευουν ρολοι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχω στα χερια μου για δοκιμη ενα ζ2 σχεδον καινουριο κ αρχιζουν οι συγκρισεις:rolleyes: δεν ξερω ειναι διλλημα παντως.....σε δυο μερες θα χω αποφασισει αν κανω την μεταβαση απο το θηριο στο ζ2
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχω στα χερια μου για δοκιμη ενα ζ2 σχεδον καινουριο κ αρχιζουν οι συγκρισεις:rolleyes: δεν ξερω ειναι διλλημα παντως.....σε δυο μερες θα χω αποφασισει αν κανω την μεταβαση απο το θηριο στο ζ2

 

Για την προσαρμογή σε μικρότερο μέγεθος δεν μας απάντησες, μπορεί να είναι πιο βολικό το Z2 αλλά η διαφορά σε εμπειρία οθόνης;

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 εβδομάδα χρήσης ειλικρινα δεν έχω κάποιο παράπονο. Ακόμα και η κάμερα που δεν είναι κορυφαία βγάζει ικανοποιητικες φωτογραφίες. Και σχετικά με την μπαταρία μου βγάζει άνετα 1 μερα με αρκετή χρήση και 5 ώρες screen time.

 

http://i1375.photobucket.com/albums/ag463/gpgalanis/Screenshot_2014-11-25-02-22-39_zpspcb6npvw.png

 

http://i1375.photobucket.com/albums/ag463/gpgalanis/Screenshot_2014-11-25-02-22-47_zpsjblb5vuy.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το Sony Bluetooth Headset SBH-52 δουλεύει καλά με το ultra?

 

αξίζει να το πάρω?

 

κάποιοι το θάβουν

 

από ποιότητα ήχου πως πάει?

 

αν έχει φασαρία τον ακούς τον άλλον?

 

χάνει τη σύνδεση bluetooth?

 

πήγα χθες να το πάρω από πλαίσιο αλλά λίγο πριν το ταμείο μετάνοιωσα και είπα να πάρω καμιά γνώμη πρώτα

 

το καλώδιο είναι μικρό παρατήρησα

 

φτάνει στα αυτιά αν το έχεις στο τσεπάκι?

 

μπορείς να το βγάλεις και να βάλεις άλλο καλώδιο?

 

 

είναι λίγο άβολο να βγάζεις το κινητό συνέχεια

 

στα χαρτιά αξίζει το Sony SBH-52 στην πράξη δεν ξέρω τι γίνεται

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο λίγο που το χρησιμοποιώ μου φαίνεται πολύ καλό χωρίς προβλήματα αποσυνδεσεων κτλ. Έχει και τον χαβαλέ του καθώς μπορείς να μιλάς κρατώντας το σαν τηλέφωνο οπότε είτε βγάλω το θηρίο είτε το SBH52 την προσοχή και τις ερωτήσεις των φίλων μου δεν τις αποφεύγω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο λίγο που το χρησιμοποιώ μου φαίνεται πολύ καλό χωρίς προβλήματα αποσυνδεσεων κτλ. Έχει και τον χαβαλέ του καθώς μπορείς να μιλάς κρατώντας το σαν τηλέφωνο οπότε είτε βγάλω το θηρίο είτε το SBH52 την προσοχή και τις ερωτήσεις των φίλων μου δεν τις αποφεύγω.

 

ευχαριστώ

 

αν βγάλω το καλώδιο και βάλω ένα πιο μεγάλο θα δουλεύει?

 

έχει Υποδοχή σύνδεσης ακουστικών 3,5 χιλιοστά άρα λογικά θα κάνει και με άλλα ακουστικά .correct?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

 

αν βγάλω το καλώδιο και βάλω ένα πιο μεγάλο θα δουλεύει?

 

έχει Υποδοχή σύνδεσης ακουστικών 3,5 χιλιοστά άρα λογικά θα κάνει και με άλλα ακουστικά .correct?

 

Καλημερες, το sbh52 αξίζει σαν αγορά και όπως προανέφερε και ο φίλος παραπάνω το χειρίζεσαι και σαν μικρό κινητό, για ακουστικά μπορείς να φορέσεις ότι σε βολεύει, εγώ το έχω με ακουστικά xiaomi και ο ήχος είναι πολύ καλύτερος:) σε θέματα χρήσης όλα οκ.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για την προσαρμογή σε μικρότερο μέγεθος δεν μας απάντησες, μπορεί να είναι πιο βολικό το Z2 αλλά η διαφορά σε εμπειρία οθόνης;

 

κοιτα σαν αναλυση χρωματα κλπ ειναι ομοια κ πιο βολικο στο χερι σαν μεγεθος.τωρα η οθοναρα του ultra δεν υπαρχει πουθενα κ ουτε θα ξαναυπαρξει νομιζω.:O θα κρατησω μαλλον το ζ2 ομως.........

Link to comment
Share on other sites

κοιτα σαν αναλυση χρωματα κλπ ειναι ομοια κ πιο βολικο στο χερι σαν μεγεθος.τωρα η οθοναρα του ultra δεν υπαρχει πουθενα κ ουτε θα ξαναυπαρξει νομιζω.:O θα κρατησω μαλλον το ζ2 ομως.........

 

Ωραία :) τελικός κριτής είναι ο καθένας μας για τις ανάγκες του, να το χαρείς και καλομιλητο :D:D

Επίσης αυτό που αναφέρεις στο νήμα του Ζ2 για περισσότερες επιλογές στα αξεσουάρ είναι κλειδί, πράγματι το ultra εκεί πονάει.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία :) τελικός κριτής είναι ο καθένας μας για τις ανάγκες του, να το χαρείς και καλομιλητο :D:D

Επίσης αυτό που αναφέρεις στο νήμα του Ζ2 για περισσότερες επιλογές στα αξεσουάρ είναι κλειδί, πράγματι το ultra εκεί πονάει.

 

Δεν είχα σκοπό σε καμία περίπτωση να το αλλάξω με καλύπτει απόλυτα. Απλά μου δίνει ένας φίλος το ζ2 για δοκιμή (2 μηνών τηλ.) κ σε τιμή ευκαιρίας 250€ κ λέω να προχωρήσω σε μία αλλαγή. Αναγκαστικά δίνω κ εγώ το δικό μου όμως.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ που τα λέμε δύσκολη η μετάβαση απο το θηρίο σε οποιαδήποτε άλλη οθόνη. Φαίνονται όλα τόσο μικρά......
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ που τα λέμε δύσκολη η μετάβαση απο το θηρίο σε οποιαδήποτε άλλη οθόνη. Φαίνονται όλα τόσο μικρά......

 

Αυτό είναι που με προβλημάτισε, όπως βλέπω να κοιτάνε περίεργα το θηρίο τόσο άλλο μου φαίνονται τα δικά τους κινητά λιλιπούτεια :lol::lol:

Ζύγισε το καλά πάντως ώστε να είσαι απόλυτα σίγουρος.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ,γιατί το βράδυ μου ανοίγει τα δεδομένα μόνο του;

Τι ρύθμιση είναι αυτή;.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ,γιατί το βράδυ μου ανοίγει τα δεδομένα μόνο του;

Τι ρύθμιση είναι αυτή;.

 

Ρε φίλε δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, μήπως έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα π.χ Automatelt να κάνει κάποιες εργασίες αυτόματα, δηλαδή να ανοίγει τα δεδομένα το βράδυ; Άλλη εξήγηση δεν υπάρχει εκτός και αν.... υπνοβατείς:p

Φιλικά πάντα αλλά αν συνεχιστεί το πρόβλημα άνοιξε ένα task killer ή μπες στις ρυθμίσεις να δεις τι τρέχει στο παρασκήνιο εκτός και αν έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή όπως είπα παραπάνω και αυτή ευθύνεται για τα ξυπνιτούρια των δεδομένων.

 

 

Για τους φίλους παραπάνω αυτή τη συσκευή δεν τη δίνεις το πολύ πολύ να έχεις και ένα δεύτερο όταν πας για ποτό ( έχω και το lg g pro 5.5" αν και για ποτό το βράδυ πολλές φορές παίρνω το Ultra μαζί μου).

Με το μόνο που θα αλλάξω το Ultra είναι με το επόμενο μοντέλο που θα βγει και φυσικά να μείνει στις ίδιες διαστάσεις.:D

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους παραπάνω αυτή τη συσκευή δεν τη δίνεις το πολύ πολύ να έχεις και ένα δεύτερο όταν πας για ποτό ( έχω και το lg g pro 5.5" αν και για ποτό το βράδυ πολλές φορές παίρνω το Ultra μαζί μου).

Με το μόνο που θα αλλάξω το Ultra είναι με το επόμενο μοντέλο που θα βγει και φυσικά να μείνει στις ίδιες διαστάσεις.:D

 

Έπρεπε κάποιος να τα πει :):) το θηρίο θα αλλαχθεί μόνο με το νέο θηρίο :D:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, μήπως έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα π.χ Automatelt να κάνει κάποιες εργασίες αυτόματα, δηλαδή να ανοίγει τα δεδομένα το βράδυ; Άλλη εξήγηση δεν υπάρχει εκτός και αν.... υπνοβατείς:p

Φιλικά πάντα αλλά αν συνεχιστεί το πρόβλημα άνοιξε ένα task killer ή μπες στις ρυθμίσεις να δεις τι τρέχει στο παρασκήνιο εκτός και αν έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή όπως είπα παραπάνω και αυτή ευθύνεται για τα ξυπνιτούρια των δεδομένων.

 

 

Για τους φίλους παραπάνω αυτή τη συσκευή δεν τη δίνεις το πολύ πολύ να έχεις και ένα δεύτερο όταν πας για ποτό ( έχω και το lg g pro 5.5" αν και για ποτό το βράδυ πολλές φορές παίρνω το Ultra μαζί μου).

Με το μόνο που θα αλλάξω το Ultra είναι με το επόμενο μοντέλο που θα βγει και φυσικά να μείνει στις ίδιες διαστάσεις.:D

 

Τι να πω. Δεν έχω βάλει περίεργη εφαρμογή.

Έχει μπει ο διάβολος μέσα του

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους παραπάνω αυτή τη συσκευή δεν τη δίνεις το πολύ πολύ να έχεις και ένα δεύτερο όταν πας για ποτό ( έχω και το lg g pro 5.5" αν και για ποτό το βράδυ πολλές φορές παίρνω το Ultra μαζί μου).

Με το μόνο που θα αλλάξω το Ultra είναι με το επόμενο μοντέλο που θα βγει και φυσικά να μείνει στις ίδιες διαστάσεις.:D

 

Έπρεπε κάποιος να τα πει :):) το θηρίο θα αλλαχθεί μόνο με το νέο θηρίο :D:D

 

Η αλήθεια να λέγεται Άρχοντα:D, τώρα από το Utra γράφω, το έχω συνδέσει με ένα monitor-tv 22" και ένα bluetooth πληκτρολόγιο ποντίκι και είναι κανονικός υπολογιστής. Όταν λέμε θηρίο είναι θηρίο όλα με αυτό τα κάνω, ο υπολογιστής, το netbook και το tablet έχουν πιάσει αράχνες.

 

QUOTE=nnik_1969;5788601]Τι να πω. Δεν έχω βάλει περίεργη εφαρμογή.

Έχει μπει ο διάβολος μέσα του

 

Λες;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ και εγώ στην αρχή έτσι σκεφτόμουν για την χρήση του..Δηλαδή τι θα πει ο κόσμος για το τόσο μεγάλο κινητό. Ε λοιπόν χεστηκα τι θα πούνε οι άλλοι.
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι πέρυσι τέτοιο καιρό που το είχα δει στο πλαίσιο στη Στουρνάρη ....... γουαααα έκανα σαν τα κουνέλια στο NICKELODEON

ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά...... αλλά η τιμή ήταν αλλού (700) ......να είναι καλά η SONY που φέτος μας το έκανε δώρο. :)

 

Το καμαρι μας εχει παρει και βραβειο ντιζαιν :D:D

 

http://red-dot.de/pd/online-exhibition/work/?code=22-01418-2014&y=2014&c=164&a=0&lang=en

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...