Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατσακι που αυξάνει τον ήχο μονο για στοκ ΚιτΚατ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το κανουμε εγκατασταση μεσω custom recovery

 

Όσες φορές προσπάθησα η λήψη ήταν ανεπιτυχής λέει.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές προσπάθησα η λήψη ήταν ανεπιτυχής λέει.

 

μηπως φταιει τπτ το antivirus σου ή προσπαθεις απο κινητο??? αν μπορει καποιος ας επιβεβαιωσει αν το λινκ μου δουλευει η οχι

Σε μενα λειτουργει κανονικα

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ψψψψ.. Με κάλυψες πλήρως! Ναι τα έχω δει τα βίντεο αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα τίποτα για "Ομαλή " αφαίρεση να μένει το λογότυπο... Έχω παραγγείλει tempered glass μπρος πίσω οπότε μόλις έρθουν θα τα περασωοπως μου είπες προσπαθώντας να κρατησω το λογότυπο. Ξέρουμε αν βγαίνει και το πίσω? Λογικά το ίδιο δεν είναι?

 

Για το πίσω δεν ξέρω. Ηξερα ότι αφαιρώντας το asf φεύγει και το λογότυπο. Μου φάνηκε παράξενο που ενώ έβγαλα το asf το λογότυπο παρέμεινε στην οθόνη. Όταν όμως άρχισα να αφαιρώ την κόλα , έφυγε και το λογότυπο.

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταιει τπτ το antivirus σου ή προσπαθεις απο κινητο??? αν μπορει καποιος ας επιβεβαιωσει αν το λινκ μου δουλευει η οχι

Σε μενα λειτουργει κανονικα

 

Απο κινητό. Το είχα κάνει κ παλιότερα απλά τώρα δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

ναι με την 4.4.4 δεν γινεται γενικα να κατεβασεις zip files ετσι προσπαθησε να περασεις καποιο προγραμμα απο store που να αναγνωριζει τα zip και κανε μια προσπαθεια ακομα αλλιως μονο απο τον υπολογιστη και περασε το στη συσκευη μετα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Για το πίσω δεν ξέρω. Ηξερα ότι αφαιρώντας το asf φεύγει και το λογότυπο. Μου φάνηκε παράξενο που ενώ έβγαλα το asf το λογότυπο παρέμεινε στην οθόνη. Όταν όμως άρχισα να αφαιρώ την κόλα , έφυγε και το λογότυπο.

 

Με την κόλα + λογότυπο μπορείς να βάλεις από πάνω άλλο protection ή θα φενεται άσχημο λες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,δεν το δοκίμασα. Σε ένα βίντεο όμως αφαιρούν το φιλμ και βάζουν άλλο χωρίς να βγάλουν την κόλα.
Link to comment
Share on other sites

ναι με την 4.4.4 δεν γινεται γενικα να κατεβασεις zip files ετσι προσπαθησε να περασεις καποιο προγραμμα απο store που να αναγνωριζει τα zip και κανε μια προσπαθεια ακομα αλλιως μονο απο τον υπολογιστη και περασε το στη συσκευη μετα

 

ok ολα καλα ευχαριστω :cool:

Link to comment
Share on other sites

ok ολα καλα ευχαριστω :cool:

 

Για βοηθάτε λίγο γιατί υπάρχουν και άσχετοι. Το περνάμε στο κινητό… που στο κινητό η στην κάρτα σε την μορφή το έχουμε.αποσυμπιεση πρώτα στο pc η το περνάμε όπως είναι και του κάνουμε αποσυμπιεση στο κινητό. μετά τι το τρέχουμε η το αφήνουμε όπως έχει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,δεν το δοκίμασα. Σε ένα βίντεο όμως αφαιρούν το φιλμ και βάζουν άλλο χωρίς να βγάλουν την κόλα.

 

Μπορείς να στείλεις το link inbox?

 

Για βοηθάτε λίγο γιατί υπάρχουν και άσχετοι. Το περνάμε στο κινητό… που στο κινητό η στην κάρτα σε την μορφή το έχουμε.αποσυμπιεση πρώτα στο pc η το περνάμε όπως είναι και του κάνουμε αποσυμπιεση στο κινητό. μετά τι το τρέχουμε η το αφήνουμε όπως έχει

 

Ναι παίδες πείτε και σε εμάς το πως γίνεται ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

ευκολο ειναι περναμε custom recovery και κανουμε εγκατασταση το zipακι (οπως ειναι χωρις αποσυμπιεση) απο κει κ ετοιμοι ουτε καν ροοτ δε χρειαζεται

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά για θα με τρελάνει. Αυτή την ρημάδα την δόνηση δεν μπορούμε να την απενεργοποιησουμε από κάπου κεντρικά; Και δεν μιλάω για το haptic feedback και την δόνηση κατά την πληκτρολόγηση αλλά για την δόνηση των διαφόρων notification ανά εφαρμογή που πρέπει να μπαίνω σε κάθε εφαρμογή και να την απενεργοποιω ξεχωριστά.

 

Και σε κάποιες εφαρμογές υπάρχει η επιλογή αλλά πχ στον CM Browser δεν την βρίσκω και σε κάθε long press δονειται ελαφρά! Και το κάνει μόνο στο Ultra και όχι πχ στο εταιρικό κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

ευκολο ειναι περναμε custom recovery και κανουμε εγκατασταση το zipακι (οπως ειναι χωρις αποσυμπιεση) απο κει κ ετοιμοι ουτε καν ροοτ δε χρειαζεται

 

Τι είναι το custom recovery ρε παιδιά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε δεύτερο λειτουργικό στο κινητο που να τρέχει όταν θελουμε όπως το νέο tizen so?
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι σε τιμάει η απάντηση σου αυτή.

 

Sorry αλλα το περασα για τρολαρισμα οταν ειπες οτι γνωριζεις τι ειναι custom recovery :X + μια αναζητηση στο google δε βλαπτει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περνα αυτον τον πυρηνα κ ετσι θα χεις 2πλο recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799388 την .108 δεν εχεις?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα το περασα για τρολαρισμα οταν ειπες οτι γνωριζεις τι ειναι custom recovery :X + μια αναζητηση στο google δε βλαπτει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περνα αυτον τον πυρηνα κ ετσι θα χεις 2πλο recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799388 την .108 δεν εχεις?

 

Έκανα αναζήτηση και στο google και στο store μπας και είναι κάποια εφαρμογή και στο YouTube να βρω κάποιο καθογητικο βίντεο. Το μόνο που βρήκα περιφέρεται γύρω από custom rom και rooting.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναζήτηση και στο google και στο store μπας και είναι κάποια εφαρμογή και στο YouTube να βρω κάποιο καθογητικο βίντεο. Το μόνο που βρήκα περιφέρεται γύρω από custom rom και rooting.

 

η διαδικασια ειναι απλη σε δευτερολεπτα περνας τον kernel και εισαι με custom recovery δες το λινκ απ το xda

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Κ τώρα ενα καλό ερώτημα... Να δωσω το θηριο για να παρω z2 η όχι ?αξίζει τον κόπο ? Ακούω γνώμες...
Link to comment
Share on other sites

Κ τώρα ενα καλό ερώτημα... Να δωσω το θηριο για να παρω z2 η όχι ?αξίζει τον κόπο ? Ακούω γνώμες...

 

Καλημέρα :) για το Z2 δεν έχω άποψη σαν συσκευή και την συνολική του εικόνα έναντι του θηρίου, αλλά αυτό που έχω διαπιστώσει προσωπικά είναι βλέπω κινητά στις 5-5.2 ίντσες και μου φαίνονται παιδικά :p:p θα πρέπει δηλαδή να είσαι έτοιμος στην μετάβαση για μικρότερες ίντσες, εάν δεν έχεις θέμα τότε μπορείς να προχωρήσεις :)

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα root το κινητό ξεκλείδωσα τον bootloader (αντίο εγγύηση) έβαλα ClockworkMod Recovery πέρασα cyanogenmod 11 και το κινητό πετάει

 

τεράστια βελτίωση σε αυτονομία ,σε απόδοση (που ήταν ήδη υψηλή)και σε όλα

 

 

μεγάλη μαγγιά το ClockworkMod Recovery

 

έβαλα και το link2sd και μια κάρτα 64 gb εκ των οποίων τα 20 σε δεύτερο partition μόνο για εφαρμογές και μένουν 40 gb για βίντεο κτλ

 

έχω και terminal και Busybox και τα πάντα όλα

 

πέρασα και το exposed framework και είμαι χαρούμενος

 

να πω οτι το evernote που έχω όλες τις σημειώσεις μου είναι κοντά στα 12 gb άρα αν δεν έκανα όλα αυτά δε θα μπορούσα να το χρησημοποιώ

 

μπράβο στη σόνυ για τη συσκευάρα

 

ντροπή βέβαια τα μόνο 16 gb για συσκευή που έκανε θεωρητικά τουλάχιστων 750 ευρώ όταν βγήκε(άσχετα αν την πήραμε τώρα 270)

 

κατα τα άλλα value for money το μηχάνημα

 

ελπίζω να το έχω για πολλά χρόνια

 

το έχω ερωτευτεί

 

παλιά είχα iphone 4s(2 κλάσεις κάτω από το ultra) και θα πάρω και νέο iphone σε κάποια φάση αλλά και το android με τόσες ρυθμίσεις είναι σε άλλο επίπεδο

 

μόνο αρνητικό που έχω σε σχέση με το stock κινητό είναι οτι δεν έχω fm radio αλλά και αυτό διορθώνεται με ένα προγραμματάκι που θα το βρώ και αυτό και μετά θα περάσω και το module στο xposed για να έχω ράδιο χωρίς κεραία(μεγαλεία λέμε)

 

τρέλανέ μας cyanogenmod!!!

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές από την σιμ σου τις αναγνωρίζει με την cm11 + αν συνδέσεις την συσκευή στον φορτίστη ενώ είναι κλειστή τι γίνετε ? Τρέξε το antutu τι σκορ σ βγάζει?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές από την σιμ σου τις αναγνωρίζει με την cm11 + αν συνδέσεις την συσκευή στον φορτίστη ενώ είναι κλειστή τι γίνετε ? Τρέξε το antutu τι σκορ σ βγάζει?

 

θα σου απαντήσω σε καμια ωρίτσα

 

δεν ξέρω τι γίνεται αν βάλω το φορτιστή και είναι κλειστό το κινητό.λες να σκάει?

 

θα τρέξω και το antutu(τι είναι πάλι αυτό?)και θα σου πω

 

κατεβάζω στο evernote κάτι και δε θέλω να το ενοχλήσω.

 

στη sim δεν έχω επαφές

 

τις είχα όλες στο iphone και το icloud

 

από εκεί τις πήγα στο gmail και από εκεί στο ultra μέσω του true dialer που χρησιμοποιώ ώς κύριο πρόγραμμα για κλήσεις

 

έχω ενθουσιαστεί προς το παρών που έχω άλλα 20 gb για εφαρμογές(αποκλειστικά το evernote που είναι 12 gb με ενδιαφέρει να μπει στην κάρτα,κλάιν μάιν οι υπόλοιπες εφαρμογές)

 

Antutu 36238.CPU :good RAM excellent/2D:excellent/3D: excellent

 

Χωρίς να πειραξω τον επεξεργαστη που μπορω να τον πειραξω...

 

 

Όταν είναι σε sleep και βαζω το φορτιστη ξυπνάει και φορτιζει

 

Όταν είναι κλειστό ανοιγει και φορτιζει

 

HTML 5 test 12539

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

αρα ακομα δεν εχουν φτιαξει τα bugs ελεος. το σκορ ειναι πολυ καλο αν πειραξεις τον επεξεργαστη κτλ θα να παει 41-42 χιλιαδες με μπαταρια να αδειαζει με το καλημερα με πολλα προβληματα.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

αρα ακομα δεν εχουν φτιαξει τα bugs ελεος. το σκορ ειναι πολυ καλο αν πειραξεις τον επεξεργαστη κτλ θα να παει 41-42 χιλιαδες με μπαταρια να αδειαζει με το καλημερα με πολλα προβληματα.

 

δεν ήξερα οτι ήταν bug αυτό.μικρό το κακό

 

δε θυμάμαι τι έκανε η συσκευή πριν όταν ήταν κλειστή και έβαζα το φορτιστή

 

 

λόγω να πειράξω τον επεξεργαστή δεν έχω μιας και όλα πετάνε

 

τα προγράμματα που έχω στην κάρτα επίσης πάνε σφαίρα και γιαυτό ευθύνεται η κάρτα samsung pro 64 gb εχω και είναι πολύ γρήγορη(85mb/s read ,65 mb /s write)

 

άρα το αφήνω όπως είναι .όχι άλλα πειράματα

 

να πω οτι στην όλη διαδικασία και αφού είχα χάσει την εγγύηση παραλίγο να θέλει πέταμα η συσκευή μιας και στην αρχή πριν καμιά βδομάδα χρησιμοποίησα το twrp recovery που μου κόλησε στο λογότυπο της sony τη συσκευή και αν δεν φλασαρα ένα ftf αρχείο που βρήκα στο xda από σπόντα θα ήταν για πέταμα όταν τέλειωνε η μπαταρία μιας και δε φόρτιζε η συσκευή ούτε άνοιγε ούτε έμπαινε στο recovery.ευτυχώς έμπαινε σε flash mode

 

τα έκανα όλα από την αρχή με ClockworkMod Recovery και όλα καλά

 

άξιζε τον κόπο γιατί δεν είχε νόημα να κουβαλάω τη συσκευή μαζί μου χωρίς να έχω τις σημειώσεις μου και τα προγράμματα που θέλω.θα έπρεπε να έχω και άλλη συσκευή μαζί μου

 

 

είναι ρίσκο αλλά νομίζω αξίζει.κάνω και συχνά backup μέσω recovery για κάθε ενδεχόμενο...

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...