Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:)Καλημερες στην παρέα, ωραίες οι θήκες και σε τσάμπα τιμή, εγώ ήθελα σαν τις roxfit αλλά υπάρχει έλλειψη στην εγχώρια αγορά, και η γνήσια της Sony cs10 είναι ωραία αλλά που την βρίσκουμε αποτελεί μυστήριο :ninja:

Φωτογραφίες ανεβάζω από τον συνδετήρα στην μπάρα των εργαλείων που φαίνονται επάνω από το πλαίσιο μηνύματος.

 

Για το tempered glass που ρώτησε ο φίλος paris_gr εκτός από την εύκολη τοποθέτηση του εξίσου αφαιρείται εύκολα με την βοήθεια των αυτοκόλλητων ταινιών.

 

Καλή αγορά και στους υποψηφίους κατόχους του θηρίου.

 

Καλημέρα

Μου άρεσαν και εμένα οι ROXFIT μέχρι που είδα ένα βιντεάκι......η εφαρμογή γινεται με αυτοκόλητη ταινία στην πλάτη του κινητου....

Επίσης ωραίες θήκες έχει και η BASEUS αλλα δεν μπορώ να τις βρω....

Τα αξεσουάρ έκαναν 30 μέρες απο Κίνα.

 

 

[ATTACH]52358[/ATTACH]

 

[ATTACH]52359[/ATTACH]

 

[ATTACH]52360[/ATTACH]

Και μια φώτο απο το καμάρι μας :)

[ATTACH]52361[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε trusted ωραίες φώτο και αυτή που έβαλες με το θηρίο καταπληκτική :D:D

Για τις roxfit διάβασα κάποια παράπονα στο xda αλλά συνήθως στα αξεσουάρ πάντα κάποιοι δεν θα είναι ικανοποιημενοι, στο βίντεο υπάρχει κάτι αρνητικό; Και για την cp12 που είναι πανάκριβη υπάρχει γκρίνια :mad:

Τελικά εάν δεν βρεθεί θήκη που να με καλύπτει με βλέπω να φτιάχνω μόνος μου:lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το upgrade σε lollipop είναι σίγουρο ? θα το πάρει και το Sony xperia και το GPe ?

 

Βρήκα αυτό από Sony , άρα είναι επίσημο ..

http://blogs.sonymobile.com/2014/10/16/were-bringing-android-5-0-lollipop-to-the-entire-xperia-z-series/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε trusted ωραίες φώτο και αυτή που έβαλες με το θηρίο καταπληκτική :D:D

Για τις roxfit διάβασα κάποια παράπονα στο xda αλλά συνήθως στα αξεσουάρ πάντα κάποιοι δεν θα είναι ικανοποιημενοι, στο βίντεο υπάρχει κάτι αρνητικό; Και για την cp12 που είναι πανάκριβη υπάρχει γκρίνια :mad:

Τελικά εάν δεν βρεθεί θήκη που να με καλύπτει με βλέπω να φτιάχνω μόνος μου:lol::lol:

 

Εγώ είχα φτιάξει θήκη με σκρατς :lol: και μέσα δώρο πανάκι απο οθόνη samsung :D

 

[ATTACH]52365[/ATTACH]

 

Αν υπάρχει ταλαίπωρος που περιμένει από Κίνα χαρίζεται μαζι με το πανάκι...........:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα φτιάξει θήκη με σκρατς :lol: και μέσα δώρο πανάκι απο οθόνη samsung :D

 

[ATTACH]52365[/ATTACH]

 

Αν υπάρχει ταλαίπωρος που περιμένει από Κίνα χαρίζεται μαζι με το πανάκι...........:p

 

Αυτά είναι..... Θεός :) Εγώ πάλι το έχω τυλιγμένο σε πανάκι όταν είμαι εν κινήσει και κάνω την δουλειά μου με το Bluetooth, τώρα όταν κάθομαι για καφέ εκεί πέφτει :lol::lol: βγαίνει τυλιγμένο από το σακάκι και γίνεται unboxin...... κοιτάνε περίεργα οι γύρω αλλά εκεί που δεν πιάνει μελανι:X τους έχω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι..... Θεός :) Εγώ πάλι το έχω τυλιγμένο σε πανάκι όταν είμαι εν κινήσει και κάνω την δουλειά μου με το Bluetooth, τώρα όταν κάθομαι για καφέ εκεί πέφτει :lol::lol: βγαίνει τυλιγμένο από το σακάκι και γίνεται unboxin...... κοιτάνε περίεργα οι γύρω αλλά εκεί που δεν πιάνει μελανι:X τους έχω.

 

Μπορείς να το έχεις και κανονικά στο κουτί του.......θα σου λένε οι περαστικοί καλορίζικο.... καινούργιο είναι κλπ

Α ρε ουλτρα μας έχεις κάνει ψυχάκιδες :lol:

 

Για την Roxfit το μόνο που με πείραξε είναι ότι πρέπει να κολλήσει η πλάτη του κινητού στη θήκη

κατά τα άλλα είναι από τις πιο όμορφες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το έχεις και κανονικά στο κουτί του.......θα σου λένε οι περαστικοί καλορίζικο.... καινούργιο είναι κλπ

 

Χαχαχαααχα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαααχα

 

Πραγματικά πολύ πετυχημένο :lol::lol::lol: φίλε trusted έγραψες :)

 

Είδα στα βίντεο τι εννοείς στις roxfit και με ξενέρωσε και μένα..... Άρα πάμε για ιδιοχειρη:lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρία σας βγάζει το κινητό σε καθημερινή βάση και σχετικά βαριά χρήση , 2-3 ώρες internet 1 - 1,5 ώρα κλίσεις wifi ανοιχτό .

Θα την βγάλει την μέρα ? και με τι % φωτεινότητα ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή email που να δείχνει πανω στο φάκελο πόσα έχουν έρθει ?πχ 1. 2?το Gmail δεν δείχνει πάρα μόνο στην γραμμή ειδοποιήσεων επάνω. Ούτε το mymail δείχνει.
Link to comment
Share on other sites

Για την Roxfit μπορείτε να βάλετε το κινητό σε μια θήκη τύπου skin και να κολλήσετε την θήκη και όχι το κινητό. Η απλά να πάρετε μια τύπου folio όπως κι εγωλ και να είστε κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή email που να δείχνει πανω στο φάκελο πόσα έχουν έρθει ?πχ 1. 2?το Gmail δεν δείχνει πάρα μόνο στην γραμμή ειδοποιήσεων επάνω. Ούτε το mymail δείχνει.

 

Για αυτό λες ??

 

[ATTACH]52373[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρία σας βγάζει το κινητό σε καθημερινή βάση και σχετικά βαριά χρήση , 2-3 ώρες internet 1 - 1,5 ώρα κλίσεις wifi ανοιχτό .

Θα την βγάλει την μέρα ? και με τι % φωτεινότητα ?

 

Αν δεν το γεμίσεις σκουπίδια που ζητάνε ενημερώσεις κάθε λίγο πιστεύω σε βγάζει άνετα .....εμένα με ξυπνάει την νύχτα από updates νέα κέρατα.......έτσι το βάζω σε flight mode και ησυχάζω.

Όσο για την φωτεινότητα στο γραφείο το έχω τέρμα κλειστό μόνο όταν βγαίνω έξω φουλάρω.

Δεν το έχω βάλει ποτέ σε stamina mode..... ας γράψει και Κανά άλλο παιδί που το έχει πιο πολύ καιρό εγώ είμαι νέος ακόμη. :)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το βράδυ πάει για φόρτιση, wifi όπου υπάρχει και 4G στα ενδιάμεσα, αυτόματη φωτεινότητα την αποφεύγω γιατί δεν μου φαίνεται επαρκής και κλήσεις στα 30 με 45 λεπτά, εφαρμογές τις απαραίτητες και χρήση stamina μόλις πιάσει το μισό η μπαταρία, μια καλή επιλογή θα ήταν το cp12 για έξτρα ενέργεια αλλά προς το παρόν μένει στα υπόψιν.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λες ??

 

[ATTACH]52373[/ATTACH]

 

Ναι ρε φίλε. Η μαμά εφαρμογή είναι ?την εχω ξηλώσει που την βρίσκω ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε. Η μαμά εφαρμογή είναι ?την εχω ξηλώσει που την βρίσκω ??

 

Μου το εμφανίζει στο σύστημα

 

EMAIL-Έξυπνη επέκταση

έκδοση 1.2.7

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου το εμφανίζει στο σύστημα

 

EMAIL-Έξυπνη επέκταση

έκδοση 1.2.7

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

Δες και αυτό

στις διεργασίες τρέχει ένα αρχείο 15mb

Email

com.android.email

Κύρια διεργασία σε χρήση

Link to comment
Share on other sites

Μου το εμφανίζει στο σύστημα

 

EMAIL-Έξυπνη επέκταση

έκδοση 1.2.7

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δες και αυτό

στις διεργασίες τρέχει ένα αρχείο 15mb

Email

com.android.email

Κύρια διεργασία σε χρήση

 

Εμένα δεν το βγάζει... Το ειχα ξηλώσει με το τιτανιουμ..μπορώ να την κατεβάσω ? Η να το στείλει κάποιος σαν apk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα, οι δύο εκδόσεις που έχει στο skroutz η μόνη διαφορά τους είναι ότι η μία έχει 4g (c6833) και η άλλη όχι (c6802 3g μόνο).

Αν και τώρα που κοίταξα και οι δύο εκδόσεις στο σκρουτζ είναι η c6833.

Για google edition δεν ξέρω αλλά μάλλον από play store μόνο.

Το μαύρο που έχω εγώ είναι κορυφή και από το κατάστημα που το πήρα είχε και την μαγνητική θήκη δώρο και επίσης πολύ αξιόπιστο μαγαζί:

http://www.mmplanet.gr/kinita-tilefona-1/36900-240280-sony-xperia-z-ultra-c6833-mayro-eu-detail

Καλού κακού κάνε και μια ερώτηση τι περιέχει μέσα η συσκευασία πριν το παραγγείλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημέρα, στην συσκευασία tempered glass είχε μεμβράνη μόνο για την οθόνη ή και για την πλάτη, ;

Επίσης πόσο καιρό έκαναν να έρθουν και αν έχεις το link από τον πωλητή-κατάστημα;

Συμφωνώ με το:Τι κινητουρα πήραμε :lol::lol::lol: χαχά.

Έπισης καλοφόρετη!

 

Σε ευχαριστώ πολύ ,

Αυριο θα επικοινωνήσω μαζί τους

 

Μήπως μπορείς να με ενημερώσεις πως πάει από μπαταρία όταν κάνεις αρκετή χρήση internet browsing 2-3 ώρες και 1 ώρα κλήσεις ?

θα την βγάλει την μέρα ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με χρήση κυρίως Internet βγάζω χαλαρά μια μέρα και 5.5-6 ώρες screen time με 50% φωτεινότητα. Δεν είναι σούπερ αλλά είναι more than enough.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να βοήθησει κανένας?

 

έχω τις τελευταίες ενημερώσεις με το τελευταίο λειτουργικό και έχω πάρει μια sd καρτα 64 gb

 

με ενδιαφέρει το πρόγραμμα evernote και έχω σημειώσεις περίπου 15 gb

 

μπορώ να περάσω το evernote ή άλλο πρόγραμμα στην κάρτα χωρίς να έχει γίνει root το κινητό?

 

 

αν ναι πως?

 

please δώστε τα φώτα σας! είμαι ψιλοάσχετος από android

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ,

Αυριο θα επικοινωνήσω μαζί τους

 

Μήπως μπορείς να με ενημερώσεις πως πάει από μπαταρία όταν κάνεις αρκετή χρήση internet browsing 2-3 ώρες και 1 ώρα κλήσεις ?

θα την βγάλει την μέρα ?

 

Άνετα, επειδή είμαι ελ. επαγγελματίας και μιλάω αρκετά αυτή τη στιγμή έχω

1ω19λ κλήσεις, 3ω50λ οθόνη, bluetooth συνέχεια ανοιχτό, 1η 14ω 41λ με μπαταρία το κινητό και είναι στο 35% με το wifi τις περισσότερες ώρες ανοιχτό και δεδομένα λίγο (3g).

Για την φωτεινότητα δεν είναι σταθερή, σε εξωτερικούς χώρους full, στο γραφείο ή σε χώρους με καλό φωτισμό στο 50 με 40% για να μη τη βλέπω κάπως σκοτεινή. Το βράδυ όταν διαβάζω κάτι με κλειστά τα φώτα εννοείται 0% γιατί και στο μηδέν πάλι φωτεινή είναι.

Γενικά το θήριο είναι θηρίο σε όλους τους τομείς αλλά να σου πω την αλήθεια εμένα με ενδιέφερε το μέγεθος και φυσικά να κρατάω κάτι ωραίο και δυνατό αλλά από μπαταρία δεν περίμενα και πολλά, λέω 3040 mha το πολύ να βγάζει 3-4 ώρες οθόνη αλλά τελικά είναι μια χαρά. Φυσικά για να πετυχαίνω 5-6 οθόνη, 2-3 κλήσεις έχω βάλει GREENIFY αν και δε το έχω σετάρει ( εφαρμογές συστήματος-προεγκατεστημένες τρέχουν ακόμη στο παρασκήνιο και πίστεψε με τρώνε αρκετούς πόρους), όταν το σετάρω θα βγάζει σίγουρα παραπάνω γιατί όπως λένε και τα παιδιά, οι εφαρμογές με συνεχείς ενημερώσεις καταναλώνουν μπαταρία.

Πιστεύω ότι σε κάλυψα αλλά αν δε το κατέχεις με root-greenify κ.τ.λ ενεργοποίησε το stamina κι αυτό κάνει δουλειά. Καλημέρα και καλή αγορά, στα λεφτά που κοστίζει τώρα μας το κάνει δώρο η Sony.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το βγάζει... Το ειχα ξηλώσει με το τιτανιουμ..μπορώ να την κατεβάσω ? Η να το στείλει κάποιος σαν apk

 

Καμιά βοήθεια.. ??

Link to comment
Share on other sites

Άνετα, επειδή είμαι ελ. επαγγελματίας ... ... στα λεφτά που κοστίζει τώρα μας το κάνει δώρο η Sony.

 

Μίλησες ακριβώς για αυτό που ήθελα ... ούτε στο μυαλό μου να ήσουν ... χίλια ευχαριστώ . :D

Μία τελευταία , Αν λέμε "Αν" χρειαστεί να αλλάξει μπαταρία , αλλάζει στο service ? ή όσο χάρηκες χάρηκες και το πετάς ? :lol:

 

Αύριο θα το ποιάσω στα χέρια μου και θα σας γράψω εντυπώσεις .

Link to comment
Share on other sites

Μίλησες ακριβώς για αυτό που ήθελα ... ούτε στο μυαλό μου να ήσουν ... χίλια ευχαριστώ . :D

Μία τελευταία , Αν λέμε "Αν" χρειαστεί να αλλάξει μπαταρία , αλλάζει στο service ? ή όσο χάρηκες χάρηκες και το πετάς ? :lol:

 

Αύριο θα το ποιάσω στα χέρια μου και θα σας γράψω εντυπώσεις .

 

Καλή απορία...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...