Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:)Καλησπέρα Κωνσταντίνε, από τα λίγα που είδα αλλού γράφει για πολυαμιδιο με ίνες γυαλιού ως υποκατάστατο μετάλλου και στο review του φόρουμ για πλαστικά καπάκια, στο χέρι πάντως η αίσθηση που αφήνει προσωπικά προς το πλαστικό κλίνει.

Καλησπερα φιλε μου ο,τι και αν ειναι τελικα, η αισθηση στο χερι ειναι απλα εξαιρετικη..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα σχετικά με την κάμερα είναι πως οι φωτογραφίες απο την εφαρμογή της Sony είναι υποδεεστερες άλλων αντιστοιχων εφαρμογών πχ της Google Camera. Η διαφορά δεν είναι τεράστια αλλά είναι εμφανής.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Κωνσταντίνε, είναι έρωτας το άτιμο :):) θα βάλω αργότερα να δω και ποδόσφαιρο από το θηρίο μαγεία λέμε.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το nοτε 1, το οποίο μάλλον θα πάει στη σύζυγο. Έτσι θα χρειαστώ ένα καινούργιο. Τον τελευταίο καιρό κοιτάω το z ultra το οποίο για το προτοφόλι μου είναι σχετικά ανεκτό. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω δυο πράγματα:

α) το χρησιμοποιείτε ως κύρια συσκευή και αν ναι με handsfree ή σκέτο;

β) η χρήση μουλυβιού ή στυλού, μπορεί σε ικανοποιητικό βαθμό να καλύψει την ανάγκη μου για σημειώσεις (όχι μεγάλης έκτασης); Με το note αυτό γίνεται εύκολα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το nοτε 1, το οποίο μάλλον θα πάει στη σύζυγο. Έτσι θα χρειαστώ ένα καινούργιο. Τον τελευταίο καιρό κοιτάω το z ultra το οποίο για το προτοφόλι μου είναι σχετικά ανεκτό. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω δυο πράγματα:

α) το χρησιμοποιείτε ως κύρια συσκευή και αν ναι με handsfree ή σκέτο;

β) η χρήση μουλυβιού ή στυλού, μπορεί σε ικανοποιητικό βαθμό να καλύψει την ανάγκη μου για σημειώσεις (όχι μεγάλης έκτασης); Με το note αυτό γίνεται εύκολα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Καλημέρα φίλε, προσωπικά το ZU το χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή με χρήση Bluetooth όπως το sbh52 που έχω και με διευκολύνει πολύ, επίσης και η θήκη κρίνεται απαραίτητη, για την χρήση μολυβιων ή γραφιδας η χρηστικότητα περιορίζεται σε σημειώσεις οπότε θα σε καλύψει αλλά λόγω ευπαθειας της εργοστασιακής μεμβράνης σε γρατσουνιές συστήνεται η χρήση έξτρα προστασίας, πιστεύω να σε βοήθησα :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, προσωπικά το ZU το χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή με χρήση Bluetooth όπως το sbh52 που έχω και με διευκολύνει πολύ, επίσης και η θήκη κρίνεται απαραίτητη, για την χρήση μολυβιων ή γραφιδας η χρηστικότητα περιορίζεται σε σημειώσεις οπότε θα σε καλύψει αλλά λόγω ευπαθειας της εργοστασιακής μεμβράνης σε γρατσουνιές συστήνεται η χρήση έξτρα προστασίας, πιστεύω να σε βοήθησα :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Οι παρατηρήσεις σου είναι πολύ βοηθητικές. Φαντάζομαι ότι σε σχέση με το note 1 οι διαφορές στην απόδοση θα πρέπει να είναι μεγάλες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Οι παρατηρήσεις σου είναι πολύ βοηθητικές. Φαντάζομαι ότι σε σχέση με το note 1 οι διαφορές στην απόδοση θα πρέπει να είναι μεγάλες.

Ναι ειναι μεγαλες.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω ρωτήσει αν κάποιος μπορεί να μου πει την αισθηση της γνησιας γραφιδας της sony ή εστω κάποιας άλλης γραφίδας συγκριτικά με ένα απλό ξύλινο μολύβι. Ξέρει κανείς?

Επίσης θα ήθελα να μου πει αν κάποιος καταφερε να κάνει root το sony z ultra σε έκδοση 4.4.4. διότι έχω προσπαθήσει με διάφορα: με Kingo , Vroot και με το λ version 1.13 τοι George Hotz αλλά τζίφος. Το ροοτ το χρειαζομαι για το spotify. Το ξέρω ότι σας φαντάζει γελείος ο λόγος αλλά πιο γελείοι είναι οι programmer του spotify, που πέραν κάθε λογικής έχουν φιμώσει την εφαρμογή έτσι ώστε:

Σε περίπτωση που το app αντιληφθεί οθόνη μικρότερη των 7 ιντσών τότε κόβει κάποιες λειτουργίες από το app!!! Γελοίο? Δηλαδή επειδή μου λείπουν 0,6 ίντσες δεν μπορώ να απολαύσω το app όπως οι χρήστες των ταμπλετών!!!

Αυτό είναι πέραν κάθε λογικής και δεν το έχω συναντήσει πουθενά και ποτέ ξανά. Προσέξτε:Δε υπάρχουν δύο διαφορετικές διανομές app! Η διανομή είναι μόνο μία, αλλά αυτό γίνεται λόγω κώδικα προγραμματισμού του app!!!

Αίσχος! Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο? Γιατί να στερήσεις πράγματα από χρήστες smartphone σε σχέση με χρήστες tablets? Και το πρόβλημα δεν είναι θέμα απεικόνισης αλλά θέμα αρτηριοσκλύρηνσης των programmers.... :kill:

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς την επίσημη θήκη της Sony του συγκεκριμενου κινητού με την ενσωματωμένη μπαταρία να μας πει εντυπώσεις;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω ρωτήσει αν κάποιος μπορεί να μου πει την αισθηση της γνησιας γραφιδας της sony ή εστω κάποιας άλλης γραφίδας συγκριτικά με ένα απλό ξύλινο μολύβι. Ξέρει κανείς?

Επίσης θα ήθελα να μου πει αν κάποιος καταφερε να κάνει root το sony z ultra σε έκδοση 4.4.4. διότι έχω προσπαθήσει με διάφορα: με Kingo , Vroot και με το λ version 1.13 τοι George Hotz αλλά τζίφος. Το ροοτ το χρειαζομαι για το spotify. Το ξέρω ότι σας φαντάζει γελείος ο λόγος αλλά πιο γελείοι είναι οι programmer του spotify, που πέραν κάθε λογικής έχουν φιμώσει την εφαρμογή έτσι ώστε:

Σε περίπτωση που το app αντιληφθεί οθόνη μικρότερη των 7 ιντσών τότε κόβει κάποιες λειτουργίες από το app!!! Γελοίο? Δηλαδή επειδή μου λείπουν 0,6 ίντσες δεν μπορώ να απολαύσω το app όπως οι χρήστες των ταμπλετών!!!

Αυτό είναι πέραν κάθε λογικής και δεν το έχω συναντήσει πουθενά και ποτέ ξανά. Προσέξτε:Δε υπάρχουν δύο διαφορετικές διανομές app! Η διανομή είναι μόνο μία, αλλά αυτό γίνεται λόγω κώδικα προγραμματισμού του app!!!

Αίσχος! Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο? Γιατί να στερήσεις πράγματα από χρήστες smartphone σε σχέση με χρήστες tablets? Και το πρόβλημα δεν είναι θέμα απεικόνισης αλλά θέμα αρτηριοσκλύρηνσης των programmers.... :kill:

 

easy root tool v12 με αυτο το ρουταρα εγω φιλε στην 4.4.4 απλα κ γρηγορα:D

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς την επίσημη θήκη της Sony του συγκεκριμενου κινητού με την ενσωματωμένη μπαταρία να μας πει εντυπώσεις;

 

Καλησπέρα στην παρέα, φίλε giorgosgeo4 ρώτησα χθες στην Sony για την cp12 cover και απάντησαν ότι δεν εισάγετε στην χώρα μας, για εξωτερικό άρχισε να είναι διαθέσιμη πάλι εδώ και μέρες αλλά με αποτρεπτική τιμή περίπου 140 ευρώ αν δεν κάνω λάθος, έχει και θέμα στους xda με το συγκεκριμένο αξεσουάρ με αρκετές πληροφορίες.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

easy root tool v12 με αυτο το ρουταρα εγω φιλε στην 4.4.4 απλα κ γρηγορα:D

Χιλια ευχαριστώ θα το δοκιμάσω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα, φίλε giorgosgeo4 ρώτησα χθες στην Sony για την cp12 cover και απάντησαν ότι δεν εισάγετε στην χώρα μας, για εξωτερικό άρχισε να είναι διαθέσιμη πάλι εδώ και μέρες αλλά με αποτρεπτική τιμή περίπου 140 ευρώ αν δεν κάνω λάθος, έχει και θέμα στους xda με το συγκεκριμένο αξεσουάρ με αρκετές πληροφορίες.

Παιδιά αυτή η θήκη δεν είναι καθόλου φθηνή. Κάνει το κινητό πολύ βαρύ και είναι είδη βαρύ. Εγώ το χρησιμοποιώ σαν e-book και με έχει βολέψει λόγω ότι δεν έχει το βάρος του Kindle αλλά με αυτή τη θήκη θα γίνει πιο βαρύ και από το Kindle. Με αυτή την τιμή που κοστίζει αγοράζεις ένα αξιοπρεπέστατο Lenovo Smartphone.

Αλλά.... Έχει τόσο πολύ μεγάλη και διάχυτη ποιότητα κατασκευής, είναι τόσ πρωτοποριακή σαν concept που πράγματι σε βάζει σε πειρασμό να τη λαχταράς για experimental λόγους. Τελικά κάποια στιγμή κάποιος είχε αναφέρει εδώ μέσα ότι θα την αγοράσει. Την έχει αγοράσει κανείς? Βολεύει? Δεν εννοώ σαν αυτονομία! Σαν αυτονομία σίγουρα βολεύει, αλλά μήπως με την αυτονομία θυσιάζεις ευχρηστία, βάρος, όγκο π.χ. δεν χοραει πλέον σε τσέπη ούτε σε μικρό τσαντάκι τύπου μπανάνα κ.τ.λ. Περιμένω γνώμες σας γιατί και εγώ την γλικοκοιτάω και φοβάμαι μην κλάψω τα 140 € λόγω απογοήτευσης.

 

Τέλος διάβασα πριν 2 ημέρες ότι η Sony έχει υποσχεθεί γλιφιτζουράκι για το το Sony Z ultra . Lollipop 5.0 !!! Και μετά και από αυτό πάει και ο τελευταίος λόγος που μου έρεσε ακόμα το iPhone - οι αναβαθμίσεις του. Έχω κάνει 4 αναβαθμίσεις και τώρα θα κάνω και πέμπτη? ΤΖΑΜΑΤΑ μου φαίνονται όλα με αυτό το τηλέφωνο. Μακάρι να έκανε το ίδιο και η Sony για τα φτηνά της τηλέφωνα και όχι μόνο για τις ναυαρχίδες της και μετά θα τρέξουν να κρυφτούν εκεί στο Coupertino U.S.A. ;)

Edited by winmobileguru

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσει κάποιος να βγάλει το Anti Shatter Film της Sony, να ξέρει ότι η διαδικασία είναι πάρα πολύ απλή αρκεί να χρησιμοποιήσει ένα σεσουάρ για να θερμάνει την επιφάνεια της οθόνης.

Κατά την άποψή μου αυτή η μεμβράνη που περνάει η Sony είναι ποιοτικώς απαράδεκτη και να αναγκάζεσαι να βάλεις μεβράνη πάνω στη μεμβράνη.

Edited by valsami4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το nοτε 1, το οποίο μάλλον θα πάει στη σύζυγο. Έτσι θα χρειαστώ ένα καινούργιο. Τον τελευταίο καιρό κοιτάω το z ultra το οποίο για το προτοφόλι μου είναι σχετικά ανεκτό. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω δυο πράγματα:

α) το χρησιμοποιείτε ως κύρια συσκευή και αν ναι με handsfree ή σκέτο;

β) η χρήση μουλυβιού ή στυλού, μπορεί σε ικανοποιητικό βαθμό να καλύψει την ανάγκη μου για σημειώσεις (όχι μεγάλης έκτασης); Με το note αυτό γίνεται εύκολα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Καλημέρα φίλε μου, εγώ το χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή, κυρίως με το mh100 bluetooth που μου έχει ξεμείνει από το aino που είχα και με το smartwatch 2 της Sony που το αγόρασα για το zu. Όταν καβατζωσω τα 60 που μου λείπουν για το sbh52 θέλω να το πάρω... Το ρολογακι με βοηθάει πολύ γιατί χειρίζομαι το κινητό έχοντας το μέσα στο τσαντάκι μου. Παίρνω τηλέφωνα γράφω μηνύματα παίζω μουσική κτλ. Για σημειώσεις δε το χρησιμοποιώ οπότε κάποιος άλλος να σε καλύψει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου αυτή η μεμβράνη που περνάει η Sony είναι ποιοτικώς απαράδεκτη .

 

ετσι η μεμβράνες του 1 ευρώ δεν γρατσουνιουνται τοσο ευκολα οπως αυτη της sony :cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, εγώ το χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή, κυρίως με το mh100 bluetooth που μου έχει ξεμείνει από το aino που είχα και με το smartwatch 2 της Sony που το αγόρασα για το zu. Όταν καβατζωσω τα 60 που μου λείπουν για το sbh52 θέλω να το πάρω... Το ρολογακι με βοηθάει πολύ γιατί χειρίζομαι το κινητό έχοντας το μέσα στο τσαντάκι μου. Παίρνω τηλέφωνα γράφω μηνύματα παίζω μουσική κτλ. Για σημειώσεις δε το χρησιμοποιώ οπότε κάποιος άλλος να σε καλύψει...

 

Καλημέρα και σε εσένα. Το είδα και από κοντά. Η εντύπωση που μου άφησε είναι ότι είναι πολύ μεγάλο (κάτι που είναι άλλωστε προφανές), αλλά επίσης είναι και πολύ εντυπωσιακό και μου άρεσε πολύ. Να σε ρωτήσω κάτι: χρησιμοποιείς το smartwatch 2 προκειμένου να διαχειριστείς τις κλήσεις σου απαντώντας από το bluetooth; Γιατί νομίζω ότι δεν μπορείς να μιλήσεις από αυτό (αν και θα ήταν νομίζω αρκετά βολικό).

Link to comment
Share on other sites

ετσι η μεμβράνες του 1 ευρώ δεν γρατσουνιουνται τοσο ευκολα οπως αυτη της sony :cry:

Μα η μεμβρανη δεν βρισκεται εκει για προστασια της οθονης απο γρατζουνιες αλλα για προστασια απο τα γυαλια αν σπασει η οθονη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε χρήση GPS ζεσταίνεται το κινητό; Εμένα με το Sygic και σε μια σχετικά μικρή διαδρομή 50 λεπτών είχε ζεσταθει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε εσένα. Το είδα και από κοντά. Η εντύπωση που μου άφησε είναι ότι είναι πολύ μεγάλο (κάτι που είναι άλλωστε προφανές), αλλά επίσης είναι και πολύ εντυπωσιακό και μου άρεσε πολύ. Να σε ρωτήσω κάτι: χρησιμοποιείς το smartwatch 2 προκειμένου να διαχειριστείς τις κλήσεις σου απαντώντας από το bluetooth; Γιατί νομίζω ότι δεν μπορείς να μιλήσεις από αυτό (αν και θα ήταν νομίζω αρκετά βολικό).

 

Διαχειριζομαι τις κλήσεις από το ρολόι και μιλάω από το bluetooth hands free.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψήνομαι για smartwatch αλλά κάπου μου φαίνεται υπερβολικό να φορτίζω και να χρησιμοποιώ 3 συσκευές για να κάνω το βασικό δηλαδή να απαντάω σε τηλέφωνα και να χειρίζομαι γενικότερα το κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε χρήση GPS ζεσταίνεται το κινητό; Εμένα με το Sygic και σε μια σχετικά μικρή διαδρομή 50 λεπτών είχε ζεσταθει πολύ.

 

γενικα το tablet ζεσταίνεται αρκετα αφου ο επεξεργαστης λειτουργει σε υψηλη συχνοτητα ειναι και λεπτη η συσκευη και το καταλαβαινεις αρκετα

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα η μεμβρανη δεν βρισκεται εκει για προστασια της οθονης απο γρατζουνιες αλλα για προστασια απο τα γυαλια αν σπασει η οθονη..

 

δεν θα χανοταν ο κοσμος αν εβαζαν καποια πιο ανθεκτικη σε γρατσουνες. ρωτα ποσα κοστιζει η αντικατασταση των μεμρανων μπος-πισω στην αρβατο :X και μετα οχι απο γρατζουνες θα απαιτεις να ναι ανθεκτικες αλλα κ απο πυρηνικη ραδιοενεργεια :lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από την πρώτη στιγμή έβαλα screen protector όπως κάνω με όλα τα τηλέφωνα μου. Better safe than sorry.

 

Φαντάζομαι ότι η Sony προτίμησε μια λεπτότερη μεμβράνη έτσι ώστε όταν κάποιος βάλει από πάνω και έξτρα screen protector να μην επηρεάζεται η ευαισθησία της οθόνης. Και φυσικά το 2ο screen protector μπορούμε να το αλλάζουμε πολύ εύκολα και όσο συχνά θέλουμε σε σχέση με το anti shatter που θέλει μια διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψήνομαι για smartwatch αλλά κάπου μου φαίνεται υπερβολικό να φορτίζω και να χρησιμοποιώ 3 συσκευές για να κάνω το βασικό δηλαδή να απαντάω σε τηλέφωνα και να χειρίζομαι γενικότερα το κινητό μου.

 

Καλημέρα στην παρέα, συμφωνώ απόλυτα, δεν υπάρχει λόγος τόση πληθώρα συσκευών για το ίδιο πράγμα, με το sbh52 είμαι κομπλέ :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από την πρώτη στισμή του πέρασα screen protector μεχρι πριν 30 ημέρες που είπα να το δουλέψω χωρίς.

Οπότε διαπίστωσα ότι δεν πρόκειται (απλώς) για anti shatter film αλλά για συλλέκτη δαχτυλιών. Μπορεί να ακούγεται υπερβολικό, αλλά για να δουλέψω έπρεπε να το καθαρίζω σε διπλασια συχνότητα από οτι πριν.

Ετσι αποφάσισα να αφαιρέσω την προστασία της sony, μιά διδικασία που ήταν πολύ πιο απλή από ότι φαίνεται στα διάφορα βίνεο, αρκεί να δουλέψει σεσουάρ.

Το φιλμ βγήκε μιά χαρά και όλη η κόλα έμεινε πάνω στην οθόνη.

Εδώ και τρεις ημέρες το δουλεύω έτσι και έχω την εντύπωση ότι αποκρίνεται καλύτερα από πριν που είχε screen protector και anti shatter .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από την πρώτη στισμή του πέρασα screen protector μεχρι πριν 30 ημέρες που είπα να το δουλέψω χωρίς.

Οπότε διαπίστωσα ότι δεν πρόκειται (απλώς) για anti shatter film αλλά για συλλέκτη δαχτυλιών. Μπορεί να ακούγεται υπερβολικό, αλλά για να δουλέψω έπρεπε να το καθαρίζω σε διπλασια συχνότητα από οτι πριν.

Ετσι αποφάσισα να αφαιρέσω την προστασία της sony, μιά διδικασία που ήταν πολύ πιο απλή από ότι φαίνεται στα διάφορα βίνεο, αρκεί να δουλέψει σεσουάρ.

Το φιλμ βγήκε μιά χαρά και όλη η κόλα έμεινε πάνω στην οθόνη.

Εδώ και τρεις ημέρες το δουλεύω έτσι και έχω την εντύπωση ότι αποκρίνεται καλύτερα από πριν που είχε screen protector και anti shatter .

 

 

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα. Να σε ρωτήσω γιατί και εγώ έχω ένα θέμα με την απόκριση της οθόνης και γενικά με την μεμβράνη της Sony. Τα λογότυπα εμπρός και πίσω έφυγαν και γενικά στη λειτουργία του πως είναι γιατί και άλλος την έβγαλε μπροστά αλλά είπε ότι έγινε υπερευαίσθητη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...