Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πηγα πισω κ μου παν θα το στειλουν στην γνωστη αντιπροσωπεια για ελεγχο...με το επιχειρημα οτι ισως μου πεσε κατω η εχει καποιο αλλο ελαττωμα.κατοπιν ελεγχου λεει θα μου δωσει αυτος αλλο σφραγισμενο.ας ελπισουμε οτι θα γινει ετσι.

 

δεν επρεπε αυτες οι διαδικασιες να επισπευδονται καπως οταν μιλαμε για DOA?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εντόπισα ένα πρόβλημα που δεν το είχα παρατηρήσει πριν. Με τον es explorer που έχω για file manager μπορούμε να δημιουργούμε συντομεύσεις φακέλων ή αρχείων στην αρχική οθόνη. Μέχρι στιγμής είχα αρχεία excel και δεν είχα βάλει φάκελο για γρήγορη πρόσβαση. Πως δοκιμάζω εχθές να βάλω τον κάδο ανακύκλωσης( εμφανίζετε σαν φάκελος recycle) σε συντόμευση στην αρχική οθόνη τον ανοίγω και όλα καλά κάνω μετά επανεκκίνηση πάω να τον ανοίξω τίποτα (έγραφε η εφαρμογή δεν βρέθηκε), δοκιμάζω με άλλο φάκελο μια χαρά, κάνω πάλι επανεκκίνηση να δω από περιέργεια αν ήταν κόλλημα της στιγμής πάλι τα ίδια "η εφαρμογή δεν βρέθηκε".

Για να μη πολυλογώ το δοκιμάζω στο άλλο μου κινητό με 4.1 jb δουλεύει κανονικότατα όπως και στο tablet lg g pad 8.3 με 4.2 jb.

Πάντως από την εφαρμογή δεν είναι γιατί έχω και από πιο παλιές εκδόσεις αντίγραφο και έχω το ίδιο πρόβλημα, άρα μάλλον στη έκδοση σοκολάτα 4.4.4 είναι το θέμα.

Θα ήθελα αν είναι εύκολο να το δοκιμάσει κάποιος και να μου πει αν του παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα γιατί δεν έχω κάποιο φίλο με android 4.4.4 ή έστω ειναι κάποιο άλλο το θέμα το οποίο πρέπει να ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

γιατι συγκεκριμενα να βαλεις συντομευση για τον καδο ανακυκλωσης?ισως ειναι restricted κατα καποιο τροπο να υπαρχει συντομευση γιαυτον το φακελο επειδη λογικα θεωρειται φακελος συστηματος.

 

το οτι δουλευει σε αλλο ταμπλετ/τηλ μαλλον ειναι bug.

παρολα αυτα,δε πιστευω οτι ειναι κατι ιδιαιτερης βαρυτητας.τετοια μικροκολληματα γινονται συχνα χωρις ιδιαιτερο λογο.

Link to comment
Share on other sites

γιατι συγκεκριμενα να βαλεις συντομευση για τον καδο ανακυκλωσης?ισως ειναι restricted κατα καποιο τροπο να υπαρχει συντομευση γιαυτον το φακελο επειδη λογικα θεωρειται φακελος συστηματος.

 

το οτι δουλευει σε αλλο ταμπλετ/τηλ μαλλον ειναι bug.

παρολα αυτα,δε πιστευω οτι ειναι κατι ιδιαιτερης βαρυτητας.τετοια μικροκολληματα γινονται συχνα χωρις ιδιαιτερο λογο.

 

Φίλε δεν το κάνει μόνο στο κάδο αν. αλλά και σε κάθε φάκελο δηλαδή θέλεις να κάνεις τις λήψεις ή ένα φάκελο με τις ταινίες σου συντόμευση στο desktop (επ. εργασίας) αντί να ανοίγεις την εφαρμογή ( σαν το pc δηλαδή).

Και όσο αναφορά για bug δεν είναι γιατί η ίδια εφαρμογή απλά δημιουργεί ένα χώρο το οποίο πήγαίνουν όλα τα άχρηστα αρχεία, δεν έιναι μία ξεχωριστή εφαρμογή, απλά έψαξα που το αποθηκεύει το πρόγραμμα και έκανα συντόμευση το φάκελο για γρήγορη πρόσβαση.

Αν δε σου κάνει κόπο κατέβασε τον es explorer από το play store και όταν τον ανοίξεις σε οποιοδήποτε φάκελο πάτα παρατεταμένα για να σου βγάλει τις επιλογές, μετά πάνε στο μενού που θα σου βγάλει "προσθήκη στην επιφάνεια εργασίας".

Κάνε επανεκκίνηση και δες το φάκελο που έκανες π.χ downloads-λήψεις σε βγάζει κατευθείαν στο περιεχόμενο του φακέλου ή σου λέει "η εφαρμογή δεν βρέθηκε";

Επαναλαμβάνω το πρόβλημα είναι μόνο στους φακέλους και όχι στα αρχεία.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με τα αποκλειστικά δικαιώματα του filecomander. Δεν επιτρέπεται στον es πολλά πολλά. Ένας από τους λόγους που θέλω να κάνω ρουτ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου που είμαι ρουτ το ιδιο κάνει.

 

Παίζει να θέλει να κατεβάσεις κάποιο unlock πρόγραμμα. Η να πρέπει να σβησεις τον filecomander?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα λύθηκε:D:D:D:D:p . Το πρόβλημα δεν είχε να κάνει με το root ή κάποιο διαχειριστή απο τον es explorer αλλά μόνο με τον launcher της Sony. Μετά από πολύ ψάξιμο μέχρι και format το έκανα μήπως απενεργοποίησα κάτι με το greenify και έμεινε παγωμένο ή είχα πειράξει κάτι που δεν έπρεπε (το εργαλείο το έχω τεντώσει).

Τέλος πάντων βάλτε κάποιον άλλο launcher γιατί αυτός της Sony δημιουργεί πρόβλημα (και όχι μόνο με τις συντομεύσεις που αυτό καταλαβαίνει αλλά και με ένα άλλο πρόγραμμα που έχω [auto hide keys] για να κλείνω μαζικά τις ανοιχτές εφαρμογές).

 

Εγώ έβαλα το Nova και λειτουργεί κανονικότατα και νομίζω ότι έχει γίνει και λίγο πιο γρήγορο στο search.

Να ξέρετε ότι αυτό με τις συντομεύσεις αρχείων και φακέλων βολεύει πάρα πολύ γιατί είναι ότι ακριβώς έχουμε και στα pc μας αν και η αλήθεια είναι πως από τότε που έχω πάρει το θηρίο όλα έχουν πιάσει αράχνες ειδικά το pc, συνδέω το ultra με το monitor και bluetooth πληκτρολόγιο-ποντίκι και όλα από εδώ τα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι της συσκευής αλλά και του μαγνητικού φορτιστή μπορούν να πούν άν η φόρτιση μπορεί να γίνει όταν είναι φορεμένη θήκη τύπου wallet ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι της συσκευής αλλά και του μαγνητικού φορτιστή μπορούν να πούν άν η φόρτιση μπορεί να γίνει όταν είναι φορεμένη θήκη τύπου wallet ;

 

Με κινέζικη βάση φόρτισης που έχω μαγνητική και wallet γίνεται κανονικά ναι.

 

Αυτό με τον launcher πώς το αλλάζεις.. ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Με κινέζικη βάση φόρτισης που έχω μαγνητική και wallet γίνεται κανονικά ναι.

 

Αυτό με τον launcher πώς το αλλάζεις.. ?

 

Τι πως το αλλάζεις; Launcher είναι η επιφάνεια εργασίας με το ανάλογο UI ( User-Interface). Προεγκατεστημένος είναι της Sony φυσικά, αλλά μπορείς να κατεβάσεις από το playstore ότι θες (να μοιάζει το ui του Ultra ακόμη και με ios ή W8). Το κατεβάζεις από το store και επιλέγεις αυτό για αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω μια απλή ερώτηση: Να το πάρω??

 

Με καλύπτει πλήρως απο specs, η έλλειψη flash δε με πειράζει ούτε το μέγεθος του.

 

Ήρθα εδώ να μάθω άν όλα είναι ok στο kit kat γιατί πρόκειται να του κάνω αρκετή χρήση. Κανένα άλλο μειονέκτημα έχει βγάλει εσείς που το έχετε δουλέψει ένα χρόνο το μηχανάκι?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και Βέβαια κατά αρχήν θα σε ρωτούν όλοι τι είναι αυτό. Κατά δεύτερο θα έχεις την καλύτερη συσκευή με μόλις 250 ευρώ
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή του θηρίου είναι μονόδρομος :D:D πάρε το άφοβα θα το καταχαρεις λέμε, στο υπογράφει ο Arxontas:):) Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή του θηρίου είναι μονόδρομος :D:D πάρε το άφοβα θα το καταχαρεις λέμε, στο υπογράφει ο Arxontas:):)

 

Και Βέβαια κατά αρχήν θα σε ρωτούν όλοι τι είναι αυτό. Κατά δεύτερο θα έχεις την καλύτερη συσκευή με μόλις 250 ευρώ

 

Με πείσατε! (όχι ότι ήθελα και πολύ :P) Με το που κατέβω Athens από βδομάδα το τσιμπάω! Ευχαριστώ για την ώθηση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το βγάλω σε αγγελία το θηρίο...για να το ξαναγορασω αναβαπτισμενο!!

On the phablet arena, Sony will be introducing the Xperia Z4 Ultra. Since it's a phone-tablet, it will have a bigger display at 6.44-inches, Quad HD resolution, Snapdragon 810 chipset, 3GB RAM, 16 megapixel camera, and some 3,500 to 4,000mAh battery. This one is expected to have stylus input and not just pencil support.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους!

 

Μπορείτε να προτείνετε ένα MHL to HDMI καλώδιο και μια κάρτα μνήμης 64GB για το Z Ultra; Επίσης ποιο video player να κατεβάσω (χρόνια αηφονικός και έχω χάσει επαφή με το Playstore);

Ο σκοπός είναι κυρίως η αναπαραγωγή ταινιών, οπότε η ταχύτητα της κάρτας ίσως δεν είναι και τόσο κρίσιμη.

Κυρίως με ενδιαφέρει να μην κοστίσει πολύ.

 

Και κάτι ακόμη, έχετε δοκιμάσει το USB on the Go; Υπάρχει λύση για να συνδέσεις δίσκο επάνω; Υπάρχει κάποιο ειδικό καλώδιο που να δίνει και ρεύμα;

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε το επίσημο της Sony γιατί ένα που αγόρασα εγώ δεν δούλεψε και φύγαν στο βρόντο 24 ευρω

 

Σε ποιο αναφέρεσαι; Στο MHL to HDMI;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο αναφέρεσαι; Στο MHL to HDMI;

 

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/mhl-to-hdmi-adapter-im750/

 

Αυτό έχω αγοράσει και εγώ και δουλεύει μάλιστα αν έχεις σχετικά καινούργια τηλεόραση με το κοντρόλ μπορείς να παίζεις μουσική και βίντεο και να μπαίνεις σε όλα τα αρχεία του τηλεφώνου.

Εγώ θέλω να ρωτήσω για bleutoοth πληκτρολόγιο δεν ξέρω τι να αγοράσω ???

Αν υπάρχει κάποιο που να έχει και λειτουργία ποντικιού ακόμη καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω μια απλή ερώτηση: Να το πάρω??

 

Τρολάρεις έτσι????:p

 

Με πείσατε! (όχι ότι ήθελα και πολύ :P) Με το που κατέβω Athens από βδομάδα το τσιμπάω! Ευχαριστώ για την ώθηση :lol:

 

Τουλάχιστον το σώζεις:lol:

Το εργαλείο είναι έρωτας.

 

Εγώ πάντως θα το βγάλω σε αγγελία το θηρίο...για να το ξαναγορασω αναβαπτισμενο!!

On the phablet arena, Sony will be introducing the Xperia Z4 Ultra. Since it's a phone-tablet, it will have a bigger display at 6.44-inches, Quad HD resolution, Snapdragon 810 chipset, 3GB RAM, 16 megapixel camera, and some 3,500 to 4,000mAh battery. This one is expected to have stylus input and not just pencil support.

 

Επίσης φίλε μου τρολάρεις:wacko:

Σιγά μη δώσω το εργαλείο για να περιμένω πότε θα βγεί το καινούργιο. Πάντως από την εμπειρία μου με το εργαλείο και 700-750€ με το που βγεί τα δίνω αρκεί με το πενάκι να έχει παρόμοιες δυνατότητες με το Note 4 (δεν περιμένω θαύματα ΑΛΛΑ ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΕΝΑΚΙ).

Επίσης με την 2k ανάλυση φοβάμαι για την μπαταρία. Τώρα είναι ικανοποιητική και μπορώ να πω καλή με προσεκτική χρήση άσχετα με το μέγεθος του που περίμενα 2-3 ώρες οθόνη ενώ βγάζει 5-6 οθόνη και 2 ώρες κλήσεις.

 

 

Καλημέρα σε όλες και όλους!

 

Μπορείτε να προτείνετε ένα MHL to HDMI καλώδιο και μια κάρτα μνήμης 64GB για το Z Ultra; Επίσης ποιο video player να κατεβάσω (χρόνια αηφονικός και έχω χάσει επαφή με το Playstore);

Ο σκοπός είναι κυρίως η αναπαραγωγή ταινιών, οπότε η ταχύτητα της κάρτας ίσως δεν είναι και τόσο κρίσιμη.

Κυρίως με ενδιαφέρει να μην κοστίσει πολύ.

 

Και κάτι ακόμη, έχετε δοκιμάσει το USB on the Go; Υπάρχει λύση για να συνδέσεις δίσκο επάνω; Υπάρχει κάποιο ειδικό καλώδιο που να δίνει και ρεύμα;

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

 

Λοιπόν, να τα πάρουμε με τη σειρά:

 

1) Ο mhl αντάπτορας IM750 της Sony δουλεύει τέλεια αν και έχει ένα κουσούρι, όταν τον συνδέεις με την οθόνη ανεβάζει την ένταση του Ultra στο τέρμα (στα πολυμέσα) με αποτέλεσμα αντί να ρυθμίζεις την ένταση απο το Ultra αναγκάζεσαι να έχεις το τηλεκοντρόλ δίπλα σου .

2) https://www.skroutz.gr/s/5069133/Kingston-microSDXC-64GB-Class-10-UHS-I.html

Πολύ καλή και σχετικά φθηνή αν θέλεις πιο φθηνή ΣΚΡΟΥΤΖΑΡΕΙΣ:lol: αν και δεν αξίζει το κόπο για δέκα ευρώ να πάρεις μια άλλη γιατί αυτή έχει 90 mb\s read και 45 mb\s write.

3) MX

4) (χρόνια αηφονικός και έχω χάσει επαφή με το Playstore), Άργησες πολύ ....:rolleyes:

5) https://www.skroutz.gr/s/3030642/Trust-Pyramid-USB-2-0-Hub.html?from=catspan

Είναι τέλειο με εξωτερική τροφοδοσία 2amp. και σηκώνει τα πάντα (δοκιμασμένο με Ένα φυσικό usb πληκτρολόγιο, ποντίκι rs, ποντίκι usb, ένα σκληρό δίσκο και ένα στικάκι, και ένα εκτυπωτή hp ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΑ ΣΤΗ USB, ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΕΝΑ BLUETOOTH ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ + ΕΝΑ BLEUTOOTH ΠΟΝΤΙΚΙ).

Πιστεύω σε κάλυψα με συνδεσιμότητα και να ξέρεις ότι όλα αυτά τα χειρίζεται τέλεια και χωρίς κανένα πρόβλημα ( αν και δε νομίζω να χρειαστείς 3 ποντίκια και 2 πλκτρολόγια ταυτόχρονα) και αν έχεις τη μαγνητική βάση όπως εγώ φορτίζει κιόλας ταυτόχρονα.

Επίσης για να καταλάβει από ένα σκληρό δίσκο και πάνω το σύστημα πρέπει να είσαι root και να έχεις το stickmount για δίσκους ntfs (νομίζω το android καταλαβαίνει μέχρι και 6 ταυτόχρονα συσκευές αποθήκευσης συνδεδεμένες, με 3 είναι δοκιμασμένο και δουλεύει ανετότατα [ 2 σκληρούς 320gb και ένα στικάκι 32gb] )

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ (ULTRA 4) MIA HDMI ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΥΠΕΡΕΡΓΑΛΕΙΟ:D

 

 

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/mhl-to-hdmi-adapter-im750/

 

Αυτό έχω αγοράσει και εγώ και δουλεύει μάλιστα αν έχεις σχετικά καινούργια τηλεόραση με το κοντρόλ μπορείς να παίζεις μουσική και βίντεο και να μπαίνεις σε όλα τα αρχεία του τηλεφώνου.

Εγώ θέλω να ρωτήσω για bleutoοth πληκτρολόγιο δεν ξέρω τι να αγοράσω ???

Αν υπάρχει κάποιο που να έχει και λειτουργία ποντικιού ακόμη καλύτερα

 

Φίλε Trusted έχω αγοράσει αυτά :

1) https://www.skroutz.gr/s/2657814/Logitech-K810.html

Κορυφαίο αλλά και πανάκριβο αν και στην ουσία είναι 3 πληκτρολόγια μαζί με βελούδινη αίσθηση, υποφωτιζόμενα κουμπιά και 3 συσκευές για να συνδεθείς.

2) https://www.skroutz.gr/s/418245/Sunday-S-KW425TB-Mini-keyboard-with-touchpad.html?from=recommendation

Καλούτσικο με touchpad (ποντίκι).

Και για τα δύο έχω αφήσει σχόλια αν και το πρώτο είναι για επαγγελματική χρήση (τώρα από αυτό γράφω και φυσικά το ultra στο monitor) και το δεύτερο είναι για τον καναπέ περισσότερο, όχι ότι υπάρχει θέμα στο γράψιμο αλλά το touchpad-ποντίκι δεν κάνει για δουλειά, καλύτερα ξεχωριστό ποντίκι. Ά, επίσης και αυτό το πρόγραμμα για το πληκτρολόγιο, το χρειάζεσαι οπωσδήποτε:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper

 

 

Θα το θυμάμαι αυτό το σχόλιο.... είναι λίγο μεγάλο :p

Link to comment
Share on other sites

Τρολάρεις έτσι????:p

 

 

 

Τουλάχιστον το σώζεις:lol:

Το εργαλείο είναι έρωτας.

 

 

 

Επίσης φίλε μου τρολάρεις:wacko:

Σιγά μη δώσω το εργαλείο για να περιμένω πότε θα βγεί το καινούργιο. Πάντως από την εμπειρία μου με το εργαλείο και 700-750€ με το που βγεί τα δίνω αρκεί με το πενάκι να έχει παρόμοιες δυνατότητες με το Note 4 (δεν περιμένω θαύματα ΑΛΛΑ ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΕΝΑΚΙ).

Επίσης με την 2k ανάλυση φοβάμαι για την μπαταρία. Τώρα είναι ικανοποιητική και μπορώ να πω καλή με προσεκτική χρήση άσχετα με το μέγεθος του που περίμενα 2-3 ώρες οθόνη ενώ βγάζει 5-6 οθόνη και 2 ώρες κλήσεις.

 

 

 

 

Λοιπόν, να τα πάρουμε με τη σειρά:

 

1) Ο mhl αντάπτορας IM750 της Sony δουλεύει τέλεια αν και έχει ένα κουσούρι, όταν τον συνδέεις με την οθόνη ανεβάζει την ένταση του Ultra στο τέρμα (στα πολυμέσα) με αποτέλεσμα αντί να ρυθμίζεις την ένταση απο το Ultra αναγκάζεσαι να έχεις το τηλεκοντρόλ δίπλα σου .

2) https://www.skroutz.gr/s/5069133/Kingston-microSDXC-64GB-Class-10-UHS-I.html

Πολύ καλή και σχετικά φθηνή αν θέλεις πιο φθηνή ΣΚΡΟΥΤΖΑΡΕΙΣ:lol: αν και δεν αξίζει το κόπο για δέκα ευρώ να πάρεις μια άλλη γιατί αυτή έχει 90 mb\s read και 45 mb\s write.

3) MX

4) (χρόνια αηφονικός και έχω χάσει επαφή με το Playstore), Άργησες πολύ ....:rolleyes:

5) https://www.skroutz.gr/s/3030642/Trust-Pyramid-USB-2-0-Hub.html?from=catspan

Είναι τέλειο με εξωτερική τροφοδοσία 2amp. και σηκώνει τα πάντα (δοκιμασμένο με Ένα φυσικό usb πληκτρολόγιο, ποντίκι rs, ποντίκι usb, ένα σκληρό δίσκο και ένα στικάκι, και ένα εκτυπωτή hp ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΑ ΣΤΗ USB, ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΕΝΑ BLUETOOTH ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ + ΕΝΑ BLEUTOOTH ΠΟΝΤΙΚΙ).

Πιστεύω σε κάλυψα με συνδεσιμότητα και να ξέρεις ότι όλα αυτά τα χειρίζεται τέλεια και χωρίς κανένα πρόβλημα ( αν και δε νομίζω να χρειαστείς 3 ποντίκια και 2 πλκτρολόγια ταυτόχρονα) και αν έχεις τη μαγνητική βάση όπως εγώ φορτίζει κιόλας ταυτόχρονα.

Επίσης για να καταλάβει από ένα σκληρό δίσκο και πάνω το σύστημα πρέπει να είσαι root και να έχεις το stickmount για δίσκους ntfs (νομίζω το android καταλαβαίνει μέχρι και 6 ταυτόχρονα συσκευές αποθήκευσης συνδεδεμένες, με 3 είναι δοκιμασμένο και δουλεύει ανετότατα [ 2 σκληρούς 320gb και ένα στικάκι 32gb] )

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ (ULTRA 4) MIA HDMI ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΥΠΕΡΕΡΓΑΛΕΙΟ:D

 

 

 

 

Φίλε Trusted έχω αγοράσει αυτά :

1) https://www.skroutz.gr/s/2657814/Logitech-K810.html

Κορυφαίο αλλά και πανάκριβο αν και στην ουσία είναι 3 πληκτρολόγια μαζί με βελούδινη αίσθηση, υποφωτιζόμενα κουμπιά και 3 συσκευές για να συνδεθείς.

2) https://www.skroutz.gr/s/418245/Sunday-S-KW425TB-Mini-keyboard-with-touchpad.html?from=recommendation

Καλούτσικο με touchpad (ποντίκι).

Και για τα δύο έχω αφήσει σχόλια αν και το πρώτο είναι για επαγγελματική χρήση (τώρα από αυτό γράφω και φυσικά το ultra στο monitor) και το δεύτερο είναι για τον καναπέ περισσότερο, όχι ότι υπάρχει θέμα στο γράψιμο αλλά το touchpad-ποντίκι δεν κάνει για δουλειά, καλύτερα ξεχωριστό ποντίκι. Ά, επίσης και αυτό το πρόγραμμα για το πληκτρολόγιο, το χρειάζεσαι οπωσδήποτε:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper

 

 

Θα το θυμάμαι αυτό το σχόλιο.... είναι λίγο μεγάλο :p

 

Φιλε μου αύριο με καθαρό μυαλό θα μελετησω προσεχτικά το σχόλιο σου. Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για την πολύτιμη βοήθεια.

 

Και ένα ακόμη: Υπάρχει τρόπος να έχουμε ταυτόχρονα USB ON THE GO και MHL to HDMI;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...