Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Το ντοκ του Νοτε 2 Πόυ έχει πάνω hdmi και usb εξόδους λειτουργεί στο xperia ultra? Μέσω αυτού συνέδεα ταυτόχρονα και usb ασύρματο πληκτρολόγιο αλλά και την τηλεόραση μου στο Νοτε χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

στα μηνυματα μου χωραει μονο 70 χαρακτηρες κ μετα παει σε δευτερο μηνυμα..λυνεται καπως αυτο?

 

Hanscent sms ή go sms ή textra

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαχνα και γω λύση για ταυτόχρονο hdmi και otg, υπάρχει και άλλη λύση. Παίρνεις mhl καλώδιο και παίρνεις bluetooth mouse keyboard.... Και για μνήμη το θηρίο σηκώνει σίγουρα 64αρα και παίζει πολύ σοβαρά για 128 την οποία ψήνω άσχημα...

 

Ενδιαφέρομαι και γω για την γνώση της πληροφορίας του αν δουλεύει με direct το miracast η αν θέλει ρουτερ.. Επίσης έχω την εντύπωση ότι σε αυτή τη λειτουργία ρίχνει την ανάλυση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνηθως ποση ελευθερη ram εχεται στο θηριο?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια.Επειδη κι εγω ειμαι σε σκεψεις για το θηριο(αλλα μετα τις γιορτες),με προβληματιζει το γεγονος οτι η τιμη εχει παρει τα πανω της (απο το επιπεδο των 230€ που ειχε φτασει).Λετε να οφειλεται στις γιορτες?Απο την εμπειρια σας τι πιστευετε οτι θα γινει?Θα ξαναπεσει η τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια.Επειδη κι εγω ειμαι σε σκεψεις για το θηριο(αλλα μετα τις γιορτες),με προβληματιζει το γεγονος οτι η τιμη εχει παρει τα πανω της (απο το επιπεδο των 230€ που ειχε φτασει).Λετε να οφειλεται στις γιορτες?Απο την εμπειρια σας τι πιστευετε οτι θα γινει?Θα ξαναπεσει η τιμη?

 

Καλησπέρα στην ομαδα:), ανεπανάληπτος ο ellhn-1 :D:D μπραβο φιλε μου για τον χρονο και τις γνωσεις σου, λοιπον στα της αγορας του πανεμορφου θηριου μας:D η τιμη του βρισκεται σε επίπεδα κλοπης:lol: προς την sony και οποιος εχει την δυνατοτητα να διαθεσει τα χρημματα αυτά αξιζει η αγορα του εφόσον εχει συμβιβαστεί με μέγεθος κτλπ, προσωπικα μετανοιωσα για τις προγενέστερες συσκευες που πηρα και τα χρημματα που δαπανησα πλην του νοτε3.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια.Επειδη κι εγω ειμαι σε σκεψεις για το θηριο(αλλα μετα τις γιορτες),με προβληματιζει το γεγονος οτι η τιμη εχει παρει τα πανω της (απο το επιπεδο των 230€ που ειχε φτασει).Λετε να οφειλεται στις γιορτες?Απο την εμπειρια σας τι πιστευετε οτι θα γινει?Θα ξαναπεσει η τιμη?

 

http://www.bestprice.gr/item/2153562785/sony-xperia-z-ultra-lte-c6833.html?qid=30RKkULPoTZ_d06e2&seq=1 :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω από το νεοαποκτητο Ζ ultra. Εγώ το τσίμπησα τελικά και στα 242 με μεταφορικά. Μέχρι στιγμής έχω απλά μαγευτεί. Από ΚΤΕΛ στέλνω στο διάλλειμα ταινιούλας. Ευχαριστώ που με σπρώξατε στη σωστή κατεύθυνση!!
Link to comment
Share on other sites

Παίξε μπαλίτσα λέμε...... Με γειες το θηρίο φίλε rad :)

Καλομιλητο johnnyman25 το θηρίο, και ευχές για τις γιορτινές ημέρες.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο το θηριο φιλε μου!!!κ εγω 2 μερες το εχω κ ειναι απιστευτο!!!!καλες γιορτες σε ολους!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαχνα και γω λύση για ταυτόχρονο hdmi και otg, υπάρχει και άλλη λύση. Παίρνεις mhl καλώδιο και παίρνεις bluetooth mouse keyboard.... Και για μνήμη το θηρίο σηκώνει σίγουρα 64αρα και παίζει πολύ σοβαρά για 128 την οποία ψήνω άσχημα...

 

Ενδιαφέρομαι και γω για την γνώση της πληροφορίας του αν δουλεύει με direct το miracast η αν θέλει ρουτερ.. Επίσης έχω την εντύπωση ότι σε αυτή τη λειτουργία ρίχνει την ανάλυση ?

 

Δουλεύει με miracast χωρίς router. Δοκιμασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω πολύ όλες αυτές τις σελίδες:

Ποια είναι τα αρνητικά του και ποια τα θετικά του;

Ευχαριστώ καλες γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω πολύ όλες αυτές τις σελίδες:

Ποια είναι τα αρνητικά του και ποια τα θετικά του;

Ευχαριστώ καλες γιορτές!

 

Καλησπέρα φιλε,:) εν ταχυ και οποιος φιλος θελει συμπληρωνει:)

Θετικα/ Τιμη, Ποιοτητα κατασκευης, Αδιαβροχο, Οθοναρα, Επιδοσεις.

 

Αρνητικα/ Καμερα-Φλας, Ενταση ηχου, Ευπαθεια στις γρατζουνιες, ελλειψη αξεσουάρ.

 

Προσωπικα κανενα από τα αρνητικα δεν με απασχολησε και υπαρχουν προτασεις για βελτιωση του θηριου:)

 

Καλες επιλογες φιλε μου.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

ο ηχος του παντως με custom rom που εβαλα σπερνει πραγματικα..ακουγετε σαν surround σα να εχει ηχεια απο την αλλη πλευρα + οτι ειναι πιο δυνατος!επισης οι φωτογραφιες που βγαζει η καμερα οταν ειναι μερα ειναι πολυ καλες.με αυτο το φλασακι αξεσουαρ θα βοηθησει πολυ πιστευω!!θα το χτυπησω καποια στιγμη!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,ευτυχής κάτοχος Z ultra και εγώ,το πήρα 150 μεταχειρισμενο 3 μηνών άριστο και το εργαλείο φυσάει, όποιος το.σκέφτεται να το πάρει με κλειστά μάτια!! Ευχομαι σε όλους καλα Χριστουγεννα και καλη χρονιά!!!
Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολλή ησυχία έχει απόψε το νήμα του θηρίου.... :rolleyes:

Καλά Χριστούγεννα σε όλους σας παιδιά :):):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολλή ησυχία έχει απόψε το νήμα του θηρίου.... :rolleyes:

Καλά Χριστούγεννα σε όλους σας παιδιά :):):)

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! Να χαιρόμαστε τα νέα εργαλεία!

Πήρα και θηκούλα τώρα όλα οκ. Λίγο πίκρα μόνο ότι δεν αναγνωρίζει το Sony Ericsson bluetooth handsfree (δεν ξαφνιάστηκα :P).

 

edit: Για bluetooth : Sony SBH50 ή Sony SBH52?? Τελικά με κέρδισε το SBH52, θα μου λύσει τα χέρια!

Για docking station: Αυτό λέει τίποτα; Έχετε κάποια καλύτερη πρόταση;

Edited by rad
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά εύχομαι σε όλους. Παιδιά έτρεχα πολύ αυτές τις μέρες και ξενύχτι γι'αυτό χάθηκα. Ακόμη και σήμερα έχω βλάβη στο κέντρο.

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια αλλά μην υπερβάλλετε, όλοι έχουμε κάποιες γνώσεις που δε τις έχουν οι άλλοι, αλλά και οι άλλοι έχουν κάτι που δε το έχουμε εμείς.

Μακάρι να ήμουν προγραμματιστής (αν και έχω φίλο μηχανικό πληροφορικής και με τη σειρά μου όταν έχω χρόνο ασχολούμαι) και να βοηθούσα πιο πολύ.

Πάντως τώρα που μεγαλώνει η παρέα, ευκαιρία είναι να μοιραστούμε γνώσεις και γνώμες για το ultra αλλά και το android και να συμπληρώσουμε τα κενά που υπάρχουν γιατί όλοι έχουμε και να κάνουμε κάτι ουσιαστικό από το να λέμε πόσο ωραίο είναι το ultra και πόσο τούμπανο.

Αυτές τις μέρες τρέχω όπως και όλοι λόγω των γιορτών, από Κυριακή που θα έχω χρόνο θα σας πω για την σύνδεση με monitor, καθώς και ποια προγράμματα καλό είναι να έχετε, για να είστε πιο κοντά σε εμπερία desktop ( δηλαδή το pc).

 

Δουλεύει με miracast χωρίς router. Δοκιμασμένο.

 

Να υποθέσω ΑΥΤΟ ;

Στο βίντεο έχει σπασίματα; Σου μίλησα για το miracast απ' ότι ξέρω και απ' ότι έχω δει σε reviews με κινητά. Νομίζω για ταινία καλύτερα είναι ενσύρματα (mhl).

Πάντως με ενδιαφέρει και μένα (αν και έλεγα να πάρω blu ray player της Lg με ενσωματωμένο miracast πιο ακριβό) για browsing αλλά αν παίζει και βίντεο μεγάλης διάρκειας σχετικά καλά, ακόμη καλύτερα;)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά εύχομαι σε όλους. Παιδιά έτρεχα πολύ αυτές τις μέρες και ξενύχτι γι'αυτό χάθηκα. Ακόμη και σήμερα έχω βλάβη στο κέντρο.

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια αλλά μην υπερβάλλετε, όλοι έχουμε κάποιες γνώσεις που δε τις έχουν οι άλλοι, αλλά και οι άλλοι έχουν κάτι που δε το έχουμε εμείς.

Μακάρι να ήμουν προγραμματιστής (αν και έχω φίλο μηχανικό πληροφορικής και με τη σειρά μου όταν έχω χρόνο ασχολούμαι) και να βοηθούσα πιο πολύ.

Πάντως τώρα που μεγαλώνει η παρέα, ευκαιρία είναι να μοιραστούμε γνώσεις και γνώμες για το ultra αλλά και το android και να συμπληρώσουμε τα κενά που υπάρχουν γιατί όλοι έχουμε και να κάνουμε κάτι ουσιαστικό από το να λέμε πόσο ωραίο είναι το ultra και πόσο τούμπανο.

Αυτές τις μέρες τρέχω όπως και όλοι λόγω των γιορτών, από Κυριακή που θα έχω χρόνο θα σας πω για την σύνδεση με monitor, καθώς και ποια προγράμματα καλό είναι να έχετε, για να είστε πιο κοντά σε εμπερία desktop ( δηλαδή το pc).

 

 

 

Να υποθέσω ΑΥΤΟ ;

Στο βίντεο έχει σπασίματα; Σου μίλησα για το miracast απ' ότι ξέρω και απ' ότι έχω δει σε reviews με κινητά. Νομίζω για ταινία καλύτερα είναι ενσύρματα (mhl).

Πάντως με ενδιαφέρει και μένα (αν και έλεγα να πάρω blu ray player της Lg με ενσωματωμένο miracast πιο ακριβό) για browsing αλλά αν παίζει και βίντεο μεγάλης διάρκειας σχετικά καλά, ακόμη καλύτερα;)

 

Είναι το miraclast adaptor του Πλαισίου. Στην ουσία είναι ένα generic πράγμα που παίζει με διαφορά ονόματα.

 

Αισχρή κινεζιά από κατασκευαστικής απόψεως, το κουνάω και κάτι τρίζει μέσα!

 

Το software που τρέχει στο κινητό είναι το ezcast και παίζει σε android και σε iOS.

Θα μιλήσω για το android γιατί αυτό ενδιαφέρει στο thread.

 

Υπάρχει δυνατότητα για screen mirroring ή για αναπαραγωγή βίντεο (και πολλά αλλά) μέσα από την εφαρμογή. Το κουφό είναι ότι όταν παίζει βίντεο η ποιότητα είναι καλύτερη αν κανείς screen mirroring και μετά παίξεις το βίντεο από κάποιον player, ενώ ο native του ezcast είναι χειρότερος.

 

Ως προς την ποιότητα τώρα, σίγουρα υπάρχουν αρκετά MPEG compression artifacts αλλά σε γενικές γραμμές μπορείς να δεις βίντεο χωρίς πρόβλημα.

 

Σίγουρα με nhl θα είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά σε κάθε περίπτωση η κατάσταση με το miracast είναι καλή.

 

Αν υπάρχει οπιοιαδηποτε απορία, ρωτήστε με.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...