Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοεις καποια αλλη εφαρμογη περα της μαμας?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχω δοκιμάσει τη Google και την Camera Zoom FX αλλα δεν αλλάζει :( μήπως με Custom ROM;
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχω δοκιμάσει τη Google και την Camera Zoom FX αλλα δεν αλλάζει :( μήπως με Custom ROM;

 

Θες να τραβας καλυτερες φωτος?δοκιμασε την camera mx η την opencamera!επισης με της μαμα καμερα δοκιμασε να τραβας σε manual ρυθμισεις κ οχι το superauto η οπως το λενε.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θες να τραβας καλυτερες φωτος?δοκιμασε την camera mx η την opencamera!επισης με της μαμα καμερα δοκιμασε να τραβας σε manual ρυθμισεις κ οχι το superauto η οπως το λενε.

 

ευχαριστώ, θα τα δοκιμάσω :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Θες να τραβας καλυτερες φωτος?δοκιμασε την camera mx η την opencamera!επισης με της μαμα καμερα δοκιμασε να τραβας σε manual ρυθμισεις κ οχι το superauto η οπως το λενε.

 

Γιαννάρα έχω και 'γώ μια ερώτηση. Τώρα στα κοντά που θα πάμε για οινοκατάσταση με τον Βαγγέλη (και όποιος <<καλός>> προσέλθη) δε ξέρω τι θα πιούμε αλλά εδώ σε θέλω δάσκαλε:p, θέλω μια εφαρμογή που να μετράει το πόσο "σούρας:wacko:" είμαι ή έστω ανά καραφάκη μέτρηση σε αλκόολ.

Ξέρω, είναι δύσκολη η περίπτωση μου:blink:, αλλά τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Γιαννάρα έχω και 'γώ μια ερώτηση. Τώρα στα κοντά που θα πάμε για οινοκατάσταση με τον Βαγγέλη (και όποιος <<καλός>> προσέλθη) δε ξέρω τι θα πιούμε αλλά εδώ σε θέλω δάσκαλε:p, θέλω μια εφαρμογή που να μετράει το πόσο "σούρας:wacko:" είμαι ή έστω ανά καραφάκη μέτρηση σε αλκόολ.

Ξέρω, είναι δύσκολη η περίπτωση μου:blink:, αλλά τι να κάνω;

 

Μάλλον ψάχνεις κάτι τέτοιο --> :)AlcoDroid Alcohol Tracker

 

Περιγραφή

AlcoDroid is an alcohol consumption tracker, drinks diary and blood alcohol content calculator. AlcoDroid helps you get a better handle of what you drink and change your drinking habits. Optionally it also tracks costs of your drinks.

AlcoDroid also provides an estimate of your blood alcohol content (BAC) based on the drinks you've logged, plots your BAC development in a chart and indicates when you get below the legal limit or back to sobriety.

 

Widgets are available to display your current BAC on the home screen. :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ψάχνεις κάτι τέτοιο --> :)AlcoDroid Alcohol Tracker

 

Περιγραφή

AlcoDroid is an alcohol consumption tracker, drinks diary and blood alcohol content calculator. AlcoDroid helps you get a better handle of what you drink and change your drinking habits. Optionally it also tracks costs of your drinks.

AlcoDroid also provides an estimate of your blood alcohol content (BAC) based on the drinks you've logged, plots your BAC development in a chart and indicates when you get below the legal limit or back to sobriety.

 

Widgets are available to display your current BAC on the home screen. :)

 

Χαχαχαχά, σωστός αν και κάτι είχα στο νου πέρα από την πλάκα (νομίζω ότι μου είχε χρειαστεί.... ΚΑΠΟΤΕ). Να σε ρωτήσω όμως κάτι ρε παλικάρι.... Γιάννη σε λένε:hunter: ;

Όχι αν σε λένε και σένα Γιάννη ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΙΓΟΥΡΑ έτσι και έρθεις μαζί μας.

 

Εννοείται αστειεύομαι αλλά παιδιά τώρα θα είναι όντως καληνύχτα από μένα γιατί έχω πρωινό ξύπνημα. Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα :) Η φωτογραφική θέλει πειραματισμό με το ISO κλπ για να τραβήξει καλύτερες φώτο.

 

Αν θέλετε μπορείτε να δείτε παρακάτω μερικές πληροφορίες για το ISO:

 

Αυξάνοντας το ISO και κατ’ επέκταση αυξάνοντας την ευαισθησία του αισθητήρα, μειώνεται σταδιακά η ποιότητα της φωτογραφίας με την εμφάνιση μικρών ‘’κόκκων’’, διάχυτων σε όλο το κάδρο. Αυτός ο ‘’κόκκος’’ σε ψηφιακούς όρους είναι γνωστός ως ‘’θόρυβος’’. Αποτελεί κάτι ανάλογο με τα ‘’χιόνια’’ που βλέπουμε στην τηλεόραση όταν το κανάλι δεν είναι σωστά συντονισμένο ή με χαμηλό σήμα. Ο ψηφιακός ‘’θόρυβος’’ εμφανίζεται σε σκοτεινές περιοχές μιας φωτογραφίας (σκιές), σε φωτεινές περιοχές (πεδιάδες, γκρι ουρανούς), σε σημεία ομοιόμορφα, γεμάτα χρώμα ή σε περιοχές με χαμηλή λεπτομέρεια.

 

Παρακάτω παρουσιάζεται μια σειρά από λογιστικά νούμερα που συνοδεύουν τον όρο ISO, τα οποία ενδεικτικά μας δείχνουν πότε να χρησιμοποιούμε συγκεκριμένες τιμές ISO και γιατί. Η κάμερά σας μπορεί να έχει περισσότερες ή λιγότερες διαθέσιμες επιλογές, αλλά αυτός ο οδηγός μπορεί να λειτουργήσει σαν εμπειρικός κανόνας:

 

- ISO 100: Σε δυνατό φως ημέρας, ηλιόλουστες συνθήκες, όταν προτεραιότητα είναι καθαρές (χωρίς θόρυβο) φωτογραφίες.

- ISO 200: Ό,τι ισχύει και για ISO 100, με τη διαφορά ότι μπορεί να απαιτείται μια πιο γρήγορη ταχύτητα ή μια ελαφρώς μεγαλύτερη εστιακή απόσταση, και όπου χρειάζεται επιπλέον ευελιξία με το διάφραγμα και την ταχύτητα.

- ISO 400: Σε εσωτερικούς χώρους ή ελαφρώς νεφελώδεις συνθήκες, όπου θέλουμε να αποφύγουμε τη χρήση φλας ή όταν χρειαζόμαστε γρήγορες ταχύτητες κλείστρου και μέγιστο έλεγχο διαφράγματος, για χρήση της μηχανής στο χέρι.

- ISO 800: Σε νεφελώδεις συνθήκες ή σκοτεινούς εσωτερικούς χώρους, για φωτογραφία δράσης όπου θέλεις να ‘’παγώσεις’’ την κίνηση και η εμφάνιση πιθανού θορύβου δε σε απασχολεί και τόσο.

- ISO 1250: Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, σε περιπτώσεις χρήσης τηλεφακών μεγάλης εστιακής απόστασης (π.χ. 400mm), χωρίς τη βοήθεια τρίποδα. Εδώ υπάρχει πιθανότητα ο ψηφιακός ‘’θόρυβος’’ να είναι αρκετά εμφανής στις λήψεις.

- ISO 1600: Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, νυχτερινές συνθήκες, σε περιπτώσεις χρήσης τηλεφακών πολύ μεγάλης εστιακής απόστασης (π.χ. 600mm), χωρίς τη βοήθεια τρίποδα. Εδώ ο ψηφιακός ‘’θόρυβος’’ θα είναι σχεδόν σίγουρα εμφανής στις λήψεις.

- ISO 3200: Ό,τι ισχύει και για ISO 1600, με τη διαφορά ότι μπορεί να απαιτούνται πολύ γρήγορες ταχύτητες. Εδώ ο ψηφιακός ‘’θόρυβος’’ θα είναι σίγουρα εμφανής στις λήψεις.

 

Πηγή

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω την γραμματοσειρά που εμφανίζει το ποσοστό μπαταρίας;

Μεγάλη η οθόνη, χορταστική αλλά αυτά τα γραμματάκια εκεί πάνω δύσκολα ξεχωρίζονται...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι κάποιο widget π.χ. Battery solo widget (που μπορείς να του αλλάξεις και μέγεθος).
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα την μεγάλη απόφαση κ αγόρασα κ εγώ το Sony xperia z ultra. Πολύ καλό. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι κάνει επανεκκίνηση μόνο το κάποιες φορέ.ς μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το αγόρασες καινούργιο ή μεταχειρισμενο; Στο κάνει όταν χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή;
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο!χωρίς να το χρησιμοποιώ! Όταν πάω να το ανοίξω συνήθως.

 

Καλησπέρα παίδες :) φίλε μου με γεια το θηρίο :) λοιπόν αυτό που αναφέρεις συμβαίνει αλλά μιλάμε για μια φορά σε κάποιο διάστημα, τουλάχιστον και στα δύο θηρία που πέρασαν από εμένα όπως και η οθόνη να εκτελεί εντολές χωρίς άγγιγμα :wacko: τώρα εάν στο κάνει συχνά κάνε το μια επαναφορά εργοστασιακων και σε περίπτωση επαναληψης μιλα με Sony.

 

@faji μπράβο για το άρθρο.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

@trampageorge Μήπως κάποια εφαρμογή εγκατέστησες και από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα; Βέβαια η λύση του Άρχοντα είναι η καλύτερη. Επαναφορά και σώθηκες :)

 

@Arxontas71 Παρακαλώ Άρχοντα, δεν έκανα κάτι,λίγο έψαξα :).

 

Μόνιμα το ISO στο 400 (στην φωτογραφική) (δεν χρειάζεται αλλαγή, το κρατάει). Οι φωτό φαίνονται καλύτερες ανάλογα και το φώς που υπάρχει γύρω (με λίγο πειραματισμό στο 200 ή 800 ανάλογα).

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ! εδω κ μια ευδομαδα αγορασα το sony xperia z ultra . Το κινητο ειναι εκπληκτιο . το μονο προβλημα ειναι οτι μου κανει εππανακινηση μονο του συνεχεια ! ξερετε καμια λυση ?
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι καλύτερα να μιλήσεις με τη Sony.

 

Βρήκα αυτό: http://www.hardreset.info/devices/sony/sony-xperia-z-ultra-c6833/ που ίσως βοηθήσει.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ! εδω κ μια ευδομαδα αγορασα το sony xperia z ultra . Το κινητο ειναι εκπληκτιο . το μονο προβλημα ειναι οτι μου κανει εππανακινηση μονο του συνεχεια ! ξερετε καμια λυση ?

 

PC COMPANION κάνε διόρθωση λογισμικού μέσω usb αν δεν φτιάξει μάλλον service , κάπου διάβασα οι ενημερώσεις πρέπει να γίνονται μέσω usb με το wi-fi παίζουν μπερδέματα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας θα δοιμασω να κανω διορθοση κ θα σου πω φιλε μου . να στε καλα

 

εκανα κ διορθωση λογισμικου ... τιποτα... συνεχιζει κ κανει εππανακινηση μονο του .. δν ξερω τι μπορει να φταει ποια ... ΚΑινουργιο τηλεφωνο ειναι .. τι στο καλο

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, επικοινωνία αύριο με το κατάστημα και συνεννόηση για την επίλυση, πόσες ημέρες το έχεις να κάνεις χρήση doa, ενημέρωσε μας για την εξέλιξη, κρίμα γμτ καινούργιο κινητό :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://s12.postimg.org/by6gcpaz1/Screenshot_2015_01_21_20_55_28.png

 

Πώς σας φαίνεται; ημέρα ολόκληρη δεν βγάζει...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

@deadp μια χαρά είναι, εξαρτάται πάντα από την χρήση, έχει καλή μπαταρία το θηρίο για τέτοια οθόνη :rolleyes: φόρτιση πάντα στο τέλος της ημέρας από εμένα και με την φωτεινότητα ανοιχτή σε εξωτερικούς χώρους.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

εκανα κ διορθωση λογισμικου ... τιποτα... συνεχιζει κ κανει εππανακινηση μονο του .. δν ξερω τι μπορει να φταει ποια ... ΚΑινουργιο τηλεφωνο ειναι .. τι στο καλο

 

Όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι επικοινώνησε με τη Sony μη το αφήσεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...