Jump to content

myphone REVIEW: Συγκρίνουμε τα chat apps για smartphones


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά είναι η αγαπημένη σας chat app  

770 members have voted

  1. 1. Ποιά είναι η αγαπημένη σας chat app

    • Whatsapp
      249
    • Viber
      272
    • Skype
      80
    • Facebook Messenger
      46
    • Hangouts
      39
    • Χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή
      26
    • Δεν χρησιμοποιώ chat app
      58


Recommended Posts

Tα smartphone έχουν μπει για τα καλά στη ζωή μας. Όλο και περισσότεροι χρήστες τα χρησιμοποιούν για την ψυχαγωγία τους, την ενημέρωση τους αλλά κυρίως για την επικοινωνία τους. Τηλεφωνήματα, SMS, MMS έχουν γίνει μέρος της καθημερινότητας μας και αναπόσπαστο κομμάτι της χρήσης του κινητού μας.

 

Η εξάπλωση όμως του mobile internet έχει βάλει στο παιχνίδι ένα άλλο σημαντικό σύμμαχο για την επικοινωνίας μας, τα προγράμματα Chat apps. Whatsapp, viber και άλλα είναι μερικά από τα αυτά που υπόσχονται άμεση επικοινωνία και μάλιστα χωρίς επιπρόσθετη χρέωση για τους χρήστες τους. Η δημοτικότητα τους είναι τόσο υψηλή, που πλέον η αποστολή μηνυμάτων μέσω mobile messaging έχει ξεπεράσει κατά πολύ τα «παραδοσιακά» SMS.

 

Σήμερα λοιπόν, μετά από μια εκτενής έρευνα, καταλήξαμε στα καλύτερα - πάντα κατά την γνώμη μας - προγράμματα Chat apps και σας τα παρουσιάζουμε. Φυσικά, θα έχουμε και νικητή με τον τίτλο του «Editors Choice», ενώ περιμένουμε και τις ψήφους σας για το δικό σας αγαπημένο πρόγραμμα. Ξεκινάμε λοιπόν:

 

Whatsapp

http://content.myphone.gr/photo/full/14516/whatsapp.jpg

 

Είναι η πιο δημοφιλής υπηρεσία από όλες. Βασίζεται αποκλειστικά στους χρήστες smartphones και φημίζεται για την ευχρηστία και την ταχύτητα της. Με μια κίνηση ο χρήστης έχει επιλογή να στείλει όχι μόνο γραπτά μηνύματα, αλλά ήχο και εικόνα.

 

Θετικά


  •  
  • Γρήγορη, εύκολη επικοινωνία με μηνύματα, ήχο, εικόνα.
  • Πρόγραμμα σχεδιασμένο για smartphones, με ελάχιστα bugs.
  • Δεν χρειάζεται να προσθέσεις τον χρήστη στις επαφές του Whatsapp, μια και εμφανίζεται αυτόματα αν έχει και αυτός εγκατεστημένο το πρόγραμμα.
  • Διαθέσιμο σε όλες τις πλατφόρμες, συμπεριλαμβανόμενου και του Symbian.

 

Αρνητικά


  •  
  • Το μοναδικό που είναι επί πληρωμής. 0,89 ευρώ δεν είναι πολλά λεφτά, δεν παύει όμως να είναι περισσότερα από το.. μηδέν των άλλων.
  • Δεν υπάρχει διαθέσιμη εφαρμογή για PC.
  • Δεν είναι δυνατή η φωνητική κλήση.

 

 

Viber

http://content.myphone.gr/photo/full/14520/viber.png

 

Εξίσου δημοφιλής υπηρεσία, προσφέρει και αυτό την δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων, ήχου και φωτογραφίας, αλλά έχει όμως δυο σημαντικές διαφορές. Πρώτον, μπορείς να κάνεις και φωνητικές κλήσεις, ενώ πλέον υπάρχει και εφαρμογή στο PC κάνοντας το ακόμα πιο εύχρηστο και ευέλικτο.

 

Θετικά


  •  
  • Όχι μόνο μηνύματα και φωτογραφίες, αλλά και φωνητικές κλήσεις μεταξύ χρηστών Viber.
  • Πλέον και εφαρμογή για PC, με δυνατότητα μεταφοράς της κλήσης από το κινητό στο PC και το ανάποδο.

 

Αρνητικά


  •  
  • Η ποιότητα κλήσης μεταξύ των χρηστών κυμαίνεται σε μέτρια επίπεδα.
  • Γενικά αργό σαν πρόγραμμα, με μια ενοχλητική φόρτωση του logo του Viber κάθε φορά που επανέρχεται στο προσκήνιο η εφαρμογή.

 

 

Skype

http://content.myphone.gr/photo/full/14515/skype-logo-580x367.jpg

 

Ο «βασιλιάς» των PC προσπαθεί να κόψει ένα μεγάλο μερίδιο και στα smartphones με αμφιλεγόμενα αποτελέσματα. Οι παιδικές αρρώστιες φαίνεται ότι δεν ξεπερνιούνται εύκολα.

 

Θετικά


  •  
  • Η μοναδική εφαρμογή που επιτρέπει μεταφορά αρχείων ανεξαρτήτως είδους και μεγέθους.
  • Πολύ καλή ποιότητα ήχου και εικόνας κλήσεων.
  • Πλήθος χρηστών ανεξαρτήτως smartphone.
  • Διαθέτει την καλύτερη εφαρμογή για tablet.

 

Αρνητικά

  • Απίστευτα βαρύ πρόγραμμα. Το μοναδικό που μπορεί να γονατίσει και τετραπύρηνο smartphone.
  • Κατά την διάρκεια του τεστ παρατηρήθηκε μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από τα υπόλοιπα.
  • Μεγαλύτερη κατανάλωση bandwidth από όλα τα άλλα προγράμματα.
  • Οι εφαρμογές δεν συνδέονται με τα contacts του smartphone. Πρέπει να προσθέσεις τον χρήστη ώστε να συνομιλήσεις μαζί του.

 

 

Facebook Messenger

http://content.myphone.gr/photo/full/14514/facebook.jpg

 

Το πιο δημοφιλές social media θέλει να είναι κυρίαρχο και στο messaging παρουσιάζοντας έναν εναλλακτικό messenger που μπορεί και να κάνει την έκπληξη.

 

Θετικά


  •  
  • Όμορφο UI, δανεισμένο από το Facebook Home
  • Το μοναδικό που με τον έξυπνο σχεδιασμό του επιτρέπει να κάνεις messaging την ώρα που κάνεις κάτι άλλο στο smartphone μιας και η ειδοποίηση είναι πάντα σε κατάσταση «always on».
  • Δυνατότητα φωνητικών κλήσεων με ικανοποιητική ποιότητα.

 

Αρνητικά

  • Πρέπει να έχεις… Facebook. Και να το χρησιμοποιείς εσύ και οι χρήστες που θέλεις να μιλήσεις.
  • Κατά την διάρκεια του τεστ η επιλογή Push δεν λειτουργούσε πάντα με αποτέλεσμα οι ειδοποιήσεις να αργούν να φτάσουν.

 

 

Hangouts

http://content.myphone.gr/photo/full/14517/google-plus-hangouts.png

 

Είναι δυνατόν η Google να δει πίτα και να μην απλώσει το χέρι; Έσβησε το Google Chat παρουσιάζοντας μια διαφορετική ανανεωμένη λύση. Θα τα καταφέρει όμως να πετύχει;

 

Θετικά

  • Όμορφο UI.
  • Ικανότητα φωνητικών κλήσεων με πολύ καλή ποιότητα ήχου, ίσως την καλύτερη από όλα τα προγράμματα.

 

Αρνητικά

  • Σχετικά βαρύ πρόγραμμα, όχι φυσικά σαν το Skype.
  • Το UI είναι αρκετά μπερδεμένο, σίγουρα όχι όπως τα υπόλοιπα προγράμματα.
  • Σχετικά άγνωστο στο ευρύ κοινό.

 

 

And the winner is...

 

Whatsapp

 

Δεν είναι τυχαία ο κυρίαρχος του παιχνιδιού. Μπορεί να χρειάζεται κάτι ψιλά για την αγορά του, όμως τα αξίζει πέρα για πέρα. Γρήγορο, εύκολο, δημοφιλές, μπορεί επάξια να αντικαταστήσει τα SMS και να σας γλυτώσει «τσάμπα» λεφτά που κανονικά θα ξοδεύατε στις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Όσο οι ανταγωνιστές πασχίζουν να ανεβάσουν την ταχύτητα τους (Skype) να προσθέσουν καινούργια χαρακτηριστικά (Viber) ή απλά να εδραιωθούν στην αγορά (Facebook), το Whatsapp θα είναι πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν αμφιβάλλω ότι τα Whatsapp και Viber είναι τα καλύτερα. Προσωπικά χρησιμοποιώ το Viber που πρακτικά δεν τρώει καθόλου μπαταρία, είναι εντελώς τζάμπα, το έχουν πολλοί και έχει και δυνατότητα φωνητικής κλήσης (αν και δεν έχω κάνει ποτέ).

Το skype για android είναι όντως απαράδεκτο, τρώει πολύ πολλή μπαταρία και είναι απίστευτα βαρύ. Όμως είναι απαραίτητο να υπάρχει λόγω της μεγάλης εξάπλωσής του στο PC και της δυνατότητας βιντεοκλήσης.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσατε ενα που προσωπικά πιστεύω ότι είναι το καλύτερο το : VOXER!!!

Απο τότε που άρχισα να το χρησιμοποιώ έχω ξεχάσει όλα τα αλλα! Εχει και αποστολή μηνυμάτων όπως το whatsapp και αποστολή φωτογραφιών και κυρίως ηχητικά μηνύματα πολυ καλής ποιότητας! Πιστεύω ότι είναι πιο γρήγορο και εύχρηστο να στέλνεις ενα φωνητικό μήνυμα απο το να γράφεις μήνυμα! Οποίος φίλος μου το εχει δοκιμάσει το ερωτεύτηκε! :love:

Τα έχω χρησιμοποιήσει όλα αυτά τα προγράμματα και πιστεύω ότι έχουν κάποια βασικά μειονεκτήματα όλα. Πχ. Viber τρώει μπαταρία και δεδομένα κινητής αρκετά! (Αν δεν έχεις wifi), Whatsapp επίσης τρώει μπαταρία και αν και είναι καλο για μηνύματα τα φωνητικά μηνύματα που στέλνει είναι πολυ κακής ποιότητας και είναι και λιγο αργό. Το Skype θα μπορούσε να είναι το No 1 αλλα είναι τόσο βαρύ που δεν το ανοίγει καν ο κόσμος. Το messenger του facebook δεν εχει καν λόγο ύπαρξης διότι ότι κάνει το κάνει και η κύρια εφαρμογή του facebook. Οπότε Voxer! ;)

Συγχαρητήρια για το πολυ καλο άρθρο!

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ whatsapp περίπου δύο χρόνια και ποτέ δεν μου έχει ζητήσει λεφτά, κάνει συνέχεια ανανέωση από μόνο του.. το viber ναι μεν έχει φωνητικές κλήσεις αλλά μερικές φορές έχει κάτι εκνευριστικά κολλήματα.. για το hangout ακόμα δεν έχω καταφέρει να στείλω μήνυμα.. απλά δεν πάει αλλά δεν έχω ασχοληθεί κιόλας
Link to comment
Share on other sites

για κινιτο viber με οτι αρνιτικα του................

 

για pc skype... skype για κινητό ούτε για αστείο ακόμη και το ποιο βαρύ παιχνίδι φαίνεται πούπουλο μπροστά του παιζει να ειναι η ποιο βαριά εφαρμογή για android

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση του Google talk σε Hangouts, έσβησα όλα τα υπολοιπα.

 

Κλήσεις ήχου και βίντεο με εξαιρετική ποιότητα, και cross-platform εφαρμογές για PC android Mac κλπ. Θέλει βελτίωση στο ui αλλά η Google παντα φροντίζει τα ui της να μην παλιώνιουν, αρα δεν τη φοβάμαι σε αυτό.

 

ΥΓ: Στα θετικά του hangouts να συμπληρώσω οτι είναι η μοναδικη με video call έως 9 ατομα.

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω κι εγω ολα εκτος της γκουγκλ, γιατι δεν τη χωνευω.

Θα ηθελα ομως να συστησω ενα πεδιο εφαρμογων τα λεγομενα wallkie-talkies το οποιο ειναι αγνωστο στους περισσοτερους.

Μια αριστη εφαρμογη που χρησιμοποιω πολυ καιρο ειναι το zello walkie-talkie.

Εχει chat, chat rooms, ομιλια, ειναι ελαφρυ και το κυριωτερο δεν καταναλωνει πολλα δεδομενα.

Καθε τι που λεει καποιος, ηχογραφειται και μπορει να ξανακουστει αργοτερα.

Δουλευει με ομαδες επισης και σε μενα εχει καταστει απαραιτητο.

Υπαρχει και εκδοση υπολογιστη με περισσοτερες ακομα δυνατοτητες.

Σταματησα να γραφω. Ριχτε μια ματια, δοκιμαστε την παρεξηγημενη αυτη κατηγορια και ξεχαστε το γραψιμο.

Link to comment
Share on other sites

viber whatsapp skype και ξεχάσατε κάτι ακόμα που είναι best of kakao talk

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Whatsapp και Viber ειναι τα καλυτερα, απλα πρεπει να εχεις και το τηλεφωνο του αλλου χρηστη. Για απλο chat χωρις να θες να δινεις παντου το κινητο σου (για πολλους και διαφορους λογους), ειναι καλο και ελαφρυ το Kik messenger.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

viber στο κινητό και skype στον υπολογιστή. θα ήταν ωραίο να έμπαινε ένα poll να δούμε τι αποφασίζουν οι χρήστες και όχι τι αρέσει στο vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

Viber και παλι viber, μετα την ελευση του και στον υπολογιστη εγινε μακραν βολικοτερο και πιο ευχρηστο.

 

Οσο για την ποιοτητα κλησης, εχω δει οτι εξαρταται τοσο απο το δικτυο, wifi αλλα και απο τη συσκευη. Μου εχει τυχει να ειναι αριστη εως εκνευριστικα απαραδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία ολα αυτά αλλά καμιά ανάλυση για το data θα μας κάνετε? Η ποιοτητα κλήσης δεν σημαίνει τίποτα αν δεν το συγκρίνεις με τον όγκο των δεδομένων που εστάλει και την κατανάλωση ενέργεια... Αν ήθελα να διαβάσω τα description κάθε εφαρμογής θα έμπαινα στο play store.

 

viber στο κινητό και skype στον υπολογιστή. θα ήταν ωραίο να έμπαινε ένα poll να δούμε τι αποφασίζουν οι χρήστες και όχι τι αρέσει στο vlachaquito

+1

Edited by linkinpark4175

 

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι αυτό που έχουν και οι φίλοι σου. :D

 

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, το Voxer είναι κρυφό χαρτί, αλλά τι να το κάνω αν το έχω μόνο εγώ και άλλο ένας στον Μαυρίκιο; Το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα. Το Skype τρώει πόρους από παντού, αλλά το έχουν ΟΛΟΙ, συνεπώς δεν γίνεται να μην το χρησιμοποιήσεις.

 

Το θέμα είναι ότι πλέον έχουμε τόσες πολλές εφαρμογές, όπου φορτώνουμε το κινητό μέχρι αηδίας. Δηλαδή μας ενοχλεί το κάθε Skype να είναι βαρύ, αλλά δεν μας ενοχλεί ότι αυτό το χάος μας αναγκάζει να τρέχουμε από πίσω 10 εφαρμογές ώστε να καλύψουμε τους φίλους μας. Για μένα, σε αυτόν τον χώρο, όσο λάθος και αν ακούγεται, θα ήμουν υπέρ ενός μονοπωλείου, μιας και συνεργασία μεταξύ τους δεν γίνεται να υπάρξει.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

γενικα χρησιμοποιω το skype.desktop και ipad ειναι αψογο.στο κινητο αρχιζουν τα προβληματα....στο htc one δειχνει να ειναι θεοβαρο,στο lumia 920 λειτουργει καλα,αλλα μου ισοπεδωνει την μπαταρια.κανονικα το κινητο βγαζει 24 ωρες με κανονικη χρηση,και μερα που ετυχε να χρησιμοποιω το skype.το φορτισα 2 φορες σε 13 ωρες.

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

viber στο ΒΒ και skype και facebook messenger στο nexus. βεβαια του facebook το εβγαλα εδω και 3 μερες γιατι μου ετρωγε 70 - 80% της μπαταριας. το πρωι εβγαζα απο τη πριζα το κινητο και το βραδακι επρεπε να το ξαναβαλω. τι reboot τι reflash του εκανα, (3 ρομ δοκιμασα! μια καθε μερα) τιποτα. της google ειναι πολυ καλη η εφαρμογη αλλα, οπως ειπαν κι αλλοι, δε τις ξερει ο κοσμος, αλλιως μιας και ειναι built in στα android θα βολευε πολυ
Link to comment
Share on other sites

To skype μπορεί να καθυστερεί που και που, αλλά πραγματικά δε με έχει ενοχλήσει ιδιαίτερα στο GN. Το viber το έχω μονίμως κλειστό.

Και μια ερώτηση για όσους χρησιμοποιούν hangouts: Ακόμα δεν το έχω ενημερώσει, διαβάζοντας από ολα τα σχόλια ότι λείπει η βασικότατη λειτουργία απεικόνισης κατάστασης (online/offline). Εσάς δεν σας ενοχλεί αυτό?

Link to comment
Share on other sites

τα έχω όλα εγκατεστημένα αν και τα χρησιμοποιώ απειροελάχιστα

παρ'όλα αυτά νομίζω ότι για την δουλειά που προορίζεται το watsapp είναι το καλύτερο

πολύ όμορφα σχεδιασμένο και πολύ εύχρηστο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Whatsapp και Skype. Αυτά έχουμε, αυτά εμπιστευόμαστε κι ας γονατίζει το κινητό με το Skype... Και eBuddy καμιά φορά για Facebook/MSN παλιότερα, αλλά πλέον σπάνια...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ποιότητα κλήσης του Facebook είναι εντυπωσιακή. Το μόνο κακό που της βρίσκω είναι ότι δεν έχει ένα διακόπτη ενεργός / ανενεργός ο οποίος λόγο της φύσης του facebook θα έπρεπε να υπάρχει.

Το watsapp είναι μια τέλεια υλοποίηση, αλλά δεν έχει ομιλία και ειδικά τους χρήστες του android δεν τους σεβάστηκε καθόλου με την τιμολογιακή της πολιτική. Άκυρο από μένα μόνο γι αυτό.

Το Skype το βλέπω για φούντο και όχι άδικα αφού η εφαρμογή τους είναι καταστρεπτική για την μπαταρία, έχει μέτρια ποιότητα κλήσης και βιντεοκλήσης, καθώς επίσης λείπει και η απλότητα που είναι βασικό.

Το viber είναι μια χαρά, με μέτρια ποιότητα κλήσης, δωρεάν, αλλά με μερικά bugs που δε λένε να διορθωθούν. Απλό, λίγο βαρύ και όχι απολύτως τέλειο.

Τα προϊόντα της Google δεν τα κατάλαβα πότε. Gtalk, g+ messenger, g+ hangouts, hangouts σκέτο... Μάλιστα κάποια έχουν διαφορετικές επαφές από αλλά. Πολύ μπερδεμένα, όπως και μέτριο interface στο οποίο λείπει η απλότητα. Στα συν η καλή ποιότητα βιντεοκλήσης, αλλά με δύσκολο interface.

Για μένα νικητής είναι το viber, με την ποιότητα κλήσης του facebook, την υλοποίηση του watsapp, και την βιντεοκλήση του hangouts. Αλλά αφού δε γίνεται, viber.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω Whatsapp,Viber,Skype και Google Hangouts,αλλά το τελευταίο επειδή υπάρχει εξ ορισμού στο Android,μιας και πρακτικά ουδεις το χρησιμοποιεί. Εδώ και 1 εξαμηνο το χω χρησιμοποιησει μια φορά (κατα την οποία δεν ηταν και άσχημο βασικά :X). Facebook Messenger δεν εχω γιατι δεν έχω και δε σκοπεύω να αποκτήσω λογαριασμό Facebook.

 

Από τα άλλα 3 που χρησιμοποιώ δε μπορώ να ψηφισω ποιο είναι καλύτερο. Τρέχουν και τρία 24/7 στο Note II σε wi-fi και data plan ασταμάτητα.Αν και μου εχει κρασαρει 2-3 φορές αυτό το εξάμηνο το Skype,δεν εχω δει αυτό που περιγραφεται ως "γονάτισμα ακόμα και τετραπυρηνου".Βγαζω άψογες βιντεοκλησεις από Η+ δίκτυο. Επίσης,μία φορά μου έχει κρασαρει και το Viber (πριν πάρει τα δύο τελευταία updates). Το Whatsapp δεν ειμαι καθόλου σιγουρος αν θα το έχω και του χρόνου,μιας και δε σκοπεύω να πληρωσω για να το κρατήσω. Ισως τελικά κερδίζει το Skype.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το θέμα με τα apps. Ελπίζω να το συνεχιστούν τα app reviews. Προσωπικά χρησιμοποιώ τα Voxer Skype και Chaton, κάποιες φορές και το Pinnata
Link to comment
Share on other sites

 

Skype

http://content.myphone.gr/photo/full/14515/skype-logo-580x367.jpg

 

Ο «βασιλιάς» των PC προσπαθεί να κόψει ένα μεγάλο μερίδιο και στα smartphones με αμφιλεγόμενα αποτελέσματα. Οι παιδικές αρρώστιες φαίνεται ότι δεν ξεπερνιούνται εύκολα.

 

 

Αρνητικά

  • Απίστευτα βαρύ πρόγραμμα. Το μοναδικό που μπορεί να γονατίσει και τετραπύρηνο smartphone.

 

 

 

Διαφωνώ κάθετα κάνω videoκληση χαλαρά με μονοπύρηνα τηλέφωνα το viber και το whatsup είναι ποιο βαριά !!!

(το τρέχω σε μονοπύρηνο xperia mini pro sk17i και σε Xperia Pro mk16i)

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...