Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν 180 τώρα. Γενικά οι τιμές στα Sony (Ericsson) έχουν την τάση να πέφτουν προοδευτικά με την πάροδο του χρόνου. Λίγη υπομονή θέλει... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλά τα λες... υπομονή λοιπόν...

 

υπομονη μεχρι τα Χριστουγεννα που σκεφτομαι να το παρω:)

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

θα είναι active οι δύο κάρτες SIM ή θα γυρίζει ανάλογα με την κλήση;

Το gsmarena έχει νέα σήμερα πάντως:

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m_dual_to_go_on_sale_by_the_end_of_september-news-6853.php

 

Στα 200€ πάντως θα είναι εξαιρετική αγορά. κι εγώ δεν αντέχω άλλο με δύο κινητά (ΝΟΚΙΑ Ε5 & Xperia Ray)

Edited by Cloudbusted
There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ από άποψη χαρακτηριστικών το θεωρούσα άψογο το κινητό για την κοπέλα μου, όταν το είδα από κοντά μου φάνηκε πολύ κακή η ποιότητα κατασκευής του και κυρίως τα κουμπιά στο πλάι...Το Xperia l μου φάνηκε αρκετά πιο προσεγμένο.

Μια χαρά είναι η ποιότητα κατασκευής, κανένα πρόβλημα με τα κουμπιά στο πλάι στο δικό μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η ποιότητα κατασκευής, κανένα πρόβλημα με τα κουμπιά στο πλάι στο δικό μου.

 

έχεις δοκιμάσει την ποιότητα ήχου της μουσικής (mp3 - radio) για να μας πεις εντυπώσεις; Αληθεύει ότι είναι χαμηλή η ένταση με handsfree?

There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

H κοπελα μ το πηρε.. απλα εχουμε ενα 8εμα..

 

κα8ε φορα που μπαινει στο wifi πεφτει το ιντερνετ.. ξερετε τι να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

H κοπελα μ το πηρε.. απλα εχουμε ενα 8εμα..

 

κα8ε φορα που μπαινει στο wifi πεφτει το ιντερνετ.. ξερετε τι να κανουμε?

 

Πεφτει το ιντερνετ σπιτι;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι δείχνει στο κινητό ότι μπαίνει και πέφτει, τοτε πρέπει να αλλάξεις το κανάλι του ρουτερ. Αν πέφτει η σύνδεση του ίντερνετ (δηλαδή δεν μπορεί να μπει καμιά συσκευή στο ίντερνετ) τότε δεν μπορώ να βοηθήσω εγώ, πρώτη φορά το ακούω :-P
Link to comment
Share on other sites

Πεφτει το ιντερνετ και στο pc και στο ps3 και παντου..! :P Του κανω αναβα8μηση μπας και αλλαξει κατι..! :P
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά είμαι και εγω κάτοχος του Sony Χperia M Model:C1905 Black αγορασμένο απο το Public στις 9/9/2013 και χθές παρατήρησα ενα καμμένο πιξελ περίπου στο κέντρο της οθόνης που φαίνεται κυρίως σε μαύρο φόντο και ειδικά με την φωτεινότητα στο τέρμα!Είναι πολυ ενοχλητικό να καρφώνεται το μάτι σου μόλις κοιτάς την οθόνη!!Γνωρίζω οτι είμαι πια εκτός DOA και θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιόν θα πρέπει να απευθυνθώ πρώτα στο κατάστημα αγοράς ή στην αντιπροσωπεία?Θά ζητήσω αντικατάσταση με καινούργιο και όχι ανακατασκευασμένο ή διαφορετικά επιστροφή των χρημάτων μου, δεν πρόκειται να δεχτώ επισκευή.Όποιος γνωρίζει κάτι για την διαδικασία θα είναι ευπρόσδεκτο!Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θέλω αλλά θα σε στενοχωρήσω, η Sony έχει αλλαγή/επισκευη όταν υπάρχουν 2 ή 3 καμένα πιξελ, δεν θυμάμαι ακριβώς πάντως όχι ένα.

Μήπως είναι κολλημένο πιξελ? Κλείσε γιατί 2-3 λεπτά το τηλέφωνο και μετά άνοιξε το πάλι και δες τι γίνεται.

 

Αν θυμάμαι καλά μόνο η lg δέχεται σαν πρόβλημα το ένα καμένο πιξελ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μολίς διαπίστωσα οτι με το πρόγραμμα dead pixel detect and fix it που κατέβασα οτι είναι καμμένα/κολλημένα 4-5 pixels!!!!Τι γίνεται? Edited by tsol150
Link to comment
Share on other sites

Πας για επισκευη/αλλαγη οθονης.

Μην πας καθολου στο καταστημα που το αγορασες γιατι θα χασεις χρονο(μεχρι να το στειλουν αυτοι στο σερβις.......), να το πας μονος σου στο σερβις με την αποδειξη αγορας.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να δεχθουν αντικατάσταση με καινούργιο καλά καλά ούτε μήνα δεν έχει κλείσει το κινητό??Προσθέτω οτι διάβασα στο αγγλικό sony xperia forum οτι και άλλοι κάτοχοι έχουν καμμένα/κολλημένα pixels(π.χ πάνω απο 3) στο μοντέλο τουλάχιστον C1905 black. Edited by tsol150
Link to comment
Share on other sites

Λόγω οτι είμαι καινούργιος στο android συγνώμη θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να περάσω παλαιότερη έκδοση λογισμικού??Στην τελευταία έκδοση έχουν χαμηλώσει την ένταση και στο ακουστικό αλλά και στο ηχείο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την περάσεις με το flash tool. Θα πρέπει να έχεις την rom που θες να περάσεις σε αρχείο με κατάληξη .ftf.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε service point θα σου περάσουν την τελευταία έκδοση που υπάρχει κι όχι κάποια παλιότερη. Αν περάσεις με το flash tool την επίσημη έκδοση κι όχι κάποια custom δεν χάνεις την εγγύηση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από μαγαζί Cosmote (λόγω επιδότησης) σε μωβ (πανάθεμά με :p)

και είναι η τρίτη βδομάδα τώρα που περιμένω.

Το ότι εμφανίστηκε στο skroutz σημαίνει ότι έφερε ο εισαγωγέας οπότε και θα έχει και η Cosmote

ή να αλλάξω την παραγγελία και να πάρω μαύρο;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από μαγαζί Cosmote (λόγω επιδότησης) σε μωβ (πανάθεμά με :p)

και είναι η τρίτη βδομάδα τώρα που περιμένω.

Το ότι εμφανίστηκε στο skroutz σημαίνει ότι έφερε ο εισαγωγέας οπότε και θα έχει και η Cosmote

ή να αλλάξω την παραγγελία και να πάρω μαύρο;

 

το ειδα στον Γερμανο, με χαλαει το μεγεθος του πολυ μεγαλο ετσι θα εναι και το dual?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

το ειδα στον Γερμανο, με χαλαει το μεγεθος του πολυ μεγαλο ετσι θα εναι και το dual?

 

Ενταξει 4ιντσο ειναi.:p Για μενα ειναι το ιδανικο μεγεθος για smartphone. Και το dual το ιδιο θα ειναι. Δεν αλλαζουν αυτα. Ελα θα βαζεις και τα δυο χερακια. :p

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και γω στα

Public, ειναι το ιδανικο μεγεθος για κινητο! Ουτε μπαντοφλα αλλα ουτε και πολυ μικρο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και γω στα

Public, ειναι το ιδανικο μεγεθος για κινητο! Ουτε μπαντοφλα αλλα ουτε και πολυ μικρο.

 

Αλλα 253€ το dual μου φαινονται πολλα θα περιμενω μεχρι τα Χριστουγεννα μηπως και πεσει λιγο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...