Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα,ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο και ειμαι αναμεσα σε 3, θα ηθελα αντικειμενικες απαντησεις παρακαλω :)

LG Optimus L7 II

Sony Xperia M

Samsung Galaxy Core

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να θέσεις το ερώτημά σου ανοίγοντας νέο θέμα στο forum της Επιλογής Συσκεύης
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να θέσεις το ερώτημά σου ανοίγοντας νέο θέμα στο forum της Επιλογής Συσκεύης

 

ευχαριστω,το εκανα,μπειτε να μου απαντησετε εκει οσοι εχετε αποψη πανω στο θεμα μου :)

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Σας έχει έρθει το καινούριο firmware? Kαι αν ναι, υπάρχει καμια βελτίωση?

 

Έχει έρθει σε εμένα. Κοίτα, δεν είδα κάποια διαφορά. Η αλήθεια είναι ότι, από όσο διάβασα, το καινούργιο firmware θα επιδιόρθωνε κάτι στον ήχο, όταν συνδέονται τα ακουστικά, αν δεν κάνω λάθος. Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ τα ακουστικά, οπότε δεν κατάλαβα κάτι. Ούτε ο ήχος είναι χαμηλότερος μετά την αναβάθμιση, όπως αρκετοί παραπονέθηκαν, διαβάζοντας σε αγγλικές ιστοσελίδες. Εσύ, όταν ρωτάς, αν υπάρχει καμιά βελτίωση, ρωτάς για κάτι συγκεκριμένο; Αν είναι να το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε εμένα. Κοίτα, δεν είδα κάποια διαφορά. Η αλήθεια είναι ότι, από όσο διάβασα, το καινούργιο firmware θα επιδιόρθωνε κάτι στον ήχο, όταν συνδέονται τα ακουστικά, αν δεν κάνω λάθος. Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ τα ακουστικά, οπότε δεν κατάλαβα κάτι. Ούτε ο ήχος είναι χαμηλότερος μετά την αναβάθμιση, όπως αρκετοί παραπονέθηκαν, διαβάζοντας σε αγγλικές ιστοσελίδες. Εσύ, όταν ρωτάς, αν υπάρχει καμιά βελτίωση, ρωτάς για κάτι συγκεκριμένο; Αν είναι να το ψάξω.

 

Διάβασα οτι βελτιώθηκε λίγο η κάμερα, οτι άλλαξαν οι πάνω και κάτω γραμμή απο μαύρη σε διάφανη. οτι βελτιώθηκε ο ήχος του και οτι γενικά έγινε λίγο πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι βελτιώθηκε λίγο η κάμερα, οτι άλλαξαν οι πάνω και κάτω γραμμή απο μαύρη σε διάφανη. οτι βελτιώθηκε ο ήχος του και οτι γενικά έγινε λίγο πιο γρήγορο.

 

Λοιπόν, για να ξέρουμε για τι μιλάμε, η τελευταία έκδοση είναι η 15.1.C.1.17 και γι' αυτήν μιλάω. Οι πάνω και οι κάτω γραμμές εξακολουθούν να είναι μαύρες. Ο ήχος του είναι το ίδιο καλός όπως πριν, δεν τον άκουσα πιο δυνατό. Λίγο πιο σβέλτο έγινε, αλλά μην φανταστείς τίποτα το φοβερό. Η κάμερα βελτιώθηκε ελαφρώς, αλλά όσον αφορά τις φωτογραφίες που βγάζεις με το φως τής ημέρας. Όταν ενεργοποιείται το φλας, εξακολουθούν να μην είναι τόσο καλές και σχετικά θαμπές. Αλλά, από όσο έχω προσέξει, αυτό συμβαίνει σε κοντινές φωτογραφίες, δηλαδή αν θέλεις να φωτογραφήσεις μια σελίδα από ένα βιβλίο. Τον σκυλάκο μου που τον έβγαλα φωτογραφία το βράδυ (αν εξαιρέσεις τα ματάκια του, που βγήκαν κατακόκκινα, αλλά έτσι πάντα γίνεται με το φλας, με οποιαδήποτε φωτογραφική μηχανή), μου φάνηκε μια χαρά το αποτέλεσμα. Θεωρητικά, επειδή είναι καινούργιο το τηλέφωνο, θα σκάσει μύτη κάποια στιγμή και νέα αναβάθμιση, όπου ελπίζω να γίνουν οι πάνω και οι κάτω γραμμές διάφανες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να ξέρουμε για τι μιλάμε, η τελευταία έκδοση είναι η 15.1.C.1.17 και γι' αυτήν μιλάω. Οι πάνω και οι κάτω γραμμές εξακολουθούν να είναι μαύρες. Ο ήχος του είναι το ίδιο καλός όπως πριν, δεν τον άκουσα πιο δυνατό. Λίγο πιο σβέλτο έγινε, αλλά μην φανταστείς τίποτα το φοβερό. Η κάμερα βελτιώθηκε ελαφρώς, αλλά όσον αφορά τις φωτογραφίες που βγάζεις με το φως τής ημέρας. Όταν ενεργοποιείται το φλας, εξακολουθούν να μην είναι τόσο καλές και σχετικά θαμπές. Αλλά, από όσο έχω προσέξει, αυτό συμβαίνει σε κοντινές φωτογραφίες, δηλαδή αν θέλεις να φωτογραφήσεις μια σελίδα από ένα βιβλίο. Τον σκυλάκο μου που τον έβγαλα φωτογραφία το βράδυ (αν εξαιρέσεις τα ματάκια του, που βγήκαν κατακόκκινα, αλλά έτσι πάντα γίνεται με το φλας, με οποιαδήποτε φωτογραφική μηχανή), μου φάνηκε μια χαρά το αποτέλεσμα. Θεωρητικά, επειδή είναι καινούργιο το τηλέφωνο, θα σκάσει μύτη κάποια στιγμή και νέα αναβάθμιση, όπου ελπίζω να γίνουν οι πάνω και οι κάτω γραμμές διάφανες.

 

http://www.xperiablog.net/2013/11/13/xperia-m-update-now-rolling-15-1-c-2-8/

 

Λογικά δεν θα σου έχει έρθει ακόμη. Εξάλλου έχει μόνο λίγες μέρες που ξεκίνησε. Γι αυτην εδώ μιλούσα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/2013/11/13/xperia-m-update-now-rolling-15-1-c-2-8/

 

Λογικά δεν θα σου έχει έρθει ακόμη. Εξάλλου έχει μόνο λίγες μέρες που ξεκίνησε. Γι αυτην εδώ μιλούσα πάντως!

 

Τότε, γράψε λάθος εκ μέρους μου, νόμιζα πως είχα την τελευταία έκδοση. Καλά που το διευκρινίσαμε, γιατί για άλλη έκδοση θα μιλούσα εγώ και για για άλλη έκδοση θα καταλάβαινες εσύ.. Αν και όταν έρθει, θα ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το κινητο εχετε καποιο παραπονο?? κανει κολληματα οπως αλλα σονυ?? ρωταω γιατι μεχρι την παρασκευη πρεπει να εχω παραγγειλει και εχω καταληξει στο Μ προς το παρον

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το κινητο εχετε καποιο παραπονο?? κανει κολληματα οπως αλλα σονυ?? ρωταω γιατι μεχρι την παρασκευη πρεπει να εχω παραγγειλει και εχω καταληξει στο Μ προς το παρον

 

Σήμερα είναι Πέμπτη, οπότε προλαβαίνω να σε ενημερώσω. Εμένα το μόνο μείον στο κινητό (που στην ουσία δεν είναι μείον, από τη στιγμή που γνωρίζουμε εκ των προτέρων ότι το ατού του δεν είναι η καλή κάμερα) είναι ότι δεν βγάζει τόσο καλές φωτογραφίες, ειδικά στο σκοτάδι στις κοντινές. Μην φανταστείς, όμως, ότι βγαίνουν χάλια. Την μέρα είναι αξιοπρεπέστατες και υψηλού επιπέδου, για τα δικά μου δεδομένα πάντα. Κατά τ' άλλα, το κινητό είναι άψογο. Γρήγορο, δεν κολλάει, πολύ όμορφο, ελαφρύ, με stamina η μπαταρία μπορεί να κρατήσει και 3 μέρες (εξαρτάται από την προσωπική χρήση, βεβαίως), η οθόνη έχει ωραία χρώματα, ήχος καθαρός και δυνατός, το σήμα του είναι καμπάνα (και σε ομιλία και σε δεδομένα) και με το wifi όλα πολύ καλά. Γενικά, εγώ δεν έχω κανένα παράπονο. Για τα λεφτά του είναι τέλειο και παραπάνω ακόμα. Αν το παραγγείλεις τελικά, μην αμελήσεις (εάν σου το επιτρέπουν τα οικονομικά σου) να πάρεις και μια εξωτερική micro-sd (έως 32 gb μπορεί να σηκώσει) γιατί ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης, είναι αρκετά περιορισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι Πέμπτη, οπότε προλαβαίνω να σε ενημερώσω. Εμένα το μόνο μείον στο κινητό (που στην ουσία δεν είναι μείον, από τη στιγμή που γνωρίζουμε εκ των προτέρων ότι το ατού του δεν είναι η καλή κάμερα) είναι ότι δεν βγάζει τόσο καλές φωτογραφίες, ειδικά στο σκοτάδι στις κοντινές. Μην φανταστείς, όμως, ότι βγαίνουν χάλια. Την μέρα είναι αξιοπρεπέστατες και υψηλού επιπέδου, για τα δικά μου δεδομένα πάντα. Κατά τ' άλλα, το κινητό είναι άψογο. Γρήγορο, δεν κολλάει, πολύ όμορφο, ελαφρύ, με stamina η μπαταρία μπορεί να κρατήσει και 3 μέρες (εξαρτάται από την προσωπική χρήση, βεβαίως), η οθόνη έχει ωραία χρώματα, ήχος καθαρός και δυνατός, το σήμα του είναι καμπάνα (και σε ομιλία και σε δεδομένα) και με το wifi όλα πολύ καλά. Γενικά, εγώ δεν έχω κανένα παράπονο. Για τα λεφτά του είναι τέλειο και παραπάνω ακόμα. Αν το παραγγείλεις τελικά, μην αμελήσεις (εάν σου το επιτρέπουν τα οικονομικά σου) να πάρεις και μια εξωτερική micro-sd (έως 32 gb μπορεί να σηκώσει) γιατί ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης, είναι αρκετά περιορισμένος.

σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση :)

θα το παραγγειλω το πρωι..ημουν αναμεσα σε αυτο και το galaxy core αλλα απο την αρχη το Μ μου εκανε το κλικ κι εκει ειχα καταληξει απο χθες.

οσο για την μνημη εχω μια 8αρα HC class 10 οποτε ειμαι υπερκαλυμμενος

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα του είναι φυσιολογικό. Πολλά κινητά δεν βγάζουν καλές φωτο στο σκοτάδι. Άλλωστε δεν είναι και κανονική φωτογραφική μηχανή. Και εδώ οι φωτογραφικές δυσκολεύονται στο σκοτάδι,πόσο μάλλον τα κινητά.;)
Link to comment
Share on other sites

sos...!!!help...!!!λοιπον παταω το ονομα του router το επιλεγω,παταω συνδεση και μου λεει συνεχεια προβλημα ελεγχου ταυτοτητας,αποθηκευμενο,ασφαλισμενο με wpa ,αποσυνδεθηκε...!!!και παταω κατω δεξια στις επιλογες και επιλεγω μονος μου εισαγωγη κωδικου pin και τον αριθμο μ το λεει αυτος...!!!και παλι δεν συνδεεται....!!!σημειωση...οι επιλογες που μπορω να επιλεξω ειναι σαρωση,εισαγωγη pin,wi-fi direct,συνθετα,βοηθεια....!! τι σημαινει εισαγεται το pin...... στον δρομολογητη σας wi-fi?εχω ιντερνετ σπιτι πως μπαινω με wi-fi απο το κινητο μου?εχω το wi-fi ανοιχτο αλλα δεν εχω συνδεση με το ιντερνετ....!!!!πως θα μπω,γνωριζεται...???ευχαριστω ..!!!

 

ο κωδικος προσβασης που μου ζηταει του router ειναι 8ψηφιος?το pin θελει???;ή το access code θελει???ή wep?επισης μου ηρθε ειδοποιηση στο κινητο οτι πρεπει να ενεργοποιησω την McAfee εφαρμογη πρωτα...!!!τι να κανω ????

 

κανενας...???:wacko::(

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ο κωδικος προσβασης που μου ζηταει του router ειναι 8ψηφιος?το pin θελει???;ή το access code θελει???ή wep?επισης μου ηρθε ειδοποιηση στο κινητο οτι πρεπει να ενεργοποιησω την McAfee εφαρμογη πρωτα...!!!τι να κανω ????

 

Το WPA που είναι πάνω στο ρούτερ θέλει. Δεν γνωρίζω αν είναι 8ψήφιος. Εμένα στο παλιό μου το ρούτερ ήταν 14ψήφιος και σε αυτό που έχω τώρα είναι 8ψήφιος. Οπότε μάλλον αυτό θα είναι. Σχετικά με το McAfee, εγώ όχι μόνο δεν το ενεργοποίησα, αλλά του έκανα και απεγκατάστηση. Δεν είσαι υποχρεωμένος να το ενεργοποιήσεις, πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...αλλα δεν μπορω να μπω και παλι....!!!:(

 

Εισάγεις τον σωστό κωδικό που βρίσκεται κάτω από το router και δεν μπορεί να συνδεθεί; Κανάλι στο router άλλαξες;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...αλλα δεν μπορω να μπω και παλι....!!!:(

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το wifi hot spot; Αν ναι, να το απενεργοποιήσεις και ξαναδοκίμασε να συνδεθείς στο δικό σου ρούτερ με το wpa κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:το WPA εβαλα...!!!οταν λες καναλι στο router εαν αλλαξα τι εννοεις,....???σορυ αλλα δεν γνωριζω απο αυτα...!!!:(συγνωμη και κατι αλλο...μου λεει υπαρχουν ανοικτα,αλλα δεν ειναι το δικο μου...μπορω να μπω ,να επιλεξω και αλλα router???ενα εχει αλλουνου και λεει αποθηκευμενο..to wifi hot spot δεν ειναι ενεργοποιημενο παντως..!!τελικα ηταν λαθος ο κωδικος που εβαζα...ηθελε το αγγλικο γραμμα..!!!!:rolleyes:;):D Edited by xristos270
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:το WPA εβαλα...!!!οταν λες καναλι στο router εαν αλλαξα τι εννοεις,....???σορυ αλλα δεν γνωριζω απο αυτα...!!!:(συγνωμη και κατι αλλο...μου λεει υπαρχουν ανοικτα,αλλα δεν ειναι το δικο μου...μπορω να μπω ,να επιλεξω και αλλα router???ενα εχει αλλουνου και λεει αποθηκευμενο..to wifi hot spot δεν ειναι ενεργοποιημενο παντως..!!τελικα ηταν λαθος ο κωδικος που εβαζα...ηθελε το αγγλικο γραμμα..!!!!:rolleyes:;):D

 

Ναι, θέλει λίγη προσοχή με την εναλλαγή ελληνικών και αγγλικών χαρακτήρων. Πάντως, τέλος καλό, όλα καλά. Εύχομαι να ευχαριστηθείς το τηλέφωνο και, επίσης, καλό σερφάρισμα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...