Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έχει ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο όμως;

 

Δεν τίθεται θέμα με το Android, ανεξαρτήτως τη χώρα αγοράς.

 

Το Dual το βλέπω να κατεβαίνει στα 200 ευρώ σύντομα. Το θέμα είναι πως η εγγύηση λογικά θα είναι από το εκάστοτε κατάστημα, αφού πρόκειται για παραεισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω το βρισκω στο ebay και βλεπω να μου στοιχισει 216€ με τα μεταφορικα αντε και κανενα 5€ στο τελωνειο ισως και λεω να το παραγγειλω, τι λετε να το κανω ή να περιμενω μηπως πεσει λιγο η τιμη του? μιλαμε για το dual

http://www.ebay.com/itm/NEW-Xperia-M-C2005-Dual-4GB-Black-Android-Smartphone-v4-1-Factory-Unlocked/380742776312?_trksid=p3984.m2206&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D17903%26meid%3D2482766107371830479%26pid%3D100052%26prg%3D8261%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D380742776312%26

 

Ρε παιδια χωρις εγγυηση θα το διακινδυνευατε; Εγω το ξεγραψα.

 

Δεν τίθεται θέμα με το Android, ανεξαρτήτως τη χώρα αγοράς.

 

Και βεβαια τιθεται αφου εχει γραφτει απο χρηστες να εχουν παραλαβει κινητα που προοριζονταν για Ασια να εχουν Αγγλικα αλλα οχι Ελληνικα. Γενικα το android μπορει να εχει ολες τις γλωσσες αλλα δεν ξερεις αν εχουν αφαιρεσει καμια λογω της χωρας που προοριζοταν.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια τιθεται αφου εχει γραφτει απο χρηστες να εχουν παραλαβει κινητα που προοριζονταν για Ασια να εχουν Αγγλικα αλλα οχι Ελληνικα. Γενικα το android μπορει να εχει ολες τις γλωσσες αλλα δεν ξερεις αν εχουν αφαιρεσει καμια λογω της χωρας που προοριζοταν.

 

Δεν έχω πετύχει να δω ποτέ σχετική περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πετύχει να δω ποτέ σχετική περίπτωση...

 

Εχω διαβασει κατι τετοιο για ατομο που ειχε παρει απο καταστημα Γερμανιας και προοριζοταν για Ασια μερια και δεν ειχε. Θελει ενα google search πιο πριν για το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε αυτή την περίπτωση μπορεί να βρεθεί λύση. Το πιθανότερο όμως είναι να υπάρχει κανονικά η ελληνική γλώσσα εγκατεστημένη.
Link to comment
Share on other sites

εγω το βρισκω στο ebay και βλεπω να μου στοιχισει 216€ με τα μεταφορικα αντε και κανενα 5€ στο τελωνειο ισως και λεω να το παραγγειλω, τι λετε να το κανω ή να περιμενω μηπως πεσει λιγο η τιμη του? ]

Το θέμα δεν είναι η τιμή αλλά ότι δεν θα έχεις εγγύηση αφού δεν θα εισαχθεί επίσημα από την Sony Hellas.

Όπως νομίζεις... απλά να ξέρεις ότι αν έρθει από Αγγλία θα έχει και διαφορετικό φορτιστή με τρια δοντάκια και θα πρέπει να πάρεις μετασχηματιστή νομίζω..!Θα έχει ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο όμως;

Αν έρθει από Αγγλία θα έχει Ελληνικά.

Αυτο που βρηκες ειναι απο Houston, Texas, United States,νομιζω, οτι ολα τα δεματα απο αμερικα περνανε τελωνειο και η τιμη θα ανεβει κατα πολυ περισσοτερο, κατα πολυ ομως, ισως και τριψηφιο νουμερο.

Ρωτησε εδω να σου απαντησουν με περισσοτερη σιγουρια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

Παλιά υπήρχε το κόλπο όπου σου το έστελνε κάποιος ως δώρο. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

Το θέμα είναι πως η εγγύηση λογικά θα είναι από το εκάστοτε κατάστημα, αφού πρόκειται για παραεισαγωγή.

Οπότε τρέχα γύρευε!

Ρε παιδια χωρις εγγυηση θα το διακινδυνευατε; Εγω το ξεγραψα.

Μαζί σου!

 

Και βεβαια τιθεται αφου εχει γραφτει απο χρηστες να εχουν παραλαβει κινητα που προοριζονταν για Ασια να εχουν Αγγλικα αλλα οχι Ελληνικα. Γενικα το android μπορει να εχει ολες τις γλωσσες αλλα δεν ξερεις αν εχουν αφαιρεσει καμια λογω της χωρας που προοριζοταν.

Αυτό είναι το πιο εύκολα επιλύσιμο πρόβλημα. Βρίσκεις μια Nordic έκδοση του λειτουργικού, την φλασάρεις και έχεις και Ελληνικά. Αν σου πάθει κάτι είναι το θέμα τι κάνεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι η τιμή αλλά ότι δεν θα έχεις εγγύηση αφού δεν θα εισαχθεί επίσημα από την Sony Hellas.

 

Αν έρθει από Αγγλία θα έχει Ελληνικά.

 

Παλιά υπήρχε το κόλπο όπου σου το έστελνε κάποιος ως δώρο. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

 

Οπότε τρέχα γύρευε!

 

Μαζί σου!

 

 

Αυτό είναι το πιο εύκολα επιλύσιμο πρόβλημα. Βρίσκεις μια Nordic έκδοση του λειτουργικού, την φλασάρεις και έχεις και Ελληνικά. Αν σου πάθει κάτι είναι το θέμα τι κάνεις;

 

τελικα το βρισκω στο σκρουτζ 220 το ενα μαγαζι με τα μεταφορικα 215 το αλλο , περιμενω λιγο να πεσει και το πηρα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι η τιμή αλλά ότι δεν θα έχεις εγγύηση αφού δεν θα εισαχθεί επίσημα από την Sony Hellas.

 

Είσαι σίγουρος γι αυτό? Και για τα skroutzομάγαζα το ίδιο ισχύει? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για όλες τις συσκευές, από όπου κι αν τις έχεις αγοράσει. Αν μια συγκεκριμένη συσκευή (Μ Dual εν προκειμένω) δεν εισάγεται επίσημα στη χώρα από την Sony Hellas τότε αυτή δεν τυγχάνει εγγύησης από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά η Vodafone δεν έχει ΚΑΜΙΑ συσκευή σε απόθεμα πια; Έλεος πια, έχει 2 εβδομάδες περιμένει η φίλη μου μπας και της το στείλουν ποτέ
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανενας πως μπορω να δω το υπολοιπο του χρονου ομιλιας και των μυνηματων μου απο την εφαρμογη της κοσμοτε?μου γραφει σφαλμα επικοινωνιας παρακαλω ελεγξε την συνδεση σου..!!!εχω καρτα..!!ευχαριστω...!!!:wacko::(
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανενας πως μπορω να δω το υπολοιπο του χρονου ομιλιας και των μυνηματων μου απο την εφαρμογη της κοσμοτε?μου γραφει σφαλμα επικοινωνιας παρακαλω ελεγξε την συνδεση σου..!!!εχω καρτα..!!ευχαριστω...!!!:wacko::(

 

Δεν είσαι ο μοναδικός που έχει πρόβλημα με αυτή την εφαρμογή τής κοσμοτέ. Κάποια στιγμή θα ξεκολλήσει, αλλά όποτε και αν το θυμηθεί. Το καλύτερο και πιο σίγουρο είναι να στείλεις γραπτό μήνυμα στο 1330 για να σε ενημερώσουν. Στέλνεις "Υ" χωρίς τα εισαγωγικά στο 1330 (εννοείται πως δεν χρεώνεσαι) και σου έρχεται απάντηση με το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το λεντακι που αναβει με τις κλησεις και τα μυνηματα ειναι πολυ ομορφο...!!!αλλα δεν αναβοσβηνει οταν χασω μια κληση η εχω ενα μυνημα?επισης σαν φακος μπορει να λειτουργησει το φλας??ευχαριστω...!!:(:wacko:
Link to comment
Share on other sites

τελικα το λεντακι που αναβει με τις κλησεις και τα μυνηματα ειναι πολυ ομορφο...!!!αλλα δεν αναβοσβηνει οταν χασω μια κληση η εχω ενα μυνημα?επισης σαν φακος μπορει να λειτουργησει το φλας??ευχαριστω...!!:(:wacko:

 

Πράγματι, το λεντάκι είναι πανέμορφο! Δεν ξέρω, εμένα αναβοσβήνει όταν χάσω μία κλήση. Όσο για το φλας, ναι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν φακό, με καμιά εφαρμογή από το play. Εγώ έχω αυτήν: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intellectualflame.ledflashlight.washer

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αναβοσβηνει..!!:happy:μηπως δεν εχω κανει καμμια σωστη ρυθμιση?:wacko::confused::(

 

Δεν έχω τη συσκευή. Αυτό που μου περνάει από το μυαλό είναι ότι έχει ενεργοποιημένο το stamina.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το stamina ενεργοποιημένο, αλλά αναβοσβήνει κανονικά. Για πήγαινε στις Ρυθμίσεις --> Οθόνη --> Εφέ φωτισμού. Στις "Ειδοποιήσεις" είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "Χρήση φωτισμού LED για ειδοποιήσεις και εισερχόμενες κλήσεις";
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι..!!!:wacko:διευκρινηση αναβοσβηνει οταν με παιρνουν τηλεφωνο....!!!ομως δεν αναβοσβηνει οπως κανουν τα νοκια κινητα....!!!:(
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι..!!!:wacko:διευκρινηση αναβοσβηνει οταν με παιρνουν τηλεφωνο....!!!ομως δεν αναβοσβηνει οπως κανουν τα νοκια κινητα....!!!:(

 

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Και αν χάσεις την κλήση, δεν αναβοσβήνει; Δεν ξέρω πώς κάνουν τα νόκια κινητά.

Link to comment
Share on other sites

ναι αν χασω την κληση δεν μου αναβοσβηνει το λεντακι...!!!κατι θα ειναι ,καποια ρυθμιση αλλη,δεν ξερω οποιος ξερει κατι ας μας βοηθησει...!!!:(
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά!

 

Ήθελα να πάρω το SP, αλλά μιας και τα οικονομικά μου δεν μου το πολυ επιτρέπουν, αποφάσισα να κατευθυνθώ σε κάτι πιο οικονομικό. Έτσι, κατέληξα στο M, δεν θέλω να αγοράσω το L, γιατι δεν μου αρέσει καθόλου το design του. Εξάλλου, δεν έχουν και βασικές διαφορές. Τα αξίζει τα 179 ευρω? Θα μου το προτείνατε εσείς που το έχετε? Είχα xperia neo v στο παρελθόν και τώρα το μπακατέλ που έχω για άβαταρ. Θα είναι το 3ο μου smartphone λοιπόν. Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης. Λίγο φβ και κανένα γκουγκλαρισμα, κανένα παιχνιδάκι, λίγες εφαρμογές αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά!

 

Ήθελα να πάρω το SP, αλλά μιας και τα οικονομικά μου δεν μου το πολυ επιτρέπουν, αποφάσισα να κατευθυνθώ σε κάτι πιο οικονομικό. Έτσι, κατέληξα στο M, δεν θέλω να αγοράσω το L, γιατι δεν μου αρέσει καθόλου το design του. Εξάλλου, δεν έχουν και βασικές διαφορές. Τα αξίζει τα 179 ευρω? Θα μου το προτείνατε εσείς που το έχετε? Είχα xperia neo v στο παρελθόν και τώρα το μπακατέλ που έχω για άβαταρ. Θα είναι το 3ο μου smartphone λοιπόν. Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης. Λίγο φβ και κανένα γκουγκλαρισμα, κανένα παιχνιδάκι, λίγες εφαρμογές αυτά.

 

Γι' αυτά που το θες είναι υπερ-αρκετό. Είναι σβέλτο τηλέφωνο, η μπαταρία του κρατάει, είναι λεπτό, πολύ ελαφρύ. Φωτογραφίες δεν βγάζει πολύ καλές, αλλά κι αυτό στο σκοτάδι. Στο φως, τοπία κ.λπ. βγάζει πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...