Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Χωρίς root δε μεταφέρονται οι εφαρμογές στην SD και από το σύνολο των 4 GB ζήτημα να είναι τα 2 GB διαθέσιμα για αυτές. Οπότε είναι σοβαρό μειονέκτημα. Αν ήταν τουλάχιστον 8 GB η rom κάτι γίνεται και ουσιαστικά αυτό είναι το σύνηθες σε αυτή τη κατηγορία τιμής.

 

Εννοεις δεν μεταφερονται ολες οι εφαρμογες που εγκαθιστουμε γιατι καποιες μπορεις να τις περασεις στην sd card, εστω και ενα μερος της. Αν δεν βαζεις παιχνιδια και με τα 2+ διαθεσιμα GB θα εισαι οκ αλλα και παλι λεω το μεγεθος της rom οσο περναει ο καιρος θα αυξανεται. Αν σημερα ειναι στανταρ τα 4GB, σε λιγο καιρο θα ειναι τα 8GB rom και ετσι θα σου αρκουν και χωρις root. Αυτο εννοω. Δεν ειναι αναγκη στο μελλον να μπορεις να τις μεταφερεις ολες στην sdcard. Αρκει που θα αυξανεται το μεγεθος της μνημης rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από κοντά που το είδα πάντως είναι αρκετά όμορφο, ελαφρύ και κάθεται πολύ καλά στο χέρι. Είπαμε, μοναδικό ουσιαστικό μειονέκτημα είναι τα 4 GB εσωτερικής μνήμης. Ελπίζω πως μελλοντικά θα είναι δυνατή η μετακίνηση των εφαρμογών στην SD χωρίς να είναι απαραίτητο να γίνει root η συσκευή όμως.

 

τι λες φιλε μου? 4GB και ειναι λιγο ? και εχω το neo V μονο με 512? για μενα πολυ καλη η 4gB

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τι λες φιλε μου? 4GB και ειναι λιγο ? και εχω το neo V μονο με 512? για μενα πολυ καλη η 4gB

 

Για την κατηγορια της τιμης του πλεον ειναι η ελαχιστη, η στανταρ αλλα θα φτανει και θα περισσευει σε αρκετους που δεν εχουν το κινητο για παιχνιδομηχανη.

 

ΥΓ. Για την ιστορια το neo v εχει 1GB συνολικη rom, με τα 420ΜΒ διαθεσιμα για τον χρηστη τα οποια δεν φτανουν.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο και με αυτή την τιμή. Οπότε θεωρώ πως τα 4GB είναι λίγα. Προσωπικά, επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του, όταν με το καλό πέσει αρκετά η τιμή, μια SD 16 GB θα ήταν υπέραρκετη και θα μου έλυνε τα χέρια με σχετικά χαμηλό κόστος. Επαναλαμβάνω όμως πως χωρίς root δε γίνεται μεταφορά (ολόκληρων και των πλείστων) εφαρμογών στην SD. Τουλάχιστον αυτό ισχύει σε 4.1 και 4.2. Ίσως στο μέλλον αλλάξει.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αγοράστηκε σήμερα σε χρώμα μαύρο.περισσότερα αργότερα. Αν θέλετε να σας πω οτιδήποτε ρωτήστε με
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. ;) Εμφανίστηκε και το dual sim σε κάποια μαγαζιά, σε παρόμοια τιμή με το κανονικό.

 

Eπίσης, review από GSMArena.

Edited by Michalis12Laos
Link to comment
Share on other sites

συμπαθητικο κινητο σε συμπαθητικο τιμη...

θα ηθελα κ το s4 mini dual στην ελλαδα ετσι για να εχουμε ακομα περισσοτερες επιλογες...

το sony παντως δε το βλεπω να πεφτει η τιμη του για αρκετο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

συμπαθητικο κινητο σε συμπαθητικο τιμη...

θα ηθελα κ το s4 mini dual στην ελλαδα ετσι για να εχουμε ακομα περισσοτερες επιλογες...

το sony παντως δε το βλεπω να πεφτει η τιμη του για αρκετο καιρο...

Το κινητο ειναι απιστευτα βολικο με το ενα χερι και οι επιδοσεις του ειναι πολυ καλες...δυσκολο να πεσει απο τωρα ειναι ηδη χαμηλε η τιμη του και το πολυ πολυ να πεσει 30 ευρω μεσα σε διατημα 4-6 μηνων.Αυτος ειναι και ο λογος που το πηρα απο τωρα..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

To δικαρτο Xperia M θα κονταροχτυπηθει με το επισης δικαρτο galaxy core αν ερθουν και τα δυο απο τις ελληνικες αντιπροσωπειες. Στην ιδια τιμη εχουν ερθει πανω-κατω απο παραεισαγωγη. Ξεκινανε απο 215-220€

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5497&idPhone2=5419

 

http://www.skroutz.gr/s/3743170/Sony-Xperia-M-Dual-SIM.html

 

http://www.skroutz.gr/s/3606987/Samsung-Galaxy-Core-I8262.html

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

To δικαρτο Xperia M θα κονταροχτυπηθει με το επισης δικαρτο galaxy core αν ερθουν και τα δυο απο τις ελληνικες αντιπροσωπειες. Στην ιδια τιμη εχουν ερθει πανω-κατω απο παραεισαγωγη. Ξεκινανε απο 215-220€

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5497&idPhone2=5419

 

http://www.skroutz.gr/s/3743170/Sony-Xperia-M-Dual-SIM.html

 

http://www.skroutz.gr/s/3606987/Samsung-Galaxy-Core-I8262.html

 

Φίλε με έσωσες!! Δεν είχα δει ό,τι ανακοίνωσε και η sammy το core dual-sim!!!

Δύσκολη επιλογή! Το core έχει καλύτερα χαρακτηριστικά ( 8GB εσωτερική μνήμη ) ενώ είναι και διπύρηνο στα 1.2GHZ , όμως το M dual βγάζει 720p video και έχει και καλύτερη οθόνη ( 245ppi ) σε αντίθεση με τα 217ppi του core..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το M έχει καλύτερο chipset και ουσιαστικά καλύτερο επεξεργαστή και GPU...

 

Ναι έχεις δίκιο... αλλά μεγάλη διαφορά σε SAR... 0.29 το sammy... είδωμεν...!! Δύσκολη απόφαση.. να δούμε και την alcatel..

 

επίσης και το HTC desire 600 είναι πολύ καλό dual sim! Έχει καλύτερα specs!!

 

ορίστε και ένα βίντεο από πρόσφατο unboxing

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

μάγκες οι τιμές για το xperia m dual εξαφανίστηκαν από το skroutz... μούφα ή τους άρπαξε η sony?

 

 

με ενδιαφέρει πολύ το δίκαρτο.. αλλά οι πρώτες τιμές ήταν σαν του απλού... ειδικά αν πέσει κάτω απο 200 θα είναι μούρλια!!

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

μάγκες οι τιμές για το xperia m dual εξαφανίστηκαν από το skroutz... μούφα ή τους άρπαξε η sony?

 

 

με ενδιαφέρει πολύ το δίκαρτο.. αλλά οι πρώτες τιμές ήταν σαν του απλού... ειδικά αν πέσει κάτω απο 200 θα είναι μούρλια!!

 

οποιος το ανακαλυψει να κυκλοφορει σε κανενα καταστημα ας το πει γιατι μ ενδιαφερει και μενα το dual sim

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό είναι γεμάτο bugs και με την πρώτη ευκαιρία θα πουληθεί....κρίμα
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko: Δηλαδή; για πες μας καποια παραδειγματα :(
Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko: Δηλαδή; για πες μας καποια παραδειγματα :(

 

κολαει το μπακ μπατον κολαει το αλμπουμ κολαει το πληκτρολογιο...γενικα εχει αρχισε να τρωει σκαλωματα...εκανα χτες επαναφορα και περιμενω να δω αν εχει βελτιωση..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

έψαξα αρκετά το φόρουμ αλλά απάντηση δεν βρήκα. Έχω ένα Sony Xperia M. Εκτός της εσωτερικής μνήμης (4Gb) έχω βάλει και μία micro SD 16Gb. Ωστόσο οτι και να κάνω, όλο μου το περιεχόμενο έχει πάει στην εσωτερική μνήμη η οποία και έχει πρακτικώς γεμίσει! Εφαρμογές από το Play, μουσική, φωτό απ' την κάμερα, όλα έχουν πάει στα 4Gb και δεν μπορώ να βρω τι πρέπει να κάνω για να τα μεταφέρω στην SD. Τουλάχιστον κάποια από αυτά....

 

μπορώ πχ να μεταφέρω τις εφαρμογές; Αν ναι, πως; Χρειάζονται απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση; ή υπάρχει κάπου κάποιο μαγικό κουμπί transfer;

 

μπορώ να μεταφέρω τις φωτό; Ή η όποια ρύθμιση κάνω θα αφορά τις από εδώ και πέρα φωτό που θα τραβήξω;

 

με τη μουσική τι γίνεται;;;

 

αυτά και ελπίζω να μην κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για ένα καλό δίκαρτο το κοιτούσα. Έχει ωραία εμφάνιση, καλή οθόνη, είναι μικρό αλλά διαβάζοντας τα σχόλια σας με αποθαρρύνατε αρκετά. Το κινητό άρχισε να κολλάει μετά την εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών ;
Link to comment
Share on other sites

@miou

Πας Ρυθμίσεις/Αποθηκευτικός χώρος/Τέρμα κάτω γράφει μεταφορά δεδομένον, το επιλέγεις, επιλέγεις τι θα μεταφερθεί, πάτα OK.

Για της Εφαρμογές Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Επιλέγεις την εφαρμογή, αν εφαρμογή το επιτρέπει θα είναι κάπως έτσι.

http://www.bongizmo.com/blog/wp-content/uploads/2010/09/Move-flash-player-to-sdcard-Apps2SD.png

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα και εγώ κάτοχος του κινητού μετά από ένα πέρασμα από το motorola atrix . εμένα προσωπικά μου άρεσε παρά πολύ το κινητό . μόλις συνδέθηκα στο ίντερνετ μου έγινε και ένα update . το μόνο αρνητικό για κατόχους που παίζουν παιχνίδια και γενικά θέλουν πολλές εφαρμογές δεν θα τους φτάσουν τα 2GB μόνο του κινητού
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...