Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλα 253€ το dual μου φαινονται πολλα θα περιμενω μεχρι τα Χριστουγεννα μηπως και πεσει λιγο

Καλά θα κάνεις... με τα ίδια και λίγα παραπάνω ίσως λεφτά.. παίρνεις το Huawei G700 , που είναι 4πύρηνο 2gb ram..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά θα κάνεις... με τα ίδια και λίγα παραπάνω ίσως λεφτά.. παίρνεις το Huawei G700 , που είναι 4πύρηνο 2gb ram..

 

Ε ειναι τεραστιο το G700. Εκει πας πραγματικα σε παντοφλα. Παντως οντως ειναι ακριβο στα 250 το xperia M dual.

Link to comment
Share on other sites

Ε ειναι τεραστιο το G700. Εκει πας πραγματικα σε παντοφλα. Παντως οντως ειναι ακριβο στα 250 το xperia M dual.

 

Καλά ναί παντοφλα είναι συμφωνώ απόλυτα.. αυτό είναι το κακό.. το M πραγματικά είναι ιδανικό μέγεθος για κινητό..!! Να 'χε λίγο παραπάνω ram..!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

1.Σε review αναφέρεται ότι έχει πολύ μικρή ένταση ήχου στις κλήσεις και ότι μερικές φορές δεν είναι καθαρές οι λέξεις του συνομιλητή μας, ισχύει;

2. Σε προηγούμενο post αναφέρθηκε ότι δεν γίνεται να μεταφέρει εφαρμογές στην sd. Είναι κάποιες εφαρμογές που δεν πάνε και άλλες που έχουν την δυνατότητα, το πρόβλημα είναι ότι δεν πάει καμία ούτε οι φωτογραφίες;

3. Σε τηλέφωνα από UK διάβασα ότι η sony έβγαλε updagte για 4.2, εδώ τι γίνεται; Εαν το έχει περάσει κάποιος μπορεί να μας πει εάν είχε κάποια από τα παραπάνω προβλήματα, το update έλυσε κάποιο από αυτά.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μπορεσει το Μ να παρει περαιτερω αναβαθμισεις v5.0 v6.1.Με ενδιαφερει πολυ το κινητο και θα ηθελα να ξερω.....

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι στην 4.1 έκδοση του Android. Επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί κάτι για αναβάθμιση...

 

Από ότι φαίνεται θα πάρει και την 4.3 έκδοση του Android. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται θα πάρει και την 4.3 έκδοση του Android. :cool:

 

Καλη ειδηση αν και ηταν λιγο πολυ αναμενομενο να παρει αναβαθμιση αλλα δεν πιστευω να δωσει κατι παραπανω απο τη 4.3 Ισως για αυτο και να το εβγαλαν με την 4.1 και οχι με την 4.2. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα κλησης και μπαταρια με λιγη χρηση πως τα παει το κινητακι?
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται τελικά σε ελληνικό κατάστημα το Dual SIM?

 

εγω το ειχα δει μονο σ ενα ιντερνετικο 253€ , περιμενουμε μηπως και πεσει η τιμη γιατι

δεν λεει τοσα λεφτα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

To θετικο ειναι οτι το μονοκαρτο εχει πεσει πλεον στα 170- και το δικαρτο τωρα ηρθε και απο δευτερο καταστημα παραεισαγωγη και ετσι παιζει τωρα στα 215€. Αντε σιγα σιγα να πεφτει.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγα στα media markt είδα από κοντά το Sony Xperia m το οποίο είναι παρά πολύ όμορφο.Καλά το λεντακι δεν περιγράφεται πολύ εντυπωσιακό. :)
Link to comment
Share on other sites

To θετικο ειναι οτι το μονοκαρτο εχει πεσει πλεον στα 170- και το δικαρτο τωρα ηρθε και απο δευτερο καταστημα παραεισαγωγη και ετσι παιζει τωρα στα 215€. Αντε σιγα σιγα να πεφτει.

 

Στο Puplic σημερα μου ειπανε οτι το περιμενουν καπου στο τελος του χρονου :blink:

 

Καηκαμε...

Link to comment
Share on other sites

Στο Puplic σημερα μου ειπανε οτι το περιμενουν καπου στο τελος του χρονου :blink:

 

Καηκαμε...

 

:blink::blink: Ανακοινωνεται το καλοκαιρι και θελει 6 μηνες για να ερθει απο την ελληνικη αντιπροσωπεια; Ποτε θα πεσει η τιμη του δηλαδη; Μεχρι τοτε θα εχει μπαγιατεψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έπεσε στα χέρια μου από φίλο το συγκεκριμένο και το είδα, ενώ είναι εντυπωσιακό σε εμφάνιση και ταχύτητα, έχει κάποιες βλακίες στο software που τις βρήκα απαράδεκτες για Sony (ή τουλάχιστον δεν βρήκα τον τρόπο να το κάνω όπως σε άλλα κινητά Google). Βέβαια τα παρακάτω διορθώνονται με update (άμα θέλουν...).

 

1) Κάμερα. Πολύ μέτρια! Δεν το περίμενα να βγάζει τόσο μέτριες φωτογραφίες. Το LG L5 II π.χ. βγάζει πολύ καλύτερες.

2) Ραδιόφωνο. Πολύ χαμηλή ένταση. Έξω στο δρόμο, ίσα-ίσα που ακουγόταν. Βέβαια σε αυτό φταίει και η Ευρωπαική οδηγία.

3) Επαφές. Δεν έχει κάποιο κουμπί ή gesture να κάνεις κλήση κατευθείαν σε μια επαφή. Πρέπει πρώτα να διαλέξεις ποιον αριθμό θέλεις να καλέσει. Ακόμα και στα αγαπημένα το ίδιο! Διαλέγοντας έναν από τους αριθμούς ως προκαθορισμένο δεν κάνει τίποτα. Ούτε καν τον βάζει πάνω-πάνω στη λίστα με τα νούμερα της επαφής. Πρέπει να τα περάσεις με την σειρά που θες να εμφανίζονται. Όλα αυτά με αποθήκευση στη Google (συνχρονισμό) και όχι στο τηλέφωνο. Τέλος πατώντας πάνω σε φωτογραφία για επιλογές δεν έχει πουθενά ορισμό σαν εικόνα επαφής, τουλάχιστον εγώ δεν το βρήκα.

 

Η μπαταρία με κλειστό το data είναι αρκετά ικανοποιητηκή απότι είπε ο φίλος. Αν έχετε κάποια ερώτηση οι πιθανοί αγοραστές, ελεύθερα, μπορώ να το ξανατσεκάρω το κινητό, όπως και όποιοι έχουν βρεί κάποιο τρόπο με τις επαφές για να ενημερώσω τον φίλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έπεσε στα χέρια μου από φίλο το συγκεκριμένο και το είδα, ενώ είναι εντυπωσιακό σε εμφάνιση και ταχύτητα, έχει κάποιες βλακίες στο software που τις βρήκα απαράδεκτες για Sony (ή τουλάχιστον δεν βρήκα τον τρόπο να το κάνω όπως σε άλλα κινητά Google). Βέβαια τα παρακάτω διορθώνονται με update (άμα θέλουν...).

 

1) Κάμερα. Πολύ μέτρια! Δεν το περίμενα να βγάζει τόσο μέτριες φωτογραφίες. Το LG L5 II π.χ. βγάζει πολύ καλύτερες.

2) Ραδιόφωνο. Πολύ χαμηλή ένταση. Έξω στο δρόμο, ίσα-ίσα που ακουγόταν. Βέβαια σε αυτό φταίει και η Ευρωπαική οδηγία.

3) Επαφές. Δεν έχει κάποιο κουμπί ή gesture να κάνεις κλήση κατευθείαν σε μια επαφή. Πρέπει πρώτα να διαλέξεις ποιον αριθμό θέλεις να καλέσει. Ακόμα και στα αγαπημένα το ίδιο! Διαλέγοντας έναν από τους αριθμούς ως προκαθορισμένο δεν κάνει τίποτα. Ούτε καν τον βάζει πάνω-πάνω στη λίστα με τα νούμερα της επαφής. Πρέπει να τα περάσεις με την σειρά που θες να εμφανίζονται. Όλα αυτά με αποθήκευση στη Google (συνχρονισμό) και όχι στο τηλέφωνο. Τέλος πατώντας πάνω σε φωτογραφία για επιλογές δεν έχει πουθενά ορισμό σαν εικόνα επαφής, τουλάχιστον εγώ δεν το βρήκα.

 

Η μπαταρία με κλειστό το data είναι αρκετά ικανοποιητηκή απότι είπε ο φίλος. Αν έχετε κάποια ερώτηση οι πιθανοί αγοραστές, ελεύθερα, μπορώ να το ξανατσεκάρω το κινητό, όπως και όποιοι έχουν βρεί κάποιο τρόπο με τις επαφές για να ενημερώσω τον φίλο.

 

οποτε με βλεπω να μενω με 2 κινητα αν και περιμενα το Μ dual. Ολα αυτα που λες μπορει να μην ειναι σημαντικα εμενα ομως μ ενοχλουν που εχω συνηθισει με το neo V kai to xperia mini

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑν έχετε κάποια ερώτηση οι πιθανοί αγοραστές, ελεύθερα, μπορώ να το ξανατσεκάρω το κινητό, όπως και όποιοι έχουν βρεί κάποιο τρόπο με τις επαφές για να ενημερώσω τον φίλο.

 

Η ποιότητα κατασκευής του πώς είναι; Είναι πλαστικούρα ή στιβαρό;

Link to comment
Share on other sites

Στιβαρό δείχνει αν και πλαστικό, το καπακι στην ουσια είναι τύπου nokia lumia που το κινητό κουμπώνει μέσα του. Ο φίλος το είχε μέσα σε μια θήκη TPU της Puro. Η οθόνη φαίνεται scratch-proof αλλα είναι lcd τύπου και δεν έχει καλές γωνίες θέασης.
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτοι εκει στη sony. :mad:Απο το facebook:

 

"Sony Mobile GR Γεια σου xxx Το Xperia™ M dual SIM δεν θα έρθει αλλά μπορείς να δεις εδώ http://www.sonymobile.com/gr/products/phones/ όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν και να αποφασίσεις ποια καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες σου. Καλό σου βράδυ"

 

https://www.facebook.com/sonymobilegr?filter=2

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτοι εκει στη sony. :mad:Απο το facebook:

 

"Sony Mobile GR Γεια σου xxx Το Xperia™ M dual SIM δεν θα έρθει αλλά μπορείς να δεις εδώ http://www.sonymobile.com/gr/products/phones/ όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν και να αποφασίσεις ποια καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες σου. Καλό σου βράδυ"

 

https://www.facebook.com/sonymobilegr?filter=2

 

Έλεος... είναι απλά τραγικοί...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλεος... είναι απλά τραγικοί...

 

εγω το βρισκω στο ebay και βλεπω να μου στοιχισει 216€ με τα μεταφορικα αντε και κανενα 5€ στο τελωνειο ισως και λεω να το παραγγειλω, τι λετε να το κανω ή να περιμενω μηπως πεσει λιγο η τιμη του? μιλαμε για το dual

http://www.ebay.com/itm/NEW-Xperia-M-C2005-Dual-4GB-Black-Android-Smartphone-v4-1-Factory-Unlocked/380742776312?_trksid=p3984.m2206&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D17903%26meid%3D2482766107371830479%26pid%3D100052%26prg%3D8261%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D380742776312%26

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εγω το βρισκω στο ebay και βλεπω να μου στοιχισει 216€ με τα μεταφορικα αντε και κανενα 5€ στο τελωνειο ισως και λεω να το παραγγειλω, τι λετε να το κανω ή να περιμενω μηπως πεσει λιγο η τιμη του? μιλαμε για το dual

http://www.ebay.com/itm/NEW-Xperia-M-C2005-Dual-4GB-Black-Android-Smartphone-v4-1-Factory-Unlocked/380742776312?_trksid=p3984.m2206&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D17903%26meid%3D2482766107371830479%26pid%3D100052%26prg%3D8261%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D380742776312%26

 

Όπως νομίζεις... απλά να ξέρεις ότι αν έρθει από Αγγλία θα έχει και διαφορετικό φορτιστή με τρια δοντάκια και θα πρέπει να πάρεις μετασχηματιστή νομίζω..!Θα έχει ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο όμως;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω το βρισκω στο ebay και βλεπω να μου στοιχισει 216€ με τα μεταφορικα αντε και κανενα 5€ στο τελωνειο ισως και λεω να το παραγγειλω, τι λετε να το κανω ή να περιμενω μηπως πεσει λιγο η τιμη του? μιλαμε για το dual

http://www.ebay.com/itm/NEW-Xperia-M-C2005-Dual-4GB-Black-Android-Smartphone-v4-1-Factory-Unlocked/380742776312?_trksid=p3984.m2206&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D17903%26meid%3D2482766107371830479%26pid%3D100052%26prg%3D8261%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D380742776312%26

Αυτο που βρηκες ειναι απο Houston, Texas, United States,νομιζω, οτι ολα τα δεματα απο αμερικα περνανε τελωνειο και η τιμη θα ανεβει κατα πολυ περισσοτερο, κατα πολυ ομως, ισως και τριψηφιο νουμερο.

Ρωτησε εδω να σου απαντησουν με περισσοτερη σιγουρια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...