Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα..

 

Εχω ενα galaxy s4 κ μακμπουκ προ 17'' του 2010.. Εχω μια απορια.. Στον μακ δεν εχει θυρα για sd card κ εχει για expresscard.. θελω πχ να περασω καποια αππς στην sd card, πως μπορω να το κανω αυτο;; Εψαξα κ ειδα οτι υπαρχουν expresscard που βαζεις μεσα την sd card και κανει read/write.. Υπαρχει αλλος τροπος για να περασω κατευθειαν στν sd card; με το usb καλωδιο υπαρχει επιλογη για να τα περασεις κατεθειαν εκει;

 

την να την κανεις την θυρα sd στο mac;.οτι θες περνατω μεσω καλωδιου micro usb η μεσω wifi.Κατεβασε το Android Transfer File

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/8c41cd45aaf64684a256886729757415/productinfo.aspx

 

ΤΩΡΑ είναι που θα το πάρουν όλοι οι πικραμένοι που φοβούνται τα εισαγωγής!

493€ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ αντιπροσωπείας, στο birdphone :)

 

Αν αυτό δεν είναι ισοπέδωση, δεν ξέρω τι είναι :)

 

ΑΚΡΙΒΩΣ !!! Μολις το εδωσα...300Ε μετρητα+ GS 3 2 μηνων = 600+ σιγουρα !

 

Γλυτωσα !!

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση... ολες τις εφαρμογες μου τις εχω αποθηκευμενες στην καρτα μνημης ...αν κανω επαναφορα εργ. ρυθμισεων οταν το ξαναανοιξω το κινητο θα κανει μονο του εγκατασταση τις εφαρμογες τησ καρτας μνημης η πρεπει να κανω εγω κατι για να τις κανω?

 

 

 

 

Πραγματικά σε έχασα.Εχεις εφαρμογές (τα apk ή εγκατεστημένες;) στη κάρτα μνημης (φανταζομαι εννοεις εξωτερική κάρτα).Επίσης φαντάζομαι οτι με τις τελευταίες ROM καποιες εφαρμογές τις εχεις κανει μεταφορά στην εξωτερική.Αν κανεις factory reset και εχεις επιλογή να σου κανει restore τις εφαρμογές σου απο το play store,αυτές θα εγκατασταθούν στην εσωτερική μνήμη και πρεπει να ξαναπατησεις το "μεταφορά στην SD" (ή όπως λέγεται στα ελληνικά)

 

 

factory reset θα σβησει οτι υπαρχει στην εσωτερικη μνημη.

Η sd card θα μεινει απειραχτη.

Φαντάζομαι άλλο πράγμα εννοεί ο φιλος.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και συμφωνω σε ΟΛΑ !! Εγω το GS 3 το εδωσα 350 και εβαλα αλλα 150 και πηρα σφραγισμενο Ελληνικο GS 4 απο wind !

Η μπαταρια μετα την 2η φορτιση δεν τα παει και τελεια αλλα 10 ωρες τις βγαζει με χρηση οθονης 1:30 λεπτα.

 

Ισως βελτιωθει αν οχι θα χρειαστω μια 2η για αλλαγη κατα τις 7 το απογευμα. Κατα τα αλλα δεν προλαβα ουτε εγω να δω αν εχει διαφορες η καμερα απο του 3. Σαν συσκευη παντως ειναι 1-2 κλικ πιο πανω απο το GS 3 . Αρα τα 150 ευρω αξιζαν ! :D

 

Μήπως κάτι σου κάνει drain ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

 

Εχω ενα galaxy s4 κ μακμπουκ προ 17'' του 2010.. Εχω μια απορια.. Στον μακ δεν εχει θυρα για sd card κ εχει για expresscard.. θελω πχ να περασω καποια αππς στην sd card, πως μπορω να το κανω αυτο;; Εψαξα κ ειδα οτι υπαρχουν expresscard που βαζεις μεσα την sd card και κανει read/write.. Υπαρχει αλλος τροπος για να περασω κατευθειαν στν sd card; με το usb καλωδιο υπαρχει επιλογη για να τα περασεις κατεθειαν εκει;

 

Ποιος ο λόγος να μπλέκεις έτσι; εγώ ούτε καλώδια δεν θέλω να χρησιμοποιώ. Κατέβασε το airdroid από το play store και θα κάνεις εύκολα τη δουλειά σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχω παρατηρησει οτι ειδικα στην απεικονιση του κοκκινου και του πορτοκαλι χρωματος η ακομα και του εντονου φουξια, υπαρχουν κατι σαν πιξελιασματα, σαν "ψηφιδωτο" στο χρωματα (καποιος πρεπει να το παρατηρησει παρα πολυ καλα φυσικα αυτο απο κοντα), ενω στο μπλε και στο πρασινο δεν υπαρχει καθολου. Αυτο οφειλεται στην pentile διαταξη της οθονης η ειναι κατι που εχει να κανει με την τεχνολογια γενικα της amoled?

 

Επισης τελικα παιδια αυτα που λενε στο εξωτερικο, οτι τα πραγματικα ppi της οθονης λογο 2 subpixel αντι για 3, ειναι 360 ισχυει?

Ειμαι λιγο ψιρας με αυτα και μαρεσει να τα ψαχνω, δεν το κανω ντε και καλα οτι θα με ενοχλησει απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το wdcma/gsm auto connect.

Όταν το επιλέγω δεν μου βρισκει πότε hdspa αλλά πιάνει μόνο edge. Αν βάλω wdcma only βρίσκει κανονικά hdspa κάι 4 μπάρες.

 

Αν μετά επιλέξω auto τοτε πιάνει hdspa αλλά μετά το χάνει και δεν το ξανα πιάνει.

 

Στο ίδιο μέρος με το s3 δούλευε κανονικά η εναλλαγή.

Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό? Καμιά ιδέα να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο auto το έχω και δεν το χάνει το h+. Κάποια πρόβλημα θα έχεις.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η αχνη μαυριλα πανω πανω ειναι μονο σε μενα?

Φλασαρα wannam και δεν θυμαμαι αν την ειχα...

 

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς με το μαυρίλα μια χαρά φυσιολογικό είναι. Και καλά σβήνει το χρώμα σιγά σιγά αντί να έχει μια πχ γκρι μπάρα πώς είχε πριν

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Έβαλα την wanamlite.

Έτσι όπως δείχνει την μπαταρια δε μ αρέσει. Έχω ένα zip που την αλλάζει σε στρογγυλό με το ποσοστό μέσα. Το ζιπ το βρήκα εκεί που έχει την Google edition. Θα παίξει λέτε στη wanamlite ή είναι μόνο για την συγκεκριμένη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Έβαλα την wanamlite.

Έτσι όπως δείχνει την μπαταρια δε μ αρέσει. Έχω ένα zip που την αλλάζει σε στρογγυλό με το ποσοστό μέσα. Το ζιπ το βρήκα εκεί που έχει την Google edition. Θα παίξει λέτε στη wanamlite ή είναι μόνο για την συγκεκριμένη ρομ;

 

Στοιχηματιζω οτι δεν θα παιζει.

Εχει mods για το εικονιδιο της μπαταριας εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2280597

(Δεν το εχω δοκιμασει)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Σημερα το πηρα κ εγ στα χερια μου. Συγχωρεστε ενδεχωμενοσ για την χαζη ερωτηση οπωσ κ αν αναφερθεικε παραπανω. Αλλα η καρτα σιμ μου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την υποδοχη τησ στο κιν. Τι κανω? Βονταφον εχω.

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς με το μαυρίλα μια χαρά φυσιολογικό είναι. Και καλά σβήνει το χρώμα σιγά σιγά αντί να έχει μια πχ γκρι μπάρα πώς είχε πριν

 

Ναι αυτο εννοουσα.

Απλα δεν το θυμομουν καθολου πριν φλασαρω.

 

Βεβαια αρκετοι μπορει να το παθαινουν αυτο νομιζοντας οτι κατι "χαλασε" ενω στην ουσια ηταν εκει πριν. :p

 

Γεια σας παιδια. Σημερα το πηρα κ εγ στα χερια μου. Συγχωρεστε ενδεχωμενοσ για την χαζη ερωτηση οπωσ κ αν αναφερθεικε παραπανω. Αλλα η καρτα σιμ μου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την υποδοχη τησ στο κιν. Τι κανω? Βονταφον εχω.

 

Πηγαινεις και στην κοβουν 'η σου βγαζουν αλλη με €5 ;)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Σημερα το πηρα κ εγ στα χερια μου. Συγχωρεστε ενδεχωμενοσ για την χαζη ερωτηση οπωσ κ αν αναφερθεικε παραπανω. Αλλα η καρτα σιμ μου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την υποδοχη τησ στο κιν. Τι κανω? Βονταφον εχω.

 

Πήγαινε στην vodafone και ζήτα να σου δώσουν μία microSIM. Στην δίνουν αμέσως με κόστος περίπου 5 €. Έχεις κανονικά το ίδιο νούμερο και δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις και στην κοβουν 'η σου βγαζουν αλλη με €5 ;)

 

Εναλλακτικά κάνε αυτό που έκανα εγώ:

Ζήτα να σου κόψουν την σιμ και κράτα το κομμάτι που μένει ώστε να μπορέσεις να την χρησιμοποιήσεις σε άλλο κινητό αν χρειαστεί.

κόστος 0.... και τα 5 ευρω σε φραπεδιες.....:lol:

 

Ε DIT: ούπς, λάθος παράθεση

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ασχετο παιδες.πειρα μια micro sd 32gib και προσπαθω απεγνωσμενα να βαλω τισ φοτο μου μεσα.πρωτα προσπαθησα να τισ κανω αντιγραφη απο το τηλεφωνο κολλησε,μετα απο τον υπολογιστη, εδειξε οτι μπηκαν αλλα μολις μπηκα μερικεσ τισ εδειχνε μερικουσ φακελουσ τουσ ειχε μετονομασει σε αλαμπουρνεζικα και αλλες δεν ηταν καν μεσα.μια βοηθεια:(
Link to comment
Share on other sites

ασχετο παιδες.πειρα μια micro sd 32gib και προσπαθω απεγνωσμενα να βαλω τισ φοτο μου μεσα.πρωτα προσπαθησα να τισ κανω αντιγραφη απο το τηλεφωνο κολλησε,μετα απο τον υπολογιστη, εδειξε οτι μπηκαν αλλα μολις μπηκα μερικεσ τισ εδειχνε μερικουσ φακελουσ τουσ ειχε μετονομασει σε αλαμπουρνεζικα και αλλες δεν ηταν καν μεσα.μια βοηθεια:(

 

Πήρες μάρκα μ'έκαψες κάρτα... συμβαίνει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Οι άνθρωποι είναι κλέφτες,είχα αγοράσει την εφαρμογή και τώρα δεν υπάρχει.

Πως θα κάνω αναφορά στον δημιουργό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι είναι κλέφτες,είχα αγοράσει την εφαρμογή και τώρα δεν υπάρχει.

Πως θα κάνω αναφορά στον δημιουργό?

Ο developer φταίει ή η Google που τους αφήνει να κάνουν ότι θέλουν εκεί μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι είναι κλέφτες,είχα αγοράσει την εφαρμογή και τώρα δεν υπάρχει.

Πως θα κάνω αναφορά στον δημιουργό?

 

Βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα και να χαρακτηρίσεις αμέσως κάποιον απατεώνα, ενώ θα μπορούσε να το έχει αφαιρέσει και η ίδια η Google για xyz λόγους.

Υπάρχει ιδιαίτερο θέμα για τα παράπονά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...