Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσενα θα σε σκοτωσω την επομενη φορα! Εδωσα το S4 για one και δεν αντεξα ουτε ενα 24ωρο! Και γυρισα πισω κατευθειαν στο S4, που αποδεικνυει οτι ουτε τα μεταλλα ουτε το design μετραει μονο του. Αυτο που σου δινει καθημερινα το S4, δεν σου το δινει καμια αλλη συσκευη αυτη τη στιγμη στην αγορα.

 

Φάνη προφανώς και τα μέταλλα δε μπορούν να καθορίσουν την εμπειρία χρήσης. Κι αυτή είναι ανώτερη στο s4,όπως τουλάχιστον την αντιλαμβανομαστε εμείς. Δεν είναι όμως για όλους τους ίδιο. Άλλοι έφυγαν από s4 και πήγαν σε one και έμειναν εκεί. Μόνο αν δοκιμάσεις μπορείς να ξέρεις τι σου κάνει πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... Μόνο αν δοκιμάσεις μπορείς να ξέρεις τι σου κάνει πραγματικά...

 

γι αυτο δεν πρεπει καποιος να ενθουσιαζεται ευκολα... ;)

μαλλον και εγω παω για S4... :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανονικα

 

Στο δικό μου στις ρυθμίσεις lock screen δεν υπάρχει (ενώ υπήρχε στην MDM ) και

φυσικά ούτε εμφανίζονται shortcuts στην lock screen . Τι να κάνω για να εμφανιστούν

οι shortcuts ;

Link to comment
Share on other sites

εντάξει,παίζεις σε άλλες κατηγορίες εσύ :)

όχι,ήταν που θα παίρναμε το One,εγω τουλάχιστον δεν την πάλεψα :p

 

Εδώ δεν την πάλεψα ούτε κι εγώ.δεν το έχω μετανιώσει βεβαία,με καλύπτει απόλυτα.

Για note ουδείς λόγος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο δεν πρεπει καποιος να ενθουσιαζεται ευκολα... ;)

μαλλον και εγω παω για S4... :)

 

Που αλλού να πας βρε Δημήτρη;

Όπως είναι η τιμή του τώρα και σύμφωνα μ αυτά που προσφέρει, δεν υπάρχει και άλλο.

Το i5 είναι πολύ κατώτερο και το 5s παρα πολύ ακριβότερο χωρίς να είναι ανώτερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι άθλιοι οι τύποι...Έχει βγει η ΒΜΕΑ για Romania, Romania Orange, Romania Vodafone και δεν έχει βγει για Cosmote(COA).. Θα το βγάλουν η όχι? Τι πιστεύετε?

Ειναι ενας σοβαρος λογος ωστε να πουλησω το S4 που εχω μονο και μονο οτι ειναι Ρουμανικο Cosmote και αργει να παρει τα update.Βεβαια οταν το παραγγειλα μου ειπαν οτι ειναι Γερμανικη Συσκευη και μαλιστα DBT αλλα δυστηχως οταν το ανοιξα ειδα οτι ειναι απο Ρουμανια μερια.Τουλαχιστον να ηταν Ρουμανια στο Δικτυο Orange που εχει παρει το τελευταιο update εδω και 2 εβδομαδες.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενας σοβαρος λογος ωστε να πουλησω το S4 που εχω μονο και μονο οτι ειναι Ρουμανικο Cosmote και αργει να παρει τα update.Βεβαια οταν το παραγγειλα μου ειπαν οτι ειναι Γερμανικη Συσκευη και μαλιστα DBT αλλα δυστηχως οταν το ανοιξα ειδα οτι ειναι απο Ρουμανια μερια.Τουλαχιστον να ηταν Ρουμανια στο Δικτυο Orange που εχει παρει το τελευταιο update εδω και 2 εβδομαδες.

 

και γιατι δεν το κανεις γερμανικο εσυ?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πως να το κάνουμε γερμανικό φίλε μου? Δεν χάνεται η εγγύηση από όσο ξέρω? Να αλλάξουμε CSC? Πως? Δεν θέλω όμως να χάσω την εγγύηση..Ευελπιστώ όμως ότι θα έρθει σύντομα το update...
Link to comment
Share on other sites

Πως να το κάνουμε γερμανικό φίλε μου? Δεν χάνεται η εγγύηση από όσο ξέρω? Να αλλάξουμε CSC? Πως? Δεν θέλω όμως να χάσω την εγγύηση..Ευελπιστώ όμως ότι θα έρθει σύντομα το update...

 

θελει ροοτ να αλλαξης το csc και γινετε κανονικοτατα γερμανικο μετα αν δεν σε ενδιαφερη το ροοτ το βγαζεις θελει λιγο ψαξιμο .αν χρειαστεις εγγυηση το γυρνας παλι οπως ηταν.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,τα πράγματα είναι απλά αλλά εμείς τα μπερδεύουμε πολλές φορες...

 

Πως να επαναφέρεται το Original Stock Firmware (αυτό που είχε αρχικά η συσκευή μας) μέσω kies:

 

1)Ανοίγουμε το kies στον υπολογιστή χωρίς να έχουμε συνδέσει τη συσκευή μας.

2)Επιλέξτε ''εργαλεία'' → ''Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία''.Στο όνομα γράφουμε ''GT-I9505'' και επιλέγουμε επιβεβαίωση.

3)Γράφουμε το Serial Number (S/N) της συσκευής μας (προσοχή, όχι το imei) όπου θα το βρούμε στο αυτοκόλλητο πίσω απο τη μπαταρία ή στο ''ρυθμίσεις τηλεφώνου''→''Σχετικά με το τηλέφωνο''→''Κατάσταση''→''Σειριακός αριθμός'' και επιλέγουμε επιβεβαίωση.Στο επόμενο μήνυμα επιλέγουμε πάλι επιβεβαίωση.

4)Το επόμενο μήνυμα μας δείχνει το τελευταίο λογισμικό για τη (συσγκεκριμένη) συσκευή μας και το S/N, επιλέγουμε επιβεβαίωση και περιμένουμε μέχρι να τελειώσει το download.

5)Στο επόμενο μήνυμα διαβάζουμε και αποδεχόμαστε του όρους.Τέλος βάζουμε τη συσκευή σε ''Download mode" (ταυτόχρονα πλήκτρα volume down, Home button, Power button) και μόλις δείτε την εικόνα στη συσκευή με τη προειδοποίηση επιλέγουμε ''volume up''.Συνδέουμε τη συσκευή στον υπολογιστή και επιλέγουμε ''Έναρξη αναβάθμισης''.

 

Τόσο απλά, όποιο firmware κι αν έχετε, root/unroot, θα επιστρέψετε στο αρχικό firmware της συσκευής σας...:)

 

Λίγο Google παιδιά....Απο που να παραγγείλουμε πιτόγυρα μέχρι πως να φτιάξουμε πυρινική κεφαλή....:p...Just Google it.....

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενας σοβαρος λογος ωστε να πουλησω το S4 που εχω μονο και μοντην οτιτι ειναι Ρουμανικο Cosmote και αργει να παρει τα update.Βεβαια οταν το παραγγειλα μου ειπαν οτι ειναι Γερμανικη Συσκευη και μαλιστα DBT αλλα δυστηχως οταν το ανοιξα ειδα οτι ειναι απο Ρουμανια μερια.Τουλαχιστον να ηταν Ρουμανια στο Δικτυο Orange που εχει παρει το τελευταιο update εδω και 2 εβδομαδες.

 

Εντάξει και εγώ θα ήθελα το τελευταίο update, αλλάδεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με την ποιο πρόσφατη της Romania cos και ούτε είναι λόγος αυτός να σκεφτόμαστε να το πουλήσουμε :).

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πουλα το και παρε γερμανικο. Εγω το εψαξα σχεδον μια εβδομαδα, και ειχα καταληξει αρχες Ιουνιου, στο open365.gr, γιατι εφερνε μονο απο Γερμανια. Μαλιστα το ανοιξα εκει μπροστα, μπηκα με τη μια recovery (δεν ανοιξε η συσκευη για ενεργοποιηση καν ) , και αφου ειδα το DBT πληρωσα και εφυγα. Και περνεις update, οχι σαν τα ελληνικα, κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,τα πράγματα είναι απλά αλλά εμείς τα μπερδεύουμε πολλές φορές..

 

Λίγο Google παιδιά....Απο που να παραγγείλουμε πιτόγυρα μέχρι πως να φτιάξουμε πυρινική κεφαλή....:p...Just Google it.....

 

Δε χρειάζεται καν Google, αυτό που χρειάζεται είναι μια ανάγνωση στο FAQ και στο φόρουμ, όπου υπάρχουν όλα αναλυτικά : http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=4424560#post4424560

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται καν Google, αυτό που χρειάζεται είναι μια ανάγνωση στο FAQ και στο φόρουμ, όπου υπάρχουν όλα αναλυτικά : http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=4424560#post4424560

 

Ακριβως. Παιδια, μην πουλατε και βαζετε αλλα 70-100 ευρω για να παρετε... γερμανικο, αφου ούτως η αλλως ευκολα και γρηγορα κανετε ο,τι θελετε με τις rom, χωρις πρόβλημα με την εγγυηση, ακολουθώντας τις παραπανω οδηγιες...

Link to comment
Share on other sites

Πουλα το και παρε γερμανικο. Εγω το εψαξα σχεδον μια εβδομαδα, και ειχα καταληξει αρχες Ιουνιου, στο open365.gr, γιατι εφερνε μονο απο Γερμανια. Μαλιστα το ανοιξα εκει μπροστα, μπηκα με τη μια recovery (δεν ανοιξε η συσκευη για ενεργοποιηση καν ) , και αφου ειδα το DBT πληρωσα και εφυγα. Και περνεις update, οχι σαν τα ελληνικα, κλπ...

 

Δεν ισχύει αυτό. Η χώρα που παίρνει πρώτη το update αλλάζει συνέχεια. Από το s1 μέχρι τώρα, η πρώτη χώρα έχει αλλάξει από Πορτογαλία, Αγγλία, Ισπανία, Πολωνία, Γερμανία και άλλες.. μη νομίζεις δηλαδή ότι η Γερμανία θα παίρνει πάντα πρώτη τα updates. Απλά έτυχε τώρα. Όποιο κινητό και να πάρεις απο οποιαδήποτέ χώρα, μπορείς να αλλάξεις το firmware πολυ εύκολα αν θες το πιο καινούριο. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πετάτε λεφτά, ειδικά γι'αυτόν το λόγο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παντως πολυ ρουμανικο επεσε φετος πως και εγινε αυτο? τα προηγουμενα χρονια πιο πολυ Γερμανικο επαιζε
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παντως πολυ ρουμανικο επεσε φετος πως και εγινε αυτο? τα προηγουμενα χρονια πιο πολυ Γερμανικο επαιζε

 

κατεβαινει η αναπτυξη και ερχεται σε εμας λεμε :D

 

παντως πλεον ειναι πολυ καλη αγορα το κινητο...

 

απο μπαταρια στις ποσες ωρες ειμαστε οθονη;

Περναμε τις 4;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

κατεβαινει η αναπτυξη και ερχεται σε εμας λεμε :D

 

παντως πλεον ειναι πολυ καλη αγορα το κινητο...

 

απο μπαταρια στις ποσες ωρες ειμαστε οθονη;

Περναμε τις 4;

 

Γυρω στις 5 κ κατι ψηλα νομιζω ειχα ποσταρει καπου εδω πριν λιγες μερες

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

κατεβαινει η αναπτυξη και ερχεται σε εμας λεμε :D

 

παντως πλεον ειναι πολυ καλη αγορα το κινητο...

 

απο μπαταρια στις ποσες ωρες ειμαστε οθονη;

Περναμε τις 4;

 

Δημητρη η τιμη του εικαζω ότι θα σταθεροποιηθεί καπου στα 460-470 ευρω συντομα και θα μεινει σε αυτά τα επίπεδα για καποιο χρονικο διάστημα. Σε αυτά τα χρηματα εννοείται πως δεν εχει ουτε για πλακα ανταγωνισμο...

Link to comment
Share on other sites

που το βρισκουμε σε τετοια τιμη κ γερμανικο?

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...