Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ιδια παλι σημερα . Δεν μπορει να γινει εγγραφη στο δυκτιο . Ενω αν το βαλω μονο σε 3g λειτουργεί κανονικα .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθές ήθελα να δώ διαφορές μεταξύ Qualcomm Snapdragon 600 vs 800 και με ξενέρωσε εντελώς που υποστηρίζουν και οι δύο FM radio και δεν τα ενεργοποιούν.:(

 

http://www.qualcomm.com/snapdragon/processors/800

Παρατηρήστε στον 800 μέχρι πόσα megapixel μπορεί να διαχειριστεί!:blink:

 

http://www.qualcomm.com/snapdragon/processors/600

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχεις μου ειχε δημιουργηθεί ετσι μια μερα ξαφνηκα στο s3 πριν αρκετους μήνες μου έλεγε τα ιδια καμιά φορά με αφηνε να κάνω κλήσεις και μπαμ κοβόταν και μου έγραφε τα ίδια όπως στο δικό σου η επερνα τηλ και δεν άκουγα τον τον αλλον, τι σιμ ειχα αλλάξει τίποτα στιν αρχή για λίγο δούλευε μετα πάλι τα ίδια το πιγα για service,3 φορές πλακέτα πέρασαν, οθόνη άλλαξαν αναβαθμίσεις έκαναν τιποτα.το κινητό απο τους 10 μήνες που το είχα 4 μήνες το χάρηκα.σου εχει λυθεί το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια παλι σημερα . Δεν μπορει να γινει εγγραφη στο δυκτιο . Ενω αν το βαλω μονο σε 3g λειτουργεί κανονικα .

 

Καλημέρα,εγώ είμαι με cosmote 4g και δεν έχω κανένα πρόβλημα.Ούτε χθές, ούτε σήμερα (επειδή το συζητήσατε χθές).Αυτό που σας είπε ο φίλος Άρης (Aristeides Latou) το είδατε?Εννοώ αν χρησιμοποιείτε ανταπτοράκι για τη sim και αν τα pins του sim tray είναι όλα οκ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε προβλημα στα pin θα συνδεοταν σε 3g ? τωρα παλι λειτουργει κανονικα... μηπως συμβαινει κατι σε επιπεδο software ;
Link to comment
Share on other sites

αν ειχε προβλημα στα pin θα συνδεοταν σε 3g ? τωρα παλι λειτουργει κανονικα... μηπως συμβαινει κατι σε επιπεδο software ;

 

Eιλικρινά δεν το ξέρω το θέμα.Απλά αν ήμουν στη θέση σου θα απέκλεια το ενδεχόμενο για χαλασμένο δοντάκι στη sim tray

Και φυσικά, μακάρι να μην είναι τίποτα τέτοιο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε προβλημα στα pin θα συνδεοταν σε 3g ? τωρα παλι λειτουργει κανονικα... μηπως συμβαινει κατι σε επιπεδο software ;

 

Τι ROM έχεις ? εγώ είμαι PDA:MDM / PHONE:MDM / CSC:MDB (EUR)

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..καποιες ερωτησεις σας παρακαλω....

 

1.προσπαθω να ενεργοποιησω τα gestures ειτε με το εικονιδιο στην μπαρα ειτε απο τις ρυθμισεις...παρολαυτα το εικονιδιο ενεργοποιησης(παλαμη) δεν εμφανιζεται αρα και δεν ανταποκρινεται..οταν παω στα βοηθηματα και δοκιμαζω τα διαφορα tips τοτε το ενεργοποιεί ...τι κανω λαθος??

 

2. μπορω να προσθεσω στο υπάρχον widjet στο (κλειδωμα τις οθονης) κατι επιπλεον...πχ αναλογικο ρολοι?

 

 

3. πριν λιγες μερες ειχα συνδεσει την συσκευη με το kies...μου προτεινε αναβαθμιση την οποια αποδεχθηκα..στην πορεια την ακυρωσα διοτι ηθελε παρα πολυ χρονο τον οποιο δεν ειχα...χθες το ξανασυνδεσα αλλα δεν μου προτεινε αναβαθμιση..ξερει κανεις γιατι εγινε αυτο??

 

ευχαριστω εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

Guys, όταν πάω να ενεργοποιήσω τον ήχο στην κάμερα, κολλάει και κλείνει (η κάμερα). Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο; Εξ αρχής αγοράς της συσκευής το κάνει
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν το γνωστο προβλημα, οταν μετα απο reboot τους βγαζει με τι θελουν να μπαινουν με touchwiz ή με το απλοποιημενο touchwiz, παρολο που εχουν επιλεξει να ανοιγει παντα με touchwiz, η λυση ειναι η εξης

Αφαιρεστε την εφαρμογη NBG της Εθνικης τραπεζας. Αυτη δημιουργει το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν το γνωστο προβλημα, οταν μετα απο reboot τους βγαζει με τι θελουν να μπαινουν με touchwiz ή με το απλοποιημενο touchwiz, παρολο που εχουν επιλεξει να ανοιγει παντα με touchwiz, η λυση ειναι η εξης

Αφαιρεστε την εφαρμογη NBG της Εθνικης τραπεζας. Αυτη δημιουργει το προβλημα

Δεν παίζεσαι!!! Επιτέλους λύθηκε αυτό το σπαστικό θέμα! Δεν θα πήγαινε ποτέ το μυαλό μου ρε συ :up: :clap:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζεσαι!!! Επιτέλους λύθηκε αυτό το σπαστικό θέμα! Δεν θα πήγαινε ποτέ το μυαλό μου ρε συ :up: :clap:

 

Είναι που είναι για τον μήτσο εφαρμογή (ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΗ ασφάλεια το ΡΙΝ που ζητάει! Αυτό θα μας σώσει, λες και αποθηκεύει το Username!!!!), είναι που είναι το (Βόρειου) Πώλου τα εννιάμερα, κατάφερε να μας σπάει τα νεύρα και με τη συνεχή ειδοποίηση για το ποιον launcher θέλουμε! Μπράβο στα παιδιά της ΕΘΝΟDATA (Σχολή στην οποία πήγα κι εγώ) που έκαναν τόσο καλό development στο τελευταίο τους update :) :shifty:

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ειχε σπασει τα νευρα αυτο το πραγμα και μετα απο hard reset που του ειχα κανει δεν ετυχε να ξαναβαλω αυτην την εφαρμογη γιατι μπαινω απευθειας απο τον browser μιας και μου δινει περισσοτερες επιλογες.

Σημερα εγκατεστησα 7-8 εφαρμογες απο το googleplay και μεσα σε αυτες ηταν και αυτη, λεω αντε να υπαρχει.

Οποτε μετα αρχισα να τις αφαιρω μια-μια (παλι καλα που ηταν μονο 8 εφαρμογες), κανοντας restart.

Κι ενω περιμενα να εφταιγε το wifi manager, το auto speaker, το paragon ntfs, το turn off κλπ πιο "βαρβατες" εφαρμογες δηλαδη, ειχα αφησει τελευταια το nbg γιατι κι εγω δεν το περιμενα κι ειχα απογοητευτει να πω την αληθεια σκεφτοντας παλι οτι θα εκανα hard reset.

Τους εστειλα mail να το φτιαξουν. Αν θελετε στειλτε τους κι εσεις μηπως και....

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρατηρησα οτι την ωρα που το φορτιζω ο φορτιστης ειναι πολυ ζεστος.Ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

Aπολυτως φυσιολογικο.Εμενα το iPad δεν μπορεις να τον πιασεις οταν φορτιζεται.

Αυτο συμβαινει και με την ιδια τη συσκευη ενιοτε!:)

Edited by Tken
Link to comment
Share on other sites

...για οσους δεν το γνωριζουν....το notifications panel εχει διπλη λειτουργια.

long press on any icon, σε παει κατευθειαν στο αντιστοιχο setting.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το patch για το 4G αλλά στην αρχή δεν έγινε κάτι εκτός από το να δω την επιλογή 4G στις ρυθμίσεις δικτύου. Μπήκα στο My Account που έχω στην Voda και ενεργοποίησα και εκεί το 4G. Ήρθε μετά από ώρα ένα sms από Voda και όλα οκ τώρα.

Έπιασα σήμα 4G (μια μπάρα) στον Βοτανικό και μέτρησα με Speedtest, , είδα 28mbps download και 5mbps upload. Στην πλατεία Βικτωρίας με full σήμα 4G είχα 40mbps download και 12mbps upload.

 

Να ναι καλά το παλικάρι που έφτιαξε το patch. :D

Edited by thanos_6600

GT-I9505

GT-N8000

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι πλαστικό αλλά είναι πολύ καλής ποιότητας. Αυτός είναι και ο λόγος που προτιμώ την flip θήκη στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κάνει εντύπωση ότι δεν έχει γρατζουνιές το πίσω καπάκι του S4 ενώ το έχω χωρίς θήκη!

Εδώ δεν έχει το S2 μετά από 2 χρόνια, το δικό σου θα έχει σε 2 μήνες!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω μιο απορια η συσκευη μου ειναι Romania (COA) δηλαδη Cosmote και δεν εχω λαβει ακομα το update με την εκδοση MEA αν ομως φλασαρω την Ρουμανικη MEA που ειναι για τις συσκευες Ρουμανιας που ανοικουν στο δικτυο Vodafone η εγγυηση θα ισχυει ακομα;;;

Το αναφερω αυτο γιατι σε περιπτωση φλασαρισματος ΜΕΑ απο διαφορετικη χωρα προελευσης απο οτι ειναι η σησκευη μου χανω την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω μιο απορια η συσκευη μου ειναι Romania (COA) δηλαδη Cosmote και δεν εχω λαβει ακομα το update με την εκδοση MEA αν ομως φλασαρω την Ρουμανικη MEA που ειναι για τις συσκευες Ρουμανιας που ανοικουν στο δικτυο Vodafone η εγγυηση θα ισχυει ακομα;;;

Το αναφερω αυτο γιατι σε περιπτωση φλασαρισματος ΜΕΑ απο διαφορετικη χωρα προελευσης απο οτι ειναι η σησκευη μου χανω την εγγυηση.

 

H COA από τη Ρουμανία, όπως βέβαια και η COS από την Ελλάδα, έχουν πάει μέχρι και την ΑΜΕ2. ΒΜΕΑ δεν πήρανε.

 

Μπορείς να φλασάρεις όποια rom θέλεις, αλλά να ξέρεις πως αν χρειαστεί να το πας για επισκευη θα πρέπει να φλασάρεις επάνω κάποια rom της COA για να είσαι εντός εγγύησης.

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Πως βλέπετε το bezel από θέμα αντοχής στα μικρό χτυπήματα;

Αντέχει όπως του Note 2 που το έχω 8 μήνες με την original flip χωρίς να πάθει το παραμικρό;

 

Ναι Κωστα. Αψογο. Μαλιστα επειδή είναι brushed εικαζω ότι θα είναι ισως και πιο ανθεκτικο σε βαθος χρονου...

Με original flip κι εδώ είμαι, όπως και στα νοτελια 2 που περασαν από τα χερια μου...

Επισης, αν πας σε flip, οπωσδήποτε σε sview cover. Είναι πολύ χρηστικο το τζαμακι για διαχειριση κλησεων, αλλα και για αναγνωση ειδοποιήσεων (ημερολογιου κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κωστα. Αψογο. Μαλιστα επειδή είναι brushed εικαζω ότι θα είναι ισως και πιο ανθεκτικο σε βαθος χρονου...

Με original flip κι εδώ είμαι, όπως και στα νοτελια 2 που περασαν από τα χερια μου...

Επισης, αν πας σε flip, οπωσδήποτε σε sview cover. Είναι πολύ χρηστικο το τζαμακι για διαχειριση κλησεων, αλλα και για αναγνωση ειδοποιήσεων (ημερολογιου κλπ).

Βαγγελή τελικά πήγες στο S4,νόμιζα ότι δεν ήθελες ούτε να το βλέπεις,σε κατάφερε τελικά η Sammy ε?:p

πάντως και εγω το πήρα και δεν το έχω μετανοιώσει για κανένα λόγο :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελή τελικά πήγες στο S4,νόμιζα ότι δεν ήθελες ούτε να το βλέπεις,σε κατάφερε τελικά η Sammy ε?:p

πάντως και εγω το πήρα και δεν το έχω μετανοιώσει για κανένα λόγο :)

 

Κλαιρη, Ειχα επιδοτηση, το εβαλα αγγελια σφραγισμενο για να μεινω με το νοτελι 2, αλλα επειδή το ηθελαν σε τιμες - χαρισμα, αποφασισα να το κρατησω και να αποχωριστω το νοτελι 2.

Καλο κινητο, αλλα απλα μεταβατικο σταδιο για το νοτελι 3... Για εκει είμαι εγω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...