Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλαιρη, Ειχα επιδοτηση, το εβαλα αγγελια σφραγισμενο για να μεινω με το νοτελι 2, αλλα επειδή το ηθελαν σε τιμες - χαρισμα, αποφασισα να το κρατησω και να αποχωριστω το νοτελι 2.

Καλο κινητο, αλλα απλα μεταβατικο σταδιο για το νοτελι 3... Για εκει είμαι εγω...

εντάξει,παίζεις σε άλλες κατηγορίες εσύ :)

όχι,ήταν που θα παίρναμε το One,εγω τουλάχιστον δεν την πάλεψα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εντάξει,παίζεις σε άλλες κατηγορίες εσύ :)

όχι,ήταν που θα παίρναμε το One,εγω τουλάχιστον δεν την πάλεψα :p

 

Εγώ το πήρα και σε μαύρο και σε ασημί. Απλά η αίσθηση που σου αφήνει σε καθημερινή χρήση το s4 είναι απλά ανώτερη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα και σε μαύρο και σε ασημί. Απλά η αίσθηση που σου αφήνει σε καθημερινή χρήση το s4 είναι απλά ανώτερη.

 

Αυτό που λες το είδα πέρυσι όταν έδωσα το one x και πήρα το Siii.

Γι αυτό δεν παρασύρθηκα φέτος. Ξέρω τι έχω να περιμένω από κάθε συσκευή.

Η αλήθεια είναι ότι έχω βαρεθεί τα μενού και τα χρώματα της Samsung.

Θα περιμένω τον Οκτώβρη να το πάρω και θα κρατήσω παράλληλα το Note2. Όποτε όταν το πουλήσει πες μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το είδα πέρυσι όταν έδωσα το one x και πήρα το Siii.

Γι αυτό δεν παρασύρθηκα φέτος. Ξέρω τι έχω να περιμένω από κάθε συσκευή.

Η αλήθεια είναι ότι έχω βαρεθεί τα μενού και τα χρώματα της Samsung.

Θα περιμένω τον Οκτώβρη να το πάρω και θα κρατήσω παράλληλα το Note2. Όποτε όταν το πουλήσει πες μου.

 

Αν το κρατήσω μέχρι Οκτώβρη θα είναι τεράστια έκπληξη Κώστα. Για την ώρα ανταγωνισμός δεν υφίσταται (το μήλο 5 απλά πολύ λίγο και το One εξαιρετικό αλλά κατώτερη εμπειρία).

Κι εγώ βαρέθηκα τα φρου φρου και αρώματα της σαμμυ, αλλά απλά δίνει το καλύτερο μέχρι και σήμερα και εύκολα για όλα το 2013. Για 2014 βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά έβαλα το system tuner pro μαζί με το addon που δείχνει την θερμοκρασία cpu στη μπάρα, γιατί πλέον με την omega 7 που έχει το τελευταίο firmware δεν μπορώ να δω θερμοκρασία πατώντας *#0228#. Το περίεργο είναι ότι όταν έτρεξα ένα antutu μου έδειξε 86 βαθμούς. Είναι αξιόπιστο αυτό το πρόγραμμα? Έχω και screenshot να ανεβάσω. Το max που είχα δει πατώντας το κωδικό της samsung, ήταν μετά από 3-4 antutu 57 βαθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Το νεο μου Galaxy εφτασε 62oC.

Ξεκινησαν τα οργανα....:wacko:

Και εκανα μια απλη κληση και μια μεταφορα δεδομενων απο το παλιο μου κινητο...

Τωρα μετα απο λιγη ωρα ειναι στους 55oC.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε σε τι θερμοκρασίες δουλεύει η CPU ενός λάπτοπ?

Ξεπερνά τους 90 πριν αρχίσουν να δουλεύουν οι ανεμιστήρες.

Σταματήστε να κοιταζετε την θερμοκρασία CPU.

Της μπαταρίας είναι πιο κοντά στην γενική θερμοκρασία της συσκευής που λογικά είναι λίγους βαθμούς πιο κάτω απο της μπαταρίας.

Επίσης δώσετε σημαία στο πως αισθανεστε την συσκευή στην χρηση. Αν δεν αντεχετε να δουλεψετε και ιδρωνουν τα χέρια από την θερμοκρασία τοτε ναι είναι πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το γαλαξια έχω αγοράσει otg καλώδιο και όταν βάζω usb μου λέει η συσκευή είναι κενη και δεντην βγάζει πουθενά.. Ενώ το στικακι έχει αρχεια τι κάνω λάθος;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε σε τι θερμοκρασίες δουλεύει η CPU ενός λάπτοπ?

Ξεπερνά τους 90 πριν αρχίσουν να δουλεύουν οι ανεμιστήρες.

Σταματήστε να κοιταζετε την θερμοκρασία CPU.

Της μπαταρίας είναι πιο κοντά στην γενική θερμοκρασία της συσκευής που λογικά είναι λίγους βαθμούς πιο κάτω απο της μπαταρίας.

Επίσης δώσετε σημαία στο πως αισθανεστε την συσκευή στην χρηση. Αν δεν αντεχετε να δουλεψετε και ιδρωνουν τα χέρια από την θερμοκρασία τοτε ναι είναι πρόβλημα.

 

Ετσι ακριβως είναι.

Κωστα, κακα τα ψεματα. Ως εχουν τα πραγματα σημερα 2 brands προσφερουν την απολυτη εμπειρια χρησης. Apple, Samsung.

Οι 4 ιντσες του 5αριου είναι τουλάχιστον περιοριστικες, οποτε μεχρι να αποφασισει η μηλοεταιρια να δωσει 4.7'' και πανω smartphone, δεν κουναω ρουπι από σαμμυ. Όταν τα εχεις δοκιμασει όλα, τοτε ξερεις πολύ καλα -όπως σωστα λες- τι να περιμενεις...

on topic, τωρα και παλι, μην ασχολειστε με τις θερμοκρασίες ρε παιδια και χαρειτε τις συσκευες σας.

Δεν εχει κανενα ουσιαστικο πρόβλημα το s4 σε αυτό τον τομεα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το γαλαξια έχω αγοράσει otg καλώδιο και όταν βάζω usb μου λέει η συσκευή είναι κενη και δεντην βγάζει πουθενά.. Ενώ το στικακι έχει αρχεια τι κάνω λάθος;;;

 

Το στικακι το χεις σε ntfs?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δλδ μόνο fat διαβάζει;;

 

Αν εισαι root υπαρχουν προγραμματα που διαβαζουν και ntfs...Αλλιως μονο fat

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root υπαρχουν προγραμματα που διαβαζουν και ntfs...Αλλιως μονο fat

Είμαι ροοτ, οπως φιλε μου;; πιο πρόγραμμα;;; να το κατεβάσω μπας και δω άσπρη μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ροοτ, οπως φιλε μου;; πιο πρόγραμμα;;; να το κατεβάσω μπας και δω άσπρη μέρα..

 

Κοιτα εχει διαφορα αλλα εγω που δοκιμαζα τα πιο πολλα δε μου λειτουργουσαν. Το μονο που μου λειτουργησε και αυτο εχω τωρα ειναι το usb otg helper (https://play.google.com/store/apps/details?id=net.shajul.usbotg&hl=el)

 

Μολις συνδεσεις το stickακι θα πατησεις mount...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ροοτ, οπως φιλε μου;; πιο πρόγραμμα;;; να το κατεβάσω μπας και δω άσπρη μέρα..

 

Δες το Paragon exFAT, NTFS & HFS+ δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιο άλλο που να δουλεύει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχει διαφορα αλλα εγω που δοκιμαζα τα πιο πολλα δε μου λειτουργουσαν. Το μονο που μου λειτουργησε και αυτο εχω τωρα ειναι το usb otg helper (https://play.google.com/store/apps/details?id=net.shajul.usbotg&hl=el)

 

Μολις συνδεσεις το stickακι θα πατησεις mount...

Μολις πάω σπίτι θα το δοκιμάσω ευχαριστώ! Πάντως σε βιντεακια youtube τα βάζει και το παίζει το στικακι κατευθείαν... :-(

Link to comment
Share on other sites

H COA από τη Ρουμανία, όπως βέβαια και η COS από την Ελλάδα, έχουν πάει μέχρι και την ΑΜΕ2. ΒΜΕΑ δεν πήρανε.

 

Μπορείς να φλασάρεις όποια rom θέλεις, αλλά να ξέρεις πως αν χρειαστεί να το πας για επισκευη θα πρέπει να φλασάρεις επάνω κάποια rom της COA για να είσαι εντός εγγύησης.

 

Είναι άθλιοι οι τύποι...Έχει βγει η ΒΜΕΑ για Romania, Romania Orange, Romania Vodafone και δεν έχει βγει για Cosmote(COA).. Θα το βγάλουν η όχι? Τι πιστεύετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα και σε μαύρο και σε ασημί. Απλά η αίσθηση που σου αφήνει σε καθημερινή χρήση το s4 είναι απλά ανώτερη.

 

Τολμώ να διαφωνησω.Το one είναι ανώτερο σε καθημερινή χρηση σε σχέση με το s4 .Το s4 θέλει τις μοντιες του out of the box.Το one ειναι απροβληματιστο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το HTC ΟΝΕ out of the box ηταν ανώτερο απο το S4 γιατι το λογισμικό της Sammy δεν ηταν κ οτι καλύτερο οταν το κυκλοφόρισε. Τολμω να πω μετα απο 3 απανοτά update οτι είναι ενα κλίκ πάνω απο το HTC ONE με το τελευταίο firmware I9505XXUBMF8.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Το HTC ΟΝΕ out of the box ηταν ανώτερο απο το S4 γιατι το λογισμικό της Sammy δεν ηταν κ οτι καλύτερο οταν το κυκλοφόρισε. Τολμω να πω μετα απο 3 απανοτά update οτι είναι ενα κλίκ πάνω απο το HTC ONE με το τελευταίο firmware I9505XXUBMF8.

 

Πάμε off topic.

Τα δουλευεις ταυτόχρονα τα τηλεφωνα?Ακόμα και τώρα (μετα τα απανωτά updates) επειδη τα δουλεύω διπλα διπλα το one συνεχίζει να δουλεύει άψογα χωρίς ΚΑΜΙΑ μοντια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πάμε off topic.

Τα δουλευεις ταυτόχρονα τα τηλεφωνα?Ακόμα και τώρα (μετα τα απανωτά updates) επειδη τα δουλεύω διπλα διπλα το one συνεχίζει να δουλεύει άψογα χωρίς ΚΑΜΙΑ μοντια

 

Εχω και τα 2 τηλεφωνα. :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Τολμώ να διαφωνησω.Το one είναι ανώτερο σε καθημερινή χρηση σε σχέση με το s4 .Το s4 θέλει τις μοντιες του out of the box.Το one ειναι απροβληματιστο

 

Αργύρη είναι πολλά άλλα πράγματα πέρα από τα μικροlags (που πλέον είναι σχεδόν μηδαμινα).

Κι εκεί το s4 παίζει μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που να δείχνει ram στην status bar?

Προσωπικά, χρησιμοποιώ το CoolTool σε όλες τις Android συσκευές μου. Χρήσιμο και άμεσο... :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Κλαιρη, Ειχα επιδοτηση, το εβαλα αγγελια σφραγισμενο για να μεινω με το νοτελι 2, αλλα επειδή το ηθελαν σε τιμες - χαρισμα, αποφασισα να το κρατησω και να αποχωριστω το νοτελι 2.

Καλο κινητο, αλλα απλα μεταβατικο σταδιο για το νοτελι 3... Για εκει είμαι εγω...

 

Εσενα θα σε σκοτωσω την επομενη φορα! Εδωσα το S4 για one και δεν αντεξα ουτε ενα 24ωρο! Και γυρισα πισω κατευθειαν στο S4, που αποδεικνυει οτι ουτε τα μεταλλα ουτε το design μετραει μονο του. Αυτο που σου δινει καθημερινα το S4, δεν σου το δινει καμια αλλη συσκευη αυτη τη στιγμη στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...