Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν διαφωνώ με αυτό που λες! Εϊμαι γενικά online wifi ή 3G όλη μέρα αλλά το θέμα μου είναι ότι πριν την αναβάθμιση δεν είχα τέτοια κατανάλωση μπαταρίας! Για να καταλάβεις έπεσα να κοιμηθώ με 35% μπαταρία και μέσα σε 7 ώρες έπεσε στο 7%!!!! Πάλι καλά που είχε μπαταρία να χτυπήσει το ξυπνητήρι! Συνήθως το βράδυ πέφτει ένα 10 % όχι 25%. Το κινητό το έχω δύο μήνες περίπου και δεν μου είχε τέτοια συμπεριφορά :(((( και αυτό είναι που με παραξενεύει!

 

Με Titanium κανε freeze τα εξης

Google play services

S voice

Maps

Nfc

επισης wifi>advanced>keep wifi on βαλτο στο never

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα.θα ηθελα να κανω μια ερωτηση .η ποιοτητα των βιντεο στο you tube εξαρταται μονο σπο την συσκευη η παιζει ρολο και η συνδεση;Σημερα το πρωι που συνδεθηκα σε δικτιο wi fi η ποιοτητα του ιδιου video απο το you tube ηταν πολυ καλυτερη απο οταν συνδεθηκα στο ιντερνετ μεσω δικτιου κινητης.παιζει ρολο το κινητο η ειναι θεμα συνδεσης;
Link to comment
Share on other sites

Nick76@ στο youtube στα settings ενεργοποιησε το hd σε δικτυο κινητης αλλαζει η ποιοτητα αλλα για μενα αν βλεπεις videakia συχνα μεσω των δεδομενων της γραμμης να βαλεις μονταρισμενο app youtube εχει πολλα συν απο τo κανονικο youtube
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω ενα προβλημα με το σημα,πχ οταν μπαινω στο ανσανσερ δεν εχει σημα (λογικο),μολις βγω ομως αν δεν κανω κληση το σημα δεν ερχετε απο μονο του οση ωρα και αν περασει...τι μπορει να φταιει;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS πεστε μου σας παρακαλω πως μπορω να κάνω μια λέξη αποκοπή η αντιγραφή και να την βάλω κάπου αλλου ; Η ένα κείμενο Έχω σκάσει ψάχνω εδώ και ώρες και δεν μπορω να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το δάχτυλο πάνω της, την επιλεγείς και μετά στην πάνω μεριά επιλεγείς αντιγραφή 'η αποκοπή
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω ενα προβλημα με το σημα,πχ οταν μπαινω στο ανσανσερ δεν εχει σημα (λογικο),μολις βγω ομως αν δεν κανω κληση το σημα δεν ερχετε απο μονο του οση ωρα και αν περασει...τι μπορει να φταιει;ευχαριστω.

 

σε κανεναν δεν εχει συμβει κατι τετοιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το δάχτυλο πάνω της, την επιλεγείς και μετά στην πάνω μεριά επιλεγείς αντιγραφή 'η αποκοπή

 

Φίλε μου ευχαριστω για την απάντηση σου όμως δεν γίνετε κάνω αντιγραφή και όταν πάω να κάνω επικοληση σε ένα μήνυμα δεν γίνεται. Έχω σκασει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστω για την απάντηση σου όμως δεν γίνετε κάνω αντιγραφή και όταν πάω να κάνω επικοληση σε ένα μήνυμα δεν γίνεται. Έχω σκασει

 

Φιλε κατι κανεις λαθος,γινεται κανονικα το copy-paste. προσπαθησε ξανα και δες απανω βγαζει κατι εικονιδια,αυτα θα σε βοηθησουν.

Link to comment
Share on other sites

Για την επικόλληση κρατάς πατημένο ένα κενό σημείο στο κείμενο που γράφεις, και σου βγάζει ακριβώς από πάνω εικονίδιο για επικόλληση
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το wifi.

 

Ενώ έχω επιλέξει wifi - advanced - keep wifi on during sleep -> never, όση ώρα και αν αφήσω το κινητό κλειστό το wifi δεν σβήνει. Τρέχει συνέχεια.

 

Στο s3 η επιλογή αυτή δούλευε άψογα. Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το wifi.

 

Ενώ έχω επιλέξει wifi - advanced - keep wifi on during sleep -> never, όση ώρα και αν αφήσω το κινητό κλειστό το wifi δεν σβήνει. Τρέχει συνέχεια.

 

Στο s3 η επιλογή αυτή δούλευε άψογα. Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

 

Μολις κλεινει η οθονη σου κλεινει και το wifi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα έχω ένα προβληματακι με το τηλέφωνο. Όταν είναι κλειστό ξαφνικα ανάβει χωρις να περάσω το χέρι μου απο πάνω δυχνει για λίγο το μοτίβο και ξανακιματε. Μήπως ξέρετε τι είναι ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα έχω ένα προβληματακι με το τηλέφωνο. Όταν είναι κλειστό ξαφνικα ανάβει χωρις να περάσω το χέρι μου απο πάνω δυχνει για λίγο το μοτίβο και ξανακιματε. Μήπως ξέρετε τι είναι ;

 

Το ποιο πιθανό είναι ότι κάποια εφαρμογή που πέρασες πρόσφατα σου κάνει αυτό το "ξύπνημα" .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το SG4 τοσο καιρο 1.5 μηνα δηλαδη με τον stock launcher αν βαλω καποιον αλλο ποιο προτεινετε τον Nova/Αpex η καποιον αλλο καλυτερο;

Δεν 8ελω να χασω το smooth που εχει ο stock για αυτο.Ισως να μην ειναι καν απαραιτητο τετοια συσκευη με τετοια χαρακτηριστικα να χρειαζεται launcher αλλα στα προηγουμενα μοντελα που ειχα SG2,SG3 και SG3 LTE ηταν απαραιτητος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το SG4 τοσο καιρο 1.5 μηνα δηλαδη με τον stock launcher αν βαλω καποιον αλλο ποιο προτεινετε τον Nova/Αpex η καποιον αλλο καλυτερο;

Δεν 8ελω να χασω το smooth που εχει ο stock για αυτο.Ισως να μην ειναι καν απαραιτητο τετοια συσκευη με τετοια χαρακτηριστικα να χρειαζεται launcher αλλα στα προηγουμενα μοντελα που ειχα SG2,SG3 και SG3 LTE ηταν απαραιτητος.

 

Προσωπικά δεν είναι θέμα smoothness, άλλα πρακτικό.

Το 4Χ4 grid του tw ποτέ δε με βόλευε.

Nova λοιπόν, άλλα πραγματικά κι εδώ είναι θέμα γούστου.

Η καλύτερη λύση είναι να δοκιμασεις και να επιλέξεις εσύ. Δεν είναι τιποτα να κατεβάσεις 1-2 launchers και να δεις τι σου κάνει.. ;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το SG4 τοσο καιρο 1.5 μηνα δηλαδη με τον stock launcher αν βαλω καποιον αλλο ποιο προτεινετε τον Nova/Αpex η καποιον αλλο καλυτερο;

Δεν 8ελω να χασω το smooth που εχει ο stock για αυτο.Ισως να μην ειναι καν απαραιτητο τετοια συσκευη με τετοια χαρακτηριστικα να χρειαζεται launcher αλλα στα προηγουμενα μοντελα που ειχα SG2,SG3 και SG3 LTE ηταν απαραιτητος.

 

και εγω Nova θα σου πρότεινα...καθώς επίσης και τον Buzz launcher που είναι κάτι το διαφορετικό από τους υπόλοιπους,σου δίνει έτοιμο στημένα desktop από άλλους χρήστες,τα οποία μπορείς να εγκαταστήσεις στο κινητό σου...είναι ενδιαφέρον και πρωτότυπο!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

και εγω Nova θα σου πρότεινα...καθώς επίσης και τον Buzz launcher που είναι κάτι το διαφορετικό από τους υπόλοιπους,σου δίνει έτοιμο στημένα desktop από άλλους χρήστες,τα οποία μπορείς να εγκαταστήσεις στο κινητό σου...είναι ενδιαφέρον και πρωτότυπο!

 

O Buzz launcher ειναι ο κορυφαιος ολων των εποχων ...αλλα την μπαταρια την ρουφαει σα φραπεδακι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετικό θέμα για τους launcher παιδιά ,συνεχίστε εκεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είναι θέμα smoothness, άλλα πρακτικό.

Το 4Χ4 grid του tw ποτέ δε με βόλευε.

Nova λοιπόν, άλλα πραγματικά κι εδώ είναι θέμα γούστου.

Η καλύτερη λύση είναι να δοκιμασεις και να επιλέξεις εσύ. Δεν είναι τιποτα να κατεβάσεις 1-2 launchers και να δεις τι σου κάνει.. ;)

 

και εγω Nova θα σου πρότεινα...καθώς επίσης και τον Buzz launcher που είναι κάτι το διαφορετικό από τους υπόλοιπους,σου δίνει έτοιμο στημένα desktop από άλλους χρήστες,τα οποία μπορείς να εγκαταστήσεις στο κινητό σου...είναι ενδιαφέρον και πρωτότυπο!

 

O Buzz launcher ειναι ο κορυφαιος ολων των εποχων ...αλλα την μπαταρια την ρουφαει σα φραπεδακι.

 

Υπαρχει και ενα αλλο που λεγεται μολις πουλησα την συσκευη μου :p.Ευχαριστω παντος για τις συμβουλες περι launcher.Θα τις εφαρμοσω στην καινουργια μου συσκευη παλι SG4 αλλα σε μαυρο χρωμα.Αν ξερει κανεις που μπορω να το κανω αγορα απο κανα skroutzomagazo αλλα να ειναι Γερμανικη Συσκευη και δικτυο DBT θα του ημουν ευγνωμων.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την γνωμη μου για οσους εχουν το s3 και σκεφτονται το s4. (Ειχα το s3 32 gb με android revolution HD το οποιο πεταγε κυριολεκτικα).

 

Ο βασικος λογος που υπερτερει το s4 ειναι η μνημη. Αν σας εκνευριζουν τα συνεχη reload στις εφαρμογες και στους browser τοτε πραγματικα μονο για αυτο αξιζει να το παρεις. Το εχω 1 μερα και πραγματικα αλλαζει ο τροπος που χρησιμοποιεις το τηλεφωνο.

 

Τωρα αν η μνημη δεν ειναι προβλημα, τοτε στο θεμα καθημερινη χρηση και browsing νομιζω οτι δεν θα δει καποιος ιδιαιτερη διαφορα αναμεσα στα δυο.

 

Στο θεμα οθονης η βελτιωση προς το καλυτερο ειναι σημαντικη κατα την γνωμη μου. Ειναι μια οθονη εφαμιλλη με το iphone αν και στα λευκα οπως εχουμε πει το iphone 4s της γυναικας μου ειναι σαφως καλυτερο!

 

Στο θεμα μπαταρια μετα απο την πρωτη πληρη φορτιση και εχω 4.2 ωρες οθονης σε 20 ωρες συνολικα (με 5 ωρες το βραδυ flight mode) και εχω ακομα 16%. Με κατεβασματα εφαρμογων κλπ. Νομιζω οτι θα εχω λιγο χειροτερα αποτελεσματα απο το s3 με την 3000 mah μπαταρια αλλα χωρις το εξτρα βαρος-ογκο οποτε σαφως αξιζει.

 

Σαν συμπερασμα νομιζω πως εκανα καλα να περιμενω μεχρι να βρω την τελεια ευκαιρια να το αγορασω (πωληση 300 ευρω το s3 και αγορα 450 το s4 χαρην σε καποιο παιδι απο το forum (spiros_kef) που ποσταρε την ευκαιρια απο το ebw και την προλαβα :)) και πως ετσι σιγουρα αξιζει με τα 1000. Αν ειχα δωσει 300+ για την αλλαγη νομιζω θα τα εκλαιγα!

 

Φυσικα αν καποιος ενδιαφερεται για τα software updates νομιζω πως αλλαγη σε s4 ειναι μονοδρομος μιας και το 4 θα συνεχισει να παιρνει τουλαχιστον τα update απο το GE S4 για πολλα χρονια ακομα!

 

Αυτα απο εμενα. (Το θεμα φωτογραφια δεν το εχω ακουμπησει ακομα...)

Edited by lympero
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

 

Εχω ενα galaxy s4 κ μακμπουκ προ 17'' του 2010.. Εχω μια απορια.. Στον μακ δεν εχει θυρα για sd card κ εχει για expresscard.. θελω πχ να περασω καποια αππς στην sd card, πως μπορω να το κανω αυτο;; Εψαξα κ ειδα οτι υπαρχουν expresscard που βαζεις μεσα την sd card και κανει read/write.. Υπαρχει αλλος τροπος για να περασω κατευθειαν στν sd card; με το usb καλωδιο υπαρχει επιλογη για να τα περασεις κατεθειαν εκει;

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την γνωμη μου για οσους εχουν το s3 και σκεφτονται το s4. (Ειχα το s3 32 gb με android revolution HD το οποιο πεταγε κυριολεκτικα).

 

Ο βασικος λογος που υπερτερει το s4 ειναι η μνημη. Αν σας εκνευριζουν τα συνεχη reload στις εφαρμογες και στους browser τοτε πραγματικα μονο για αυτο αξιζει να το παρεις. Το εχω 1 μερα και πραγματικα αλλαζει ο τροπος που χρησιμοποιεις το τηλεφωνο.

 

Τωρα αν η μνημη δεν ειναι προβλημα, τοτε στο θεμα καθημερινη χρηση και browsing νομιζω οτι δεν θα δει καποιος ιδιαιτερη διαφορα αναμεσα στα δυο.

 

Στο θεμα οθονης η βελτιωση προς το καλυτερο ειναι σημαντικη κατα την γνωμη μου. Ειναι μια οθονη εφαμιλλη με το iphone αν και στα λευκα οπως εχουμε πει το iphone 4s της γυναικας μου ειναι σαφως καλυτερο!

 

Στο θεμα μπαταρια μετα απο την πρωτη πληρη φορτιση και εχω 4.2 ωρες οθονης σε 20 ωρες συνολικα (με 5 ωρες το βραδυ flight mode) και εχω ακομα 16%. Με κατεβασματα εφαρμογων κλπ. Νομιζω οτι θα εχω λιγο χειροτερα αποτελεσματα απο το s3 με την 3000 mah μπαταρια αλλα χωρις το εξτρα βαρος-ογκο οποτε σαφως αξιζει.

 

Σαν συμπερασμα νομιζω πως εκανα καλα να περιμενω μεχρι να βρω την τελεια ευκαιρια να το αγορασω (πωληση 300 ευρω το s3 και αγορα 450 το s4 χαρην σε καποιο παιδι απο το forum (spiros_kef) που ποσταρε την ευκαιρια απο το ebw και την προλαβα :)) και πως ετσι σιγουρα αξιζει με τα 1000. Αν ειχα δωσει 300+ για την αλλαγη νομιζω θα τα εκλαιγα!

 

Φυσικα αν καποιος ενδιαφερεται για τα software updates νομιζω πως αλλαγη σε s4 ειναι μονοδρομος μιας και το 4 θα συνεχισει να παιρνει τουλαχιστον τα update απο το GE S4 για πολλα χρονια ακομα!

 

Αυτα απο εμενα. (Το θεμα φωτογραφια δεν το εχω ακουμπησει ακομα...)

 

 

Καλοριζικο και συμφωνω σε ΟΛΑ !! Εγω το GS 3 το εδωσα 350 και εβαλα αλλα 150 και πηρα σφραγισμενο Ελληνικο GS 4 απο wind !

Η μπαταρια μετα την 2η φορτιση δεν τα παει και τελεια αλλα 10 ωρες τις βγαζει με χρηση οθονης 1:30 λεπτα.

 

Ισως βελτιωθει αν οχι θα χρειαστω μια 2η για αλλαγη κατα τις 7 το απογευμα. Κατα τα αλλα δεν προλαβα ουτε εγω να δω αν εχει διαφορες η καμερα απο του 3. Σαν συσκευη παντως ειναι 1-2 κλικ πιο πανω απο το GS 3 . Αρα τα 150 ευρω αξιζαν ! :D

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση... ολες τις εφαρμογες μου τις εχω αποθηκευμενες στην καρτα μνημης ...αν κανω επαναφορα εργ. ρυθμισεων οταν το ξαναανοιξω το κινητο θα κανει μονο του εγκατασταση τις εφαρμογες τησ καρτας μνημης η πρεπει να κανω εγω κατι για να τις κανω?
παιδια ξερει καποιος να μου απαντησει ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει καποιος να μου απαντησει ?

 

factory reset θα σβησει οτι υπαρχει στην εσωτερικη μνημη.

Η sd card θα μεινει απειραχτη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...