Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κανω μια ερωτηση, τα web videos τυπου flash τι χρειαζεται να βαλω για να μπορουν να παιζουν στον browzer του s4 η και τον chrome?

Δεν πρόκειται να παίξουν σ'αυτούς τους 2 browsers.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη η browser να μπορω να βλεπω flash video απο sites?

 

Please διάβασε το FAQ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει για λίγο την Google edition. Μου άρεσε που η αναφορά μηνύματος δεν χτυπούσε σαν μήνυμα και στα μηνύματα υπήρχε ένα "γραφικό" που έδειχνε ότι το μήνυμα παραδόθηκε. Υπάρχει κάτι τέτοιο σε πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μηπως εχει αγορασει κανεις απο το Birdphone τωρα τελευταια Samsung i9505 Galaxy S4 LTE 16GB Black Mist GR;

Μπορει να μου πει αν ειναι Vodafone η Cosmote;

Θα του ημουν ευγνωμων.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω τελη τις προηγουμενης εβδομαδας ενα Galaxy S4 i9505 και σημερα ξεκινησε να μου κανει κατι μαγικα. Με το που ανοιγει το κινητο η οθονη ειναι σαν να πατιεται μονη της απο ενα αορατο χερι. Ανοιγει το notification menu, ανοιγει bluetooth, μπαινει vibrate, ανοιγει το μενου της ωρας...ολα μονο του. Σαν να τα παταει φαντασμα. Δεν εχω κανει ακομα restore αλλα μου μυριζει θεμα hardware. Το εχει εμφανισει σε κανεναν το συγκεκριμενο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω τελη τις προηγουμενης εβδομαδας ενα Galaxy S4 i9505 και σημερα ξεκινησε να μου κανει κατι μαγικα. Με το που ανοιγει το κινητο η οθονη ειναι σαν να πατιεται μονη της απο ενα αορατο χερι. Ανοιγει το notification menu, ανοιγει bluetooth, μπαινει vibrate, ανοιγει το μενου της ωρας...ολα μονο του. Σαν να τα παταει φαντασμα. Δεν εχω κανει ακομα restore αλλα μου μυριζει θεμα hardware. Το εχει εμφανισει σε κανεναν το συγκεκριμενο προβλημα?

 

Hardware ή software (κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει στα κάνει)??

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Hardware ή software (κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει στα κάνει)??

 

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα εφαρμογης. Δεν εχω βαλει κατι ιδιαιτερο γενικα και δεν εχω βαλει και καποια καινουρια εφαρμογη τις τελευταιες 4-5 μερες. Οποτε δεν νομιζω οτι ειναι θεμα software. Θα κανω ενα restore να δουμε τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα εφαρμογης. Δεν εχω βαλει κατι ιδιαιτερο γενικα και δεν εχω βαλει και καποια καινουρια εφαρμογη τις τελευταιες 4-5 μερες. Οποτε δεν νομιζω οτι ειναι θεμα software. Θα κανω ενα restore να δουμε τι θα γινει.

 

Έχω διαβάσει για παρόμοια συμπεριφορά και τελικά κάποια(ες) εφαρμογή(ες) έφταιγε.Δυστυχώς κάνε ένα factory reset (όπως είπες) και βλέπουμε :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Guys καλημέρα,

έπειτα από ανεπιτυχές switch, από iPhone 4S σε Nexus4 (DoA), λέω να επιχειρήσω και πάλι με το Galaxy S4..

1) Να προτιμήσω γερμανικής εισαγωγής (Τ-mobile) ή ελληνικής και γιατί;

2) Υπάρχει διαθέσιμη η ROM του stock Vanilla (όπως στο μοντέλο του Google Play;)

3) Αν μπει custom ROM μετά τα updates μπαίνουν κανονικά αυτόματα Over the Air ή πρέπει κάθε φορά να γίνεται μανιτζεβελιά;

 

Sorry για τα πολλά ερωτήματα αλλά έχω να μπλέξω με rooting πολλά χρόνια (κακομαθημένος iOS)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Guys καλημέρα,

έπειτα από ανεπιτυχές switch, από iPhone 4S σε Nexus4 (DoA), λέω να επιχειρήσω και πάλι με το Galaxy S4..

1) Να προτιμήσω γερμανικής εισαγωγής (Τ-mobile) ή ελληνικής και γιατί;

2) Υπάρχει διαθέσιμη η ROM του stock Vanilla (όπως στο μοντέλο του Google Play;)

3) Αν μπει custom ROM μετά τα updates μπαίνουν κανονικά αυτόματα Over the Air ή πρέπει κάθε φορά να γίνεται μανιτζεβελιά;

 

Sorry για τα πολλά ερωτήματα αλλά έχω να μπλέξω με rooting πολλά χρόνια (κακομαθημένος iOS)

 

1)Καμία διαφορά.Ότι και να επιλέξεις, αφού όπως διαβάζω θα περάσεις custom rom και δε σε ενδιαφέρει official κατάσταση, μέσω pc odin περνάς όποιο επίσημο firmware θες, οποιασδήποτε χώρας.

2)Ναι, αυτούσιο firmware της Google Edition.

3)Όχι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1)Καμία διαφορά.Ότι και να επιλέξεις, αφού όπως διαβάζω θα περάσεις custom rom και δε σε ενδιαφέρει official κατάσταση, μέσω pc odin περνάς όποιο επίσημο firmware θες, οποιασδήποτε χώρας.

2)Ναι, αυτούσιο firmware της Google Edition.

3)Όχι.

 

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα για custom rom!

Όταν λες "Όχι" Εννοείς ότι δε χρειάζεται μοντίφες για τα updates ή ότι δεν παίρνει OtA updates σαν Google Play edition?

 

Βασικά με νοιάζει να ξέρω αν υπάρχει safe και απλός τρόπος να το κάνω Google Play edition και να συμπεριφέρεται και να αναβαθμίζεται αυτόματα η συσκευή σαν να είναι Google Play. Θα υπάρχει κάποια άλλη διαφορά; Επίσης το LTE θα παίζει κανονικά με Vodafone?

Edited by alestr9s
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι, ότι έκδοση πάρει το Galaxy S4 Google Edition θα πάρει και το απλό Galaxy S4 (I9500,I9505) απλός θα έχει μια καθυστέρηση.

Προσωπική μου άποψη αν βάλει κάποιος την firmware Google Edition θα χάσει όλα τα feutures που έχει η έκδοση της Samsung με τα καλούδια.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα για custom rom!

Όταν λες "Όχι" Εννοείς ότι δε χρειάζεται μοντίφες για τα updates ή ότι δεν παίρνει OtA updates σαν Google Play edition?

 

Βασικά με νοιάζει να ξέρω αν υπάρχει safe και απλός τρόπος να το κάνω Google Play edition και να συμπεριφέρεται και να αναβαθμίζεται αυτόματα η συσκευή σαν να είναι Google Play. Θα υπάρχει κάποια άλλη διαφορά; Επίσης το LTE θα παίζει κανονικά με Vodafone?

 

οχι,εννοω οτι δε παιρνει αναβαθμιση ΟΤΑ.

Ο τροπος να τη περασεις ειναι οπως ολες τις custom rom και δουλευουν ολα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το S4 εδώ και κανένα μήνα περίπου, και έχω το εξής πρόβλημα. Εκεί που το τηλέφωνο έχει σήμα κανονικά, χάνεται και αν δεν κάνω εγώ κλήση φαίνεται ότι δεν έχει ούτε μια γραμμή, με αποτέλεσμα να μου έρχονται συνέχεια μηνύματα από κλήσεις που με έπαιρναν και το τηλ φαινόταν ότι ήταν εκτός δικτύου. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω ή μπορεί να είναι ελαττωματικό το τηλ...? Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ποιά ηταν η έκδοση του firmware πού διόρθωσε το πρόβλημα της θερμοκρασίας στο 9505;

Στο 9500 πέρασα το τελευταίο firmware για την περιοχή μου και διαπιστώνεται οτι πλεον η θερμοκρασία είναι σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα. Είναι το ΜΕΑ.

Με φυσιολογική χρήση η θερμοκρασία μπαταρίας δεν ξεπερνά τους 32.5° c και γενικά δεν αισθάνομαι το πίσω μέρος ζεστό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποιά ηταν η έκδοση του firmware πού διόρθωσε το πρόβλημα της θερμοκρασίας στο 9505;

Στο 9500 πέρασα το τελευταίο firmware για την περιοχή μου και διαπιστώνεται οτι πλεον η θερμοκρασία είναι σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα. Είναι το ΜΕΑ.

Με φυσιολογική χρήση η θερμοκρασία μπαταρίας δεν ξεπερνά τους 32.5° c και γενικά δεν αισθάνομαι το πίσω μέρος ζεστό.

Αυτά λες και τώρα με βάζεις σε ιδέες.. Δοκίμασε να το πιέσεις λιγάκι με παιχνίδια, 3G κτλ να δεις αν ανεβάσει θερμοκρασία.. Καλά ακούγεται πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

...δεν άντεξες, εεεε...??? ;)

 

Δεν χάνω και τίποτα :sly:

Εύκολα ξαναγυριζω στο Note. :D Οι δοκιμές κοστίζουν άλλοι δίνουν 100€ για να πάρουν ένα επώνυμο πουκάμισο. Εμείς ρισκαρουμε να χάσουμε 100 για λίγες μέρες δοκιμών.

 

Πάντως σήμερα με την συσκευή στημένη κανονικά τα πράγματα δείχνουν πολύ καλύτερα.

Όταν η θερμοκρασία παίζει τόσο Νορμάλ σε κανονική χρήση σε μη κλιματιζόμενο χώρο είναι οκ.

Αυτό είχα άγχος μονο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Το Paper Artist που είχαμε στο S3, δεν υπάρχει στο S4? Αν όχι μπορούμε να βρούμε κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μηπως εχει αγορασει κανεις απο το Birdphone τωρα τελευταια Samsung i9505 Galaxy S4 LTE 16GB Black Mist GR;

Μπορει να μου πει αν ειναι Vodafone η Cosmote;

Θα του ημουν ευγνωμων.Ευχαριστω.

Το αγόρασα εγώ την Παρασκευή. Δεν είναι branded, ούτε Cosmote ούτε Vodafone. Το product code του είναι EUR.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω ενα μικρο θεμα με τo KIES.Πρωτον εχω windows 8 υπολογιστης αγορασμενος απο αμερικη (Η.Π.Α),και το προβλημα ειναι οτι οταν παω να δω την χωρα προελευσης ενω γραφω το μοντελο τοτε κολλαει και μου εμφανιζει το μηνυμα kies is not responding...Δοκιμασα θεμα συμβατοτητας και αν εχω ολες τις αναβαθμισεις και παλι τιποτα. Καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει και λιγο νωριτερα αλλα ανοιγω νεο θεμα για να δω αν το εχει κανει και σε κανεναν αλλο γιατι δεν βρηκα κατι. Λοιπον, το θεμα που μου εβγαλε εμενα το i9505 σε λιγοτερο απο εβδομαδα ειναι οτι ξαφνικα εκει που χρησιμοποιω το κινητο ειναι σαν να μου το κανει καποιος hijack (δεν μου το κανει κανεις, απλα για να περιγραψω το προβλημα :Ρ). Κατεβαινει μονη της η μπαρα των notifications, πατιουνται διαφορα απο το notification bars, κανει ζοομ ουτ στο home screen, βγαζει screenshots, μπαινει σε μενου και γενικα κανει οτι θελει σαν να το χειριζεται ενα αορατο χερι.

 

Πιστευα οτι μετα απo restore θα ειναι ενταξει αλλα το εκανε παλι με γυμνο το κινητο. Τι κινητο ειναι αγορασμενο απο τα γνωστα μαγαζια και ειναι Γερμανικο. Να το παω για DOA δεν ξερω αν θα το παρουν γιατι η συγκεκριμενη συμπεριφορα ειναι τελειως random δεν ξερω αν θα το κανει εκεινη την στιγμη.

 

Το εχει παρουσιασει σε κανεναν αλλο το προβλημα? Με λιγο search στο ιντερνετ δεν βρηκα γενικα καποια παρομοια περιπτωση ουτε σε αγγλοφωνα σαιτ. Επισης να πω οτι μπηκα και στο diagnostic menu και εκανα ενα test το touchscreen και δεν εβγαλε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει κατι δε ξερω αν το χει παρατηρησει κανεις αλλος...Οταν παιζω καποιο παιχνιδι (tap the frog) το κινητο μετα απο κανενα 20λεπτο παιξιματος αρχιζει και κολλαει λιγακι και δεν ανταποκρινεται καλα στο πατημα.... Ειμαι με MF8 pre rooted (djembey)... Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...