Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, εχω ενα μικρο θεμα με τo KIES.Πρωτον εχω windows 8 υπολογιστης αγορασμενος απο αμερικη (Η.Π.Α),και το προβλημα ειναι οτι οταν παω να δω την χωρα προελευσης ενω γραφω το μοντελο τοτε κολλαει και μου εμφανιζει το μηνυμα kies is not responding...Δοκιμασα θεμα συμβατοτητας και αν εχω ολες τις αναβαθμισεις και παλι τιποτα. Καμμια ιδεα?

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με Windows 8 PRO και έψαχνα να δω τι φταίει. Τελικά με λίγο ψάξιμο ανακάλυψα ότι φταίνε οι Drivers έβαλα παλαιότερη έκδοση και δούλεψε κανονικά το KIES.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχα γραψει και λιγο νωριτερα αλλα ανοιγω νεο θεμα για να δω αν το εχει κανει και σε κανεναν αλλο γιατι δεν βρηκα κατι. Λοιπον, το θεμα που μου εβγαλε εμενα το i9505 σε λιγοτερο απο εβδομαδα ειναι οτι ξαφνικα εκει που χρησιμοποιω το κινητο ειναι σαν να μου το κανει καποιος hijack (δεν μου το κανει κανεις, απλα για να περιγραψω το προβλημα :Ρ). Κατεβαινει μονη της η μπαρα των notifications, πατιουνται διαφορα απο το notification bars, κανει ζοομ ουτ στο home screen, βγαζει screenshots, μπαινει σε μενου και γενικα κανει οτι θελει σαν να το χειριζεται ενα αορατο χερι.

 

Πιστευα οτι μετα απo restore θα ειναι ενταξει αλλα το εκανε παλι με γυμνο το κινητο. Τι κινητο ειναι αγορασμενο απο τα γνωστα μαγαζια και ειναι Γερμανικο. Να το παω για DOA δεν ξερω αν θα το παρουν γιατι η συγκεκριμενη συμπεριφορα ειναι τελειως random δεν ξερω αν θα το κανει εκεινη την στιγμη.

 

Το εχει παρουσιασει σε κανεναν αλλο το προβλημα? Με λιγο search στο ιντερνετ δεν βρηκα γενικα καποια παρομοια περιπτωση ουτε σε αγγλοφωνα σαιτ. Επισης να πω οτι μπηκα και στο diagnostic menu και εκανα ενα test το touchscreen και δεν εβγαλε κατι.

 

 

DOA οπως εισαι...

Edited by Sol_Ballads
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει κατι δε ξερω αν το χει παρατηρησει κανεις αλλος...Οταν παιζω καποιο παιχνιδι (tap the frog) το κινητο μετα απο κανενα 20λεπτο παιξιματος αρχιζει και κολλαει λιγακι και δεν ανταποκρινεται καλα στο πατημα.... Ειμαι με MF8 pre rooted (djembey)... Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει??

 

Πρεπει να ριχνει αυτοματα την συχνοτητα του επεξεργαστη για να αποτρεψει overheating...τσεκαρε το λιγο με Setcpu.

Link to comment
Share on other sites

Ποση Ram χρησιμοποιουνε οι εφαρμογες σας ρε παιδια ? και ποσο Ram Free εχετε.. ? ?

Δες

10chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δες

10chrs

 

Εχεις πολλες εφαρμογες περασμενες ? Το εχεις Root ? Διοτι εμενα συνηθως χρησιμοποιει 1.2 με 1,3 !

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πολλες εφαρμογες περασμενες ? Το εχεις Root ? Διοτι εμενα συνηθως χρησιμοποιει 1.2 με 1,3 !

Ναι ειναι rooted και χρησιμοποιω το greenify αρκετα.

30 εφαρμογες.Μια χαρα εισαι.Τι σε ανησυχει?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

30 εφαρμογες.Μια χαρα εισαι.Τι σε ανησυχει?

 

Ξερω γω..! Γιατι συνεχεια ανεβαινει..! Τι να πω.. ? 30 εχεις ολες και ολες? Εμενα ολες ειναι 100 !

Επειδη στις αρχες οταν εκλεινα και το ανοιγα το κινητο ειχε .. ! 1 G free...! και γουσταρα..! Τωρα κατευθειαν ανοιγει με free ram 500..!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ριχνει αυτοματα την συχνοτητα του επεξεργαστη για να αποτρεψει overheating...τσεκαρε το λιγο με Setcpu.

 

Το θέμα είναι όμως αν είναι φυσιολογικό αυτό....

Link to comment
Share on other sites

1.για 4g αλλαζουμε καποιες ρυθμισεις περα απο auto?πρεπει να ζητησουμε και ενεργοποιηση απο εταιρεια κινητης?

2.γιατι δεν γινονται μικρα τα ελληνικα γραμματα στα sms.παταω το βελακι...

3.εχει κανεις τεσταρισμενο τομ τομ γρεεce?pm link

4.κατι παρομοιο με το greenify για non rooted?

 

για να περασετε obb files sthn 4.2 χωρις να το κανετε root (μιας και κλειδωσαν τον φακελο) Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ρε παιδια μολις αγορασα μι ασυκσευη SG4 η οποια ειναι Γερμανικη την συνδεσα στο Kies και μου λεει οτι ειναι DBT αλλα δεν μου βγαζει την τελευταια αναβαθμιση εχει μεσα την ΜΕΑ του Μαιου.Κανονικα δεν επρεπε να μου ελεγε υπαρχει καινουργιο υλικο λογισμικο Τo οποια ειναι τελευταια εκδοση η ΜF8;

H MF8 εγινε μεσω Kies και ΟΤΑ σε οσους εχουν γερμανικη συσκευη η μονο με φλασαρισμα μεσο ODIN;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ρε παιδια μολις αγορασα μι ασυκσευη SG4 η οποια ειναι Γερμανικη την συνδεσα στο Kies και μου λεει οτι ειναι DBT αλλα δεν μου βγαζει την τελευταια αναβαθμιση εχει μεσα την ΜΕΑ του Μαιου.Κανονικα δεν επρεπε να μου ελεγε υπαρχει καινουργιο υλικο λογισμικο Τo οποια ειναι τελευταια εκδοση η ΜF8;

H MF8 εγινε μεσω Kies και ΟΤΑ σε οσους εχουν γερμανικη συσκευη η μονο με φλασαρισμα μεσο ODIN;

 

H MF8 αν δεν κάνω λάθος έχει αποσυρθεί για φλασάρισμα με τον επίσημο τρόπο (ΟΤΑ+kies)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ρε παιδια μολις αγορασα μι ασυκσευη SG4 η οποια ειναι Γερμανικη την συνδεσα στο Kies και μου λεει οτι ειναι DBT αλλα δεν μου βγαζει την τελευταια αναβαθμιση εχει μεσα την ΜΕΑ του Μαιου.Κανονικα δεν επρεπε να μου ελεγε υπαρχει καινουργιο υλικο λογισμικο Τo οποια ειναι τελευταια εκδοση η ΜF8;

H MF8 εγινε μεσω Kies και ΟΤΑ σε οσους εχουν γερμανικη συσκευη η μονο με φλασαρισμα μεσο ODIN;

 

H MF8 αν δεν κάνω λάθος έχει αποσυρθεί για φλασάρισμα με τον επίσημο τρόπο (ΟΤΑ+kies)

 

Αν κατεβασω την MF8 και την φλασαρω μεσω ODIN θα πρεπει να κανω wipe data η μπορω να την περασω πανω απο την ΜΕΑ χωρις να χασω τιποτα;οι αναβαθμισεις θα ερχονται κανονικα;Η εγγυηση θα ισχυει ακομα μετα το φλασαρισμα;Ελπιζω να μην σασ κουρασαΑν γνωριζει κανεις ας μου απαντηση θα του ημουν ευγνωμων.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην αρχή σκεπτόμουν να πάρω το iphone 4s αλλά με τα χρήματα που θα έδινα για να το πάρω, περνώ το galaxy s4.. πέστε την γνώμη σας.. και εντυπώσεις από το κινητό… με ενδιαφέρει πολύ η καλή κάμερα.. καθώς αποθανατίζω πολλές στιγμές ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην αρχή σκεπτόμουν να πάρω το iphone 4s αλλά με τα χρήματα που θα έδινα για να το πάρω, περνώ το galaxy s4.. πέστε την γνώμη σας.. και εντυπώσεις από το κινητό… με ενδιαφέρει πολύ η καλή κάμερα.. καθώς αποθανατίζω πολλές στιγμές ;)

 

Αυτό δε θέλει σκέψη. Έφυγες για s4

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην αρχή σκεπτόμουν να πάρω το iphone 4s αλλά με τα χρήματα που θα έδινα για να το πάρω, περνώ το galaxy s4.. πέστε την γνώμη σας.. και εντυπώσεις από το κινητό… με ενδιαφέρει πολύ η καλή κάμερα.. καθώς αποθανατίζω πολλές στιγμές ;)

 

 

το κινητό δεν σκοτώνει, :p μόνο φωτογραφίες (και πολύ καλές μάλιστα, πολύ ανώτερες απο του μήλου) βγάζει :)

Πάρτο με κλειστά μάτια λέμε (αν δεν παινέψεις το κινητό σου..... :D )

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με Windows 8 PRO και έψαχνα να δω τι φταίει. Τελικά με λίγο ψάξιμο ανακάλυψα ότι φταίνε οι Drivers έβαλα παλαιότερη έκδοση και δούλεψε κανονικά το KIES.[/QUO

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ ελεγα δεν ειναι δυνατον κατι φταιει με τα 8...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα, βάζω χειροκίνητη επιλογή του παροχέα μου, και παρόλα στα όταν πάω κοντά σε σύνορα, αυτό συνδέεται με πάροχο εξωτερικού!!! Υπάρχει κάτι από το κρυφό μενού που μπορώ να κάνω;; ή κάτι άλλο;;

Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα, βάζω χειροκίνητη επιλογή του παροχέα μου, και παρόλα στα όταν πάω κοντά σε σύνορα, αυτό συνδέεται με πάροχο εξωτερικού!!! Υπάρχει κάτι από το κρυφό μενού που μπορώ να κάνω;; ή κάτι άλλο;;

Ευχαριστώ

 

Φανταζομαι ο πάροχος σου πιανει σε αυτα τα σημεια.Απενεργοποιησε το data roaming απο τις επιλογες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, καλησπερα παιδια...οσοι έχετε αγορασει το s4 απο skroutz απαντήστε μου εαν την πρωτη φορα που ανοιγεις το κινητο , σου ζηταει τα αυτονοητα, δηλαδη να επιλεξεις γλωσσα , να κανεις συνδεση σε wifi ,dropbox ,samsung apps και ολα τ αλλα...παραθετω κι ενα video για το πως θα πρεπει να ειναι http://www.youtube.com/watch?v=cf1Kvfu2ADQ αν συνεβη κατι διαφορετικο με τα δικα σας s4 ενημερωστε...κατι ακουω οτι σου λενε πως να βαλεις τα ελληνικα και αλλα τετοια..αφου στο ξεκινημα εσυ επιλεγεις την γλωσσα....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, καλησπερα παιδια...οσοι έχετε αγορασει το s4 απο skroutz απαντήστε μου εαν την πρωτη φορα που ανοιγεις το κινητο , σου ζηταει τα αυτονοητα, δηλαδη να επιλεξεις γλωσσα , να κανεις συνδεση σε wifi ,dropbox ,samsung apps και ολα τ αλλα...παραθετω κι ενα video για το πως θα πρεπει να ειναι http://www.youtube.com/watch?v=cf1Kvfu2ADQ αν συνεβη κατι διαφορετικο με τα δικα σας s4 ενημερωστε...κατι ακουω οτι σου λενε πως να βαλεις τα ελληνικα και αλλα τετοια..αφου στο ξεκινημα εσυ επιλεγεις την γλωσσα....

 

Skroutz ξεskroutz αν το κινητό είναι σφραγισμενο ,η διαδικασία τη πρωτη φορά που το ανοιγεις είναι αυτή που ανεφερες.Που τα ακούς τα τελευταια και απο ποιους (για να κανεις εγκατάσταση τα ελληνικά)? Είναι κουτουράδες :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Skroutz ξεskroutz αν το κινητό είναι σφραγισμενο ,η διαδικασία τη πρωτη φορά που το ανοιγεις είναι αυτή που ανεφερες.Που τα ακούς τα τελευταια και απο ποιους (για να κανεις εγκατάσταση τα ελληνικά)? Είναι κουτουράδες :)

Εγω διαβασει σχολια οπως ''τελειο το κινητο, αν και δυσκολευτηκα να βρω τα ελληνικα μιας κι επειδη ειναι αλλης χωρας δεν τα ειχε προεγκατεστημενα'' η οσοι αγοραζουν απο birdphone to s4 τους ενημερωνουν για το πως να περασουν τα ελληνικα τηλεφωνικα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι από το birdphone μου είπαν χθες που το παρήγγειλα να το κάνω αναβάθμιση για να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Ότι να ναι.. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μόλις το άνοιξα δεν μου έβαλε να επιλέξω γλώσσα. Είχε ήδη τα γαλλικά μιας και το κινητό είναι γαλλικό. Κατά τα άλλα όλα ήταν σφραγισμένα.
:D
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι από το birdphone μου είπαν χθες που το παρήγγειλα να το κάνω αναβάθμιση για να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Ότι να ναι.. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μόλις το άνοιξα δεν μου έβαλε να επιλέξω γλώσσα. Είχε ήδη τα γαλλικά μιας και το κινητό είναι γαλλικό. Κατά τα άλλα όλα ήταν σφραγισμένα.

ΜΑ αυτο εννοω, δε γινεται να μην ειχε ελληνικα....κατι συμβαινει

 

Δηλαδή τους λένε βάλτε το χεράκι σας εκεί που λέει τη γλώσσα προέλευσης του τηλεφώνου και ελαφρά ανεβάστε το μέχρι να βρείτε τη λεξούλα που λέει ελληνικά; :lol::lol: Πόσο άσχετος μπορεί να είναι κάποιος για να μην ξέρει ότι υποστηρίζονται τα ελληνικά και ότι είναι μέσα στις γλώσσες και όχι στο κουμπί της...αυξομείωσης του ήχου;

 

Για το σχολιο του vagelis_gvg τι εχεις να πεις??κατι τετοια ακουω και δε ξερω τι συμβαινει...

 

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

ΜΑ αυτο εννοω, δε γινεται να μην ειχε ελληνικα....κατι συμβαινει

 

Μια χαρά τα είχε τα ελληνικά. Δεν ξέρω γιατί δίνουν τέτοιες "συμβουλές"

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...