Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση με το recovery που έχει μπορώ να περάσω custom rom γτ έχει επιλογή install η θέλει CWM;;

Ακριβώς, θέλεις Custom Recovery !!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα το rom manager αλλά μου λέει δεν υπάρχει cwm για το 9505...;;

 

Στον οδηγό για root της συσκευής σου, υπάρχουν τα απαραίτητα links.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το rom manager αλλά μου λέει δεν υπάρχει cwm για το 9505...;;

 

http://techerrata.com/browse/twrp2/jfltexx

κατεβασε το τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό για root της συσκευής σου, υπάρχουν τα απαραίτητα links.

 

Δεν το προσεξα αν και κόκκινα γράμματα.Στο link εχει δυο αρχεία στον odin, το md5 στο pda το βάζουμε και το zip;;

 

http://techerrata.com/browse/twrp2/jfltexx

κατεβασε το τελευταιο

 

Αυτά είναι αλλά αρχεία... Που τα βάζουμε στον odin;; σε ποιες θέσεις;; το ιδιο είναι;;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα κατεβασα μια εφαρμογη για να τσεκαρω το gps του s4 γιατι πιστευω οτι εχει θεματα

Ενω βρισκει καμια 20αρια δορυφορους δεν "κλειδωνει" καθολου σε καποιον.

Με ανοιχτο wifi παντα.

 

Παραλληλα η οθονη αλλαζει προσανατολισμο χωρις να εχω ενεργοποιησει την αντιστοιχη επιλογη.

 

Ξερετε τι παιζει?:confused:

 

το κινητο ειναι αρουταριστο και θα θελα λυσεις που δεν συμπεριλαμβανουν ρουτ κλπ ανεπισημα κολπα :p

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ χρήσιμο πιθανώς για μερικούς setting. Torchlight with closed screen.

 

 

Προσφατα κατεβασα μια εφαρμογη για να τσεκαρω το gps του s4 γιατι πιστευω οτι εχει θεματα

Ενω βρισκει καμια 20αρια δορυφορους δεν "κλειδωνει" καθολου σε καποιον.

Με ανοιχτο wifi παντα.

 

Παραλληλα η οθονη αλλαζει προσανατολισμο χωρις να εχω ενεργοποιησει την αντιστοιχη επιλογη.

 

Ξερετε τι παιζει?:confused:

 

το κινητο ειναι αρουταριστο και θα θελα λυσεις που δεν συμπεριλαμβανουν ρουτ κλπ ανεπισημα κολπα :p

 

Το s4 όπως και το S3 υποστηρίζει GPS + GLONASS. Έχει υποδειγματικό Gps.. Πως δοκίμασες και κατάλαβες πως έχεις πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. .καλο μηνα.. ηρθε και για ελλαδα η αναβάθμιση. .... ωραια πρωι πρωι.....:lol:
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ χρήσιμο πιθανώς για μερικούς setting. Torchlight with closed screen.

 

 

 

 

Το s4 όπως και το S3 υποστηρίζει GPS + GLONASS. Έχει υποδειγματικό Gps.. Πως δοκίμασες και κατάλαβες πως έχεις πρόβλημα?

 

Καλημερα και απο εμένα καλο μήνα και εγω πιστεύω οτι εχει πρόβλημα το GPS δεν κλυδωνει η δουλεια μου απετη αμεσω στίγμα όμως αγωνιζομε να βρω την θέση μου και ετσι αναγκαζωμε να βγάλω το iPhone απο την τσέπη μου για να δώ το στίγμα μου μήπως ξέρετε καπια αξιόλογη εφαρμογη που να δείχνει άμεσα την θέση μου ; Θας σας είμαι υποχρεως. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. .καλο μηνα.. ηρθε και για ελλαδα η αναβάθμιση. .... ωραια πρωι πρωι.....:lol:

 

Καλημέρα και καλό μήνα!Ποιά αναβάθμιση ήρθε για Ελλάδα?Η τελευταία γερμανική?:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμένα καλο μήνα και εγω πιστεύω οτι εχει πρόβλημα το GPS δεν κλυδωνει η δουλεια μου απετη αμεσω στίγμα όμως αγωνιζομε να βρω την θέση μου και ετσι αναγκαζωμε να βγάλω το iPhone απο την τσέπη μου για να δώ το στίγμα μου μήπως ξέρετε καπια αξιόλογη εφαρμογη που να δείχνει άμεσα την θέση μου ; Θας σας είμαι υποχρεως. Ευχαριστω

 

Εγώ με Galaxy Nexus είχα το ίδιο πρόβλημα και είχε να κάνει με την αναζήτηση σε όλους τιυς servers. Με το FasterGPS από play store(χρειάζεται root) ορίζεις κατευθείαν σε ποιά χώρα είσαι και αλλάζει έτσι τον server που έχει με τον αντίστοιχο για Ελλάδα και το gps εκεί που ήθελα και 2 λεπτά για να κλειδώσει, το πολύ σε 3-4 sec κλειδώνει!

Απλά θέλει root για αυτή την αλλαγή!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!Ποιά αναβάθμιση ήρθε για Ελλάδα?Η τελευταία γερμανική?:blink:

 

Model: GT-I9505

Country: Greece

Version: Android 4.2.2

Changelist: 768421

Build date: Wed, 29 May 2013 16:05:23 +0000

Product Code: EUR

PDA: I9505XXUBMEA

CSC: I9505OXXBMF1

MODEM: I9505XXUBMEA

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει σε κανενα διμηνο παλι update...ειναι ηδη μια εκδοση πισω απο την mf8. Απορω γιατι ασχολειστε με ελληνικες rom
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο firmware (της MF8) εχει βγει και για γαλλια?

 

εμενα το μονο μου προβλημα παντως ειναι ο προσανατολισμος οθονης! αργει πολυ να καταλαβει το γυρισμα οθονης!

Edited by bolek7
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο firmware (της MF8) εχει βγει και για γαλλια?

 

εμενα το μονο μου προβλημα παντως ειναι ο προσανατολισμος οθονης! αργει πολυ να καταλαβει το γυρισμα οθονης!

 

Δοκίμασε να κάνεις μια βαθμονόμηση γυροσκοπίου μέσα από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πάλι αυτό;;;; Εκανα μια επανεκκίνηση στη συσκευή και μου το έβγαλε με θαυμαστικό. Με το που το άνοιξα είδα αυτά, αλλά δεν έχω επιλέξει Allow ή No thanks ακόμα.. Το έχει δει κανένας σας;;;

 

http://users.otenet.gr/~latou/wtf.jpg

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Galaxy Nexus είχα το ίδιο πρόβλημα και είχε να κάνει με την αναζήτηση σε όλους τιυς servers. Με το FasterGPS από play store(χρειάζεται root) ορίζεις κατευθείαν σε ποιά χώρα είσαι και αλλάζει έτσι τον server που έχει με τον αντίστοιχο για Ελλάδα και το gps εκεί που ήθελα και 2 λεπτά για να κλειδώσει, το πολύ σε 3-4 sec κλειδώνει!

Απλά θέλει root για αυτή την αλλαγή!

 

Δεν έχω κανει root ξέρεις αν υπάρχει καπια που να κλυδωνει γρήγορα και να δείχνει το στίγμα που είμαστε ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!! Μου ήρθε και εμένα σήμερα το ελληνικό update! Το πέρασα και όλα κομπλέ!! Ερώτηση: πρέπει να ξανακάνω τις ρυθμίσεις για να έχω 4g όπως τις είχε παραθέσει ο φίλος Aristeides?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από Kaizershop. Από ότι φαίνεται ξεχνάω οριστικά το iPhone !!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από Kaizershop. Από ότι φαίνεται ξεχνάω οριστικά το iPhone !!!

Με γεια να το χαρείς.

Τι προέλευσης είναι;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με γεια να το χαρείς.

Τι προέλευσης είναι;

 

Μου αρέσει που όλοι μάθατε και ρωτάτε τι προέλευσης είναι!

 

Λες και θα το χρησιμοποιήσετε ποτέ στα όριά του, το αγοράζετε βάσει προδιαγραφών χώρας, διαφοροποιείται από χώρα σε χώρα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!

 

Με μία rom άλλης χώρας το κάνετε καινούργιο!!! Εγώ προγραμματιστής είμαι και ποτέ μου δεν κοίταξα τι προέλευσης ήταν όσα κομμάτια πέρασαν από τα χέρια μου! :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Με γεια να το χαρείς.

Τι προέλευσης είναι;

 

Ζήτησα το Ευρωπαϊκό που έχει 500€. Δεν ξέρω τι έγινε, αλλά στο κουτί έχει Ελληνικό βιβλιαράκι, και όταν το πρωτοάνοιξα, η γλώσσα ήταν προεπιλογή Ελληνικά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από Kaizershop. Από ότι φαίνεται ξεχνάω οριστικά το iPhone !!!

 

Αυτό δεν το συζητάμε φίλε μου,άλλη κλάση το τηλέφωνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα το Ευρωπαϊκό που έχει 500€. Δεν ξέρω τι έγινε, αλλά στο κουτί έχει Ελληνικό βιβλιαράκι, και όταν το πρωτοάνοιξα, η γλώσσα ήταν προεπιλογή Ελληνικά!!! :)

Τα Ελληνικά τα καταλαβαίνει από την SIM που βάζεις!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...