Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχουμε 2,5 χρονιά όποτε νομίζω είναι εκτός εγγύησης :/

 

 

το frimware το διαλέγω με την εκδοσή που έχει το κινητό του ? (που λέει στης ρυθμίσεις? )

 

 

 

Ναι,σωστα.Απλα το κινητο για να το φλασαρεις πρεπει να μπει σε download mode.Γινεται αφου ειναι κλειστο με Vol.Up,home και Power button .

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα.Μολις πηρα και γω ενα S4(2 χρονων ειναι)και αντιμετωπιζω καποια προβληματα.Η μπαταρια στο 15% ενδειξη και το κινητο εκλεισε εντελως,αργο downloading εφαρμογων απο το Play Store,και γενικα ειναι αργο το τηλεφωνο.Τι παιζει ρε παιδια?Το παω για πεταμα?Ευθύνεται μηπως η μπαταρια για αυτα τα κολπα που κανει?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

@RODIFIRE

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού ρυθμίσεων της συσκευής και όχι από το recovery, ώστε να γίνει πλήρη φορμάτ της συσκευής. Πάρε όμως πρώτα αντίγραφα των αρχείων σου γιατί θα διαγραφούν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Μολις πηρα και γω ενα S4(2 χρονων ειναι)και αντιμετωπιζω καποια προβληματα.Η μπαταρια στο 15% ενδειξη και το κινητο εκλεισε εντελως,αργο downloading εφαρμογων απο το Play Store,και γενικα ειναι αργο το τηλεφωνο.Τι παιζει ρε παιδια?Το παω για πεταμα?Ευθύνεται μηπως η μπαταρια για αυτα τα κολπα που κανει?
Δε χρειάζεται να πετάξεις τίποτα. Καταρχήν κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού ρυθμίσεων. Στη συνέχεια και εφόσον είναι 2 ετών η συσκευή, μια μπαταρία να την αλλάξεις, δεν έχει ακριβά.
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Απο τι ειδα Original εχει κανα 25αρι απο Γερμανο.Δεν βαζω σκρουτζατη :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές προσπάθειες γα να εντοπίσω ποιο πρόγραμμα φταίει τελικά με μεγάλη μου έκπληξη ανακάλυψα ότι φταίει το viber για το πρόβλημα που είχα εδώ και αρκετό καιρό στο κινητό μου και αυτό ήτανε ότι μερικές φορές όταν είχα μια τηλεφωνική κλήση ή όταν προσπαθούσα να κάνω μια τηλεφωνική κλήση άνοιγε μόνο του το μεγάφωνο του κινητού μου χωρίς να το έχω επιλέξει με μόνη λύση να πρέπει να πατήσω δυο φορές το κουμπί ανοιχτής ακρόασης για να ακούω τη κλήση από το ακουστικό.

 

Όπως βρήκα το παραπάνω πρόβλημα το προκαλούσε το πρόγραμμα viber και οτιδήποτε ρύθμιση και να δοκίμασα στο πρόγραμμα και στο κινητό αυτό δεν άλλαζε παρά μόνο όταν απεγκαθιστουσα εντελώς το viber από το κινητό μου(Samsung galaxy s4 i9505 android 5.0.1)

 

Έστειλα και μήνυμα με το πρόβλημα στο viber support χωρίς καμία αξιοπρεπής απάντηση/λύση πέρα από το να μου προτείνουν να απεγκαταστήσω εντελώς από το κινητό μου(Όχι μόνο το πρόγραμμα αλλά και το φάκελο του) από το κινητό μου και να το ξανά εγκαταστήσω.

 

Μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δοκίμασα αλλά με το που εγκαθιστούσα το viber αυτομάτως είχα το παραπάνω πρόβλημα.

 

 

Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι κατάφερε να το λύση χωρίς να απεγκαταστήσει το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα , νεος κατοχος ενος Ι9506 μεταχειρισμενου , τελεια αγορα , αψογο σε ολα .

Το πηρε ο πιτσιρικας και το εχει κανει παιχνιδομηχανή και τωρα θελει να κατεβασει και καποιο hack απο το easyhacktool για ενα παιχνιδι .

Ειναι εμπιστο ή υπαρχει θεμα ...... ξερει κανεις ??

Link to comment
Share on other sites

Και μενα δυο χρονων το κινητο πια και χρειαζεται καινουργια μπαταρια.Τι μου προτεινετε;

Σε παλιοτερα ποστ ειχαν προταθει καποιες καλες και φθηνες αλλα δεν μπορω να τα βρω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Nα αγοράσεις μπαταρία από κάποιο εξουσιοδοτημένο service της samsung για να είσαι σίγουρος και να μην πέσεις σε μαϊμού. Φτηνές είναι οι γνήσιες.
Link to comment
Share on other sites

Και μενα δυο χρονων το κινητο πια και χρειαζεται καινουργια μπαταρια.Τι μου προτεινετε;

Σε παλιοτερα ποστ ειχαν προταθει καποιες καλες και φθηνες αλλα δεν μπορω να τα βρω τωρα.

 

Καλημερα δοκιμασε αυτην http://www.ebay.com/itm/171500841929?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT.Την χρησιμοποιω κοντα 1 χρονο και ειναι πολυ καλυτερη απο την εργοστασιακη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

Στο κινητο εχω κατεβασει καποιες ταινιες και καποια pdf αρχεια..ξερετε αν υπαρχει καποιο καλωδιο για να συνδεσω το κινητο με την τηλεοραση ωστε να δω τις ταινιες? Εχω μια smart tv fj..

Ειναι εφικτο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

Στο κινητο εχω κατεβασει καποιες ταινιες και καποια pdf αρχεια..ξερετε αν υπαρχει καποιο καλωδιο για να συνδεσω το κινητο με την τηλεοραση ωστε να δω τις ταινιες? Εχω μια smart tv fj..

Ειναι εφικτο αυτο?

Ναι φυσικά και υπάρχει καλώδιο. Δεν θυμάμαι την ονομασία, αλλά αν το γράψεις στο google θα βρεις. Είναι HDMI σε micro usb.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

Στο κινητο εχω κατεβασει καποιες ταινιες και καποια pdf αρχεια..ξερετε αν υπαρχει καποιο καλωδιο για να συνδεσω το κινητο με την τηλεοραση ωστε να δω τις ταινιες? Εχω μια smart tv fj..

Ειναι εφικτο αυτο?

 

Ονομάζεται MHL και είναι αυτό[ATTACH]

Edited by nivlem
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/warranty-ZeroLemon-Compatible-International-Guarantee/dp/B00CXZHXTG/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1459247689&sr=8-5&keywords=zerolemon%5C

Για μπαταριες zerolemon παιδια και σε καλη τιμη και μου βγαζουν ανετα την ημερα.

Μιση μερα πανω απο την εργοστασιακή.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

MHL έχω πάρει αυτό .

Για την μπαταρία υπ 'όψιν ότι η MPJ έχουν NFC ενώ οι ZEROLEMON είναι χωρίς NFC.

 

Σου δουλεύει καλά φίλε μου; Όσο για μπαταρία,MPJ έχω κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/warranty-ZeroLemon-Compatible-International-Guarantee/dp/B00CXZHXTG/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1459247689&sr=8-5&keywords=zerolemon%5C

Για μπαταριες zerolemon παιδια και σε καλη τιμη και μου βγαζουν ανετα την ημερα.

Μιση μερα πανω απο την εργοστασιακή.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος για το εαν έπεσα σε ελλατωματική παρτίδα ή όχι, είχα πάρει 2 zerolemon μαζί με τον εξωτερικό φορτιστή που τις συνόδευε από την εταιρία , και ενώ για σχεδόν ένα χρόνο δεν είχα το παραμικρό θέμα , λίγο πριν κλείσουν χρόνο , μου κάηκε η πλακέτα του κινητού και οι 2 μπαταρίες είχαν ψιλοφουσκώσει (το είδα αργότερα όταν ήταν ήδη αργά).Ευτυχώς το πήγα εντός εγγύησης στη smartek και έγινε αλλαγή πλακέτας.Κατά 99% έφταιγαν οι μπαταρίες.

Υπόψην οτι τις φόρτιζα και τις έκανα χρήση εναλλάξ (Stock->Zero1->Zero2) οπότε δεν μπορείς να πεις οτι τους έκανα και κατάχρηση.

Επίσης από τότε είμαι με 2 MPJ οι οποίες μέχρι στιγμής είναι πάρα πολύ καλές....

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έβγαλα την κάρτα SIM από τη συσκευή,έβαλα 3 διαφορετικές και από διαφορετικούς παρόχους και δεν αναγνώρισε καμία εκτός από την δικιά μου!

Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έβγαλα την κάρτα SIM από τη συσκευή,έβαλα 3 διαφορετικές και από διαφορετικούς παρόχους και δεν αναγνώρισε καμία εκτός από την δικιά μου!

Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό??

Σου έβγαλε μύνημα ότι η sim δεν αναγνωρίζεται..?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σου έβγαλε μύνημα ότι η sim δεν αναγνωρίζεται..?

Όταν το ανοίγω το τηλέφωνο πάνω αριστερά γράφει "χωρίς κάρτα sim", ενώ υπάρχει sim στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει καλά φίλε μου; Όσο για μπαταρία,MPJ έχω κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος.

 

Ναι,δουλεύει τέλια,απλός θέλει λίγο προσοχή όταν το κουμπώνεις στο κινητό,πρέπει να το πιέσεις καλά για να κουμπώσει και πρέπει να βάλεις πρώτα το ρεύμα(κατά προτίμηση με τον δικό του φορτιστή,δουλεύει και με ρεύμα απο την θύρα usb της τηλεόρασης αλλά στην δικιά μου δίνει 0.5 αμπερ και αδειάζει πολύ η μπαταρία του κινητού).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εχω ενα θεμα με το κινητο του αδερφου μου. Η οθονη του τρεμοπαιζει και χαλαει τελειως και δεν βλεπεις τιποτα. Το παθαινει στα καλα καθουμενα απο εχθες.!

Εχει τυχει σε κανεναν σας ?

 

Σαν το βιντεο παρακατω : https://www.youtube.com/watch?v=WJaI_15LMCo

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοίγω το τηλέφωνο πάνω αριστερά γράφει "χωρίς κάρτα sim", ενώ υπάρχει sim στο τηλέφωνο
Mάλον έχει θέμα το card reader

 

Καλημερα , εχω ενα θεμα με το κινητο του αδερφου μου. Η οθονη του τρεμοπαιζει και χαλαει τελειως και δεν βλεπεις τιποτα. Το παθαινει στα καλα καθουμενα απο εχθες.!

Εχει τυχει σε κανεναν σας ?

 

Σαν το βιντεο παρακατω : https://www.youtube.com/watch?v=WJaI_15LMCo

Nα μη σε απογοητεύσω αλλά φαίνεται πρόβλημα hardware. Κάνε του μια επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων μή τυχόν και στρώσει και αν δεν, γραμμή για service.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μας υποστηριζει adaptive fast charger για γρηγοροτερη φορτιση και αν ναι ποιο φτηνο φορτιστη θα μου προτεινατε να αγορασω?

 

Εντοπισα ποιο προγραμμα μου προκαλουσε το προβλημα με το μεγαφωνο και ητανε το viber.

Ειχε κανενας αλλος παρομοιο προβλημα?

 

Μεχρι και μειλ στο support του viber εστειλα αλλα παρολο που μου απαντησαν δεν ειδα καμια βελτιωση σε νεοτερη εκδοση του προγραμματος.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει απο recovery mode format και κάτι άλλο για case που λέει άλλα δεν κατάφερε να λυθεί το πρόβλημα μου :/

δεν μπορώ να βρω που είναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δυστυχώς ήθελα και πιο παλιά να το κάνει μήπως και γίνει κάτι άλλα τίποτα :/

το πρόβλημα υπάρχει ακόμα με τον ήχο ακόμα και συνεχίζει να κολλάει κάποιες φόρες..... μπορώ να κάνω κάτι άλλο γιαυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...