Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους αναβαθμισα εχθες απο 4.4.2 σε 5.1 νομιζω πως αλλαξα τηλεφωνο πολυ ωραια ολα ομως εχω ενα θεμα με την εσωτερικη μνημη της συσκευης....μου δειχει σχεδον ενα γιγα μονο ελευθερο απο τα 16.....ολες της μεγαλες εφαρμογες της μετακινησα στην καρτα μνημης......τι μπορει να ειναι??? γνωριζει κανεις???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους αναβαθμισα εχθες απο 4.4.2 σε 5.1 νομιζω πως αλλαξα τηλεφωνο πολυ ωραια ολα ομως εχω ενα θεμα με την εσωτερικη μνημη της συσκευης....μου δειχει σχεδον ενα γιγα μονο ελευθερο απο τα 16.....ολες της μεγαλες εφαρμογες της μετακινησα στην καρτα μνημης......τι μπορει να ειναι??? γνωριζει κανεις???

 

ειναι που σε λιγο καιρο, καμια εβδομαδα, θα παρακαλας να μην ειχες κανει ποτε το update, κατ αρχην πως μετακινησες εφαρμογες και αρχεια την στιγμη που το android 5.1 το απαγορευει, επειτα ισως παρατηρησεις οτι η συσκευη σου θερμαινεται υπερβολικα και η μπαταρια σου τελειωνει για πλακα, ευχομαι να μην σου συμβει.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ειναι που σε λιγο καιρο, καμια εβδομαδα, θα παρακαλας να μην ειχες κανει ποτε το update, κατ αρχην πως μετακινησες εφαρμογες και αρχεια την στιγμη που το android 5.1 το απαγορευει, επειτα ισως παρατηρησεις οτι η συσκευη σου θερμαινεται υπερβολικα και η μπαταρια σου τελειωνει για πλακα, ευχομαι να μην σου συμβει.

 

τοκανα root ξανα βεβαια και με την εφαρμογη nextapp SDfix την τρεχεις μια φορα και λυνεται προβλημα με την καρτα sd στσι της μετεφερα!!! δεν μπορω να γυρισω σε 4.4.2?? αν μπορω και μετανιωσω θα το γυρισω προς το παρον ολα καλα παντως

Link to comment
Share on other sites

τοκανα root ξανα βεβαια και με την εφαρμογη nextapp SDfix την τρεχεις μια φορα και λυνεται προβλημα με την καρτα sd στσι της μετεφερα!!! δεν μπορω να γυρισω σε 4.4.2?? αν μπορω και μετανιωσω θα το γυρισω προς το παρον ολα καλα παντως

 

Αν προκυψει καποιο θεμα, δεν στο ευχομαι φυσικα, μπορεις να γυρισεις σε 4.4.2. ολα γινονται, στο myphone εισαι, δεν ειμαστε τιποτε forum της πλακος εδω, εμπειρια λεμε!!!! χαχα . Υπαρχει ομως αλλο νημα για modding του s4 , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363547 .

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αν προκυψει καποιο θεμα, δεν στο ευχομαι φυσικα, μπορεις να γυρισεις σε 4.4.2. ολα γινονται, στο myphone εισαι, δεν ειμαστε τιποτε forum της πλακος εδω, εμπειρια λεμε!!!! χαχα . Υπαρχει ομως αλλο νημα για modding του s4 , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363547 .

 

χαχαχαχαχα ετσι δεν ειμαστε κανενα φορουμ της πλακας...:D:D:D ευχομαι και εγω να μην υπαρξει αλλο θεμα απλα κατι συμβαινει και δεν βλεπει καλα της εσωτερικλη μνημη να φταιει που γυρισα της εφαρμογες με μπακαπ??????? δεν ξερω!!:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εχω κανει το λάθος και εκανα update στη 5.0.1 το s4

αν κανω επαναφορά εργ ρυθμίσεων σε ποια έκδοση θα επιστρέψει το κινητό?

στν 5.0.1 ή σε αυτη που φορούσε οταν το αγόρασα?

tool
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εχω κανει το λάθος και εκανα update στη 5.0.1 το s4

αν κανω επαναφορά εργ ρυθμίσεων σε ποια έκδοση θα επιστρέψει το κινητό?

στν 5.0.1 ή σε αυτη που φορούσε οταν το αγόρασα?

Στην 5.0.1. Για να πας πίσω στην 4.4.2. Θέλεις το odin και την rom από το sammobile.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βρει κανεις λυση για ποιο λογο το κινητο(Τουλαχιστον το δικο μου το κανει) οποτε του ερθει οταν απανταω σε μια κλησει παει αυτοματα σε ανοιχτη ακροαση.

 

Δεν νομιζω να υπαρχει καπου η δυνατοτητα για αυτοματη ανοιχτη ακροαση σε καθε κληση που λαμβανεις. Υπαρχει?

 

Γιατι δεν μου το κανει παντα αλλα οποτε του ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να γράψει ο knox ?

με odin

 

οσο δεν το rootαρεις οχι, ο knox δεν γραφει.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ολες τις αναβαθμίσεις και ωρες ωρες συνεχιζει και κολαει και κανει μετα επανεκκίνηση μπορει μια φορα μπορει και να το πιασει να κανει συνεχια επανεκκινησεις και να μην περναει το logo .. Να το rootαρω μπας και φτιαξει το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους πριν λιγες μερες το ρουταρα σε 5.0.1 απο την οπρωτη στιγμη ειδα τρελη διαφορα στο σημα και στα δυκτια πολυ καλυτερα απο την 4.4.2 μεχρι εδω ολα καλα αοπο εχθες ομως ενω ειχα βαλει κλιδωμα με μοτιβο στο κινητο δεν δουλευει πια οταν παει καπιος να το ξεκληδωσει δεν υπαρχει το μοτιβο αλλα η ονειροποληση που να επισημανω ειναι κληστη απο της ρυθμισεις!!!!!!!!!! μου εχει σπασει τα νευρα κανω επανεκινησει δουλευει για λιγο το κλειδωμα με το μοτιβο μετα τα ιδια παλι...... εχει κανεις καμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο?????????
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικές φορές όταν κάνω κλίση ή απαντάω σε κλήση ανοίγει το μεγάφωνο μόνο και πρέπει να το ανοίξω/κλείσω για να ακούω από το ακουστικό γιατί όταν ακούω από το μεγάφωνο δεν είναι αναμένω το κουμπί του μεγαφώνου.

 

Το κινητό μου έχει το android 5.0.1 cosmote.

 

Έχει βρει κανείς κάποια λύση?

 

Μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δοκίμασα αλλά δεν άλλαξε τίποτα όταν του έρθει να το κάνει θα το κάνει.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικές φορές όταν κάνω κλίση ή απαντάω σε κλήση ανοίγει το μεγάφωνο μόνο και πρέπει να το ανοίξω/κλείσω για να ακούω από το ακουστικό γιατί όταν ακούω από το μεγάφωνο δεν είναι αναμένω το κουμπί του μεγαφώνου.

 

Το κινητό μου έχει το android 5.0.1 cosmote.

 

Έχει βρει κανείς κάποια λύση?

 

Μέχρι και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων δοκίμασα αλλά δεν άλλαξε τίποτα όταν του έρθει να το κάνει θα το κάνει.

 

αν εχεις βαλει εφαρμογη που γραφει την κληση το κανει αυτη

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω βάλει καμία τέτοια εφαρμογή.

 

Μία που λέγεται "ελληνικό caller id" έχω που δείχνει ποιος με παίρνει τηλ με βάση το νούμερο.

 

Έχεις τίποτα άλλο υπόψιν που μπορεί να φταίει;

 

Και στο s voice οτιδήποτε είχε το έχω απενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς.. αν δουλεύει κανονικά το τηλέφωνο ( ακούς τον ήχο του boot κτλπ ) και δεν δείχνει τίποτα η οθόνη τι μπορεί να φταίει? ( του άλλαξα οθόνη και πάλι το ίδιο(η προηγούμενη οθόνη ήταν λίγο ραγισμένη) )
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς.. αν δουλεύει κανονικά το τηλέφωνο ( ακούς τον ήχο του boot κτλπ ) και δεν δείχνει τίποτα η οθόνη τι μπορεί να φταίει? ( του άλλαξα οθόνη και πάλι το ίδιο(η προηγούμενη οθόνη ήταν λίγο ραγισμένη) )

 

μηπως δεν κουμπωσες σωστα καμια φισα?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν κουμπωσες σωστα καμια φισα?

 

Μπα τα έχω διπλό τσεκάρει...εγώ υποψιάζομαι ότι έχει πρόβλημα το connector της μητρικής που μπαίνει το καλώδιο της οθόνης γιατί σαν να φαίνεται χτυπημένο πάνω δεξιά http://i.imgur.com/vOsLT2W.jpg http://i.imgur.com/ztNhwJ8.jpghttp://i.imgur.com/XgT40MX.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπα τα έχω διπλό τσεκάρει...εγώ υποψιάζομαι ότι έχει πρόβλημα το connector της μητρικής που μπαίνει το καλώδιο της οθόνης γιατί σαν να φαίνεται χτυπημένο πάνω δεξιά http://i.imgur.com/vOsLT2W.jpg http://i.imgur.com/ztNhwJ8.jpghttp://i.imgur.com/XgT40MX.jpg

 

ισως, πολυ θολες φωτο, δοκιμασε με macro να καθαρισει η εικονα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

έχουμε πρόβλημα με το κινητό της κοπέλας μου (Samsung Galaxy S4 i9505) , μας κάνει κάτι περίεργα από όταν κάναμε την αναβάθμιση στο android 5

 

μερικές φόρες σταματάει ο ήχος γενικά ούτε μουσική μπορώ να ακούσω, ούτε το τηλέφωνο χτυπάει, ούτε το ξυπνητήρι, και αν τύχη και το ακούσουμε από δόνηση και το σηκώσουμε ο άλλος δεν ακούγεται για να το διορθώσουμε αυτό πρέπει ΜΟΝΟ να το απενεργοποιήσουμε τελείως (με την επανεκκίνηση δεν διορθώνεται)

 

κολλάει πολύ το κινητό (όταν το πιάσει η τρελά) πχ και στην συλλογή να είμαι για φώτο η γενικά οτι και να γίνει κολλάει και περιμένουμε να συνέρθει

 

κάνει επανεκκινήσεις μόνο του (μερικές φόρες κάνει επανελιμενες επανεκκινήσεις πριν καν βάλουμε το Pin ώσπου ξελιγώνεται η μπαταριά)

 

να πω ότι το έχουμε κάνει τουλάχιστον 2 με 3 φόρες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το "recovery mode" με φορματ και έτσι που σου έχει

 

γενικά το κινητό κάποιες φόρες δεν είναι για χρίση δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με αυτό και μας έχει τύχη φυσικά και σε σημείο που το είχαμε ανάγκη και δεν ξέραμε τι να κάνουμε

 

αν θυμηθώ κάτι παραπάνω η αν θέλετε κάτι παραπάνω να πω για να καταλάβετε και να μπορέσετε να βοηθήσετε πείτε μου ή θα γράψω πιο μετά

 

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση γιατί δεν παλεύεται άλλο :(

Link to comment
Share on other sites

Θα πας μηνύματα>ρυθμίσεις(με το πλήκτρο menu)>sms>κωδικοποίηση >unicode να ξέρεις θα μπορείς να στέλνεις μήνυμα μόνο με 70 χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

Θα πας μηνύματα>ρυθμίσεις(με το πλήκτρο menu)>sms>κωδικοποίηση >unicode να ξέρεις θα μπορείς να στέλνεις μήνυμα μόνο με 70 χαρακτήρες
vag74 ευχαριστω για την βοηθεια!;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

 

έχουμε πρόβλημα με το κινητό της κοπέλας μου (Samsung Galaxy S4 i9505) , μας κάνει κάτι περίεργα από όταν κάναμε την αναβάθμιση στο android 5

 

 

 

 

 

μερικές φόρες σταματάει ο ήχος γενικά ούτε μουσική μπορώ να ακούσω, ούτε το τηλέφωνο χτυπάει, ούτε το ξυπνητήρι, και αν τύχη και το ακούσουμε από δόνηση και το σηκώσουμε ο άλλος δεν ακούγεται για να το διορθώσουμε αυτό πρέπει ΜΟΝΟ να το απενεργοποιήσουμε τελείως (με την επανεκκίνηση δεν διορθώνεται)

 

 

 

 

 

κολλάει πολύ το κινητό (όταν το πιάσει η τρελά) πχ και στην συλλογή να είμαι για φώτο η γενικά οτι και να γίνει κολλάει και περιμένουμε να συνέρθει

 

 

 

 

 

κάνει επανεκκινήσεις μόνο του (μερικές φόρες κάνει επανελιμενες επανεκκινήσεις πριν καν βάλουμε το Pin ώσπου ξελιγώνεται η μπαταριά)

 

 

 

 

 

να πω ότι το έχουμε κάνει τουλάχιστον 2 με 3 φόρες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το "recovery mode" με φορματ και έτσι που σου έχει

 

 

 

 

 

γενικά το κινητό κάποιες φόρες δεν είναι για χρίση δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με αυτό και μας έχει τύχη φυσικά και σε σημείο που το είχαμε ανάγκη και δεν ξέραμε τι να κάνουμε

 

 

 

 

 

αν θυμηθώ κάτι παραπάνω η αν θέλετε κάτι παραπάνω να πω για να καταλάβετε και να μπορέσετε να βοηθήσετε πείτε μου ή θα γράψω πιο μετά

 

 

 

 

 

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση γιατί δεν παλεύεται άλλο :(

 

 

 

Αμα θελετε,μπορειτε μεσω odin να το γυρισετε σε 4.4.2 αρκει να κατεβασετε το firmware απο το sammobile.Αλλα αμα εχει ακομα εγγυηση το κινητο,δεν το προτεινω γιατι μπορει να γραψει ο knox 0x1 και να βγει εκτος εγγυησης.Αμα μπεις σε download mode θα το δεις το Knox Counter.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αμα θελετε,μπορειτε μεσω odin να το γυρισετε σε 4.4.2 αρκει να κατεβασετε το firmware απο το sammobile.Αλλα αμα εχει ακομα εγγυηση το κινητο,δεν το προτεινω γιατι μπορει να γραψει ο knox 0x1 και να βγει εκτος εγγυησης.Αμα μπεις σε download mode θα το δεις το Knox Counter.

 

το έχουμε 2,5 χρονιά όποτε νομίζω είναι εκτός εγγύησης :/

το frimware το διαλέγω με την εκδοσή που έχει το κινητό του ? (που λέει στης ρυθμίσεις? )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...