Jump to content

Sim to micro sim


markgr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου το έκαναν χωρίς πρόβλημα. Ενώ χθες σε άλλο κατάστημά μέσα σε mediamarkt μου είπαν ότι δε γίνεται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου το έκαναν χωρίς πρόβλημα. Ενώ χθες σε άλλο κατάστημά μέσα σε mediamarkt μου είπαν ότι δε γίνεται

 

Σου έδωσαν δύο SIM που λειτουργούν και οι δύο και για τηλέφωνο και για δεδομένα, ή απλά σου έδωσαν δεύτερη που μοιράζεται τα δεδομένα με την άλλη? Σε χρέωσαν κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η χρεωση ήταν 5 Ευρώ. Δύο κάρτες μου έδωσαν. Λειτουργεί αυτή που ενεργοποιείται πρώτη και για δεδομένα και για κλήσεις. Το δοκιμασα και λειτουργεί. Ζήτησαν να έχω 10 ευρώ υπόλοιπο μέσα και θα με χρεωσουν πράγμα που δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όπως τα λες. Αλλά μέχρι στιγμής το δεκάρικο δεν το κράτησαν. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστά, το έχω απωθήσει από την μνήμη μου επειδή έχει μηνιαίο τέλος - και μάλλον δεν έχει αλλάξει κρίνοντας και από το "πάγιο τέλος 10€" στη σελίδα. @Vox σου είπαν εάν θα είναι εφάπαξ η χρέωση ή μηνιαία?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, το έχω απωθήσει από την μνήμη μου επειδή έχει μηνιαίο τέλος - και μάλλον δεν έχει αλλάξει κρίνοντας και από το "πάγιο τέλος 10€" στη σελίδα. @Vox σου είπαν εάν θα είναι εφάπαξ η χρέωση ή μηνιαία?

Στα καρτοκινητά είναι εφάπαξ χρέωση.

Η σελίδα τους δεν είναι ενημερωμένη, γράφουν ότι ""το πάγιο τέλος θα δίνεται στο κατάστημα"" που δεν ισχύει.

Τα 10 ευρώ όπως έγραψε και ο φίλος Vox πρέπει να τα έχουμε διαθέσιμο υπόλοιπο στο λογαριασμό μας και τα κρατάνε(αφαιρούν) > "το πάγιο τέλος.."

Παντός, μου έχει συμβεί και εμένα στο ενα από τα δύο νούμερα που τα έκανα double να μην με χρεώσουν το "πάγιο τέλος" ενώ στο άλλο με χρέωσαν.

Στο κατάστημα δίνουνε μόνο τα 5ευρώ.

Τα 5 ευρώ στο κατάστημα είναι για τις κάρτες sim. Να προτιμάτε τις νέες sim που είναι "κομμένες" και γίνονται nano-micro-mini sim.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εφάπαξ. Αν είναι μηνιαία καήκαμε. Πάντως μέχρι στιγμής δε χρέωσαν.

Φοιτητικό cu είναι.Ο υπάλληλος ήταν εξυπηρετικότατος και φαινόταν οτι γνώριζε τι κάνει. Οι κάρτες ήταν έτοιμες σε φάκελο. Καταργήθηκε παλιά.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εφάπαξ. Αν είναι μηνιαία καήκαμε. Πάντως μέχρι στιγμής δε χρέωσαν.

Φοιτητικό cu είναι.Ο υπάλληλος ήταν εξυπηρετικότατος και φαινόταν οτι γνώριζε τι κάνει. Οι κάρτες ήταν έτοιμες σε φάκελο. Καταργήθηκε παλιά.

 

Θα πάρω νέο κινητό σε λίγο κ θα κόψω την καρτα σιμ μου σε micro. Προκεικαι για το LG G4. micro παίρνει σωστα?

 

Για να εχω 4G σήμα θα πρέπει να πάρω τηλ στην βονταφον να τους πω να μου το ενεργοποιήσουν απλά ή πρέπει ακόμα να κάνω κάτι με τη σιμ μου? Υπάρχει περίπτωση να μην το υποστηρίζει?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι μέχρι στιγμής δεν έχω χρεωθεί τα 8 Ευρώ για την χρήση των δυο καρτών. Πάει ένας μήνας τώρα.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι και εγώ μόλις άλλαξα την sim μου σε micro sim με χρέωση 5 ευρώ στην Vodafone. Δυστυχώς μου είπαν η παλιά sim δεν θα λειτουργεί και αν θέλω να χρησιμοποιήσω την micro sim στην παλιά μου συσκευή να μην πετάξω το πλαστικό πλαίσιο της micro sim ώστε με μια κολλητική ταινία να μπορώ να την χρησιμοποιήσω (πατέντες!).

 

Ξέχασα να ρωτήσω αν η καινούρια micro sim μου είναι ικανή για 4G. Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ζήταγες να σου δώσουν δυό κάρτες και να τις χρησιμοποιείς ανάλογα; Πάλι 5 ευρώ πλήρωνες. Με την προϋπόθεση βέβαια να μην πλήρωνες πάγια για την υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω νέο κινητό σε λίγο κ θα κόψω την καρτα σιμ μου σε micro. Προκεικαι για το LG G4. micro παίρνει σωστα?

 

Για να εχω 4G σήμα θα πρέπει να πάρω τηλ στην βονταφον να τους πω να μου το ενεργοποιήσουν απλά ή πρέπει ακόμα να κάνω κάτι με τη σιμ μου? Υπάρχει περίπτωση να μην το υποστηρίζει?

 

Kανεις? Χρειαζομαι ειδικη σιμ για 4G?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις 4GNΑΙ στο 1285 και μετά απο μια μέρα,σου έρχεται μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. εστειλα μυνημα κ μου ειπε οντως οτι μεσα σε 24 ωρες θα ειναι οκ
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις 4GNΑΙ στο 1285 και μετά απο μια μέρα,σου έρχεται μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε.

 

Ευχαριστούμε. Γνωρίζουμε αν η υπηρεσία 4G εξακολουθεί να παρέχεται δωρεάν ή έχει πρόσθετο κόστος;

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι
Ευχαριστώ και πάλι. Πρέπει να γίνει και στις δύο κάρτες; Υπάρχουν κάποιες ειδικές ρυθμίσεις; Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ζήταγες να σου δώσουν δυό κάρτες και να τις χρησιμοποιείς ανάλογα; Πάλι 5 ευρώ πλήρωνες. Με την προϋπόθεση βέβαια να μην πλήρωνες πάγια για την υπηρεσία.

 

Ωχ δυστυχώς δεν το γνώριζα πιο πριν! Τώρα υποθέτω είναι αργά.:!:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. εστειλα μυνημα κ μου ειπε οντως οτι μεσα σε 24 ωρες θα ειναι οκ

 

Oι ρυθμίσεις μου ηρθαν τελικα σε κατι λιγοτερο απο 6 ωρες. Πατησα οκ και εχω 4G πια. :)

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εγω αλλαξα την εβδομαδα που περασε τις καρτες sim απο κομμενες σε κανονικες "micro" sim

κοστος 5 ευρω εκαστη καρτα COSMOTE/WIND

εχει φαγωθει φιλος μου να ενεργοποιησω λεει το 4G ασχετως αν το Motorola Moto G (2ης γενιας) δεν εχει 4G θα ειμαι λεει πιο καλα

 

τι λετε εσεις οι "ειδικοι" επι του θεματος να ζητησω ενεργοποιηση 4G η αφου δεν εχω ακομα συσκευη που να το υποστηριζει δεν μου χρειαζεται?

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα την εβδομαδα που περασε τις καρτες sim απο κομμενες σε κανονικες "micro" sim

κοστος 5 ευρω εκαστη καρτα COSMOTE/WIND

εχει φαγωθει φιλος μου να ενεργοποιησω λεει το 4G ασχετως αν το Motorola Moto G (2ης γενιας) δεν εχει 4G θα ειμαι λεει πιο καλα

 

τι λετε εσεις οι "ειδικοι" επι του θεματος να ζητησω ενεργοποιηση 4G η αφου δεν εχω ακομα συσκευη που να το υποστηριζει δεν μου χρειαζεται?

 

Αν και δεν είμαστε στο σωστό θέμα, προφανώς και δεν θα δεις καμία διαφορά ενεργοποιώντας το 4G με κινητό που δεν το υποστηρίζει. "Λίγο" 4G δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

αρα το αφηνω για τωρα που δεν εχω συσκευη 4G και οταν με το καλο αποκτησω τοτε το ενεργοποιω.

 

ευχαριστω για την απαντηση.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...