Jump to content

Τρόποι για να ψηλώσει κανείς;


Ice_Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ! και εγω ειμαι 1,83-4

αν παιζεις μπασκετ οπως ο νεαρος ψηλωνεις ευκολα.οπως και γω το ιδιο απο εκει εδωσα μποι

επισης ο τροπος για να ψηλωσεις ειναι οταν γεννηθεις να σε τραβαει-τεντωνει η μανα σου απο τα ποδια οταν σου αλλαζει πανα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 482
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

stephen τα πήρες καλοκαιρι?

αν επιτρέπετε πόσο ήσουν κι έλεγες οτι είναι κάτω από το μέσο όρο?

πιστεύω πως όλους τους προβληματίζει αυτό το γεγονός. θέλω το θέμα που εισήγαγα να είναι ανεξάρτητο από αυτό τον δύο ετών πριν?πως γίνεται????

Link to comment
Share on other sites

stephen τα πήρες καλοκαιρι?

αν επιτρέπετε πόσο ήσουν κι έλεγες οτι είναι κάτω από το μέσο όρο?

πιστεύω πως όλους τους προβληματίζει αυτό το γεγονός. θέλω το θέμα που εισήγαγα να είναι ανεξάρτητο από αυτό τον δύο ετών πριν?πως γίνεται????

 

Το θεμα ενωθηκε απο τους moderators γιατι υπηρχε παρομοιο παλαιοτερο με "πληροφοριες" για υψος/αναπτυξη κλπ.

Οσο για αυτο που ανεφερα θυμαμαι μεχρι και τη Γ' γυμνασιου οτι δεν ειχα παρει το υψος που ειχαν παρει οι περισσοτεροι συνομηλικοι εχωντας μπει ουσιαστικα στην εφηβεια. Δεν θυμαμαι υψος τοτε αλλα θυμαμαι οτι το καλοκαιρι μετα την Α' Λυκειου ημουν 1.80 φτανωντας σταδιακα στο 1.86 μεχρι το τελος του Λυκειου οπου εκει μαλλον και σταματησα να παιρνω ποντους.

Αντιθετα υπαρχουν και καποια παιδια που παιρνουν μπόι στα 15-16 και μετα σταματανε. Οπως και αλλοι που ψηλωνουν μεχρι τα 21!

Ειναι διαφορετικη η αναπτυξη του καθενος. Μην αγχωνεσαι...για πραγματα που ουτως ή αλλως θα ερθουν. Οπως σου ειπα μπορεις να επισκεφτεις και τον καταλληλο γιατρο για καποια "βοηθηματα","εξετασεις" ή τελος παντων οτι σου πει.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Stephen φοβάμαι και στεναχωριέμαι μήπως δεν έρθουν.

οι γιατροί μου έχουν πει πως θα γίνω κανονικός ως προς το ύψος(οχι ψηλός κανονικός,τώρα τι εννοούσαν)

αυτό δε μπορούμε να το βγάλουμε εμείς το αυτόνομο?

μπορείς και πιστεύω πως με καταλαβαίνεις για το τι σου λέω...

συνεχώς με απασχολεί, ίσως και χωρίς λόγο....

Link to comment
Share on other sites

σκεψου να εισαι ψηλος και ''αχαρος''...το να εισαι ψηλος δεν ειναι και καλο..μπορει να καμπουριασεις...!..

 

σκεψου ποσοι ζενπρεμιερ ειναι απο 1,65-1,75 (τομ κρουζ,μπραντ πιτ κτλ)

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

σκεψου να εισαι ψηλος και ''αχαρος''...το να εισαι ψηλος δεν ειναι και καλο..μπορει να καμπουριασεις...!..

 

σκεψου ποσοι ζενπρεμιερ ειναι απο 1,65-1,75 (τομ κρουζ,μπραντ πιτ κτλ)

 

Κάτσε ρε φίλε ... Δηλαδή όποιος είναι ψηλός είναι και άχαρος?

 

Είναι καλό να είσαι ψηλός, αλλά αν θες να κάνεις μπαμ στο γυναικείο πληθυσμό δε φτάνει μόνο το ύψος σου..Πρέπει να έχεις και άλλα προσόντα..

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο xpuser :lol: τι να το κανεις αμα εισαι ψηλος αλλα εκει που καιγονται :devil: τα μωρα να εισαι :down:

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

εχω φιλους και συμπακτες 2,10 και 2,15 και κατω..μια χαρα παιδια ειναι και στην υγεια τους και σε ολα..μην λεμε οτι να ναι..

εδω εχω συμαθητη που ειναι ~1.70 και καμπουριαζει..αυτο δεν συμβαινει σε ολους..

 

xpuser σωστοος..αλλα δεν φτανει μονο να εχεις τα προσοντα,αλλα και να τα αξιοποιεις καταλληλα ;)

Link to comment
Share on other sites

ο αντρας αμα δεν εχει υψος οσο ομορφος και να ειναι χανει αμεσως αυτο εχω να πω εγω.ο αντρας πρεπει να ειναι ψηλος.τι να το κανω αν εγω που ειμαι 1.72 εχω διπλα μου καποιον 1.68? γιατι μου εχει τυχει και αυτο!! και με το τακουνι ειδικα θελει σκαμπο να σε φιλησει..αστο καλυτερα!
Link to comment
Share on other sites

ωχ! και εγω ειμαι 1,83-4

αν παιζεις μπασκετ οπως ο νεαρος ψηλωνεις ευκολα.οπως και γω το ιδιο απο εκει εδωσα μποι

Μπαααααα...

Όλα είναι θέμα γονιδίων κληρονομικότητας κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ο αντρας αμα δεν εχει υψος οσο ομορφος και να ειναι χανει αμεσως αυτο εχω να πω εγω.ο αντρας πρεπει να ειναι ψηλος.τι να το κανω αν εγω που ειμαι 1.72 εχω διπλα μου καποιον 1.68? γιατι μου εχει τυχει και αυτο!! και με το τακουνι ειδικα θελει σκαμπο να σε φιλησει..αστο καλυτερα!

 

 

Σύμφωνώ αλλά το ίδιο ισχύει και με μια κοπέλα. Αν είναι κοντή και εσύ είσαι 2μ, όσο όμορφη και να ναι είναι ένα πρόβλημα!:O

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνώ αλλά το ίδιο ισχύει και με μια κοπέλα. Αν είναι κοντή και εσύ είσαι 2μ, όσο όμορφη και να ναι είναι ένα πρόβλημα!:O

 

Ε μεταξυ μας τωρα, οταν εισαι 1.90-2μ ολες κοντες σου φαινονται :lol: :rolleyes:

 

Το κακο ειναι οτι δυσκολα βρισκεις κοπελα πανω απο 1.65 και οι περισσοτεροι αντρες στην ηλικια μου ειναι 1.80 σιγουρα. Εχει μια διαφορα...:)

Link to comment
Share on other sites

Ε μεταξυ μας τωρα, οταν εισαι 1.90-2μ ολες κοντες σου φαινονται :lol: :rolleyes:

 

Το κακο ειναι οτι δυσκολα βρισκεις κοπελα πανω απο 1.65 και οι περισσοτεροι αντρες στην ηλικια μου ειναι 1.80 σιγουρα. Εχει μια διαφορα...:)

 

 

Σωστός! Μία από τα ίδια! :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το "μυστικο" νουμερο 1 ειναι το κληρονομικο! Δες τους γονεις σου και κανενα παππου γιαγια... Αν ειναι πανω απο 1,70 μην ανησυχεις, εχεις δρομο ακομα...

 

Κάτσε γιατί εδώ έχουμε πρόβλημα..

Μπαμπάς ψηλός..

Μαμά,για γυναίκα,ψηλή κι'αυτή..

Grandmother and grandfather επίσης..

Εγώ γιατί είμαι η μόνη τάπα στην οικογένειά μου..

Η αδερφή μου ψηλή..το 8χρονό αδερφάκιμου σε λίγο θα με ξεπεράσει..μήπως τελικά έχω βγεί προβληματική;;;:worry: :confused:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Ολοι στο σοι μου ειναι κανονικοι προς κοντοι (μονο ο θειος μου ειναι 1.88).

Εγω πως εγινα 1.93 ??? Το μονο που εκανα ειναι οτι ετρωγα τον Αγλεωρα...

 

Το υψος εκτος απο τα θετικα στις γυναικες και στην αυτοπεποιθηση (αν βεβαια γυμναζεσαι , προσεχεις και δεν καμπουριασεις ,αλλα εχεις και σωστο στυλ)

εχει και πολλα αρνητικα παιδια (κουτουλας σε πινακιδες , δεντρα , δεν χωρας σε αυτοκινητα , αμφιθεατρα κλπ , δεν μπορεις να περασεις απαρατηρητος αν θελεις και καθε κοπελα διπλα σου φαινεται αστεια κλπ.)

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους για τα μηνύματά σας.

αν και στο τέλος ξεφύγαμε από τον άρχικο μας σκοπό δεν πειράζει...

κοιτάω αισιοόδοξα και ο,τι είναι να γίνει θα γίνει.

άλλωστε η ζωή είναι μικρή και ωραία(ισχύει για ψηλούς, κοντούς,χοντρούς αδύνατους...)

think possitive!

κι εγώ αυτό θα κάνω

αν και δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχει πιστεύω το καλύτερο!

special thanks to stephen NRG kai kostakiss!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...μια γνωστη μας οικογενεια εχει εναν γιο που αυτη την στιγμη ειναι 30+ και ειναι 1.60

οταν ηταν καπου στα 17 ηταν περιπου 1.38.-1.40, και η μητερα του μας ειπε οτι μετα απο διαφορες θεραπειες και αρκετο τρεξιμο σε γιατρους, με ενδοφλεβια διαλυματα, πηρε αυτους τους...20 ποντους.....

 

Ερχομαστε λοιπον στο σημερα, και σας λεω οτι ο ανθρωπος αυτος αντιμετωπιζει σωματικα και διανοητικα προβληματα(δεν μπαινω σε λεπτομεριες για ευνοητους λογους...) που συμφωνα με τους γιατρους οφειλονται κατα ενα μεγαλο μερος στις ουσιες που του χορηγηθηκαν τοτε.....

 

ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ....

 

Διαβαζω πιο πανω οτι οτι πολλοι δεν ειναι ευχαριστημενοι με το υψος τους την στιγμη μαλιστα που ειναι 1.80+......και οτι το πολυ υψος αρεσει στις γυναικες κ.τ.λ, κ.τ.λ..........Ενταξει ρε παιδια καλο ειναι να εχουμε ενα "Α" υψος, και δικαιωμα του καθενος να θελει να ψηλωσει παραπανω...αλλα οχι και οτι αν δεν ειναι καποιος ψηλος δεν θα αρεσει στις κοπελες......

Εχω παραδειγμα με φιλο μου που ειναι 25 χρονων, ειναι καπου 1,72, και το τι περαση εχει στον γυναικειο πληθυσμο ειναι το κατι αλλο!!!:blink: Βεβαια το παιδι εχει σχετικα γυμνασμενο σωμα και ωραιο προσωπο...αλλα το τι γινεται στις ηλικιες 17-29 ειναι αλλο πραγμα!!.....και μαλιστα πολλες φορες "χτυπαει" κοπελες αρκετα ψηλοτερες του οι οποιες τον προτιμουν απο παιδια που ειναι 1.85-1.95.....

 

Στο αν θα αρεσουμε σε μια κοπελα δεν παιζει ρολο μονο το υψος....δεν λεω το υψος δειχνει καπως.....σε εναν αντρα οπως και σε μια κοπελα (βλεπετε τι γινεται οταν περπαταει στο δρομο μια κοπελα 1.80..) μετραει ενα συνολο χαρακτηριστικων ειτε στην εμφανιση ειτε στον χαρακτηρα ειτε στην συμπεριφορα μας!:)

 

90% θεμα γονιδιων και 10% θεμα σωστης διατροφης, 7-8 ωρων υπνου τουλαχιστον και ασκηση με μετρο οσο αφορα την αναπτηξη μας.....

 

Μην την ψαχνετε με περιεργα-παρανομα σκευασματα που σας υποσχονται διαφορα "μαγικα"..... μονο παρενεργειες μπορουν να προκαλεσουν...

 

Για την ιστορια ειμαι 1.85 (με 1.80 ο πατερας μου και 1.65 η μητερα μου) και ειλικρινα δεν θα ειχα κανενα προβλημα να ημουν ποιο κοντος... ακομα και με αυτο το υψος εχω αντιμετωπισει προβλημα με στουκαρισματα σε πινακιδες, χαμηλες πορτες, δοκαρια, κλαδια,στριμογμα ισα ισα τα γονατα σε κινηματοργραφους και σε αστικα και σε ορισμενα αυτοκινητα πχ πεζο 106 που με τερμα την καρεκλα πισω τα ποδια μου Χ Α Λ Α Ρ Α ακουμπουσαν πανω στο τιμονι..:lol: αφηστε σε κατι μικρα 2θυρα αυτοκινητα που ακομα και 1.70 να ημουν στα πισω καθισματα η ζωη γινεται πολυ δυσκολη....

 

Υ.Γ καπου ακουσα οτι ο Nικος Γκαλης μετα τα 30 του πηρε 1-2 ποντους...:blink: αληθευει;;;

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω οτι είναι βασικά θέμα διατροφής και γονιδίων.

δηλαδή αν υπάρχουν τα γονίδια αν ακολουθήσεις σωστή διατροφή και λίγο αθλητισμό θα ψηλώσεις χαλαρά.εγώ μέχρι το γυμνάσιο ήμουν 1,60 κάπου και τελειώνοντας το λύκειο ήμουν 1,92.

δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο οτι πήγαινα μπασκετ απο 8 χρονών.αλλά μάλλον ναι.

κι ο πατέρας μου είναι 1,80 και η μάνα μου 1,60

και τα αδέρφια όπως εμένα βγήκαν. 1,90 ο αδερφός μου και η αδερφή μου 15 χρονών είναι ήδη 1,75 - κοντέυει να περάσει τον πατέρα μου σε λίγο.

αλλά όλοι αθλούμασταν σχεδόν σε καθημερινή βάση

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ψηλώσεις υπάρχει μόνο ένας τρόπος.Χειρουργείο όπου σου μεγαλώνουν το κόκκαλο στα πόδια.Μπορείς να πάρεις 7-9cm αλλά κατά την άποψή μου το να βάλεις μαχαίρι για να πάρεις ύψος είναι πολύ τραβηγμένη λύση.
ΆΚΥΡΟ
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ψηλώσεις υπάρχει μόνο ένας τρόπος.Χειρουργείο όπου σου μεγαλώνουν το κόκκαλο στα πόδια.Μπορείς να πάρεις 7-9cm αλλά κατά την άποψή μου το να βάλεις μαχαίρι για να πάρεις ύψος είναι πολύ τραβηγμένη λύση.

 

Αυτό το έκανε μια κοπέλα , σε μια άλλη χώρα (όχι στην Ελλάδα) γιατί ήθελε οπωσδήποτε να γίνει αεροσυνοδός, ενώ δεν είχε το κατάλληλο ύψος.

 

Προσωπικά δεν θα το έκανα, αν και οι επιστήμονες λένε ότι πρόκειται για ασφαλή διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

υπάροχυνε ειδικές ενέσεις θεραπείας, οι οποίες δίνονται για να "ψηλώσει" ο ενδειαφερόμενος.

γίνεται ύστερα από ειδικές εξετάσεις, και όχι πάντα.

αφορά μικρές ηλικίες οι οποίες προδιαθέτουνε νανισμό, και χρειάζεται να αναπτυχθεί ο οργανισμός.

δεν αφορά όλους τους ανθρώπους,

ο λογος;

διότι δεν θα γίνει ομοιόμορφη κατανομή ανάπτυξης και παρουσιάζονται ιδιόμορφες παραμορφώσεις.

 

όλο αυτό αφορά μία συγκεκριμμένη ομόρνη, την λεγόμενη ανάπτυξης η οποία όταν είναι σε λιγοστά ποσοστά τότε ο παιδίατρος το συζητάει με τους γονείς.

και βρίσκεται το νήπιο σε συνεχή παρακολούθηση και καταγραφή των αλλαγών.

έτσι ώστε να υπάρξει σωστή ανάπτυξη, χωρίς παραμορφώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο που λεει η libido.

Aν κανεις αυτες τι ενεσεις ενω εχει σταματησει η αναπτυξη σου και εισαι ανω των 18 π.χ. (γι' αυτο σε κοιταζει πρωτα ιατρος), ειναι πολυ πιθανο να σου αναπτυχθουν μερη του σωματος οπως πατουσες, παλαμες και σαγονι...μονο!

Ασχημο ε;

Ξερω εναν ιατρο που κανει εγχειρησεις για την αναπτυξη και ειναι αρκετα ασφαλης μεθοδος, αλλα πολυ χρονοβορα(τοσο τα χειρουργεια οσο και το μετα) και γενικα θελει πολυ δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το θεωρώ πολύ ριψοκίνδυνο,δαπανηρό και ακραίο.

Ούτως ή άλλως αεροσυνοδός δε θέλω να γίνω!(φοβάμαι τα ύψη, ίσως γι αυτό δεν ψηλώνω?!!!)

και μην ξεχνάτε:σήμερα μοπρεί να είναι η μέρα σας...

 

περιμένω απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 20 και πήρα τον προηγούμενο χρόνο 2-3 cm (είμαι περίπου 183), αφού άρχισα μονόζυγο... Παίζει να χει σχέση αλλά η αλήθεια είναι ότι ακόμη έχω baby face, δηλαδή αναπτύσσομαι...

Μονόζυγο κ υγιεινό φαγητό θα πρότεινα...

Seeing the good meme si tout va si mal...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...