Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, elkons said:

Με την αφορμή αφού λέμε και για τα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα, τι πιστεύετε θα αλλάξει κάτι στην Cosmote όταν ο Κώστας Ντεμπής (Hrvatski Telekom) γίνει ο CEO της Cosmote; Θα συνεχίσει όπως σήμερα η Cosmote με τον ίδιο ρυθμό ή θα ισοπεδώσει τους αναγνώστες στα δίκτυα 4g/5g/5gsa? Εσείς τι πιστεύετε;

Ο Κώστας είναι γνωστός δικτυακιας. Θα σας βάλει mmWave στο μπαλκόνι σας. Σωστά @georgemv?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

1 hour ago, mixtri said:

Ο Κώστας είναι γνωστός δικτυακιας. Θα σας βάλει mmWave στο μπαλκόνι σας. Σωστά @georgemv?

Αυτό με τι έννοια το εννοείτε 🥲

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Αυτό με τι έννοια το εννοείτε 🥲

Ότι θα γεμίσει η Ελλάδα κεραία. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mixtri said:

Ότι θα γεμίσει η Ελλάδα κεραία. 

Είναι παράλληλα και καλό και κακό. Εσύ πιστεύεις πως οι κεραίες βλάπτουν την υγεία; Ειδικά αν γεμίσουμε. Ο Τσαμάζ είναι δικτυάκιας πιστεύεις?

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

Δηλαδή θα έχουμε ένα Κροάτη ceo απέναντι στον Σέρβοτης νόβα;

 

Είδαμε και τις ταχύτητες της νόβα με ταχύτητες 4g+ στο 5g στις περισσότερες περιπτώσεις..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, elkons said:

Με την αφορμή αφού λέμε και για τα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα, τι πιστεύετε θα αλλάξει κάτι στην Cosmote όταν ο Κώστας Ντεμπής (Hrvatski Telekom) γίνει ο CEO της Cosmote; Θα συνεχίσει όπως σήμερα η Cosmote με τον ίδιο ρυθμό ή θα ισοπεδώσει τους αναγνώστες στα δίκτυα 4g/5g/5gsa? Εσείς τι πιστεύετε;

Εσυ πιστεύεις ότι έχει έρθει για να ισοπεδώσει τον ισολογισμό του ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Εσυ πιστεύεις ότι έχει έρθει για να ισοπεδώσει τον ισολογισμό του ΟΤΕ;

Όχι αντιθέτως πιστεύω πως θα καλυτερεύσει και εξακολουθεί να είναι το γρηγορότερο δίκτυο κινητής. Έτσι ελπίζω τουλάχιστον 🤞

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι δεν θα δούμε δραματικές αλλαγές. Όπως είναι τώρα έτσι θα εξακολουθεί να είναι η εταιρεία. Και δεν έχει να κάνει με την διοίκηση,αλλά με τον μητρικό όμιλο 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, elkons said:

What's up ή Q Telecom και γιατί 🤡

Εξαρτάται από τις δικές σου ανάγκες. Θες οικονομία; Θες καλύτερη κάλυψη στο σπίτι σου; Θες καλύτερη πανελλαδική κάλυψη;

Άμα σου πω εγώ Q Telecom και δεν πιάνει καλά στο σπίτι σου, τι θα μου πεις;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, elkons said:

Είδαμε και τις ταχύτητες της νόβα με ταχύτητες 4g+ στο 5g στις περισσότερες περιπτώσεις..

Ακόμα δεν είδαμε αλλά κ η κοσμοτε χωρίς αντίπαλο τόσα χρόνια κ έρχεται τελευταία στην Ευρώπη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι λεπτομέρειες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, hercoulis said:

Ακόμα δεν είδαμε αλλά κ η κοσμοτε χωρίς αντίπαλο τόσα χρόνια κ έρχεται τελευταία στην Ευρώπη.

 

 

Για το έτος 2022 ήταν 8η στην Ευρώπη. Το 2023 δεν μπήκε στην λίστα. Πιστεύω για το έτος 2024 να επιστρέψει στην κορυφαία Ευρωπαϊκή 10αδα

ΥΓ: Το 2022 μπήκε στην Ευρωπαϊκή δεκάδα με την μισή πληθυσμιακή κάλυψη 5G και με πολύ δύσκολο ανάγλυφο που έχει η χώρα μας

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Vibraphone said:

Εξαρτάται από τις δικές σου ανάγκες. Θες οικονομία; Θες καλύτερη κάλυψη στο σπίτι σου; Θες καλύτερη πανελλαδική κάλυψη;

Άμα σου πω εγώ Q Telecom και δεν πιάνει καλά στο σπίτι σου, τι θα μου πεις;

Η κάλυψη δεν θα είναι το πρόβλημα μελλοντικά αλλά οι ταχύτητες-απόκριση. 

-Γέρων Chrischal ο Ψαράς. 😅🤣😂

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, hercoulis said:

Ακόμα δεν είδαμε αλλά κ η κοσμοτε χωρίς αντίπαλο τόσα χρόνια κ έρχεται τελευταία στην Ευρώπη.

 

 

Ενώ η νόβα είναι στην πρωτιά 🤡δεν συγκρίνονται,η Cosmote είναι φουλ καλύτερη εδώ και χρόνια και μετά ακολουθεί η vf και όπως πάει έτσι θα μείνει στην Ελλάδα Η Nova δεν θυμάμαι να πήρε ποτέ κάποια πιστοποίηση της Ookla και Umlaut 😿 δεν φημίζεται για τις ταχύτητες και την <καλή κάλυψη>. Αν ήταν μια σοβαρή εταιρία δεν θα νοικιαζε τις γραμμές τ ΟΤΕ, ούτε θα έριχνε το μπαλάκι σε αυτόν στα προβλήματα της .. αν ήταν σοβαρή εταιρία θα έκανε και καμιά σχετική επένδυση 

29 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για το έτος 2022 ήταν 8η στην Ευρώπη. Το 2023 δεν μπήκε στην λίστα. Πιστεύω για το έτος 2024 να επιστρέψει στην κορυφαία Ευρωπαϊκή 10αδα

ΥΓ: Το 2022 μπήκε στην Ευρωπαϊκή δεκάδα με την μισή πληθυσμιακή κάλυψη 5G και με πολύ δύσκολο ανάγλυφο που έχει η χώρα μας

Τ 2022 δεν είδα και καμιά νόβα εκεί μέσα 😏 και μιλάμε για το 22 π η νόβα δεν είχε σχεδόν καθόλου 5g🥸 (σόρρυ νόβα λόβερς απλά η αλήθεια πονάει το ξέρω 🥵)

1 hour ago, Vibraphone said:

Εξαρτάται από τις δικές σου ανάγκες. Θες οικονομία; Θες καλύτερη κάλυψη στο σπίτι σου; Θες καλύτερη πανελλαδική κάλυψη;

Άμα σου πω εγώ Q Telecom και δεν πιάνει καλά στο σπίτι σου, τι θα μου πεις;

Κοίτα για οικονομικό θέμα δεν έχω πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι. γενικά να έχει καλά πακέτα για την Ελλάδα, εάν έχει πολύ καλή πανελλαδική κάλυψη θα έχει Κ στο σπίτι μ

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

@elkonsγια την Cosmote μιλάω εγώ

Ναι κατάλαβα, μερικά σχόλια για την νόβα τα λέω για τους <νοβάκιδες> που συγκρίνουν 2 τελείως διαφορετικές εταιρίες,η κάθε μία λειτουργεί με το δικό της επενδυτικό πλάνο,δεν γίνεται να μου συγκρίνει την νόβα με την κοσμοτε.ισα ίσα που τα λες και σωστά. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, elkons said:

Κοίτα για οικονομικό θέμα δεν έχω πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι. γενικά να έχει καλά πακέτα για την Ελλάδα, εάν έχει πολύ καλή πανελλαδική κάλυψη θα έχει Κ στο σπίτι μ

Τότε Cosmote δαγκωτό και το βλέπεις ανάμεσα σε frog και what's up.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Vibraphone said:

Τότε Cosmote δαγκωτό και το βλέπεις ανάμεσα σε frog και what's up.

Οπότε για περισσότερα data ομιλία εντάξει έχω τ one με την σύζυγο,θα την καλύψει τότε περισσότερο what's up ή frog ( δεν την ενδιαφέρουν κλήσεις σε εξωτερικό)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Οπότε για περισσότερα data ομιλία εντάξει έχω τ one με την σύζυγο,θα την καλύψει τότε περισσότερο what's up ή frog ( δεν την ενδιαφέρουν κλήσεις σε εξωτερικό)

Data δίνει περισσότερα το frog.. ρίξε μία ματιά εδώ για να καταλάβεις περίπου για τα πακέτα..

https://www.frogmobile.gr/el/paketa-internet

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, elkons said:

What's up ή Q Telecom και γιατί 🤡

What’s Up με διαφορά… η Q το μόνο καλο που έχει είναι τα λεπτά για εξωτερικό. Κατά τα αλλά λίγα MB δίνει και η κάλυψη της Nova…

11 ώρες πριν, elkons said:

Ενώ η νόβα είναι στην πρωτιά 🤡δεν συγκρίνονται,η Cosmote είναι φουλ καλύτερη εδώ και χρόνια και μετά ακολουθεί η vf και όπως πάει έτσι θα μείνει στην Ελλάδα Η Nova δεν θυμάμαι να πήρε ποτέ κάποια πιστοποίηση της Ookla και Umlaut 😿 δεν φημίζεται για τις ταχύτητες και την <καλή κάλυψη>. Αν ήταν μια σοβαρή εταιρία δεν θα νοικιαζε τις γραμμές τ ΟΤΕ, ούτε θα έριχνε το μπαλάκι σε αυτόν στα προβλήματα της .. αν ήταν σοβαρή εταιρία θα έκανε και καμιά σχετική επένδυση 

Τ 2022 δεν είδα και καμιά νόβα εκεί μέσα 😏 και μιλάμε για το 22 π η νόβα δεν είχε σχεδόν καθόλου 5g🥸 (σόρρυ νόβα λόβερς απλά η αλήθεια πονάει το ξέρω 🥵)

Κοίτα για οικονομικό θέμα δεν έχω πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι. γενικά να έχει καλά πακέτα για την Ελλάδα, εάν έχει πολύ καλή πανελλαδική κάλυψη θα έχει Κ στο σπίτι μ

Επειδή εχω αρκετά χρόνια Nova & Cosmote, σε πόλεις μια χαρά και οι δυο είναι απλά η Nova δεν έχει ταχύτητες. Επαρχία είναι πολύ καλύτερη η Cosmote αν και λόγω κίνησης σέρνεται το δίκτυο.

Απο εκεί και πέρα, όσο για τη Vodafone μέτρια πράγματα και έκανε 2 χρόνια να φέρει FTTH στο σπίτι μου. Επίσης επειδή δίνει απεριόριστα δεδομένα συχνά σε ολους και είναι πιο οικονομική έχει μαζέψει αρκετό κόσμο. Πλήρωνα συμβόλαιο 25€ και έχανα κλήσεις, σερνόταν σε 4G και στο πατρικο μου δεν είχε σήμα. Η Nova τουλάχιστον που πληρώνω 30€ το μήνα συμβόλαιο πιο πολύ θέμα εχω στα δεδομένα που σέρνεται και έχουν βλάβες σε κεραίες εκεί που κινουμαι. 1-2 φορές έχει τύχει να χάσω κλήση & sms. 
Τελος για το οικονομικό, μια χαρά πακετα και σε νορμαλ τιμές έχει η Cosmote. Για εμένα στο καρτοκινητο πρώτα είναι το cu και μετά το What’s Up. Αν πάμε στη κατηγορία χρέωση ανά δευτερόλεπτο και κλήσεις εξωτερικού και πολλά GB το Frog αποτελεί τα τελευταία χρόνια την νο.1 επιλογή με δεύτερη την Q, που ακρίβυνε παρά πολύ και κυνηγάς προσωπικές προσφορές, count down offers. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

What’s Up με διαφορά… η Q το μόνο καλο που έχει είναι τα λεπτά για εξωτερικό. Κατά τα αλλά λίγα MB δίνει και η κάλυψη της Nova…

Επειδή εχω αρκετά χρόνια Nova & Cosmote, σε πόλεις μια χαρά και οι δυο είναι απλά η Nova δεν έχει ταχύτητες. Επαρχία είναι πολύ καλύτερη η Cosmote αν και λόγω κίνησης σέρνεται το δίκτυο.

Απο εκεί και πέρα, όσο για τη Vodafone μέτρια πράγματα και έκανε 2 χρόνια να φέρει FTTH στο σπίτι μου. Επίσης επειδή δίνει απεριόριστα δεδομένα συχνά σε ολους και είναι πιο οικονομική έχει μαζέψει αρκετό κόσμο. Πλήρωνα συμβόλαιο 25€ και έχανα κλήσεις, σερνόταν σε 4G και στο πατρικο μου δεν είχε σήμα. Η Nova τουλάχιστον που πληρώνω 30€ το μήνα συμβόλαιο πιο πολύ θέμα εχω στα δεδομένα που σέρνεται και έχουν βλάβες σε κεραίες εκεί που κινουμαι. 1-2 φορές έχει τύχει να χάσω κλήση & sms. 
Τελος για το οικονομικό, μια χαρά πακετα και σε νορμαλ τιμές έχει η Cosmote. Για εμένα στο καρτοκινητο πρώτα είναι το cu και μετά το What’s Up. Αν πάμε στη κατηγορία χρέωση ανά δευτερόλεπτο και κλήσεις εξωτερικού και πολλά GB το Frog αποτελεί τα τελευταία χρόνια την νο.1 επιλογή με δεύτερη την Q, που ακρίβυνε παρά πολύ και κυνηγάς προσωπικές προσφορές, count down offers. 
 

Η vf έχει βελτιωθεί και στην επαρχία πλέον 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Η vf έχει βελτιωθεί και στην επαρχία πλέον 

Όντως εκεί π είχε EDGE πλέον έχει 4g, μόνο η Νόβα δεν έχει βελτιώσει κάτι παραμονο τις κλήσεις 

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2024 at 11:10 ΜΜ, elkons said:

Είναι παράλληλα και καλό και κακό. Εσύ πιστεύεις πως οι κεραίες βλάπτουν την υγεία; Ειδικά αν γεμίσουμε. Ο Τσαμάζ είναι δικτυάκιας πιστεύεις?

"Η μακρινή κεραία κάνει τη ζημιά".

-Λαϊκή ρήση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...