Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τηλέφωνο δεν ξαναπήρα ...

τώρα με 4G το test δεν ολοκληρώνετε ...

632b5db73c0ee9fb29e50140eb45b27e.png

b22752ccb299ec7009e6d139049368e5.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

πάρα πολύ κακη εικόνα για cosmote. Τα έπαιξε το δίκτυο εντελώς

 

 

Ένας λόγος παραπάνω τώρα να παρεις και να τους στείλεις και αυτά τα χάλια.

 

 

Πάρε και κραξε γιατί βλέπω όσο κάθεσαι εκεί τα ιδια και χειρότερα να γίνονται.

 

 

Αν δεν ενοχλείς συχνά μην περιμένεις τίποτα

 

 

20 τηλέφωνα θα καλούσα εγώ που λέει ο λόγος εάν υπήρχε τόσο σοβαρό θέμα.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Δυστυχως εχει πολλα προβληματα με το σημα η Cosmote. Σε Θεσσαλονικη και Χαλκιδικη που κινουμαι εχω σχεδον μονιμα προβλημα με την ομιλια. Ενω δειχνει οτι εχω σημα, μου ερχονται μηνυματα οτι ειχα κλησεις και επισης δεν μπορω να κανω κληση. Παραλληλα εχω και δυο νουμερα με κοκκινη και με μπλε. Απο την μπλε ειμαι πολυ περισσοτερο ικανοποιημενος και δευτερη η κοκκινη σε ομιλια. Σε ιντερνετ η Cosmote παραμενει πρωτη παρολα τα προβληματα που έχει.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να είναι πίτα το 4g αλλά άδειο το 3g? Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μας πει αν είναι αυτό δυνατό; Δηλαδή αφού σχεδόν όλοι έχουν κινητό 4g να έχει αδειάσει το 3g αλλά να είναι τίγκα το 4g;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να είναι πίτα το 4g αλλά άδειο το 3g? Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μας πει αν είναι αυτό δυνατό; Δηλαδή αφού σχεδόν όλοι έχουν κινητό 4g να έχει αδειάσει το 3g αλλά να είναι τίγκα το 4g;

 

εγω πιστευω οτι γινεται γιατι απλα ειναι σε αλλες συχνοτητες και οπως εχω δει οτι πουλανε και εχει κεραιες εχει αλλες για 3g και αλλες για 4g, αρα αν σε ενα μερος εχει 4g και εχει εκει κοσμο μπορει να γινει πιτα ενω σε 3g οχι. Λογικο μου φαινεται, αλλα πρεπει η κοτε κατι να κανει γιατι δινει δινει δωρα, πακετα κτλ και μετα ειτε πας καπου και δεν εχει σημα, ειτε εχει και σερνεται το δικτυο οσο δεν παει.

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα σήμερα 6,5 GB με 4G με συνδιασμό της καλοκαιρινής προσφοράς και του after dark.Κανενας περιορισμός μέχρι τώρα ούτε στο Τεστ ούτε στην πλοήγηση.Οι ταχύτητες παραμένουν πολύ υψηλές.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ασπροβάλτα πριν κανένα 4ωρο ..κάνω speed test με την μπλε...53.4 και 6.52..παθαίνω πλακα..γυρνάω cosmote ..Β@έξω ότι δεν κάνει ca ..τρέχω 10 και 25..αμάν λέω..βάζω κατάσταση πτήσης και την απενεργοποίω...πάλι δεν η ΑΕΚ ca μετράω 50.3 με 50.5 λέω εντάξει..γυρνάω στην μπλε..10.4 και up και down ..δοκιμάζω με πράσινη κάρτα στο oppo που υποστηρίζει ca 4.2 και 50.8 ..περίεργα πράγματα

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παραλιακή στη Χώρα Νάξου. Ώρες αιχμής με φουλ κόσμο. Με 4G και Η+.5d4bc4207bd6ec74a80206df23cc3885.jpg03bb7bfcfea8931c72c6c6bf2b25098a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνει QoS στο speedtest.net όταν έχει κίνηση το δίκτυο; Γιώργο γνωρίζεις;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λοιπόν έχουν πακέτο με κόφτη στο speedtest.net, δοκίμασα με server "synapsecom telecoms" στον οποίο η cosmote δεν έχει ενεργοποιήσει κάποιος Qos ίσως όπως στους GRnet kai Hyper. Βέβαια πάνε υπέρ πίστεως 150mb ανά speedtest

 

Voila

0e83b64b07505458fdd15ebd5a3ee613.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Όσοι λοιπόν έχουν πακέτο με κόφτη στο speedtest.net, δοκίμασα με server "synapsecom telecoms" στον οποίο η cosmote δεν έχει ενεργοποιήσει κάποιος Qos ίσως όπως στους GRnet kai Hyper. Βέβαια πάνε υπέρ πίστεως 150mb ανά speedtest

 

Voila

0e83b64b07505458fdd15ebd5a3ee613.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Πολλά MB σε τρώει όμως ρε συ από τα MB σου. Ενώ στην cosmote είναι δωρεάν. Προσοχή με αυτό μη φύγουν όλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλά MB σε τρώει όμως ρε συ από τα MB σου. Ενώ στην cosmote είναι δωρεάν. Προσοχή με αυτό μη φύγουν όλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το λέω πιο πολύ για κάπου που φαίνεται προβληματικό σημείο τύπου 3-4mbps, απλά με αυτό το server το επιβεβαιώνεις διχως να σου φάει πολλά mb εάν ισχύει το 3-4

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Βαρθολομιό Ηλείας τώρα (ώρα αιχμής). f026e0f1d984a1cc058394b753d09bfa.jpgfedc949d7b3e46e61278e57fa1afa738.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνει QoS στο speedtest.net όταν έχει κίνηση το δίκτυο; Γιώργο γνωρίζεις;

 

Από ότι καταλαβαίνω με μια γρήγορη ανάλυση, έχουν μια στατική λίστα με IP που κόβουν την ταχύτητα σε 60mbps + schedule πίσω από την υπόλοιπη κίνηση. Δεν υπάρχει κάτι δυναμικό. Ό,τι είναι σε αυτή την λίστα δεν χρεώνεται από το billing.

Η λίστα φαίνεται να έχει OTE,Cosmote,GRNET,hyperhosting και πιθανόν και μερικούς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα λιμάνι Σύρου ...

4G

5e0d28c583aacc32d5a0170618099c52.png

3G

4bd8c4d251df70725306b359821fca86.png

 

Μήπως έχουν κόψη λίγο άκομψα το 4G στο frog ?

ή δεν ξέρουν να σεταρουν το switch για να κόψουν ταχύτητα ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΣΕΑ Μεγάρων. Band 7 + 3. Δε θυμάμαι αν παλιότερα είχα πιάσει περισσότερο (λόγω των πρόσφατων περιορισμών στην καρτοκινητη το λέω).

Screenshot_Speedtest_20180715_132324.png

Link to comment
Share on other sites

Speedtest στο κινητό του αδερφού μου LG Spirit:9.97down 5.35up Server:ΟΤΕ στα γεωπονικά Καλλικράτειας. Edited by XP130TD
off topic
Link to comment
Share on other sites

Παραλία Νέα Καλλικράτεια γεμάτη κοσμο το upload στο 4g γονάτισε. Το κινητό μου πιάνει band3 2x2 mimo.

http://i65.tinypic.com/2mcwoed.png

http://i64.tinypic.com/2irkg1t.jpg

Με 3g σαφώς καλυτερα τα πραγματα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει τιγκαρει από κόσμο. Δικαρτο η μόνη λύση. Είτε μπλε , είτε κόκκινη σαν δεύτερη.

 

Μιλάω με κόσμο και χάνεται ο ήχος. Από Cosmote σε Cosmote. Χθες μου έτυχε όταν κάλεσα φίλο που είναι Νάξο. Μόλις τον κάλεσα από το CU μου στο CU του, όλα οκ.

Edited by Ilovemetal
Typo
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει τιγκαρει από κόσμο. Δικαρτο η μόνη λύση. Είτε μπλε , είτε κόκκινη σαν δεύτερη.

 

Μιλάω με κόσμο και χάνεται ο ήχος. Από Cosmote σε Cosmote. Χθες μου μου έτυχε όταν κάλεσα φίλο που είναι Νάξο. Μόλις τον κάλεσα από το CU μου στο CU, όλα οκ.

 

Λογικο και τωρα με τοσο τουρισμο και πολλαπλασιασμο κατοικων σε τουριστικες περιοχες και στα νησια μας τα πραγματα γινονται ακομη πιο ζορικα αλλα εχω παρατηρησει οτι και με κοκκινη υπαρχουν προβληματα στην Κρητη πχ.

Link to comment
Share on other sites

Στη παραλία Καλλικράτειας πραγματικά το δίκτυο σκίζει,δεν μπορώ να πω το ίδιο για τα γεωπονικά και γύρω οικισμούς.
Link to comment
Share on other sites

Λογικο και τωρα με τοσο τουρισμο και πολλαπλασιασμο κατοικων σε τουριστικες περιοχες και στα νησια μας τα πραγματα γινονται ακομη πιο ζορικα αλλα εχω παρατηρησει οτι και με κοκκινη υπαρχουν προβληματα στην Κρητη πχ.

 

Πράγματι ο τουρισμός επηρέασε το δίκτυο αρκετά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Προβληματικο σημα σουρσιμο ολο το ΣΚ.....

και οπως ειδα και σε αλλες εταιριες τα ιδια, δοκιμες στην περιοχη του Μαραθωνα παραλια και στα περιγυρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...