Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 7ο όροφο κτιρίου, κοντά στον πύργο Αθηνών. Με απλό 4G έπιανε 25... Το τεστ κάτω είναι με 4G+. :wacko:

 

http://www.speedtest.net/android/3638708949.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1482

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό χωρίς την 800αρα μπάντα ξέρετε εάν έχω κανένα 4g (έχω. What's up) και μένω Χανιά

 

Η Cosmote έχει πιο πυκνό δίκτυο από τις άλλες και δε νομίζω να έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα. Αν όμως μένεις σε χωριό ή θέλεις γρήγορα data σε κινούμενο όχημα, με συσκευή χωρίς την 800αρα, δύσκολα θα βλέπεις 4G. Αν παίζει έστω με 3G σε αυτά τα δύσκολα σημεία, καλά θα είναι.

 

Γενικά, αν δε χρησιμοποιείς πολύ τα data, δε νομίζω να σε επηρεάσει η έλλειψη της 800άρας. Για εμένα όμως, δε θα έπαιρνα ποτέ κινητό χωρίς αυτήν. :p

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό χωρίς την 800αρα μπάντα ξέρετε εάν έχω κανένα 4g (έχω. What's up) και μένω Χανιά

 

καλησπερα, το ιδιο ειχα σκεφτει και εγω με W.U αλλα τελικα πηρα το xiaomi mi max 2 καθως δεν ειχα επιλογη για αλλο κινητο σε αυτο το μεγεθος που ηθελα και με αυτη την τιμη.

Τελικα δεν εχω πουθενα απολυτως προβλημα οπου εχω παει, μια χαρα εχω 4G και ακινητος και κινουμενος και τρεχαμενος και μεσα σε αμαξι.

Αλλα δεν εχει τυχει να παω μακρια επαρχια, νησια κτλ, εγω ειμαι κοντα κεντρο Αθηνας. Θα δουμε το Καλοκαιρι τι θα λεει.

Δεν με πειραζει να μην πιανει 4G αρκει να εχει ομως τα αλλα σηματα 3G/H/H+ γιατι αμα εχει μονο 2G και 4G (μονο 800) τοτε κλαφτα! δεν ξερω αν παιζει ποτέ και πουθενα ο συνδυασμος αυτος απλα το σκεφτηκα! Λες και τοσα χρονια που δεν ειχα 4G μου ειχε λειψει ποτε!

Οποτε δεν μπορω να σου πω σιγουρα για αλλα μερη, εχει σημασια οι κεραιες τι εχουν πανω απο εκει που πιανουμε.

Και στο κινητο εχω ΠΑΝΤΑ ανοιχτα τα δεδομενα καθως πρακτικα εχω απεριοριστα...

 

Καλο θα ηταν να βρεις καποιον εκει να εχει να το τσεκαρεις. Παντως εχω διαβασει οτι υπαρχει προβλημα με την wind, ενω με κοτε επειδη εχει καλη καλυψη γενικα και ποιο δυνατες κεραιες δεν εχει θεμα. Ετσι λενε δεν ξερω αν ισχυει.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, το ιδιο ειχα σκεφτει και εγω με W.U αλλα τελικα πηρα το xiaomi mi max 2 καθως δεν ειχα επιλογη για αλλο κινητο σε αυτο το μεγεθος που ηθελα και με αυτη την τιμη.

Τελικα δεν εχω πουθενα απολυτως προβλημα οπου εχω παει, μια χαρα εχω 4G και ακινητος και κινουμενος και τρεχαμενος και μεσα σε αμαξι.

Αλλα δεν εχει τυχει να παω μακρια επαρχια, νησια κτλ, εγω ειμαι κοντα κεντρο Αθηνας. Θα δουμε το Καλοκαιρι τι θα λεει.

Δεν με πειραζει να μην πιανει 4G αρκει να εχει ομως τα αλλα σηματα 3G/H/H+ γιατι αμα εχει μονο 2G και 4G (μονο 800) τοτε κλαφτα! δεν ξερω αν παιζει ποτέ και πουθενα ο συνδυασμος αυτος απλα το σκεφτηκα! Λες και τοσα χρονια που δεν ειχα 4G μου ειχε λειψει ποτε!

Οποτε δεν μπορω να σου πω σιγουρα για αλλα μερη, εχει σημασια οι κεραιες τι εχουν πανω απο εκει που πιανουμε.

Και στο κινητο εχω ΠΑΝΤΑ ανοιχτα τα δεδομενα καθως πρακτικα εχω απεριοριστα...

 

Καλο θα ηταν να βρεις καποιον εκει να εχει να το τσεκαρεις. Παντως εχω διαβασει οτι υπαρχει προβλημα με την wind, ενω με κοτε επειδη εχει καλη καλυψη γενικα και ποιο δυνατες κεραιες δεν εχει θεμα. Ετσι λενε δεν ξερω αν ισχυει.

 

Ακριβως,γενικα καποιον φιλο με κινεζικο χωρις B20.Επαρχια θα πιανει αλλα αν εισαι σε πλοιο ή κινεισαι σε δυσβατα μερη ισως να μην εχεις 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τι σχεση ακριβως εχει το 5G με το θεμα εδώ??? :wacko: #οfftopic

 

Ακριβως,γενικα καποιον φιλο με κινεζικο χωρις B20.Επαρχια θα πιανει αλλα αν εισαι σε πλοιο ή κινεισαι σε δυσβατα μερη ισως να μην εχεις 4G.

 

Σε τετοια δεν ειχα ουτε 3G....τις περισσοτερες περιπτώσεις μαλιστα!

τουλάχιστον οπου εχει τυχει να παω εγω. Μετα σου λενε σημα παντου...να μην πω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τι σχεση ακριβως εχει το 5G με το θεμα εδώ??? :wacko: #οfftopic

 

 

 

Σε τετοια δεν ειχα ουτε 3G....τις περισσοτερες περιπτώσεις μαλιστα!

τουλάχιστον οπου εχει τυχει να παω εγω. Μετα σου λενε σημα παντου...να μην πω!!!

Δεν υπήρχε άλλο θέμα και είναι παρόμοιο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε άλλο θέμα και είναι παρόμοιο.

 

καλησπέρα, αν δεν υπαρχει ανοιγουμε, λεμε για το 4G οποτε δεν εχει σχεση με το θεμα το 5G για την Πατρα!!!

βασικα αυτο το θεμα ανηκει στις ειδησεις.

Link to comment
Share on other sites

N' ανοίξετε thread "Cosmote 5G". Θα μας χρειαστεί σε λίγο καιρό. :p

 

Ο Τσαμάζ έχει δηλώσει ότι 5G από το 2020, έχουμε καιρό για θέμα :D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εδώ ακομα 4G δεν εχουμε παντου, το 5G μας εμαρανε....:lol::lol::lol:

+ ότι θα θελουμε και άλλες συσκευες...

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσαμάζ έχει δηλώσει ότι 5G από το 2020, έχουμε καιρό για θέμα :D

 

Τα 5216 ΒΒ βροχή στο δίκτυο. Ποιο 2020... 2019 το πολύ. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3x CA (800, 1800, 2600).

http://i67.tinypic.com/auz4hv.jpg

Με Galaxy Note 8, official ROM

 

:lol: :lol:

 

Εγώ σήμερα έξω από το Χίλτον, έπιασα με 4G+ μόνο 30 Mbps...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή έγινε η μέτρηση αυτή ?

 

Φαίνονται οι συντεταγμένες αν δεις προσεκτικα, στο κέντρο της Πάτρας.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

 

Εγώ σήμερα έξω από το Χίλτον, έπιασα με 4G+ μόνο 30 Mbps...

Πάλι καλά έχει θέμα το σημείο με όλες.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μισό λεπτό να δώσω μια μεγάλη μέτρηση να μπαλατζάρει το thread! :D :D :D

Screenshot_20180211_201204_1.png

Σιγά την ταχύτητα χα χα χα χα χα χα

 

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποια περιοχή έγινε η μέτρηση αυτή ?

 

https://www.google.gr/maps/place/38%C2%B014'16.8%22N+21%C2%B044'42.0%22E/@38.2381557,21.7436143,17.42z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d38.238!4d21.745

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τα 5216 ΒΒ βροχή στο δίκτυο. Ποιο 2020... 2019 το πολύ. :)

 

Το hardware υπάρχει, το φάσμα όχι.

Αν δεν με απατά η μνήμη μου, είχε ρωτήσει η ΕΕΤΤ και τους 3 αν θέλουν να βγει σε δημοπρασία το (4G) B32 SDL και τα 3500 για 5G.

Και οι 3 νομίζω απάντησαν ότι δεν παίζουν λεφτά για φάσμα τώρα, άστο για το 2020.

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό να δώσω μια μεγάλη μέτρηση να μπαλατζάρει το thread! :D :D :D

αυτά κάνετε τώρα και σε λίγο θα σαι στο νήμα της συσκευή σου να παραπονιέσαι για την μπαταρία

lol!!

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεάπολη Βόλου

 

http://i65.tinypic.com/m75put.jpg

 

Σε ποιο σημείο ακριβώς;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...