Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά μπαίνεις μέσα στις εφαρμογές και την κάνεις disable. Και αυτή και το Baidu input. Και ότι άλλη βλακεία θες.

Για το sorting, και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο.

 

Αααα.... και για έξτρα αποθηκευτικό χώρο... μόλις μου το έστειλαν.

http://p4trc.emv2.com/HM?a=FtX7CqiMGEpP8SA9MKJsGJDnGHxKLJ2yQwjtS5kGaMCe0bBhOG5mpqVsje_HhdBfa0rR

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενώ δεν είχα θέμα με το touch, πριν μια εβδομάδα οποία ρομ και αν δοκίμασα αφού άρχισε το πρόβλημα, δεν λύθηκε, τώρα είμαι σε miui bluesky, η οποία δεν έχω πρόβλημα με το touch αλλά έχω κλεισιματα της συσκευής και πτώση μπαταρίας απότομη. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει για το τι να κάνω?

 

Να βάλεις "από πάνω", (μόνο με καθαρισμό dalvic cache στο CWM) την 3.11.16 που λύνει το θέμα reboot - δεν ξέρω τι γίνεται στο θέμα μπαταρία (είμαι "φρέσκος" και δεν πρόλαβα να δω...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά μπαίνεις μέσα στις εφαρμογές και την κάνεις disable. Και αυτή και το Baidu input. Και ότι άλλη βλακεία θες.

Για το sorting, και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο.

 

Το θέμα είναι το Google Calendar να πάρει και το αντίστοιχο εικονίδιο από το εκάστοτε θέμα. Το 'χω απενεργοποιήσει με το Root Uninstaller αλλά το εικονίδιο δεν αλλάζει.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 jiayu g4 basic turbo thin στα χερια μου

λευκο και μαυρο

ενος φιλου και δικο μου

απο το ιδιο μαγαζι antelife

 

στο ενα μπαινει recovery cwm, στο αλλο γινεται γκρι οθονη

το ενα εχει οθονη ips το αλλο οχι

το ενα κανεις calibration touch το αλλο βγαζει μηνυμα λαθους (προφανως διαφορετικο πανελ κτλ)

το ενα κανει turn off χωρις λογο και αιτια το αλλο ειναι πιο σταθερο. (δεν ειναι τελικα φυσιολογικα τα turn off που κανει το δικο μου ακομα και με τη μαμησια rom)

το ενα αργει να κλειδωσει gps, το αλλο καπως καλυτερα.

 

γενικα υπαρχει σημαντικη διαφοροποιηση απο κοπια σε κοπια...

παρολο που ρομ εβαλα ακριβως την ιδια, τη τελευταια official

 

by the way ετοιμαζομαι να στειλω το δικο μου πισω για τα ατελειωτα turn off που με εχουν απογοητευσει

σιγουρα δε ξεκινησε ετσι το τηλεφωνο στην αρχη ηταν μια χαρα

σιγουρα δεν ειναι θεμα ρομ στο δικο μου.

και σκεφτομαι μηπως εκει απλα το ανοιξουν δουν οτι παιζει και μου το στειλουν απειραχτο πισω.

 

μετα το tablet lg g pad 8.3 και το εξαιρετο hardware - rom του

θα σκεφτω πολυ να ξαναπαρω κινεζικο οταν πχ με 250 ευρω παιρνεις nexus 4, εστω 290 στην ελλαδα

η με 250 παιρνεις LG Optimus L9 II που φοραει qualcom cpu αρα δεν εχεις θεματα σε gps κτλ κτλ

 

φυσικα το γεναρη που παρουσιαστηκε το jiayu τα πραγματα δεν ηταν ετσι ουτε οι τιμες τοσο ανταγωνιστικες. αλλα πλεον για 50 και 100 ευρω αξιζει να πας σε κατι επωνυμο, πχ lg

το tablet τουλαχιστον αξιζει με το παραπανω τα 300 ευρω του. σκεφτομαι τι μπελαδες κατα διαστηματα ειχαν τα κινεζικα android tablets. ενω το lg το παιρνεις και παιζουν ολα αψογα. μονο το q pair δε παιζει και γι αυτο φταιει παλι το jiayu καθως σε ενα μπαχατελο sony tipo παιζει αψογα.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

για να πω τι? οτι δε δουλευει το gps σωστα? το γραφω. οτι υπαρχει variation στα samples? εδω στα iphone υπαρχει. να πω τι μη το παρετε? υπαρχουν χιλιαδες ευχαριστημενοι κατοχοι, και γω ημουν αλλα τωρα μου κανει τα reboot ενω στην αρχη δε τα εκανε. μιλαμε για ενα τηλεφωνο 160 ευρω. αν καποιος δε καταλαβαινει τι μπορει να περιμενει και τι οχι δε θα καταλαβει ποτε του :)
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και εγω. Ειδικα λογω gps το εχω μετανιώσει.

 

akaloith νομίζω πρέπει να τροποποιησεις το πρωτο post.

 

καλά εγώ έχω πάθει πλάκα με το gps .......είχα συνηθήσει με το newman k1 το οποίο κλείδωνε σε δευτερόλεπτα και τώρα με το g4 σπάνε τα νεύρα μου, του πέρασα το τροποποιημένο αρχείο, οκ δουλευει, κλείνεις το τηλ ( shutdown ) και το ανοίγεις .....δεν μπορείς να κάνεις ούτε ανανέωση στον καιρό, έτσι όπως είναι του κάνεις reboot , δουλεύει κανονικά !!!! Μιλάμε ότι αν δεν ήταν της γυναικας μου που δεν το χρειάζεται το gps θα το είχα πετάξει από το παράθυρο !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ολοκληρομενη απαντηση τι παιζει με το gps βλεπω κατι βιντεο λενε οτι φτιαχνεται

ακουω εσας γραφετε για rebout και shutdown

το παιδι εγραψε"εγω του βαλα bluetooth gps." με αυτο τον τροπο το εφτιαξε ;αν οχι τι εξιπιρετει η αλαγη που εκανε και ποσο κοστιζει τελος.

το προβλημα υπαρχει μονο στο slim; αν παρω το thick θα εχω προβληματα;

μηπως ειναι καλυτερο να προτιμισω το lenovo s820 ;

Link to comment
Share on other sites

ειπα:

υπαρχει variation στα samples, τα τελευταια δειχνουν καλυτερα στο gps κομματι

bluetooth gps εχω βαλει και υπαρχει ποστ μου πιο και γιατι (search ebay)

δεν ειναι θεμα thin thick

ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΤΚ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΑΝ ΘΕΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ GPS

REBOOT SHUTDOWN ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΟΥΛΕΨΕ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΨΟΓΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕ

ΣΤΗ MIUI ROM ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΜΕΝΟ BUG ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ REBOOTS

ΣΤΗ ΣΤΟΚ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΟΧΙ REBOOT, TURN OFF KAI ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΝ ΔΕ ΒΓΑΛΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ, ΤΟ REBOOT ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑΝ

 

δε με ξενερωσε το gps ηταν εξ αρχης δεδομενο οτι δεν θα εχει το gps ενος qualcomm

ξενερωσα απο το θεμα που εχει προκυψει και μου κανει turn off ανεξαρτητως ρομ, ακομα και σε στοκ

αυτο ειναι θεμα του δικου μου κινητου και οχι γενικο κακο, ελπιζω...

και θα το στειλω πισω

 

οποιος θελει διπλη σιμ, μικρο μεγεθος 133Χ65Χ8.2 , μεγαλη οθονη, καλη μπαταρια, φθηνη τιμη ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.

ΤΟ LG ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΚΑΡΤΟ, ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ, ΠΙΟ ΑΡΓΟ ΚΤΛ ΚΤΛ

ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΕΜΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΩΝ 160ΕΥΡΩ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΕΔΩ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΧΙ. THATS LIFE.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το advanced είμαι ικανοποιημένος. Εχω την τελευταια κινεζικη ρομ και ενω πετυχα κ εγω τη γκριζα οθονη του cwm τελικα την περασα κανονικοτατα μεσω jiayu.es. Το gps ναι μεν ειναι ενα ελαττωμα αλλα μετα απο μια μικρη πατεντα στη βαση στηριξης του κινητου στο αυτοκινητο, το σημα εχει βελτιωθει σημαντικα και νομιζω θα μπορω να πηγαινω κανονικα χωρις θεμα αφου πλεον ειναι τουλαχιστον ισοδυναμο με το, πολυ καλο σε θεματα πλοηγησης, προηγουμενο κινητο μου (alcatel 997D).
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΤΚ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΑΝ ΘΕΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ GPS

 

Αυτή πάνως η ευθεία συσχέτιση είναι λάθος. Επειδή μερικοί κατασκευαστές δεν δίνουν βάση στα υλικά, κεραίες κλπ, έχουν ανύπαρκτο research and development, άγνοια περί βέλτιστης χωροθέτησης και απλά συναρμολογούν κομμάτια που βρίσκουν αριστερά και δεξιά δεν σημαίνει οτι έχει πρόβλημα το SOC της Mediatek. Αντιπαραδείγματα: ZTE V967, Oppo R819

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός Jiayu G4. Μια ερώτηση λιγότερο σύνθετη από όσα διάβασα στις προηγούμενες σελίδες: Δεν με αφήνει να βγάλω φωτογραφία ζητώντας μου sd card για να την αποθηκεύσει εκεί. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να τις αποθηκεύει στην μνήμη του κινητού;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

χτυπάω ξύλο !!! φτου-φτου να μην το ματιάσω ..... το δικό μου ρε παίδες, δουλεύει ΑΨΟΓΑ (δες την υπογραφή μου για μοντέλο & ΡΟΜ)

 

ρε Αντώνη, λες να είναι κάτι απο τις MIUI που είχες βάλει, να έμεινε "ακαθάριστο" και να σου κάνει τα shut-down και με την official ??

 

με αυτά που διαβάζω, δεν τολμάω να κάνω αναβάθμιση ούτε στην πιο φρέσκια official ΡΟΜ ..... ούτε συζήτηση για MIUI :(

 

τι να πω !!

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

χτυπάω ξύλο !!! φτου-φτου να μην το ματιάσω ..... το δικό μου ρε παίδες, δουλεύει ΑΨΟΓΑ (δες την υπογραφή μου για μοντέλο & ΡΟΜ)

 

ρε Αντώνη, λες να είναι κάτι απο τις MIUI που είχες βάλει, να έμεινε "ακαθάριστο" και να σου κάνει τα shut-down και με την official ??

 

με αυτά που διαβάζω, δεν τολμάω να κάνω αναβάθμιση ούτε στην πιο φρέσκια official ΡΟΜ ..... ούτε συζήτηση για MIUI :(

 

τι να πω !!

 

φίλε το ίδιο έχω σε άσπρο μου ηρθε με την ιδια ρομ του Αυγούστου. έβαλα την τελευταία κινέζικη και πάει σφαιρα. άψογο σε όλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου κάνει reboot αλλά συνεχίζει και έχει πρόβλημα με το touchscreen.. ξαφνικά χωρίς καμία αλλαγή σε rom (ούτε καν νέο app δεν έβαλα) άρχισε να κολλάει σε σημεία η οθόνη και πρέπει συνέχεια να κλείνω την οθόνη (lock) και να την ξανανοίγω για να συνεχίσω να δουλεύω..

 

Να πω απογοητεύτηκα μιας και το περίμενα πόσο καιρό (το'χω από Αύγουστο και εγώ thin+turbo+antelife)

 

Με το ZTE V970 και με κατώτερο επεξεργαστή δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα, και το gps του δούλευε πολύ καλύτερα.

 

Αντώνη με διαδικασία επιστροφής μπορείς να δώσεις φώτα; Γιατί και εγώ έτοιμος είμαι να το γυρίσω λόγω οθόνης.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το Advanced δεν έχει προβλήματα ούτε στην ποιότητα του Wi-Fi, ούτε του GPS, ούτε της οθόνης. Ειδικά στο GPS μετά το γνωστό FIX, που ουσιαστικά βάζουμε την περιοχή που βρισκόμαστε για να κλειδώνει πιο γρήγορα σε 15'' κλειδώνω με δορυφόρους.

 

Ίσως να είναι θέμα και από το κατάστημα που το παίρνει κάποιος. Εγώ το πήρα από το Minideal από το οποίο είχα πάρει ήδη και άλλα Jiayu, αλλά και Xiaomi χωρίς προβλήματα.

 

Επίσης πιστεύω ότι οι Κινέζικες rom, ειδικά οι τελευταίες είναι καλύτερες από MIUI και λοιπές ported ή hacked από τρίτους.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι προβλημα του κινητου

και σε αλλο κινητο περασα Miui το καθαρισα περασα ξανα στοκ και ειναι just fine

και το δικο μου καθαρισε ΕΝΤΕΛΩΣ απο Miui αλλα τα Power off παραμενουν ακομα και με τη στοκ ρομ

ειναι συγκεκριμενο θεμα του κινητου μου.

 

και ταλεπωρηθηκα παααααρα πολυ με ρομς κτλ μηπως το λυσω και αποφυγω να το στειλω. αλλα τελικα θα το στειλω.

 

οσο για τα mtk - gps ακομα και στο g4 υπαρχουν ατομα που δηλωνουν ικανοποιημενα. ειναι και λιγο με τα κεφια του. αλλα η μεγααααλη πλειοψηφια δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το gps των qualcomm

το πατατο sony tipo με ΠΑΛΙΟ qualcomm κλειδωνει μεσα στο σπιτι Τσαταλια τα νευρα μου οταν ειδα κινητο 100 ευρω να κλειδωνει gps ετσι απλα σε εσωτερικο χωρο. και δε λεμε καν για glonass κτλ που εχουν τα συγχρονα. το gps στα mtk ειναι λιγο λοττο.

δε ξενερωσα γι αυτο με το jiayu. ηξερα οτι δεν και εχω Bluetooth gps

ξενερωσα για τα power off που διελυσαν την αξιοπιστια του κινητου. ανα πασα στιγμη το βρισκα κλειστο.

και επαναλαμβανω αυτο ετυχε σε μενα και θα το στειλω πισω. στην αρχη δουλευε αψογα. συμβαινουν και αυτα.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το Advanced δεν έχει προβλήματα ούτε στην ποιότητα του Wi-Fi, ούτε του GPS, ούτε της οθόνης. Ειδικά στο GPS μετά το γνωστό FIX, που ουσιαστικά βάζουμε την περιοχή που βρισκόμαστε για να κλειδώνει πιο γρήγορα σε 15'' κλειδώνω με δορυφόρους.

Και εγώ πλήρως ικανοποιηνενος απο ολα τα παραπάνω. Κοι έχω δοκιμάσει σωρό απο ρομ. Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπισει είναι το δκλοπατι της μπαταριάς ακόμα και με miui. Θα δοκιμάσω ενa full format και εκ νέου εγκατάσταση μήπως και στρωσει

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι προβλημα του κινητου

και σε αλλο κινητο περασα Miui το καθαρισα περασα ξανα στοκ και ειναι just fine

και το δικο μου καθαρισε ΕΝΤΕΛΩΣ απο Miui αλλα τα Power off παραμενουν ακομα και με τη στοκ ρομ

ειναι συγκεκριμενο θεμα του κινητου μου.

 

και ταλεπωρηθηκα παααααρα πολυ με ρομς κτλ μηπως το λυσω και αποφυγω να το στειλω. αλλα τελικα θα το στειλω.

 

οσο για τα mtk - gps ακομα και στο g4 υπαρχουν ατομα που δηλωνουν ικανοποιημενα. ειναι και λιγο με τα κεφια του. αλλα η μεγααααλη πλειοψηφια δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το gps των qualcomm

το πατατο sony tipo με ΠΑΛΙΟ qualcomm κλειδωνει μεσα στο σπιτι Τσαταλια τα νευρα μου οταν ειδα κινητο 100 ευρω να κλειδωνει gps ετσι απλα σε εσωτερικο χωρο. και δε λεμε καν για glonass κτλ που εχουν τα συγχρονα. το gps στα mtk ειναι λιγο λοττο.

δε ξενερωσα γι αυτο με το jiayu. ηξερα οτι δεν και εχω Bluetooth gps

ξενερωσα για τα power off που διελυσαν την αξιοπιστια του κινητου. ανα πασα στιγμη το βρισκα κλειστο.

και επαναλαμβανω αυτο ετυχε σε μενα και θα το στειλω πισω. στην αρχη δουλευε αψογα. συμβαινουν και αυτα.

 

 

 

Υπαρχει και το ενδεχομενο να μην πατανε καλα τα πινς στους πολους της μπαταριας, οποτε με καποια μικρα κουνηματα να ανοιγει το κυκλωμα και να κλεινει το κινητο.

 

Εκτος κι αν στο κανει στα καλα του καθουμενου, οποτε τοτε ειναι προβλημα hardware.

 

Εμενα παντως δεν εχει κλεισει ποτε μονο του. Ειμαι με στοκ κινεζικη.

 

Ημουν απο τα ατομα που ηταν ικανοποιημενα με το gps , ομως παρατηρω κι εγω οτι κλειδωνει αρκετα δυσκολα χωρις data (σημερα πηρε περιπου 2 λεπτα σταματημενος σε παραδρομο της εθνικης) ενω και το στιγμα ειναι μετατοπισμενο παραλληλα με αποτελεσμα να με βγαζει καποιες φορες σε διπλανο δρομο

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από 60 μέρες περίπου επέστρεψε το 4 από την Κίνα που το έστειλα για επισκευή.

Το minideal μου έστειλε ξανά καινούργια μεμβράνη για την οθόνη. Άψογοι οι τύποι.

Το μόνο μείον στην όλη περίσταση ότι στην αποστολή το κινέζικό site για το tracking μου έλεγε ανύπαρκτη διεύθυνση/δεν παραδόθηκε, έτυχα και στις γιορτές τους και ψιλοαγχώθηκα. Αλλά όταν επικοινώνησα μαζί τους αμέσως με το τέλος των εορτών τους μου είπαν ότι θα καλούσαν το ταχυδρομείο για εκ νέου παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Πριν δύο μέρες μου εμφάνησε το κινητάκι μου το εξής μνμ: WIB init failed. Παραθέτω και φώτο. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό. Εννοείται ότι το googlαρα πρώτα και άκρη δεν έβγαλα καθώς το μόνο που ανακάλυψα είναι ότι είναι κάποιο θέμα με το internet και ότι πρέπει να σβήσω data και cache του browser καθώς και κάτι λάθος στις ρυθμίσεις του mobile network τις οποίες όσο και αν έψαξα στην cosmote που έχω και τις δύο μου sim δεν κατάφερα να κάνω τπτ. Ούτε με μνμ ούτε με manual ρύθμιση.
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Πριν δύο μέρες μου εμφάνησε το κινητάκι μου το εξής μνμ: WIB init failed. Παραθέτω και φώτο. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό. Εννοείται ότι το googlαρα πρώτα και άκρη δεν έβγαλα καθώς το μόνο που ανακάλυψα είναι ότι είναι κάποιο θέμα με το internet και ότι πρέπει να σβήσω data και cache του browser καθώς και κάτι λάθος στις ρυθμίσεις του mobile network τις οποίες όσο και αν έψαξα στην cosmote που έχω και τις δύο μου sim δεν κατάφερα να κάνω τπτ. Ούτε με μνμ ούτε με manual ρύθμιση.

 

Μπορεί να φταίει και η sim.

Δοκίμασε να έχεις μόνο τη μία επάνω και αν στο βγάζει, δοκίμασε να βάλεις μόνο την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την sim σε άλλο τηλέφωνο και δοκίμασε άλλη sim στο δικό τηλέφωνο προκειμένου να διαπιστώσεις τι φταίει.

 

Και ένα ερώτημα, επειδή μετά τόσο καιρό έχασα την μπάλα, ποια rom είναι η τελευταία, ποια παίζει απροβλημάτιστα, ποια είναι η τελευταία cwm στα αγγλικά και τι εξελίξεις υπάρχουν στις miui και lewaos (Αν δουλεύουν καλά από κάποιον που τις έχει εγκαταστήσει).

 

Αν είναι εύκολο και τα links από τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την sim σε άλλο τηλέφωνο και δοκίμασε άλλη sim στο δικό τηλέφωνο προκειμένου να διαπιστώσεις τι φταίει.

 

Και ένα ερώτημα, επειδή μετά τόσο καιρό έχασα την μπάλα, ποια rom είναι η τελευταία, ποια παίζει απροβλημάτιστα, ποια είναι η τελευταία cwm στα αγγλικά και τι εξελίξεις υπάρχουν στις miui και lewaos (Αν δουλεύουν καλά από κάποιον που τις έχει εγκαταστήσει).

 

Αν είναι εύκολο και τα links από τα παραπάνω.

Έχω δοκιμάσει τη μια sim σε άλλο κινητό και ήταν κομπλέ. Η μικρή sim είναι καινουρια άρα μάλλον δεν νομίζω να είναι θέμα από τις sim.. Όσο για τη ROM που ρωτάς σε εμένα αυτή που φοράω παίζει απροβλημάτιστα και είναι εκείνη που παραπέμπει το πρώτο post του thread. Αν και τωρα μόλις κατέβασα χωρίς να έχω δοκιμάσει αυτήν: https://disk.yandex.com/public/?hash=e93KHEs4mVvfoUNUvZBZ/KqjKldhAivZXkWPCGq%2B%2BzM%3D&locale=ru

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...