Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiink!!! :D

 

3623 post. εγκατεστησε αυτη που εχω ανεβασει , και με ΟΤΑ παρε την τελευταια!ή κατεβασε την απο εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=484994&st=580#entry25409883

 

Μιλαω με killoe αυτη την στιγμη και θα προσπαθησει να εχουμε το patch με Ελληνικα σε MIUI!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Edit. Το υpdate της miui του killoe 3.11.09 έλυσε ολα τα ψιλό bugs που είχαν προηγουμενες εκδόσεις!

 

Υπάρχει κάποιο link για αυτή; (Έχω το G4T THIN)

 

Liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiink!!! :D

 

Standard G4

Advanced G4

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο dropbox λιγα post πιό πάνω:)

 

Spirosteam υπάρχει και ROM για το απλό στο 4pda του ιδιου developer???

 

δες στο παρακατω λινκ. εχει και για το standard version

 

3623 post. εγκατεστησε αυτη που εχω ανεβασει , και με ΟΤΑ παρε την τελευταια!ή κατεβασε την απο εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=484994&st=580#entry25409883

 

Μιλαω με killoe αυτη την στιγμη και θα προσπαθησει να εχουμε το patch με Ελληνικα σε MIUI!!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την miui και τώρα το τηλέφωνο είναι unroot τι κάνω?

 

Υπάρχει το tools app ή system app δέν θυμάμαι ακριβώς πώς λέγεται. Μέσα είναι το permission application.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για miui.

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τη σειρά από τις sim; Στην stock μπορούσα να ορίσω εγώ ποια είναι η σειρά που τις εμφανίζει.

 

Παιδιά βρήκε κανείς τρόπο?

εγώ έχω πρόβλημα κ με το Go sms όταν γράφω σε landscape mode κ πατάω send στέλνει κατευθείαν από τη sim 1 (από αυτή δηλαδή π έχω μόνο για να δέχομαι κλήσεις..):(

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Την εικόνα της ΝΕΑΣ Μπαταρίας, την "τσίμπησα" απο διαφήμιση του G5 @to2c.com

http://www.to2c.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/6/16.jpg

Θα υποθέσω λοιπόν οτι "αναβαθμίστηκε" η 1850amAh με το ίδιο μέγεθος, οπότε οι έχοντες G4 THIN, ας έχουν το νου τους, οταν θελήσουν νέα μπαταρια, να πάρουν την 2000mAh..>!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σκάει σε κανέναν άλλο το Keyboard μόλις βάλει Ελληνικά στην 3.11.9 του killoe;

Του killoe σε σχέση με του gtbluesky έχει καμία διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την ξήλωσα την MIUI. Έχει πρόβλημα με το Location δεν μπορεί να το βρει με τίποτε και δεν κλειδώνει με τίποτε δορυφόρους ούτε μετά το fix.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το gps δεν με ικανοποιεί.

 

Εχω κάνει ολα τα fix, κλειδώνει εντος λεπτου αλλα συχνα χάνει το σημα και με δείχνει στον παράλληλο δρομο και τρελαίνεται.

Ισως να παίζει καλυτερα με ανοιχτά τα δεδομένα.

Εχω δοκίμασει τουλάχιστον τρεις διαφορετικές εφαρμογές και συμπεριφερεται με τον ιδιο τρόπο.

 

Ολα αυτα σε σύγκριση με το παλιο μου Samsung galaxy ace.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το gps δεν με ικανοποιεί.

 

Εχω κάνει ολα τα fix, κλειδώνει εντος λεπτου αλλα συχνα χάνει το σημα και με δείχνει στον παράλληλο δρομο και τρελαίνεται.

Ισως να παίζει καλυτερα με ανοιχτά τα δεδομένα.

Εχω δοκίμασει τουλάχιστον τρεις διαφορετικές εφαρμογές και συμπεριφερεται με τον ιδιο τρόπο.

 

Ολα αυτα σε σύγκριση με το παλιο μου Samsung galaxy ace.

 

Ακριβώς τα ίδια μου κάνει στο zopo 980 μου! Μα ακριβώς! Τελικά κατέληξα να αγοράσω από eBay έναν bt GPS εξωτερικό δέκτη και βρήκα την υγεία μου για να μην εξαρτωμαι από το GPS του κινητού κάθε φορά.anyway κανένας δέκτης GPS κινητού δεν συγκρίνεται να έναν εξωτερικό.εντάξει σε ώρα ανάγκης θα χρησιμοποιήσω τον εσωτερικό αλλά για συνήθως τον εξωτερικό.Μου είχε σπάσει τα νεύρα σε στενά η τρελαινόταν όταν έφτανα στον προορισμό μου και παρκαρα στην άκρη να ηρεμήσει μπας και βρω που πάω!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το gps δεν με ικανοποιεί.

 

Ισως να παίζει καλυτερα με ανοιχτά τα δεδομένα.

Εχω δοκίμασει τουλάχιστον τρεις διαφορετικές εφαρμογές και συμπεριφερεται με τον ιδιο τρόπο.

 

Ειναι καποια εφαρμογη, original?

Ολα τα a-gps, παιζουν καλυτερα με "data" on!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καποια εφαρμογη, original?

Ολα τα a-gps, παιζουν καλυτερα με "data" on!

 

μωρέ και τα data on τα έχω και προσευχές κάνω πριν ξεκινήσω αλλά φευ!

Link to comment
Share on other sites

Σκάει σε κανέναν άλλο το Keyboard μόλις βάλει Ελληνικά στην 3.11.9 του killoe;

Του killoe σε σχέση με του gtbluesky έχει καμία διαφορά;

 

Ναι και σε μένα το ίδιο έκανε και έβαλα το nexus 5 keyboard που έχει και ορθογραφικό λεξικό και όλα καλά. Κάπου διάβασα οτι ο Killoe έχει φτιάξει το bug του shutdown:). θα δούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να προτείνετε κανενα bt gps; Εχει κάποια σχέση το original;

 

Εγώ μετά από προτροπή του συμφορουμιτη junglist πήρα το holux 236GPS slim.Από eBay το πέτυχα με 6.01γιουρο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από προτροπή του συμφορουμιτη junglist πήρα το holux 236GPS slim.Από eBay το πέτυχα με 6.01γιουρο!

 

...μπορείς να αναφέρεις link; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω ένα λευκό back cover για το λεπτό, έχει κάποιος 1 διαθέσιμο σε άριστη κατάσταση να μου διαθέσει επί πληρωμή φυσικά.

Ή να το αγοράσω απευθείας από το jiayuofficial.com να ξεμπερδεύω ?

Αλλού πάντως δεν βρήκα μετά από ένα πρόχειρο ψάξιμο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω ένα λευκό back cover για το λεπτό, έχει κάποιος 1 διαθέσιμο σε άριστη κατάσταση να μου διαθέσει επί πληρωμή φυσικά.

Ή να το αγοράσω απευθείας από το jiayuofficial.com να ξεμπερδεύω ?

Αλλού πάντως δεν βρήκα μετά από ένα πρόχειρο ψάξιμο

Ρωτα στο to2c - δεν φαίνεται στο site αλλα πρεπει να έχουν...

Ισως συμφέρει να πάρεις και 2η μπαταρια (σαν "σετ")

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το jiayuofficial πάντως έχει, λέτε να μην στέλνει Ελλάδα;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκε κανείς τρόπο?

εγώ έχω πρόβλημα κ με το Go sms όταν γράφω σε landscape mode κ πατάω send στέλνει κατευθείαν από τη sim 1 (από αυτή δηλαδή π έχω μόνο για να δέχομαι κλήσεις..):(

 

Γιατί όταν το έχεις σε portrait σε ρωτάει?

 

Ουσιαστικά δε σε ρωτάει απλώς έχει κουμπάκι για αποστολή από τη Σιμ 1 κ άλλο από τη Σιμ 2, και ανάλογα ποιο θα πατήσεις χρησιμοποιεί την ανάλογη σιμ..(δεν έχω βρει όμως τρόπο να βάλω προεπιλεγμένη..)

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

https://imageshack.com/i/0wmdy8j

 

Αυτο σημαινει οτι σε περιπου μια εβδομαδα θα ειναι στα χερια μου σωστα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την Miui εμενα δουλεψαν τα location. Αρχικα ακολούθησα τις οδηγίες στο forum miui και δεν κλειδώνε. Μόλις ομως εκανα hot full agps restart στο faster gps επαιξε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...