Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, εδώ και ένα μήνα είμαι κάτοχος κι εγώ 2 jiayu advanced μαύρα να μην τα ματιάσω ακόμη δεν έχουν βγάλει κανένα πρόβλημα από όλα αυτά που λέτε το gps του κλειδώνει σε περίπου 30 sec με 9 ή 10 δορυφόρους και όλες οι λειτουργίες του δουλεύουν ρολόι ακόμα και οι φωτογραφίες που λέει ένας φίλος πιο πάνω δεν μου ζητάει να έχω κάρτα μνήμης.

Απ'ότι κατάλαβα τελικά όλα τα jiayu είναι λίγο λόττο το τι θα σου κάτσει, σαν ρομ έχω την μαμισια που είχε μέσα, την LEWA Os 4.2.1 και όλα δουλεύουν ρολόι εκτός το calibration.

Μοναδικό παράπονο στο ένα ότι το τζαμάκι της φωτογραφικής απο μέσα έχει σκόνη και δεν ξέρω πως να το καθαρίσω...!!

Το δεύτερο για όποιον ενδιαφέρεται το δίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά, εδώ και ένα μήνα είμαι κάτοχος κι εγώ 2 jiayu advanced μαύρα να μην τα ματιάσω ακόμη δεν έχουν βγάλει κανένα πρόβλημα από όλα αυτά που λέτε το gps του κλειδώνει σε περίπου 30 sec με 9 ή 10 δορυφόρους και όλες οι λειτουργίες του δουλεύουν ρολόι ακόμα και οι φωτογραφίες που λέει ένας φίλος πιο πάνω δεν μου ζητάει να έχω κάρτα μνήμης.

Απ'ότι κατάλαβα τελικά όλα τα jiayu είναι λίγο λόττο το τι θα σου κάτσει, σαν ρομ έχω την μαμισια που είχε μέσα, την LEWA Os 4.2.1 και όλα δουλεύουν ρολόι εκτός το calibration.

Μοναδικό παράπονο στο ένα ότι το τζαμάκι της φωτογραφικής απο μέσα έχει σκόνη και δεν ξέρω πως να το καθαρίσω...!!

Το δεύτερο για όποιον ενδιαφέρεται το δίνω.

Ακριβως ιδιο κινητο με εσενα φιλε μου με ακριβως το ιδιο θεμα. Σκονη μεσα στην καμερα, τοσο στην μπροστινη οσο και στην πισω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το advanced είμαι ικανοποιημένος. Εχω την τελευταια κινεζικη ρομ και ενω πετυχα κ εγω τη γκριζα οθονη του cwm τελικα την περασα κανονικοτατα μεσω jiayu.es. Το gps ναι μεν ειναι ενα ελαττωμα αλλα μετα απο μια μικρη πατεντα στη βαση στηριξης του κινητου στο αυτοκινητο, το σημα εχει βελτιωθει σημαντικα και νομιζω θα μπορω να πηγαινω κανονικα χωρις θεμα αφου πλεον ειναι τουλαχιστον ισοδυναμο με το, πολυ καλο σε θεματα πλοηγησης, προηγουμενο κινητο μου (alcatel 997D).

Τι έχεις κάνει?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι η πλατη της βασης στηριξης, εχω βαλει ενα binder clip (οτιδηποτε μεταλλικο βοηθαει) προς το μερος που ειναι οι κεραιες του κινητου. Το σημα εχει βελτιωθει παρα πολυ (με ενα απλο gps test φαινεται).
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα καποιες φωτογραφιες σε κλειστο χωρο, κοντα σε παραθυρο. Μια με την πατεντα και μια χωρις με σκετη τη βαση. Δεν ειναι τιποτα εξειδικευμενο, οσοι θελετε δοκιμαστε το. :)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ιδιο κινητο με εσενα φιλε μου με ακριβως το ιδιο θεμα. Σκονη μεσα στην καμερα, τοσο στην μπροστινη οσο και στην πισω.

 

Οχι εγω τουλαχιστον στη μπροστινη δεν εχω σκονη...!! Το θεμα ειναι πως βγαινει απο εκει..? Προσφατα ειδα ενα βιντεο με το εργοστασιο της jiayu... Μιλαμε το κινητο ειναι σχεδον χειροποιητο..!! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω τουλαχιστον στη μπροστινη δεν εχω σκονη...!! Το θεμα ειναι πως βγαινει απο εκει..? Προσφατα ειδα ενα βιντεο με το εργοστασιο της jiayu... Μιλαμε το κινητο ειναι σχεδον χειροποιητο..!! :eek:

 

Για βαλε λινκ απο το βιντεο να δουμε...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να φανει...

 

άσχετο...

αυτ'ό το μπλε σαν ρολόι που φοράνε στο χέρι τι είναι ?

Κάτι σαν κάρτα είσόδου-εξόδου μου κάνει :rolleyes:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

άσχετο...

αυτ'ό το μπλε σαν ρολόι που φοράνε στο χέρι τι είναι ?

 

Νομίζω οτι είναι βραχιολάκι για τον στατικό ηλεκτρισμό!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δει και να μου πει πόσα Α ο φορτιστής ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δει και να μου πει πόσα Α ο φορτιστής ?

5Volt/1Amp

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

5Volt/1Amp

 

Εγώ τι φορτιζω με ποιο μικρο φορτηστη 4.5volt 0.55A έτσι και αλλιως το μαχ της μπαταρίας είναι 4.3volt.

Το advanced 3000 εχω .

Αυτά τα ξαφνικα reboot ποτε τα κανει; εμένα δε το έκανε ποτε.

Ουτε η οθόνη κανει χαζα.

Το GPS δουλεύει καλα και μέσα στη Θεσσαλονίκη δεν έχω παραπονο και μέσα στο αμάξι .

Ρομ έχω του jiayu.es όχι την τελευταια όμως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κανει σε ολους τα reboot, βασικα πιστευω πως το advanced το εχουν βελτιωσει λιγο στα σημεια, το μονο μειον το σκαλοπατι στην μπαταρια που κανει και λιγο η ποιοτητα κατασκευης...!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κανει σε ολους τα reboot, βασικα πιστευω πως το advanced το εχουν βελτιωσει λιγο στα σημεια, το μονο μειον το σκαλοπατι στην μπαταρια που κανει και λιγο η ποιοτητα κατασκευης...!!

 

Ναι το βελτιωσανε η κατασκευή ένταξη καλη είναι η μπαταρία το κανει το σκαλοπάτι αυτό ακόμα το ψάχνουν και δε βγάζουν άκρη μάλλον καποτε θα βγάλουν! Ήθελα να έχει καλύτερη κάρτα γραφικών παντός σαν να μην είναι αρκετή .

Τώρα αν το κανουν 8πυρινο θα βάλουν αλλη ελπίζω να είναι αρκετά καλύτερη !

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα, ηδη βγηκε το 8πυρηνο ζοπο οποτε και οι αλλοι θα ακολουθησουν, εγω προσωπικα περιμενω τον mediatek στα 2ghz.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα, ηδη βγηκε το 8πυρηνο ζοπο οποτε και οι αλλοι θα ακολουθησουν, εγω προσωπικα περιμενω τον mediatek στα 2ghz.

 

Ναι λένε θα το βγάλουν με τον 8αρι σίγουρα αν δε βγάλουν το Τ δεν αξίζει αυτό τώρα και τόσο οι τιμες πανω κάτω ίδιες θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου εχει κανει ως τωρα σκαλοπατι με το advanced. Εχω την τελευταια official απο jiayu.es, ενω το φορτιζω με το φορτιστη του alcatel 997D που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου εχει κανει ως τωρα σκαλοπατι με το advanced. Εχω την τελευταια official απο jiayu.es, ενω το φορτιζω με το φορτιστη του alcatel 997D που εχω.

Τι λέει οτι δίνει αυτός ο φορτιστής;Αλλά πρεπει να δοκιμασω τη νέα Ρομ

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει οτι δίνει αυτός ο φορτιστής;Αλλά πρεπει να δοκιμασω τη νέα Ρομ

 

Ακριβως τα ιδια με αυτον του jiayu λεει επανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι αλλο ασχετο, εχει κανει κανενας δοκιμη το safestrap στο jiayu του..; Το συγκεκριμενο προγραμματακι επαιζε στα motorola και ειχες την δυνατοτητα να εχεις dual boot κρατοντας ετσι την οριτζιναλ ρομ του και βαζοντας και την MIUI ή οποια αλλη μαζι...!! Μηπως υπαρχει καποιο αλλο προγραμματακι αντιστοιχο για τα δικα μας τηλεφωνα...;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος ενδιαφέρεται για το κινητό πουλάω το δικό μου είναι το thin 1/4 turbo και το έχω στα χέρια μου λιγοτετερο από μήνα , είναι σε άψογη κατάσταση και μαζί δίνω μπαταρία κ καπάκι από το thick , θήκη και μεμβράνη οθόνης ... Το κινιτο έχει ελληνικά και δουλεύει άψογα πέρα από τα γνωστά πρόβλημαματάκια που έχουν όλα το κινεζικά με το gps .κλειδωνει σε 30 δευτερα δεν έχει πρόβλημα εκεί αλλά στην διαδρομή μπορεί να χάσει το σήμα για λίγο... Πραγματικά το Κίν είναι πολύ καλό και το πουλάω λόγου εταιρικής επιδότησης .. Οποίος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ το δίνω σε πολύ καλή τιμή....
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα καποιες φωτογραφιες σε κλειστο χωρο, κοντα σε παραθυρο. Μια με την πατεντα και μια χωρις με σκετη τη βαση. Δεν ειναι τιποτα εξειδικευμενο, οσοι θελετε δοκιμαστε το. :)

όποιος μπορεί να βάλει καμιά οδηγία παραπάνω...

 

 

κ μια ερώτηση

Κάθε φορά π κάνω update ti MIUI πρέπει να ξανακάνω τα κολπάκια για το GPS?

πλέον δε κλειδώνει με τίποτα..:mad:

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...