Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω θέμα. Μου κάνει συνεχόμενα reboot μόλις η μπαταρία φτάσει στο 4% επίσης οταν ειναι στο 4% και το βάζω να φορτίσει ξεκινάει απο το 50% την φόρτιση από μόνο του και όχι απο το 4% που το συνδέω. Unrooted. Υπάρχει λύση η wipe all και επανεγκατάσταση το λογισμικό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ προτείνω την dmodv6 βασισμένη στην stock Rom με πολλά στοιχεία από το s4 και τρομερή διαχείριση μπαταρίας σε σημείο που κρατάει τρεις ημέρες!!! Επίσης την έχω κοντά στο μήνα και δεν έχει κανένα απολύτως bug!!

 

την πέρασα πριν κάνα 2ωρο, κυρίως για το σχόλιό σου για την μπαταρία. για να δούμε, γιατί μου φαίνεται ότι πέφτει αρκετά πιο γρήγορα από τη stock rom (με την κατανάλωση της οποίας δεν είχα κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα - βέβαια χρησιμοποιώ και greenify donate version) . Δεν είμαι αρκετά σίγουρος ακόμα, μιας και το σκάλιζα λίγο επίτηδες. Το αφήνω στο 89% μπαταρία, και θα το δω το πρωι πάλι, να δούμε και τι θα γράψει το wakelok doctor.

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα πριν κάνα 2ωρο, κυρίως για το σχόλιό σου για την μπαταρία. για να δούμε, γιατί μου φαίνεται ότι πέφτει αρκετά πιο γρήγορα από τη stock rom (με την κατανάλωση της οποίας δεν είχα κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα - βέβαια χρησιμοποιώ και greenify donate version) . Δεν είμαι αρκετά σίγουρος ακόμα, μιας και το σκάλιζα λίγο επίτηδες. Το αφήνω στο 89% μπαταρία, και θα το δω το πρωι πάλι, να δούμε και τι θα γράψει το wakelok doctor.

 

Εγώ πάντως με την ίδια χρήση που έκανα βλέπω αρκετή διαφορά είμαι ήδη τώρα δυόμιση μέρες και έχω ακόμα και 20%

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την ίδια χρήση που έκανα βλέπω αρκετή διαφορά είμαι ήδη τώρα δυόμιση μέρες και έχω ακόμα και 20%

 

περίεργο.. μετά από τόσες ώρες δεν είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, σε σύγκριση πάντα με την stock AMD3. χωρίς καθόλου χρήση (δεν το αγγιξα, μόνο το ξυπνητήρι χτύπησε μερικές φορές), και το wakelock γράφει 2% awake, η μπαταρία έπεσε στο 75%.

 

Όταν το έκανες εγκατάσταση, άφησες ότι είχε τσεκαρισμένο να εγκατασταθεί (από apps κλπ); Εγώ έβγαλα μερικά. Χρησιμοποιείς Greenify ή όπως είναι το τρέχεις και κρατάει τόσες ώρες;

Τέλος, τι είδους χρήση κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

περίεργο.. μετά από τόσες ώρες δεν είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, σε σύγκριση πάντα με την stock AMD3. χωρίς καθόλου χρήση (δεν το αγγιξα, μόνο το ξυπνητήρι χτύπησε μερικές φορές), και το wakelock γράφει 2% awake, η μπαταρία έπεσε στο 75%.

 

Όταν το έκανες εγκατάσταση, άφησες ότι είχε τσεκαρισμένο να εγκατασταθεί (από apps κλπ); Εγώ έβγαλα μερικά. Χρησιμοποιείς Greenify ή όπως είναι το τρέχεις και κρατάει τόσες ώρες;

Τέλος, τι είδους χρήση κάνεις;

 

Η χρήση που κάνω εκτός από ομιλία μέτρια καθημερινή είναι αρκετό ίντερνετ. Φυσικά δεν κρατάει όλες τις φορές τόσο αλλά φτάνει μέχρι εκεί.έχει τελειώσει και σε μία ημέρα.συγκριτικά πάντως στην δική μου χρήση είναι διπλάσιος ο χρόνος που κρατάει.εννοείται ότι όταν δεν χρειάζομαι ίντερνετ είναι κλειστό.χτες βράδυ κατά τις 4 τα ξημερώματα το φορτισα και τώρα έχω 96%

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που κάνω εκτός από ομιλία μέτρια καθημερινή είναι αρκετό ίντερνετ. Φυσικά δεν κρατάει όλες τις φορές τόσο αλλά φτάνει μέχρι εκεί.έχει τελειώσει και σε μία ημέρα.συγκριτικά πάντως στην δική μου χρήση είναι διπλάσιος ο χρόνος που κρατάει.εννοείται ότι όταν δεν χρειάζομαι ίντερνετ είναι κλειστό.χτες βράδυ κατά τις 4 τα ξημερώματα το φορτισα και τώρα έχω 96%

 

Την στιγμή αυτή έχω 74%

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω register στη samsung τη συσκευή μου η οποία είναι πολωνική ?

 

Στο samsung.gr, όπως είναι λογικό, δεν γίνεται γιατί πέρα των άλλων ζητάει και το κατάστημα αγοράς, που στη λίστα που έχει δεν υπάρχει απο κει που το αγόρασα.

 

Πρέπει να γίνει μέσω του πολωνικού site της samsung ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!εχω ενα προβληματακι.εχω το ς3 μινι κ του εκανα root για να μεταφερω αρχεια στην εξωτερικη μνημη.αλλα κ παλι δε μπορω να το κανω.... τα φωτα σας ρε παιδες γιατι θα το πεταξω απο το μπαλκονι! τι πρεπει να κανω απο δω κ περα για να γινεται αυτο..???? ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα.εχω 2-3 θεματακια που δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το κινητό και θα ήθελα την βοήθεια σας! 1 εχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι του τηλεφωνου οτι ρύθμιση και να κάνω οταν έρθει η ώρα να χτυπήσει χτυπάει για περίπου 1 2 δευτερόλεπτα και σταματάει. Αν διαγράψω την ειδοποίηση και κάνω καινούρια δουλεύει σωστά 1 2 φορές και μετά παλι τα ίδια! !! 2 πρόβλημα. Δεν μπορώ να μεταφέρω καμια εφαρμογή σε άλλη σελίδα. Δλδ πχ βρίσκεται στην 2 σελίδα και θέλω να την μεταφέρω στην πρώτη. Παταω επεξεργασία αλλα μπορώ να την μετακινήσω μονο μεσα στην καρτέλα που βρίσκεται και όχι να την μεταφέρω σε άλλη. 3ο αν κάνω ένα φάκελο και βαλω μεσα εφαρμογές τότε καμιά από αυτές δεν δουλεύει. Κανω κάτι λάθος; η ολα έγιναν μετα την αναβάθμιση στην 4.1.2 που έκανα τωρα τελευταία?

 

το πρωτο το εχω και γω το προβλημα και εβαλα να χτυπαει σε τρεις διαφορετικες χρονικεσ στιγμες το πρωι ανα τεταρτο και μονο η πρωτη μου το κανει αυτο....δεν δοκιμασα να κατεβασω ακομα απο το play store. οποτε με βλεπω να συμβιβαζομαι για τωρα....οσο για το αλλο....δλδ? πατας συνεχομενα το εικονιδιο και το πας πχ δεξια και δεν σου γυρναει σελιδα για να το βαλεις?

 

καλημερα παιδια!εχω ενα προβληματακι.εχω το ς3 μινι κ του εκανα root για να μεταφερω αρχεια στην εξωτερικη μνημη.αλλα κ παλι δε μπορω να το κανω.... τα φωτα σας ρε παιδες γιατι θα το πεταξω απο το μπαλκονι! τι πρεπει να κανω απο δω κ περα για να γινεται αυτο..???? ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

ακομα δεν μπορουμε να μεταφερουμε εφαρμογες ειναι δεν ειναι ροοτ! δυστυχως, ιιιισως στα επομενα update

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στου αδερφού μου το s3 mini, ενός μηνός συσκευή εντελώς στοκ ενημερωμένη και με καινούργια κάρτα 3G της cosmote. Ανά 3 περίπου μέρες λοιπόν κι ενώ έχει φουλ σήμα, για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ούτε και να του κάνουν. Όταν τον καλεί κάποιος του βγάζει μήνυμα ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος δηλαδή.. η πλάκα είναι ότι μόλις κάνει restart τη συσκευή το πρόβλημα λύνεται! Τι φταίει ρε παιδιά, η κάρτα, η συσκευή, το ότι το έχει ρυθμίσει σε "μόνο GSM" αφού δεν χρησιμοποιεί καθόλου data.. το έχει συναντήσει κανείς; Να επιστρέψουμε τη συσκευή ώστε να τη φτιάξουν στα πλαίσια της εγγύησης η να πάμε στην cosmote για αλλαγή κάρτας SIM;
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στου αδερφού μου το s3 mini, ενός μηνός συσκευή εντελώς στοκ ενημερωμένη και με καινούργια κάρτα 3G της cosmote. Ανά 3 περίπου μέρες λοιπόν κι ενώ έχει φουλ σήμα, για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ούτε και να του κάνουν. Όταν τον καλεί κάποιος του βγάζει μήνυμα ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος δηλαδή.. η πλάκα είναι ότι μόλις κάνει restart τη συσκευή το πρόβλημα λύνεται! Τι φταίει ρε παιδιά, η κάρτα, η συσκευή, το ότι το έχει ρυθμίσει σε "μόνο GSM" αφού δεν χρησιμοποιεί καθόλου data.. το έχει συναντήσει κανείς; Να επιστρέψουμε τη συσκευή ώστε να τη φτιάξουν στα πλαίσια της εγγύησης η να πάμε στην cosmote για αλλαγή κάρτας SIM;

Παιζει με τις ρυθμίσεις δικτύου και αν δεν φτιάξει δoκιμάζει αλλη sim ,με τελευταίες λύσεις factory reset και service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετά το root ξεφορτώθηκα κάποιες εφαρμογές της Samsung χωρίς να τις κρατήσω backup με το titanium...

Μπορώ να τις ξαναβάλω χωρίς φλασάρισμα stock rom?

Πιο πολύ με ενδιαφέρει η Samsung Video / Video Hub

Link to comment
Share on other sites

Μετά το root ξεφορτώθηκα κάποιες εφαρμογές της Samsung χωρίς να τις κρατήσω backup με το titanium...

Μπορώ να τις ξαναβάλω χωρίς φλασάρισμα stock rom?

Πιο πολύ με ενδιαφέρει η Samsung Video / Video Hub

 

Αν βρεις τα apk βάλε τα στο system /app και δώσε permissions rw - r - r

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Από που είναι ασφαλές να τα βρω? Τα έχει κάποιος από το δικό του τηλ?

Κάποιο παιδί θα στα δώσει ή άνοιξε μια rom και πάρε τα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιζει με τις ρυθμίσεις δικτύου και αν δεν φτιάξει δoκιμάζει αλλη sim ,με τελευταίες λύσεις factory reset και service .

 

Επειδή άλλη SIM ήταν δύσκολο να βρεθεί για να δοκιμαστεί 2-3 μέρες (είναι ολοκαίνουργια και η δική του εξάλλου) δοκιμάσαμε το factory reset, στήσαμε ξανά απ'την αρχή και βλέπουμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στου αδερφού μου το s3 mini, ενός μηνός συσκευή εντελώς στοκ ενημερωμένη και με καινούργια κάρτα 3G της cosmote. Ανά 3 περίπου μέρες λοιπόν κι ενώ έχει φουλ σήμα, για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ούτε και να του κάνουν. Όταν τον καλεί κάποιος του βγάζει μήνυμα ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος δηλαδή.. η πλάκα είναι ότι μόλις κάνει restart τη συσκευή το πρόβλημα λύνεται! Τι φταίει ρε παιδιά, η κάρτα, η συσκευή, το ότι το έχει ρυθμίσει σε "μόνο GSM" αφού δεν χρησιμοποιεί καθόλου data.. το έχει συναντήσει κανείς; Να επιστρέψουμε τη συσκευή ώστε να τη φτιάξουν στα πλαίσια της εγγύησης η να πάμε στην cosmote για αλλαγή κάρτας SIM;

 

κατι παρομοιο μου ετυχε εχθες και με επανεκινηση λυθηκε!συν του οτι σε εμενα το σημα στην οθονη πανω μια το βλεπω φουλ μια ουτε μια παυλα αλλα και χωρις παυλα κανω τα παντα.ακομα δεν ξερω τι γινεται.....αν το ψαξω θα σε ενημερωσω....ελπιζω και εσυ το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Είμαι κάτοχος Νόκια και αν και πιστεύω οτι είναι κορυφαία εταιρία εχω κουραστεί πλέον με τα Symbian.Θα ήθελα να πάρω ενα κινητό Android,πιο συγκεκριμένα Samsung,και απο οτι είδα το Galaxys3 mini μου φένεται αρκετά καλό.Εδώ θέλω την βοήθεια σας,να μου πείτε κάποια θετικά και κάποια αρνητικά στο συγκεκριμένο μοντέλο.Εγω πάντως το βρήκα μεσω skroutz στα 180 ευρώ και πιστεύω οτι αξίζει τα λεφτά του.

PS:Η οθόνη μήπως είναι κάπως μικρή;αν και μεγαλύτερη απο το Nokia 700 που έχω τώρα είναι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί θα στα δώσει ή άνοιξε μια rom και πάρε τα .

 

Κατέβασα rom αλλά δεν μπορώ να ανοίξω το .img ούτε με poweriso ούτε με 7-zip ούτε με κάποιο εργαλείο unyaffs.exe που βρήκα με ψάξιμο. Πως μπορώ να τα ανοίξω?

 

EDIT: Ακολούθησα τις οδηγίες από εδώ: http://www.rwilco12.com/Files/Devices/Samsung%20Galaxy%20S2%20%28Sprint%29%20%28SPH-D710%29/Tutorials/SPHD710-ExtractFactoryFSimg.php

και μπόρεσα να ανοίξω τα περιεχόμενα

Edited by psapikas
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά (που εδω και μια βδομαδα μου εχει φαει ατελειωτες ωρες ψαξιματος και λυση δε μπορω να βρω).

Βρηκα και εγκατεστησα flash player το οποιο λειτουργει στο κινητο μας.Παιζει κανονικα video που δεν ανηκουν στο youtube.Οταν προσπαθω να μπω ομως σε μια συγκεκριμενη σελιδα (http://www.fromsport.com) για να δω live streaming αγωνες μου βγαζει ενα σφαλμα ''403 Forbidden nginx'' και δεν την ανοιγει..Βεβαια στον υπολογιστη την ανοιγει..Το δευτερο παραξενο ειναι οτι σε ενα κινεζικο tablet που εχω, μου βγαζει το ιδιο σφαλμα, εκτος και αν ανοιξω τη σελιδα με το chrome που τοτε ανοιγει κανονικα.Προσπαθησα να κανω το ιδιο και στο mini αλλα με οποιοδηποτε browser εμφανιζεται το παραπανω μυνημα ακομα και με το chrome..Τι μπορω να κανω????

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακριβώς κάνει η διεργασία Samsung push? Τρέχει συνεχώς καταναλώνοντας ram και έχει και αρκετά wakelocks. Θα υπάρξει πρόβλημα αν την κάνω hibernate?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Video Hub από την rom που κατέβασα, αλλά ανοίγει, εμφανίζει ένα παράθυρο ΠΡΟΣΟΧΗ! Προσεχώς και κλείνει. Μήπως δεν έχει περιεχόμενο για Siii mini?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Video Hub από την rom που κατέβασα, αλλά ανοίγει, εμφανίζει ένα παράθυρο ΠΡΟΣΟΧΗ! Προσεχώς και κλείνει. Μήπως δεν έχει περιεχόμενο για Siii mini?

 

Δεν υποστηρίζεται ακόμα για την συσκευή μας...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζεται ακόμα για την συσκευή μας...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω λάβει ένα κουπόνι από Samsung για χρήση σε Samsung Video / Video Hub και σε ερώτησή μου στο customer support μου απάντησαν ότι μπορώ να το εξαργυρώσω με την συσκευή GT-I8190 (και όχι με τα GT-P5100 που επίσης έχω). Εγώ μετά το root του mini έσβησα διάφορα apps της Samsung χωρίς να κρατήσω backup. Τώρα έβαλα πάλι το Video Hub και μου έβγαλε το παραπάνω μήνυμα. Υπάρχει και άλλο app Samsung Video το οποίο έχει περιεχόμενο για εμάς??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

έχω ένα S3 mini αγορασμένο από τον ΟΤΕ πριν από περίπου 2 εβδομάδες. Μέχρι τώρα όλα ήταν καλά. Χθες το απόγευμα το έβαλα για φόρτιση, μετά από κανένα 2ωρο περίπου έδειξε ότι φορτίστηκε στο 100%. Σήμερα το πρωί η μπαταρία ήταν στο 17% και ζητούσε επαναφόρτιση. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...