Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι η πιο καινούργια ? εννοώ με ποια σειρά είναι ? τελευταίες οι νεότερες ?

H ελληνική έκδοση rooted εδώ:

* I8190XXALJL

* I8190XXAMA2

* I8190XXAMD3

* I8190XXAMG4

 

Kαι οι πιο καινούριες που δεν έχουν βγει ακόμα Ελλάδα, για όσους βιάζονται:

* I8190XXAME1

* I8190XXAMG1

 

Και κάτι ακόμα. Μερικές φορές, πχ reboot λόγω ΑdAway, χάνονται τα ελληνικά απ το κινητό και πρέπει να ξαναμπω ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες! οταν κατεβαζω την μπαρα μου βγαζει ενημερωση λογισμικου....παταω αποδεχομαι τους ορους κλπ και μου βγαζει μηνυμα ¨αποτυχια επεξεργασιας¨ και παπαλα παταω οκ και βγαινει....να προσθεσω οτι αυτο το προσπαθησα οταν το αγορασα και δεν γινοταν ουτε τοτε....ουτε τωρα που ειναι ροοτ.

και ερωτηση πανω σ΄αυτο: αν ειναι ροοτ το κινητο μπορω να κανω update?

κωδικος μοντελου: gt-i8190n

εκδοση android : 4.1.2.

εκδοση βασικου φασματος : i8190nxxamd3

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση.Θα πρέπει να κάνεις unroot και μετά μα κάνεις την αναβάθμιση...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ξαφνικά και ενώ έχω ενεργοποιημένη την περιστροφή οθόνης, όταν το γυρίζω στο πλάι δεν γυρίζει. Έκανα ένα sensor test και δείχνει οτι δεν δουλεύει ο proximity sensor. Μπορώ να κάνω κάτι ή πρέπει να πάει στην αντιπροσωπεία; Edited by alesandro21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ξαφνικά και ενώ έχω ενεργοποιημένη την περιστροφή οθόνης, όταν το γυρίζω στο πλάι δεν γυρίζει. Έκανα ένα sensor test και δείχνει οτι δεν δουλεύει ο proximity sensor. Μπορώ να κάνω κάτι ή πρέπει να πάει στην αντιπροσωπεία;

 

Κάνε μια επανεκκίνηση :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δυστυχώς καποιο πρόβλημα θα εχει ο αισθητηρας...μηπως σου επεσε κατω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Είμαι κάτοχος Νόκια και αν και πιστεύω οτι είναι κορυφαία εταιρία εχω κουραστεί πλέον με τα Symbian.Θα ήθελα να πάρω ενα κινητό Android,πιο συγκεκριμένα Samsung,και απο οτι είδα το Galaxys3 mini μου φένεται αρκετά καλό.Εδώ θέλω την βοήθεια σας,να μου πείτε κάποια θετικά και κάποια αρνητικά στο συγκεκριμένο μοντέλο.Εγω πάντως το βρήκα μεσω skroutz στα 180 ευρώ και πιστεύω οτι αξίζει τα λεφτά του.

PS:Η οθόνη μήπως είναι κάπως μικρή;αν και μεγαλύτερη απο το Nokia 700 που έχω τώρα είναι σίγουρη.

Καμία απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση.Θα πρέπει να κάνεις unroot και μετά μα κάνεις την αναβάθμιση...

 

φιλε μου σου λεω οτι απο τοτε που το αγορασα και χωρις να ειναι ροοτ το δοκιμαζα και δεν γινοταν.....αυτο ειναι το προβλημα....γιατι δεν γινοταν....παιζει επειδη ειναι ευρωπαικο?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σου λεω οτι απο τοτε που το αγορασα και χωρις να ειναι ροοτ το δοκιμαζα και δεν γινοταν.....αυτο ειναι το προβλημα....γιατι δεν γινοταν....παιζει επειδη ειναι ευρωπαικο?

 

Όταν εννοείς δεν γινόταν τι ακριβώς εννοείς ?

Έχει βγει για την χώρα που ειναι το τηλέφωνο σου και δεν στην έδωσε ?

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα οταν προσπαθείς ?

Με kies δοκίμασε ?

Οταν είσαι root ΟΤΑ δεν μπορείς να κάνεις ,τουλάχιστον στην συσκευή σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς δεν γινόταν τι ακριβώς εννοείς ?

Έχει βγει για την χώρα που ειναι το τηλέφωνο σου και δεν στην έδωσε ?

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα οταν προσπαθείς ?

Με kies δοκίμασε ?

Οταν είσαι root ΟΤΑ δεν μπορείς να κάνεις ,τουλάχιστον στην συσκευή σου .

 

 

παταω αποδεχομαι τους ορους κλπ και μου βγαζει μηνυμα ¨αποτυχια επεξεργασιας¨

και αναγαστικα εχει να πατησω μονο το οκ και τελος δεν κανει κατι αλλο....

το κινητο το πηρα απο σκρουτζ απο ενα μαγαζι ας μην πω ονομα και ειναι ευρωπαικο οπως ολα που αγοραζεις απο ιντερνετ.

με κιες δεν δοκιμασα...ειδες? αλλα δεν ηξερα οτι γινεται και ουτε ξερω πως να το κανω αλλα θα το βρω.

με το σουπερ συ μπορω να το κανω ανροοτ ετσι? μετα το επαναφερω παλι απο το σουπερ συ σε ροοτ?

δεν ξερω καν τι αναβαθμιση ειναι ,λογικα θα γινει i8190nxxamd4 ετσι?απο 3 που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι έκδοση φοράει το κινητό αυτή τη στιγμη.Επίσης πες μας και τον τριψήφιο κωδικό που είναι σε παρένθεση όταν το συνδέσεις με το κιες για να δούμε την χώρα προέλευσης...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δυστυχώς καποιο πρόβλημα θα εχει ο αισθητηρας...μηπως σου επεσε κατω?

 

Όχι δεν μου έπεσε κάτω. Αλλά τώρα γυρίζει. Ωστόσο το πρόγραμμα που έτρεξα εξακολουθεί να λέει οτι ο αισθητήρας δεν δουλεύει. Εκτός αν δεν έχω καταλάβει καλά εγώ.Το sensor test έτρεξα και ενώ στον αισθητήρα proximity τα δείχνει όλα στο 0. Και όταν δεν γύριζε πάλι στο 0 έδειχνε.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι έκδοση φοράει το κινητό αυτή τη στιγμη.Επίσης πες μας και τον τριψήφιο κωδικό που είναι σε παρένθεση όταν το συνδέσεις με το κιες για να δούμε την χώρα προέλευσης...

 

Αν και τα εγραψα πιο πανω....κωδικος μοντελου: gt-i8190n

εκδοση android : 4.1.2.

εκδοση βασικου φασματος : i8190nxxamd3

τωρα που το συνδεσα (σημειωση ειναι ροοτ ακομα) δεν βλεπω κανα τριψηφιο συγνωμη δεν ξερω που μου λες να δω.....επισης μου γραφει.....η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω κιες ,

η τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου : PDA:MD3/PHONE:MD3/CSC:MH1 (KOR)

δεν ξερω αν εννοεις το (κορ) παναγη!

παιδες σας ευχαριστω για την μεχρι τωρα προθυμια σας να με βοηθησετε!

 

αν θυμαμαι καλα ειχα δοκιμασει να το κανω update, πριν το κανω ροοτ,μεσω κιες και παλι δεν γινοταν και το παρατησα :O

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα εγραψα πιο πανω....κωδικος μοντελου: gt-i8190n

εκδοση android : 4.1.2.

εκδοση βασικου φασματος : i8190nxxamd3

τωρα που το συνδεσα (σημειωση ειναι ροοτ ακομα) δεν βλεπω κανα τριψηφιο συγνωμη δεν ξερω που μου λες να δω.....επισης μου γραφει.....η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω κιες ,

η τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου : PDA:MD3/PHONE:MD3/CSC:MH1 (KOR)

δεν ξερω αν εννοεις το (κορ) παναγη!

παιδες σας ευχαριστω για την μεχρι τωρα προθυμια σας να με βοηθησετε!

 

αν θυμαμαι καλα ειχα δοκιμασει να το κανω update, πριν το κανω ροοτ,μεσω κιες και παλι δεν γινοταν και το παρατησα :O

 

Βάζεις τα στοιχεία του λογισμικού σου εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/2/ αλλά δεν ξέρω γιατί δεν εμφανίζει το δικό σου...:D

Ναι το ΚΟR λέω αλλά δεν βλέπω πουθενά την χώρα προέλευσης...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αν εγκαταστήσω clockwork recovery και μετά φλασάρω επίσημη ρομ θα απεγκατασταθεί; Αλλιώς πως το απεγκαθιστώ αν θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αν εγκαταστήσω clockwork recovery και μετά φλασάρω επίσημη ρομ θα απεγκατασταθεί; Αλλιώς πως το απεγκαθιστώ αν θέλω;

 

Ναι με official θα φύγει ,αλλιώς βρίσκεις το stock recovery και το περνάς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι με official θα φύγει ,αλλιώς βρίσκεις το stock recovery και το περνάς .

 

Ευχαριστώ. Να ρωτήσω και κάτι άλλο: Για να περάσω κάποια ρομ από αυτές που έχει εδώ βάζω το zip αρχείο στην κάρτα, μπαίνω σε custom recovery και επιλέγω install from zip file. Καλά το έχω καταλάβει;

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς να κλειδώνει πολύ αργά τους δορυφόρους το gps χωρίς ιντερνετ? το κάνει και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς να κλειδώνει πολύ αργά τους δορυφόρους το gps χωρίς ιντερνετ? το κάνει και σε σας?

 

Λογικό, χρειάζονται data για να μπορέσει το gps να εντοπίσει γρήγορα τη θέση σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Να ρωτήσω και κάτι άλλο: Για να περάσω κάποια ρομ από αυτές που έχει εδώ βάζω το zip αρχείο στην κάρτα, μπαίνω σε custom recovery και επιλέγω install from zip file. Καλά το έχω καταλάβει;

 

Ακριβώς!!! Install zip from sdcard.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έπαθε το wifi hotspot και οι φίλοι μου δεν το βλέπουν από το wifi.Εδώ και 5 ημέρες δούλευε κανονικά.Επειδή έχω αρκετά ΜΒ τα μοιράζομαι με φίλους και τώρα τελευταία δεν εμφανίζεται στην αναζήτηση ασυρμάτων.Τι μπορεί να παίζει.Επανεκκίνηση έκανα μήπως είχε φάει κανά κόλλημα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω περασμένη αυτή τη ρομ CyanogenMod 10.2 20131121. Μπορώ να βάλω την CyanogenMod 10.2 20131122 χωρίς να χάσω δεδομένα από το τηλ; Υπάρχει κάποιος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...