Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και καλως σας βρηκα

λοιπον κατοχος εδω και 3 χρονια ενος samsung dual s6112 εφτασε η ωρα για το επόμενο βημα και για το πρωτο smartphone.

Ειμουν ετοιμος για το s3 mini αλλα διαβασα καμια 10ρια σελιδες εδω και ελεγα .....που παω....

αξίζει να το πάρω???

δε το θελω για να κανω παπαδες

ισα ισα για ιντερνετ και κανα δυο εφαρμογες

αξιζει το κοπο?????

βγάζει προβλήματα???

βοηθειστε εναν ασχετο ...

εχω προγραμα vodafone 400 με 350 mb internet

με το τωρινο 6112 φτανω συνηθως μεχρι τα 50-60

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλως σας βρηκα

λοιπον κατοχος εδω και 3 χρονια ενος samsung dual s6112 εφτασε η ωρα για το επόμενο βημα και για το πρωτο smartphone.

Ειμουν ετοιμος για το s3 mini αλλα διαβασα καμια 10ρια σελιδες εδω και ελεγα .....που παω....

αξίζει να το πάρω???

δε το θελω για να κανω παπαδες

ισα ισα για ιντερνετ και κανα δυο εφαρμογες

αξιζει το κοπο?????

βγάζει προβλήματα???

βοηθειστε εναν ασχετο ...

εχω προγραμα vodafone 400 με 350 mb internet

με το τωρινο 6112 φτανω συνηθως μεχρι τα 50-60

 

Πίστεψε με μια χαρά θα είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με αυτή είναι τώρα

 

Είναι σταθερή η 4.4; Όταν την είχα βάλει πριν καμιά βδομάδα είχε μερικά προβληματάκια. Λειτουργούν όλα κανονικά; Κάνει επανεκκινήσεις ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι από την προηγούμενη εβδομάδα έχει πάρει τρεις ενημερώσεις και τώρα είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι από την προηγούμενη εβδομάδα έχει πάρει τρεις ενημερώσεις και τώρα είναι μια χαρά

Γιατί αναβαθμίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σταθερή η 4.4; Όταν την είχα βάλει πριν καμιά βδομάδα είχε μερικά προβληματάκια. Λειτουργούν όλα κανονικά; Κάνει επανεκκινήσεις ή οχι;

 

μια χαρά δουλεύει σε μένα η 4.4.2 που έβαλα απο maclaw

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα μου πει πως θα κανω σύνδεση μιας επαφης με το fb ? Στον λογαριασμό του φεις απο τις ρυθμίσεις δεν μου εχει ενεργοποιημενη την επιλογή για τις επαφες εχει μονο εικόνες κ ημερολόγιο. Τι μπορεί να παιζει λαθος? Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δουλεύει σε μένα η 4.4.2 που έβαλα απο maclaw

 

Ποιά από τις 2 (CyanogenMod ή AOKP) γιατί θέλω να την βάλω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά από τις 2 (CyanogenMod ή AOKP) γιατί θέλω να την βάλω και εγώ.

 

Την ΑΟΚΡ έχω αλλά σκέφτομαι να δοκιμασω την Cyano

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα μου πει πως θα κανω σύνδεση μιας επαφης με το fb ? Στον λογαριασμό του φεις απο τις ρυθμίσεις δεν μου εχει ενεργοποιημενη την επιλογή για τις επαφες εχει μονο εικόνες κ ημερολόγιο. Τι μπορεί να παιζει λαθος?

 

Όταν κατεβάσεις την εφαρμογή Facebook απο το market και μόλις κανεις σύνδεση σε ρωτάει αν θέλεις να συγχρονίζει τις επαφες με το FB επιλέγεις ναι και μετα απο τις επαφες πας επιλογές και δίνεις να σου εμφανίζει επαφες και απο gmail και απο FB.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν γνωρίζει πως να διαγράψω το google search από την αρχική οθόνη στην 4.4; Δεν μπορώ να το βρω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις factory reset ,κάποιο αλλο usb cable και αν συνεχίσει πας για service . Από την στιγμή που δεν έχει περάσει εξάμηνο αγοράς η εγγύηση θα καλύψει και την μπαταρία .

 

ΕΙΧΑ το ιδιο προβήμα και με το factory reset εστρωσε, ομως δεν μου συνδεετε στον υπολογιστη... δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο το βυσμα η κατι αλλο, θυμαμαι οτι αρχισε να συμβαινουν ταυτοχρονα αυτα τα 2;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα!!! πως μπορω να βγω απο το root που του εχω κανει..????? το ειχα κανει για να μεταφερω εφαρμογες στη καρτα,αφου δε το κανει δε το χρειαζομαι....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα!!! πως μπορω να βγω απο το root που του εχω κανει..????? το ειχα κανει για να μεταφερω εφαρμογες στη καρτα,αφου δε το κανει δε το χρειαζομαι....

 

Καλησπέρα, οι εφαρμογές μεταφέρονται, αλλά οχι με το app2sd αλλά με το lind2sd. Αν δεν θέλεις να είσαι ροοτ μπαίνεις στο superuser και επιλέγεις fuul unroot.

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω φιλαρακι!!! ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου!κ επειδη δε το ειπα,το ξεχασα!! εχω το s3 mini...
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω φιλαρακι!!! ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου!κ επειδη δε το ειπα,το ξεχασα!! εχω το s3 mini...

 

 

Το πρόγραμμα είναι link2sd, τυπογραφικό λάθος πριν. Για να το κάνεις πρέπει να διαμορφώσεις ένα μέρος της κάρτας σου σε ext, ξέχασα να σου πω πριν.

Edited by alesandro21
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία όσον αφορά το 3G στην λειτουργία του.

 

Οι κινήσεις που κάνω είναι να πάω να επιλέξω WCDMA (όπου κατά την επιλογή του πέφτουν οι γραμμές του σήματος) και μετά να ενεργοποιήσω τα Δεδομένα Κινητού. Μόλις έκανα αυτά στην μπάρα πάνω μου εμφάνιζε Η ή Η+ αναλόγως την περιοχή. Παρατηρώ όμως τον τελευταίο καιρό ότι μόλις επιλέξω WCDMA (οι γραμμές του σήματος δεν πέφτουνε) και μόλις ενεργοποιήσω τα Δεδομένα Κινητού δεν εμφανίζεται καθόλου το Η ή Η+ και δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. Επίσης μόλις απενεργοποιήσω τα Δεδομένα Κινητού και ξαναεπιλέξω Μόνο GSM μου βγάζει στην μπάρα επάνω 3G ή Ε, αλλά και πάλι δεν μπαίνει πουθενά αφού ούτως ή άλλως τα Δεδομένα Κινητού είναι απενεργοποιημένα. Κάποιες φορές κάνω επανεκκίνηση και μπορώ να μπω κάποιες άλλες όμως δεν μπαίνω ακόμα και μετά από επανεκκίνηση. Θεωρώ ότι δεν είναι θέμα εταιρίας κινητής μιας και σήμερα μαζί με έναν συνάδελφό μου που έχουμε την ίδια εταιρία αυτός μπήκε κανονικά ενώ εγώ τίποτα.

 

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή watchon δουλεύει στο κινητό μας?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα είναι link2sd, τυπογραφικό λάθος πριν. Για να το κάνεις πρέπει να διαμορφώσεις ένα μέρος της κάρτας σου σε ext, ξέχασα να σου πω πριν.

το ειδα φιλαρακι κ δε γινεται!το ειχα ξαναβαλει αυτο.οσο γι αυτο που μου λες.. δε το χω!δε ξερω να το κανω!κ νομιζω ζπο τα λιγα που ξερω ειναι οτι ειναι λιγο μανικι το πραμα....

Link to comment
Share on other sites

το ειδα φιλαρακι κ δε γινεται!το ειχα ξαναβαλει αυτο.οσο γι αυτο που μου λες.. δε το χω!δε ξερω να το κανω!κ νομιζω ζπο τα λιγα που ξερω ειναι οτι ειναι λιγο μανικι το πραμα....

 

Δεν είναι δύσκολο. Αν διαβάσεις εδώ http://tutorial-fornewbie.blogspot.gr/2013/04/how-to-use-link2sd-on-android-device.html και εδω http://tutorial-fornewbie.blogspot.gr/2013/04/how-to-create-partition-on-sd-card.htmlθα δεις πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

πως επαναφερω το κινητο στην κατασταση που ηταν οταν το αγορασα? θα σβηστουν ολα απο την μνημη του κινητου? οπως πχ επαφες
tool
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία όσον αφορά το 3G στην λειτουργία του.

 

Οι κινήσεις που κάνω είναι να πάω να επιλέξω WCDMA (όπου κατά την επιλογή του πέφτουν οι γραμμές του σήματος) και μετά να ενεργοποιήσω τα Δεδομένα Κινητού. Μόλις έκανα αυτά στην μπάρα πάνω μου εμφάνιζε Η ή Η+ αναλόγως την περιοχή. Παρατηρώ όμως τον τελευταίο καιρό ότι μόλις επιλέξω WCDMA (οι γραμμές του σήματος δεν πέφτουνε) και μόλις ενεργοποιήσω τα Δεδομένα Κινητού δεν εμφανίζεται καθόλου το Η ή Η+ και δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. Επίσης μόλις απενεργοποιήσω τα Δεδομένα Κινητού και ξαναεπιλέξω Μόνο GSM μου βγάζει στην μπάρα επάνω 3G ή Ε, αλλά και πάλι δεν μπαίνει πουθενά αφού ούτως ή άλλως τα Δεδομένα Κινητού είναι απενεργοποιημένα. Κάποιες φορές κάνω επανεκκίνηση και μπορώ να μπω κάποιες άλλες όμως δεν μπαίνω ακόμα και μετά από επανεκκίνηση. Θεωρώ ότι δεν είναι θέμα εταιρίας κινητής μιας και σήμερα μαζί με έναν συνάδελφό μου που έχουμε την ίδια εταιρία αυτός μπήκε κανονικά ενώ εγώ τίποτα.

 

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Το WCDMA είναι το 3g και το GSM είναι το 2g, οπότε λογικά στο WCDMA έχεις το H και αν δεν είναι καλό το σήμα πέφτει σε Ε και σε 3g. Αλλά σε όλες τις περιπτώσεις για να έχουμε internet επιλεγούμε ενεργοποίηση της πρόσβασης δεδομένων μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας.

 

πως επαναφερω το κινητο στην κατασταση που ηταν οταν το αγορασα? θα σβηστουν ολα απο την μνημη του κινητου? οπως πχ επαφες

 

Για να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του κατάσταση θα πρέπει να σβηστούν όλα, και να κάνεις καθαρή εγκατάσταση

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4442862#post4442862

Edited by millernet
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρησιμοποιεί κανείς την CM10.2 του Maclaw? Είναι καλή και σταθερή?
Link to comment
Share on other sites

Για να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του κατάσταση θα πρέπει να σβηστούν όλα, και να κάνεις καθαρή εγκατάσταση

 

http://www.myphone.gr/foru...62#post4442862

αυτος ο οδηγος ειναι για αυτους που ειναι ρουτ? 'η ειναι το ιδιο και για αυτους που δεν ειναι ???

Edited by notis144
tool
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...