Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα το παρατηρησα εχεις δικιο.ειναι απο το πουλομαγαζο μια η ιδια αλλα επανω ανεγραφε 2,100 στο σαιτ τους

 

Εγώ παρήγγειλα ετούτη για να την δοκιμάσω

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι ότι η μπαταρία έχει το άγχος της. Με ίντερνετ διαρκώς και κάπως συχνή τηλεφωνική επικοινωνία, πολύ γρήγορα βλέπεις την μπαταρία στο 70% και η ώρα είναι ακόμα 12. Εφόσον βέβαια η φόρτιση έχει γίνει νωρίς το απόγευμα της προηγούμενης. Εγώ προσωπικά βρήκα την λύση σε αυτό Το έχω μαζί μου και φθάνει για την φόρτιση μέχρι και 5 τουλάχιστον φορές. Και δεν είναι μόνο για το κινητό. Μέχρι και σε ηλεκτρονικό τσιγάρο το έχω δοκιμάσει. Οριστική λύση του προβλήματος μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζει κανεις προβλημα συνδεσιμοτητας με το kies ? αν ναι τι προβλημα και πως το αντιμετωπίσατε ?

 

το kies ειναι απο μονο του προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζει κανεις προβλημα συνδεσιμοτητας με το kies ? αν ναι τι προβλημα και πως το αντιμετωπίσατε ?

 

Εγώ συνήθως (99%, εκτός και αν είναι άρρωστο :lol: ) συνδέεομαι με την δεύτερη προσπάθεια

Δοκίμασες να αποσυνδέσεις και να επανασυνδέσεις αμέσως το κινητό σου;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παρεα!εχω ενα προβληματακι με το s3 mini μου.εκει που μιλουσα ξαφνικα εχασα τον φακελο με τα sms.κ δεν υπαρχει πουθενα κ δε λαμβανω ουτε μνματα..... καποια λυση..??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παρεα!εχω ενα προβληματακι με το s3 mini μου.εκει που μιλουσα ξαφνικα εχασα τον φακελο με τα sms.κ δεν υπαρχει πουθενα κ δε λαμβανω ουτε μνματα..... καποια λυση..??

 

Δοκίμασες να κάνεις reboot ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου...δε ξερω κ πως γινεται! το μονο που εχω κανει ειναι root πριν καιρο..

 

Κράτα πατημένο το power button μέχρι να εμφανιστεί το logo .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Γνωρίζετε τι γίνεται στην περίπτωση που χαλάει η εσοχή που μπαίνει το καλώδιο του φορτιστή; (δηλαδή το βύσμα ή δεν ξέρω πως αλλιώς λέγεται). Δεν μπορώ να το φορτίσω κι έχω πάρει έναν φορτιστή που φορτίζει μόνο την μπαταρία του κινητού αλλά το πάει μέχρι το 50%. Τι μπορώ να κάνω;
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Γνωρίζετε τι γίνεται στην περίπτωση που χαλάει η εσοχή που μπαίνει το καλώδιο του φορτιστή; (δηλαδή το βύσμα ή δεν ξέρω πως αλλιώς λέγεται). Δεν μπορώ να το φορτίσω κι έχω πάρει έναν φορτιστή που φορτίζει μόνο την μπαταρία του κινητού αλλά το πάει μέχρι το 50%. Τι μπορώ να κάνω;

Να το πας στο service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να το πας στο service .

 

γεια σααααςς!!!πριν δυο βδομαδες πηρα κ γω το samsung s3 mini αλλα σημερα μου επεσε στην τουαλετα!!!λειτουργει κανονικα,το μονο προβλημα που παρατηρησα ηταν πως η οθονη φωτιζει συνεχεια..εχει ανιχνευτη υγρασιας η συσκευη η οχι??για να δω αν φτιαχνεται με την εγγυηση :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έχει κι εννοείται ότι παίζει πληρωμή.κι επίσης και να διορθωθεί δεν πάει να πει ότι θα κρατήσει και πολύ.αμφίβολη η μετέπειτα πορεία της Ζωής του.

Θα έλεγα να το πας για σπρώξιμο σε κανένα μαγαζί με μεταχειρισμένα αλλά κρίμα γι αυτόν πού θα το αγοράσει μετά από το κατάστημά πού θα το πας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος στο forum. Είχα αγοράσει 2 samsung s3 mini από ιντερνετομάγαζο μου μάλλον "γερμανίζει". Σε αναζήτηση της προέλευσής του έβαλα το kies και ψάχνοντας το firmware που τελείωνε σε mg4 (dbt) είδα πως είναι από Γερμανία, και νομίζω όταν τα ανοίξαμε γερμανικά είχε. Αρχικά με προβλημάτισαν οι ταινίες ασφαλείας στη συσκευασία που φαινόντουσαν σαν φτηνά τυπωμένα αντίγραφα, και μάλιστα υπήρχε σημάδι πως είχε πατήσει παλιότερα άλλη ταινία αλλού. Το έκανα bypass γιατί το ένα κινητό ήταν δώρο της κοπέλας μου και τα ανοίγαμε μαζί. Τα προβλήματά μου είναι 2:

1. Στη πληκτολόγηση δεν υπάρχει ένα κουμπί να ενεργοποιείς ή να καταργείς το Τ9.... έχοντας συνηθίσει από android σε sony υπήρεχε ένα κουμπί και αυτομάτως ήταν on/off. Κάτι δεν έχω πιάσει σωστά γιατι δε μου φαίνεται λογικό να πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις κάθε φορά

2. Τις προάλλες μου έκανε κάτι νερά με φόρτιση στο αυτοκίνητο. Αν και συνέδεα το ρεύμα με το κινητό αυτό φόρτιζε όποτε ήθελε, τη μία έκανε 15' να ξεκινήσει,την άλλη αμέσως, την άλλη καθόλου. Δοκίμασα βολτόμετρο στον αναπτήρα, έγραφε κανονικά, δοκίμασα τη φωτογραφική μου μηχανή, κάθε φορά φόρτιζε κανονικά. Σας έχει συμβει;

 

Γενικά παίζει να έχω πέσει θύμα "παράτυπης" έκδοσης λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

Ε δες τι λογισμικο φοραει η συσκευη σου και πες μας...αλλα εαν δεν το εχεις πειραξει εσυ με καμμια παραξενη ρομ και ειναι μαμισιο απιθανο να υπαρχει παραξενο λογισμικο.
Link to comment
Share on other sites

Ε δες τι λογισμικο φοραει η συσκευη σου και πες μας...αλλα εαν δεν το εχεις πειραξει εσυ με καμμια παραξενη ρομ και ειναι μαμισιο απιθανο να υπαρχει παραξενο λογισμικο.

 

Όχι, είμαι τύπος κράτα το "μαμά". Το μεγαλύτερό μου θέμα είναι με τη πληκτρολόγηση στα μηνύματα και το Τ9, Είναι δυνατόν να μην υπάρχει κουμπί για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση Τ9?

Link to comment
Share on other sites

Για να το πω όσο πιο απλά γίνεται η AOSP (Android Open Source Project) είναι το καθαρό Android ενώ η AOKP (Android Open Kang Project) είναι η AOSP στην οποία έχουν προστεθεί διάφορα Tweaks και Mods, είναι δηλαδή μία Custom ROM όπως η CyanogenMod.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Για να το πω όσο πιο απλά γίνεται η AOSP (Android Open Source Project) είναι το καθαρό Android ενώ η AOKP (Android Open Kang Project) είναι η AOSP στην οποία έχουν προστεθεί διάφορα Tweaks και Mods, είναι δηλαδή μία Custom ROM όπως η CyanogenMod.

 

Ευχαριστώ πολύ. Καλά το είχα καταλάβει αλλά ήθελα να σιγουρευτώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απορία σχετικά με την συσκευή, εφαρμογές και το Play Store μπορώ να θέσω εδώ; :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω ενα Samsung Galaxy SIII Mini (GT-I8190N). Την προηγούμενη εβδομάδα μπήκα στον πειρασμό να το κάνω root. Με την γνωστή διαδικασία του Root του τοποθέετησα rooted έκδοση βασικού φάσματος την I8190NXXAMG1. Όλα δούλευαν μια χαρά έως προχθές που προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση σε εφαρμογές μέσω Play Store Όπως το Facebook μου εβγαλε ένα μήνυμα το κινητό ότι δεν υπάρχει ο επιθυμητός ελεύθερος χώρος. Η συσκευή έχει ελεύθερη

Rom Συστήματος 211 mb απο τα 1,2 Gb

Εσωτερική Μνήμη 3,44 Gb απο τα 5,00 Gb.

Θα μπορούσατε λοιπόν να με βοηθήσετε και να μου πείτε τι μπορεί να φταίει, Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...