Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια σχετικά με το cwm.

 

Λοιπόν έβαλα αρχικά το Rom manager και μέσω αυτού έβαλα το cwm. Μετά πήγα να κάνω ένα back up την rom μου αλλά τα default path όπου αποθηκεύεται το back up είναι στην εσωτερική μνήμη. Ξεκίνησε λοιπόν το back up αλλά διακόπηκε καθώς δεν χωρούσε με αποτέλεσμα τώρα να μην έχω καθόλου αποθηκευτικό χώρο και να μην έχει γίνει εν τέλη το back up.

 

Τα ερωτήματα λοιπόν είναι τα εξής: 1) Μπορώ απλά να πάω στο sdcard/clockworkmod/backup και να σβήσω τα αρχεία που εκεί δημιουργήθηκαν? 2) Μπορώ να ορίσω με κάποιον τρόπο το back up να πάει στην εξωτερική κάρτα sd?

 

Edit: Στο 2 απαντάω μόνος μου. Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις.

Edited by stefanw595
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στο ένα που ρωτάς ,ναι μπορείς να τα σβήσεις ,αφού έτσι κα αλλιώς δεν ολοκληρώθηκε το backup .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το εν λόγω κινητό. Οι φωτο για τον τηλεφ. κατάλογο, ποιό είναι το ιδανικό τους μέγεθος? Σε ποιό κατάλογο πρέπει να αποθηκευτούν?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το εν λόγω κινητό μιας φίλης παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. το taskbar πολλες φορες δεν εμφανιζεται. δηλαδη δεν γινεται απολυτως τιποτα οταν παει να το κατεβασει απ την κορυφη της οθονης. το κινητο ειναι καινουριο. καμία ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Με μια επανεκκίνηση λύνετε, και εμένα καμιά φορά το κάνει, σπάνια όμως...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε μεγαλυτερη μπαταρια ?

πχ αυτη http://viewitem.eim.ebay.gr/2450-mah-GOLD-replacement-HIGH-CAPACITY-BATTERY-for-samsung-galaxy-s3-mini-/141099710061/item

 

Υπαρχει κινδυνος ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα μια αυθαιντικη βαση φορτισης της SAMSUNG για το s3 mini (αυτη με την συνδεση usb και την εξοδο line out- οχι κινεζικη αντιγραφη)

http://img163.imageshack.us/img163/4669/51ly.th.jpg

 

ενω με το που τοποθετω το κινητο πανω της φορτιζει κανονικα - μαλιστα αναγνωριζει οτι "εκατσε" σε βαση και γυρναει την οθονη σε μια οθονη ημερολογιου (και καλα να βλεπεις ημερολογιο στο γραφειο σου)

ΔΕΝ το αναγνωριζει σαν συνδεδεμενο το KIES (ουτε το "βλεπει" το pc)

η συνδεση ειναι απλη ενα usb καλωδιο απο το pc στη βαση . τι μπορει να φταιει ;

εννοειται πως αν βγαλω το usb καλωδιο απο τη βαση και το συνδεσω πανω στο κινητο , το KIES (και το pc) το "βλεπουν" κανονικα.

 

καμια ιδεα ;

 

η βαση ειναι καινουρια και το εκανε απο την αρχη

 

 

 

 

δεν μου ακουγεται λογικο αλλα μπορει να ειναι κι ετσι

 

 

εχει κανεις αλλος χρησιμοποιησει κατι τετοιο ;

 

κανεις ;

 

κανεις δεν εχει χρησιμοποιησει τετοια βαση ρε παιδια ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε μεγαλυτερη μπαταρια ?

πχ αυτη http://viewitem.eim.ebay.gr/2450-mah-GOLD-replacement-HIGH-CAPACITY-BATTERY-for-samsung-galaxy-s3-mini-/141099710061/item

 

Υπαρχει κινδυνος ?

 

Η συγκεκριμένη "κινεζιά" (GOLD replacement HIGH CAPACITY BATTERY) παίζει για πολλά smartphone. Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία με τέτοια μπαταρία έχω διαβάσει κατά καιρούς σε διάφορα fora ότι οι φθηνές κινέζικες μπαταρίες με τα πολλά mAh γενικά είναι λίγο απάτη και πως σε λίγο καιρό είναι σχεδόν άχρηστες. Ο μόνος τρόπος να είσαι σίγουρος είναι να το δοκιμάσεις (δεν είναι άλλωστε και ακριβή). Τώρα για το αν "υπάρχει κίνδυνος" δύσκολο να σε διαβεβαιώσει κάποιος. Θεωρητικά το να έχεις πρόβλημα είναι λίγο σπάνιο. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ένας γνωστός μου κατάφερε να "κάψει" τη μητρική του καινούριου του iPhone με έναν δωρεάν διαφημιστικό φορτιστή. Επομένως κατά τη γνώμη μου πάντα υπάρχει ένας βαθμός ρίσκου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οταν τηλεφωνω στην κοπελα μου που εχει το s3 mini γιατι ακουω και την φωνη μου; Ειχε κανεις παρομοιο θεμα; Μηπως θελει καμια ρυθμιση;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και στην γυναίκα μου ενα ς3 μίνι και έχει πρόβλημα στο μικρόφωνο οταν μιλάει δεν ακούγεται καλα σαν να είναι στο βάθος και μιας φιλης το ιδιο.....υπάρχει καποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήθελα να βάλω το CWM touch στο s3 mini, και πηγαίνοντας στο site του Clockwork Mod μου έδινε .img file για το κινητό μας (αλλά και για όλα τα άλλα).

Μιας και τώρα μαθαίνω τι και πώς, δεν έβρισκα τρόπο να το περάσω, αφού και ως zip file μου εμφάνιζε installation aborted.

 

Έτσι αποφάσισα να το μετατρέψω σε .tar και να το περάσω μέσα από το Odin. Η μετατροπή έγινε με το πρόγραμμα Cygwin με win8.1 x64 και ακολούθησα αυτόν τον οδηγό, μιας και δεν ήξερα τι εντολές να δώσω. http://www.w0lfdroid.com/2013/04/android-how-to-convert-img-recovery-to.html

 

Τέλος, για να μην χρειαστεί να το κάνετε και εσείς και να τρώτε τον χρόνο σας, θα βρείτε το αρχείο ανεβασμένο, έτοιμο για flash (ως PDA) με το Odin. To δοκίμασα και λειτουργεί άψογα.

https://mega.co.nz/#!TR9XnIYa!FcABHlAgwaBR6nORF8kIAUfIyoRlkgWxFfnyXyYYeiY

 

 

(δεν γινόταν να ανέβει στο forum)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρουμε εάν θα πάροθμε καμία επιπλέον αναβάθμιση λειτουργικού;Τιποτε σε 4.4 ή θα πάμε όπως το Gnexus;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η 4.1.2 δεν υποστηριζει εγκατασταση εφαρμογων στην sd ; Νομιζω οτι υποστηριζει
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρουμε εάν θα πάροθμε καμία επιπλέον αναβάθμιση λειτουργικού;Τιποτε σε 4.4 ή θα πάμε όπως το Gnexus;

 

Με ανεπίσημες πληροφορίες θα πάρουμε την 4.2.2 κάποια στιγμή...

 

Γιατί όταν κάνω ανανέωση το accuwether με τα δεδομένα δεν κάνει ανανέωση ενώ με το wifi κάνει κανονικά?Να πω ότι στο droidwall δεν έχω τίποτε τσεκαρισμένο..

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η 4.1.2 δεν υποστηριζει εγκατασταση εφαρμογων στην sd ; Νομιζω οτι υποστηριζει

Όχι δεν υποστηρίζει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος. Έχω το mls από τη Vodafone. Πέρασα την CyanogenMod έκανα επαναφορά το mls από το titanium και τώρα δεν μου την ανοίγει. Μου βγάζει μήνυμα οτι δεν βρέθηκε κάποιος πόρος.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος. Έχω το mls από τη Vodafone. Πέρασα την CyanogenMod έκανα επαναφορά το mls από το titanium και τώρα δεν μου την ανοίγει. Μου βγάζει μήνυμα οτι δεν βρέθηκε κάποιος πόρος.

 

Παίζει μόνο στην μαμα ρομ. Τα ίδια είχα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μόνο στην μαμα ρομ. Τα ίδια είχα και εγώ

 

Οκ. Ευχαριστώ. Χρησιμοποιείς κάποιο άλλο τωρα? Γιατί δεν βρίσκω τίποτα καλό

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ. Χρησιμοποιείς κάποιο άλλο τωρα? Γιατί δεν βρίσκω τίποτα καλό

 

Ndrive , Sugic και navigon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να περάσω αυτήν την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2478972. Την έχει περάσει κανείς;

εχεις δοκιμασει τη light by Somin απο XDA?(εχω δοκιμασει και τις δυο).

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει τη light by Somin απο XDA?(εχω δοκιμασει και τις δυο).

 

Όχι,καμία δεν έχω δοκιμάσει. Την ρουταρισμένη 4.1.2 έχω. Είναι εύκολες στην εγκατάσταση; Εσύ ποιά προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω την dmodv6 βασισμένη στην stock Rom με πολλά στοιχεία από το s4 και τρομερή διαχείριση μπαταρίας σε σημείο που κρατάει τρεις ημέρες!!! Επίσης την έχω κοντά στο μήνα και δεν έχει κανένα απολύτως bug!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα.εχω 2-3 θεματακια που δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το κινητό και θα ήθελα την βοήθεια σας! 1 εχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι του τηλεφωνου οτι ρύθμιση και να κάνω οταν έρθει η ώρα να χτυπήσει χτυπάει για περίπου 1 2 δευτερόλεπτα και σταματάει. Αν διαγράψω την ειδοποίηση και κάνω καινούρια δουλεύει σωστά 1 2 φορές και μετά παλι τα ίδια! !! 2 πρόβλημα. Δεν μπορώ να μεταφέρω καμια εφαρμογή σε άλλη σελίδα. Δλδ πχ βρίσκεται στην 2 σελίδα και θέλω να την μεταφέρω στην πρώτη. Παταω επεξεργασία αλλα μπορώ να την μετακινήσω μονο μεσα στην καρτέλα που βρίσκεται και όχι να την μεταφέρω σε άλλη. 3ο αν κάνω ένα φάκελο και βαλω μεσα εφαρμογές τότε καμιά από αυτές δεν δουλεύει. Κανω κάτι λάθος; η ολα έγιναν μετα την αναβάθμιση στην 4.1.2 που έκανα τωρα τελευταία?
ola kala!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...