Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Έχω περασμένη αυτή τη ρομ CyanogenMod 10.2 20131121. Μπορώ να βάλω την CyanogenMod 10.2 20131122 χωρίς να χάσω δεδομένα από το τηλ; Υπάρχει κάποιος τρόπος;

 

Δεν χάνεις τίποτα αν δεν κάνεις κάτι εσύ. Οποιαδήποτε αναβάθμιση της cyanogen και να κάνεις. Από maclaw.pl την κατεβαζεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χάνεις τίποτα αν δεν κάνεις κάτι εσύ. Οποιαδήποτε αναβάθμιση της cyanogen και να κάνεις. Από maclaw.pl την κατεβαζεις?

 

Ναι από εκεί την κατάβασα. Δεν έχω ξαναεγκαταστήσει άλλη φορά. Πως μπορώ να την αναβαθμίσω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι από εκεί την κατάβασα. Δεν έχω ξαναεγκαταστήσει άλλη φορά. Πως μπορώ να την αναβαθμίσω;

 

Όπως εγκατεστησες την πρώτη Ρομ έτσι θα εγκαταστησεις και αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Όπως εγκατεστησες την πρώτη Ρομ έτσι θα εγκαταστησεις και αυτή.

 

Αν κατάλαβα καλά, για να μην χάσω δεδομένα, κάνω wipe cache και wipe dalvik και μετά εγκατάσταση της ρομ. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, για να μην χάσω δεδομένα, κάνω wipe cache και wipe dalvik και μετά εγκατάσταση της ρομ. Σωστά;

 

Αρκεί να μην κάνεις factory reset και δεν θα χάσεις τίποτα. Και να μην κάνεις wipe δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ ας πούμε δεν κάνω τίποτα στις ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να μην κάνεις factory reset και δεν θα χάσεις τίποτα. Και να μην κάνεις wipe δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ ας πούμε δεν κάνω τίποτα στις ενημερώσεις

 

Σε ευχαριστώ πολύ. 'Οπως κατάλαβες είναι η πρώτη φορά που εγκατέστησα cyongen και ήθελα να είμαι σίγουρος για να μην κάνω καμιά βλακεία. Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το galaxy s3 mini gt-18190 και εχει πανω το 4.1.2 μπορω να βαλω την 4.3 εκδοση.Αν ναι μπορειτε να μου πειτε τον τροπο γτ ειμαι καινουργιος στην samsung και δεν εχω ασχοληθει και πολυ.ευχαριστω εκ τον προτερων...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το galaxy s3 mini gt-18190 και εχει πανω το 4.1.2 μπορω να βαλω την 4.3 εκδοση.Αν ναι μπορειτε να μου πειτε τον τροπο γτ ειμαι καινουργιος στην samsung και δεν εχω ασχοληθει και πολυ.ευχαριστω εκ τον προτερων...

 

Δεν έχει βγει επίσημη έκδοση 4.3 για το κινητό μας ακόμη :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

SOS Σοβαρό πρόβλημα!

Πριν από λίγο καιρό είχα γράψει στο φόρουμ για την μπαταρία μου που τελειώνει γρήγορα. Τις τελευταίες ημέρες νομίζω ότι τα έχει παίξει τελείως! :mad:

Μου συμβαίνει το εξής κουφό: Να είναι η μπαταρία πχ στο 60% (με σύνδεση δεδομένων από το δίκτυο) και όταν πάω να παίξω ένα παιχνίδι πχ drag racing ή όταν πάω να βάλω ένα πρόγραμμα πλοήγησης το κινητό να σβήνει και να κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις! Κάθε φορά που ενεργοποιείται το κινητό η μπαταρία έχει πέσει 50% με 70%. Δηλαδή από 60% έχω δει να πέφτει στο 15% και μετά στο 5%!

Για του λόγου το αληθές, δείτε τις συνημμένες φωτογραφίες

 

Στην αρχή σκέφτηκα ότι φταίει κάποια εφαρμογή, αλλά μετά άλλαξα γνώμη γιατί παρατήρησα ότι όταν το έχω συνδεδεμένο με φορτιστή δεν σβήνει ούτε κάνει επανεκινήσεις!

Άρα κατέληξα ότι είναι θέμα μπαταρίας.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Και τι κάνουμε τώρα; :cry::cry:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πας για service; Πόσο καιρό το έχεις; Η συμπεριφορά αυτή της μπαταρίας δείχνει πολύ ύποπτη, μπορεί απλώς να είναι ελαττωματική η μπαταρία σου ή κάποιο κύκλωμα να έχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

SOS Σοβαρό πρόβλημα!

Πριν από λίγο καιρό είχα γράψει στο φόρουμ για την μπαταρία μου που τελειώνει γρήγορα. Τις τελευταίες ημέρες νομίζω ότι τα έχει παίξει τελείως! :mad:

Μου συμβαίνει το εξής κουφό: Να είναι η μπαταρία πχ στο 60% (με σύνδεση δεδομένων από το δίκτυο) και όταν πάω να παίξω ένα παιχνίδι πχ drag racing ή όταν πάω να βάλω ένα πρόγραμμα πλοήγησης το κινητό να σβήνει και να κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις! Κάθε φορά που ενεργοποιείται το κινητό η μπαταρία έχει πέσει 50% με 70%. Δηλαδή από 60% έχω δει να πέφτει στο 15% και μετά στο 5%!

Για του λόγου το αληθές, δείτε τις συνημμένες φωτογραφίες

 

Στην αρχή σκέφτηκα ότι φταίει κάποια εφαρμογή, αλλά μετά άλλαξα γνώμη γιατί παρατήρησα ότι όταν το έχω συνδεδεμένο με φορτιστή δεν σβήνει ούτε κάνει επανεκινήσεις!

Άρα κατέληξα ότι είναι θέμα μπαταρίας.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Και τι κάνουμε τώρα; :cry::cry:

Εγω ειχα ακριβως ακριβως το ιδιο προβλημα. Αποφασισα αρχικα να το στειλω στο πλαισιο αλλα μου ειπαν θα πληρωσω μεταφορικα να το στειλω και μεταφορικα να μου το στειλουν. Επειτα σκεφτηκα οτι στο service θα μου πουν πηρε υγρασια και πληρωσε. Αποτελεσμα να αγορασω μια μπαταρια απο sktoutz με 21 ευρω αυιεντικη και λυθηκε το προβλημα για παντα. Εαν χρησιμοποιουσες custom rom δοκιμασρ δοκιμασε να κανεις wipe battery stats. Anyway εμενα πλεον δεν κανει ποτε επανεκκινηση απο μονο του μετα την καινουργια μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

καλημερσ

μια ερωτηση αν κανω το samsung s3 mini root θα μπορω να βαζω τις εφαρμογες στην msd διοτι τωρα δεν μπαινουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση αν κανω root το samsung s3 mini θα μπωρω να βαζω στην msd τις εφαρμογες διοτι τωρα δεν γινεται αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται στην περίπτωση που γεμίσει η εσωτερική μνήμη με εφαρμογές?Τι μπορούμε να κάνουμε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πας για service; Πόσο καιρό το έχεις; Η συμπεριφορά αυτή της μπαταρίας δείχνει πολύ ύποπτη, μπορεί απλώς να είναι ελαττωματική η μπαταρία σου ή κάποιο κύκλωμα να έχει πρόβλημα.

 

Το έχω 11 μήνες με καλύπτει η εγγύηση, λέω να πάω να ρωτήσω το service της Samsung εδώ στα Γιάννενα

 

Εγω ειχα ακριβως ακριβως το ιδιο προβλημα. Αποφασισα αρχικα να το στειλω στο πλαισιο αλλα μου ειπαν θα πληρωσω μεταφορικα να το στειλω και μεταφορικα να μου το στειλουν. Επειτα σκεφτηκα οτι στο service θα μου πουν πηρε υγρασια και πληρωσε. Αποτελεσμα να αγορασω μια μπαταρια απο sktoutz με 21 ευρω αυιεντικη και λυθηκε το προβλημα για παντα. Εαν χρησιμοποιουσες custom rom δοκιμασρ δοκιμασε να κανεις wipe battery stats. Anyway εμενα πλεον δεν κανει ποτε επανεκκινηση απο μονο του μετα την καινουργια μπαταρια

 

Το ίδιο πρόβλημα; Ώστε τελικά όντως είναι από μπαταρία.

Εσύ έκανες wipe battery τελικά; Εγώ λέω να δοκιμάσω, δεν έχω custom rom μόνο root έχω κάνει

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα ενας φιλος μου εχει το εξης θεμα! Αναβει στα καλα του καθομενου η οθονη χωρις να πατησει κατι! Καποια λυση? :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα ενας φιλος μου εχει το εξης θεμα! Αναβει στα καλα του καθομενου η οθονη χωρις να πατησει κατι! Καποια λυση? :O

 

Κάποια εφαρμογή που έβαλε τώρα τελευταία του δημιουργεί το πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 11 μήνες με καλύπτει η εγγύηση, λέω να πάω να ρωτήσω το service της Samsung εδώ στα Γιάννενα

 

 

 

Το ίδιο πρόβλημα; Ώστε τελικά όντως είναι από μπαταρία.

Εσύ έκανες wipe battery τελικά; Εγώ λέω να δοκιμάσω, δεν έχω custom rom μόνο root έχω κάνει

 

δεν εκανα αλλα διορθωθηκε με αλλαγη μπαταριας μια δυο φορες μου εκανε επανεκκινησεις αλλα στο 2% με την καινουργια. Εκτοτε δεν ειχα ξανα θεμα. Δεν ξερω αν φταιει και ο φορτιστης αυτοκινητου γιατι το εβαζα συχνα πυκνα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νεότερα:

Πήγα στο service και μου είπαν ότι όντως φταίει η μπαταρία.

Είναι λέει ελαφρά φουσκωμένη και αυτό προήλθε είτε από τον φορτιστή ή κάποια στιγμή ζητήθηκε υπερβολικό φορτίο και ζορίστηκε πολύ!!

Το καλύτερο δεν σας το είπα:

Η Samsung δίνει εγγύηση 6 μήνες για την μπαταρία!!! :blink::blink:

Αυτή την οδηγία έχουν!!!

Το ξέρατε αυτό;

Πού είναι γραμμένο αυτό; Και μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τόση είναι η εγγύηση για τις μπαταρίες.

Μπορείς να δεις σχετικά εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μπαταρια αραγε να λειτουργει καλα?

http://www.skroutz.gr/s/3277030/Samsung-EB-F1M7FLU.html

 

θελω να πω θα εχω κανενα προβλημα που ειναι 2,100 σε σχεση με την 1,500 που εχει απο μαμα?εχει μεγαλυτερο ογκο αν καποιος πιθανων ξερει?:p:p

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μπαταρια αραγε να λειτουργει καλα?

http://www.skroutz.gr/s/3277030/Samsung-EB-F1M7FLU.html

 

θελω να πω θα εχω κανενα προβλημα που ειναι 2,100 σε σχεση με την 1,500 που εχει απο μαμα?εχει μεγαλυτερο ογκο αν καποιος πιθανων ξερει?:p:p

 

Σε αυτό το link που έδωσες, είναι η original με τα 1500mAh

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

τωρα το παρατηρησα εχεις δικιο.ειναι απο το πουλομαγαζο μια η ιδια αλλα επανω ανεγραφε 2,100 στο σαιτ τους
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που έβαλε τώρα τελευταία του δημιουργεί το πρόβλημα .

 

Το σκεφτηκα αλλα μαλλον θα ηταν καποιο ad ετσι?δηλαδη καποια εφαρμογη που θα ειχε ads! πως μπορω να δω ποια ειναι? υπαρχει κανα app που να σκαναρει?

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα αλλα μαλλον θα ηταν καποιο ad ετσι?δηλαδη καποια εφαρμογη που θα ειχε ads! πως μπορω να δω ποια ειναι? υπαρχει κανα app που να σκαναρει?

 

To θέμα δεν ειναι τα ads των εφαρμογών αλλά οι ίδιες οι εφαρμογές που για διάφορους λόγους (μετά από κάποιο update / κακογραμμένη εφαρμογή κ.τ.λ) δεν λειτουργούν σωστά και προκαλούν τέτοια προβλήματα .

Σε τέτοιες περιπτώσεις αρχίζουμε να αφαιρούμε απο την τελευταία εφαρμογή που βάλαμε μέχρι να βρούμε ποια ειναι υπεύθυνη.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...