Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η εφαρμογη Μουσικη Play...εκεινη με το εικονιδιο τα πορτοκαλι ακουστικα
αυτή εννοείς;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα ,

Θα το αγοράσω και εγώ το κινητό αντικαθιστώντας ένας Xperia Neo V που

έχω...Δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι χρώμα βέβαια να επιλέξω και θα ήθελα

λίγο τις γνώμες σας...

 

Φίλε μου αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου! Πήγαινε σε ένα μαγαζί που να της έχει και τις δύο, βάλε την μια δίπλα στην άλλη και δες πια σου κάθεται καλύτερα στο μάτι και αγόρασέ την. Εγώ προσωπικά έχω λατρεία με το λευκό χρώμα (λευκό κινητό, λευκό αμάξι κτλ :D )οπότε δεν περνούσε καθόλου από το μυαλό μου να πάρω το μπλε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά σε όλους..

 

μια ερώτηση μόνο γιατί στο s3 mini δεν είδα topic διαθεσιμότητας... έχει ψωνίσει κανείς από το phonegallery.gr? και αν ναι, ξέρουμε τι προέλευσης φέρνει? μη μας τύχει κάνα μαροκινό και ψαχνόμαστε!

 

ευχαριστώ πολύ!

(ευτυχής κάτοχος του S3 :D)

Link to comment
Share on other sites

λογικά μόνο ο SMTP server μπορεί να φταίει

στα άλλα domains ποιον χρησιμοποιείς;

 

Στο πχ kormos@mydomainname.gr , mail.mydomainname.gr

kormos@mydomainname.com , mail.mydomainname.com

και στο kormos@mydomainname.info , mail.mydomainname.info

 

Στα δυο πρώτα λειτουργεί μια χαρά ενώ στο .info τίποτε...:blink:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το μπλε για την γυναικα μου απο τον γερμανο πριν ληγες μερες και τελικα λεει δεν την αρεσε το κινητο ..

Οποτε η το πουλαω η πεταω την γυναικα μου απο την ταρατσα και ησυχαζω ... Αν και προτιμω το δευτερο -))). Οποιος το θελει πμ το δινω .....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Στο πχ kormos@mydomainname.gr , mail.mydomainname.gr

kormos@mydomainname.com , mail.mydomainname.com

και στο kormos@mydomainname.info , mail.mydomainname.info

 

Στα δυο πρώτα λειτουργεί μια χαρά ενώ στο .info τίποτε...:blink:

υποθέτω με authentication, σωστά; με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις από κάποιο client σε pc/mac παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ το S-Planner για τα ραντεβού μου και μέχρι τώρα συγχρονιζόταν μια χαρά με το αντίστοιχο ημερολόγιο του gmail. Έβαζα δηλαδή ραντεβού στο s3mini τα έβλεπα κανονικα στο gmail μου και τούμπαλιν. Κάποια στιγμή σημερα απενεργοποίησα τη μεταφορά δεδομένων γιατί ήθελα κάτι να δω και την επανενεργοποίησα ξανά. Νομίζω ότι από τότε, δε μπορεί να συγχρονιστεί. Επιλέγω το σωστό ημερολόγιο στο S-Planner, έσω εγκαστεστημένο το google calendar app (έχω ακούσει ότι απαιτείται για τον συγχρονισμό), έχω ενεργοποιημνεο το συγχρονισμό. Αλλα δεν.

 

Ερώτηση γιατί δε θυμάμαι. Στις ρυθμισεις - λογαριασμοί, δεν βλέπω το λογαριασμό μου gmail. Έχει acebook twitter κλπ αλλα όχι gmail. Επειδη δε θυμάμαι, κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει και ο λογαριασμός gmail; Από το app gamail όμως παινω κανονικα και βλεπω τα email μου στο gmail

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί δε θυμάμαι. Στις ρυθμισεις - λογαριασμοί, δεν βλέπω το λογαριασμό μου gmail. Έχει acebook twitter κλπ αλλα όχι gmail. Επειδη δε θυμάμαι, κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει και ο λογαριασμός gmail; Από το app gamail όμως παινω κανονικα και βλεπω τα email μου στο gmail

 

σε εμενα εχει πρωτο πρωτο τον λογαριασμο γουγλε...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα εχει πρωτο πρωτο τον λογαριασμο γουγλε...

 

ο γουγλης υπαρχει

 

Problem solved. Επανεκίνηση και όλα καλά

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχομενων μηνυματων
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας να στείλω ένα μήνυμα (με το ήδη υπάρχον της συσκευής πρόγραμμα) και βάζοντας το Ή μου έβγαζε ένα μήνυμα οτι το μήνυμα θα παραδοθεί κατεστραμμένο εάν δεν το αλλάξω στην αυτόματη εισαγωγή. Βγάζοντας το Ή και βάζοντας ένα χωρίς τόνο το μήνυμα έφυγε κανονικά. Δηλαδή δεν μπορούμε να βάλουμε τόνους;
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας να στείλω ένα μήνυμα (με το ήδη υπάρχον της συσκευής πρόγραμμα) και βάζοντας το Ή μου έβγαζε ένα μήνυμα οτι το μήνυμα θα παραδοθεί κατεστραμμένο εάν δεν το αλλάξω στην αυτόματη εισαγωγή. Βγάζοντας το Ή και βάζοντας ένα χωρίς τόνο το μήνυμα έφυγε κανονικά. Δηλαδή δεν μπορούμε να βάλουμε τόνους;

 

Οχι μπορείς αλλά θα πρέπει να περιοριστείς στους 70 χαρακτήρες ανά sms. Είναι θέμα κωδικοποίησης. Διαφορετικά μπορείς να βάλεις μια εκ των handcent sms ή go sms που όταν γράφεις ένα sms με τονισμένες λέξεις αυτόματα τις μετατρέπουν σε άτονες και στέλνουν το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Φιλοι !!!!

 

εχω ΡΟΟΤ το κινητο μου με custom Rom μεσα αλλα θελω να το επαναφερω στην Αρχικη του μορφη για να το πουλησω .....

 

ποια ειναι η ακριβης διαδικασια ? και ποια ΡΟΜ πρεπει να κατεβασω ???

 

ευχαριστω...

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο...

Όταν μπαίνουμε στις ρυθμίσεις του κινητού, στις πληροφορίες συσκευής και κάνουμε επανειλλημένα και γρήγορα κλικ πάνω στην έκδοση Android, βγαίνει μια οθόνη με την έκδοση με γραφικά (στο δικό μου συγκεκριμένα ένα φασολάκι Jelly Bean)...

Καλά ως εδώ! Αυτό γίνονταν σε όλα τα κινητά Samsung (ίσως και σε άλλες εταιρίες)...

Δοκιμάστε να "χαϊδέψετε" το φασολάκι 2-3 φορές!!!

Το ανακάλυψα όλως τυχαίως.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει κανένα site να κατεβάσω κανένα wallpaper της προκοπής (στη σωστή ανάλυση για το κινητό μας);

 

Κανείς καμιά πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 ημέρες έστειλα μήνυμα στην σελίδα της Samsung στο Facebook για το πότε θα δοθεί η αναβάθμιση σε Android 4.2 για το Galaxy S III mini και η απάντησή τους ήταν:

 

Google has no planned upgrades for other devices yet, however Samsung is considering upgrading Samsung devices to Android 4.2 Jelly Bean. Specific upgrade plans will be communicated separately. Samsung will stay committed to responsibility for its customers as much as possible.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας. Κάτι μου λέει πως θα αργήσουμε πολύ να δούμε το 4.2 στο galaxy s3 mini.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει πως θα αργήσουμε πολύ να δούμε το 4.2 στο galaxy s3 mini.

 

Ετσι φαίνεται... Η αλήθεια είναι πως στη Samsung έχουν ένα θέμα με αυτό το ... "committed to responsibility".

Δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα πριν μερικες μερες, πιθανοτατα δεν θα δουμε την 4.2 ειδικα απο την στιγμη που αναμενεται να βγει στην αγορα αμεσα το S4 mini.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Θα την δούμε,απλά θα πρέπει να περιμένουμε πρώτα να βγει το 4,να κυκλοφορήσει λίγο και μετά θα μας δώσουν και έμας την επόμενη σσ έκδοση..υπολογίζω γύρω στα τέλη Σεπτέμβριου με Οκτώβριο

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα πριν μερικες μερες, πιθανοτατα δεν θα δουμε την 4.2 ειδικα απο την στιγμη που αναμενεται να βγει στην αγορα αμεσα το S4 mini.

 

Στη λίστα που είχε κυκλοφορήσει με τις συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε Android 4.2 ήταν και το Samsung Galaxy S III mini. Ότι θα την πάρουμε είναι σίγουρο. Το θέμα είναι πως θα αργήσει αρκετά να μας τη δώσει η Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ηχο απο το ξυπνητήρι τι κάνατε? Αντιμετωπίζω θεματακι χτυπάει μόνο μια φορα και σταματάει...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Χτες κατέβασα ένα ζιπαρισμένο αρχείο από το mail μου και το αποσυμπίεσα με το "easy unrar lite". Μου δημιούργησε ένα μηδενικό αρχείο το οποίο δεν μπορώ να διαγράψω. Είναι στην εσωτερική μνήμη. Δεν διαγράφεται ουτε μέσω εξερεύνησης windows από το kies. Καμία ιδέα;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...