Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα παλιό pc το οποίο δεν έχει wifi. Ξέρετε κάποια εφαρμογή ώστε να συνδέω το κινητό με το pc μέσω usb και να παίρνει από το wifi του σπιτιού και όχι από δίκτυο κινητής?
Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν όμως, δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι μέσα στο zip. Βασικά ακόμη δεν έχω βρει κάποια να το κάνει. Δεν ξέρω αν γίνεται κιόλας. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

προσωπικα εμενα με βολεψε απιστευτα και ειναι και free! νομιζω οτι αυτη που ζητας δεν γινεται ουτε στο pc

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό pc το οποίο δεν έχει wifi. Ξέρετε κάποια εφαρμογή ώστε να συνδέω το κινητό με το pc μέσω usb και να παίρνει από το wifi του σπιτιού και όχι από δίκτυο κινητής?

 

Στο nexus 4 υπάρχει αυτή η επιλογή χωρίς να χρειάζεται επιπλέον εφαρμογή. Δεν ψάχνεις λίγο καλύτερα στο τηλέφωνο σου, ρυθμίσεις - >tethering - >usb

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς υπάρχει και ο Wifi file transfer. Από τότε που τον έβαλα ξέχασα πού έχω το καλώδιο.

 

Edit Λάθος. Άλλο ψάχνει ο φιλος

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό pc το οποίο δεν έχει wifi. Ξέρετε κάποια εφαρμογή ώστε να συνδέω το κινητό με το pc μέσω usb και να παίρνει από το wifi του σπιτιού και όχι από δίκτυο κινητής?

 

Δε νομίζω να υπάρχει εφαρμογή. Πάρε με 8 ευρώ έναν αντάπτορα να κάνεις τη δουλειά σου:

https://www.skroutz.gr/c/128/kartes-wifi-adaptores.html?from=catspan&keyphrase=wifi+usb

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα! '

εχω αγορασμενο το enhanced mail απο το market αλλα δεν μπορω να το βαλω exchange settings στο gmail μου με τιποτα!...:blink:

μπορει καποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτω...Αυτο το μαγαζι το γνωριζει κανεις;; ειναι αξιοπιστο;;

http://apps.opera.com/en_us/

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα με nexmusic;

Δεν είναι σίγουρα πρόβλημα της εικόνας άλμπουμ γιατί σε άλλα players και στο pc φαίνεται οκ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια! Εκανα αναβαθμιση σε 4.1.2 και ενω παλια το all in one toolbox δουλευε κομπλε τωρα μου κανει κατι κουλα και κανει force close! Εχει κανεις παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια! Εκανα αναβαθμιση σε 4.1.2 και ενω παλια το all in one toolbox δουλευε κομπλε τωρα μου κανει κατι κουλα και κανει force close! Εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Δοκίμασε να καθαρισεις τα cache της εφαρμογής. Αν δεν αλλάξει κάτι, κάνε μια επανεγκατάσταση.

Αν πάλι δεν δουλεύει καλά, προσπάθησε να επικοινωνισεις με τον developer για να εντοπίσετε το πρόβλημα, αν και είμαι σίγουρος πως δεν θα χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε γιατί όταν πάω να κάνω εγκατάσταση το Greenify μου λέει δεν έχω χώρο και ότι πρέπει να σβήσω προγράμματα; Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, s3
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτω...Αυτο το μαγαζι το γνωριζει κανεις;; ειναι αξιοπιστο;;

http://apps.opera.com/en_us/

 

Η διεύθυνση (*.opera.com/*) μαρτυρά ότι είναι το επίσημο του Opera browser.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. .μία ερώτηση, στο galaxy s4 που εχω τώρα έχω αρκετές εφαρμογές αγορασμένες. Υπάρχει δυνατότητα βάζοντας τοmail μου στης γυναίκας μου το galaxy s2 να τις εγκαταστήσω και στο s2 και να λειτουργούν ταυτόχρονα και στα δύο τηλέφωνα χωρίς προβλήματα?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε γιατί όταν πάω να κάνω εγκατάσταση το Greenify μου λέει δεν έχω χώρο και ότι πρέπει να σβήσω προγράμματα; Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, s3

 

Μονο το greenify δεν μπορείς να εγκαταστήσεις; άλλες εφαρμογές εγκαταστουνται κανονικά;

Το κάνεις αυτό από το Play Store ή από το apk του greenify (από το xda);

Μπορεί όντως να γεμισε η εσωτερική sd...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. .μία ερώτηση, στο galaxy s4 που εχω τώρα έχω αρκετές εφαρμογές αγορασμένες. Υπάρχει δυνατότητα βάζοντας τοmail μου στης γυναίκας μου το galaxy s2 να τις εγκαταστήσω και στο s2 και να λειτουργούν ταυτόχρονα και στα δύο τηλέφωνα χωρίς προβλήματα?

 

 

Ναι, απλά ό,τι έχεις συγχρονίσει στο Gmail σου, επαφές κλπ, θα εμφανίζονται και στα δύο κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά ό,τι έχεις συγχρονίσει στο Gmail σου, επαφές κλπ, θα εμφανίζονται και στα δύο κινητά.

 

Και οι επαφές που είδη υπάρχουν στο Gmail στο galaxy s2 θα χαθούν μόλις συγχρονίσω με δεύτερο mail?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια προταση για στοιχειωδες video editing στο κινητο?? Οχι τύπου movie maker, απλά κοψε ραψε και τετοια...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και οι επαφές που είδη υπάρχουν στο Gmail στο galaxy s2 θα χαθούν μόλις συγχρονίσω με δεύτερο mail?

 

Όχι, θα υπάρχουν όλα, και επιλέγεις εσύ τι θες να εμφανίζεται. Στις επαφές για παράδειγμα, θα επιλέξεις το Gmail της γυναίκας σου, ώστε να έχει τις επαφές της. Στο play store, θα επιλέξεις το δικό σου Gmail, ώστε να εμφανίζονται οι εφαρμογές που έχεις αγορασμένες. Απλά, από το S2 θα είναι προσβάσιμες και οι δικές σου επαφές, τα mail σου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Στο nexus 4 υπάρχει αυτή η επιλογή χωρίς να χρειάζεται επιπλέον εφαρμογή. Δεν ψάχνεις λίγο καλύτερα στο τηλέφωνο σου, ρυθμίσεις - >tethering - >usb

 

Σωστα..

Δεν χρειάζεται κάτι επιπλεον εκτος απο drivers για το παλιο pc

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια προταση για στοιχειωδες video editing στο κινητο?? Οχι τύπου movie maker, απλά κοψε ραψε και τετοια...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.goseet.VidTrimPro

 

...και σε τρελή τιμή, όσο προλαβαίνεις! 0.68 ευρώ!!!

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να καλούν μέσω voip γρήγορα και εύκολα, δοκιμάστε τον ex dialer με κρατημένη την επαφή βγάζει επιλογή voip κλήσης όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις viber, skype, και οποιαδήποτε sip based υπηρεσία! Με τον στοκ πάντα είχα προβλήματα!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να καλούν μέσω voip γρήγορα και εύκολα, δοκιμάστε τον ex dialer με κρατημένη την επαφή βγάζει επιλογή voip κλήσης όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις viber, skype, και οποιαδήποτε sip based υπηρεσία! Με τον στοκ πάντα είχα προβλήματα!

 

+1. Πολύ βολική η λειτουργία για να μη χρειάζεται να ανοίξεις το voip πρόγραμμα ενώ είναι ακόμα πιο βολικό αν έχεις ήδη ρυθμίσει sip provider στα settings του phone.

Link to comment
Share on other sites

+1. Πολύ βολική η λειτουργία για να μη χρειάζεται να ανοίξεις το voip πρόγραμμα ενώ είναι ακόμα πιο βολικό αν έχεις ήδη ρυθμίσει sip provider στα settings του phone.

 

Όσοι θέλουν να καλούν μέσω voip γρήγορα και εύκολα, δοκιμάστε τον ex dialer με κρατημένη την επαφή βγάζει επιλογή voip κλήσης όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις viber, skype, και οποιαδήποτε sip based υπηρεσία! Με τον στοκ πάντα είχα προβλήματα!
παιδες για εξηγηστε πως λειτουργει αυτο με το voip .πρεπει να εχουμε και αλλη εφαρμογη ειδικα για voip?εχω εδω και λιγο καιρο τον rocketdialer που κατι λεει περι αυτου αλλα δεν καταλαβαινω!
Link to comment
Share on other sites

Η διεύθυνση (*.opera.com/*) μαρτυρά ότι είναι το επίσημο του Opera browser.

 

Μα πουλα ενα σωρο εφαρμογες!

καποιο μαγαζι εκτος πλειστορ ξερετε για αγορα εφαρμογων;; να υποστηριζει και πειπαλ;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό pc το οποίο δεν έχει wifi. Ξέρετε κάποια εφαρμογή ώστε να συνδέω το κινητό με το pc μέσω usb και να παίρνει από το wifi του σπιτιού και όχι από δίκτυο κινητής?

 

Στο nexus 4 υπάρχει αυτή η επιλογή χωρίς να χρειάζεται επιπλέον εφαρμογή. Δεν ψάχνεις λίγο καλύτερα στο τηλέφωνο σου, ρυθμίσεις - >tethering - >usb

 

Σωστα..

Δεν χρειάζεται κάτι επιπλεον εκτος απο drivers για το παλιο pc

Αν δεν κάνω λάθος για να μοιράσει internet από το κινητό του σε υπολογιστή με tethering, πρέπει το κινητό να είναι συνδεδεμένο με το data του παρόχου κινητής και όχι με το Wi-Fi. Εξάλλου θα χρειαστεί και drivers στον υπολογιστή για να συνδέσει το κινητό του και όπως λέει, ο υπολογιστής είναι παλιός δεν ξέρω αν θα υπάρχει συμβατότητα. Το πιο απλό και εύκολο ειναι πιστεύω να πάρει έναν Wi-Fi αντάπτορα, να τον συνδέσει στον υπολογιστή και να πάρει απευθείας internet από το Wi-Fi του σπιτιού όπως έγραψε και ο φίλος skyHi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...