Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έστειλα στον dev του textra και το να προσθέσουν τη δυνατότητα να μη φαίνονται οι φωτογραφίες των επαφών και είπε ότι είναι στα σχέδια.
Link to comment
Share on other sites

Το φάγατε το παιδί! Σαν τους λύκους πέσατε!

 

Παιδια απο σημερα που βγηκε το νεο youtube update ενω προσθεσαν την δυνατοτητα να παιζει το βιντεο στη κατω δεξια γωνια ενω ψαχνεις για αλλο οταν εχετε το κινητο σε οριζοντια θεση μπορειτε να πλοηγηθειτε στο χρονο που θελετε στο βιντεο ή οχι γιατι δεν σας βγαζει την μπαρα πλοηγησης οπως την βγαζει οταν εχετε το κινητο σε κατακορυφη θεση.

 

Το μήνυμα του fits13 διορθωμένο από μένα με τόνους, στίξη και απλοποίηση του νοήματος-ερώτησης (Beta v0.1)

 

Παιδιά, καλησπέρα! Σήμερα βγήκε το νέο YouTube update. Πρόσθεσαν την δυνατότητα να παίζει το video στην κάτω δεξιά γωνία ενώ ψάχνεις για άλλο. Όταν έχετε το κινητό σε οριζόντια θέση μπορείτε να πλοηγηθείτε στο χρόνο που θέλετε στο βίντεο ή όχι; Σας βγάζει την μπάρα πλοήγησης όπως την βγάζει όταν έχετε το κινητό σε κατακόρυφη θέση;

 

Και απάντησή μου:

 

Μπορώ να πλοηγηθώ στο χρόνο του video είτε σε κάθετο είτε σε οριζόντιο προσανατολισμό. Καλό update πάντως. Βέβαια έτσι έπρεπε να ήταν εδώ και καιρό. Όταν και αν βάλουν την επιλογή για popup player έτσι ώστε να μπορέσουμε να βλέπουμε τα video την ώρα που χρησιμοποιούμε κάποια άλλη εφαρμογή, τότε θα είναι πλήρες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το φάγατε το παιδί! Σαν τους λύκους πέσατε!

 

 

 

Το μήνυμα του fits13 διορθωμένο από μένα με τόνους, στίξη και απλοποίηση του νοήματος-ερώτησης (Beta v0.1)

 

Παιδιά, καλησπέρα! Σήμερα βγήκε το νέο YouTube update. Πρόσθεσαν την δυνατότητα να παίζει το video στην κάτω δεξιά γωνία ενώ ψάχνεις για άλλο. Όταν έχετε το κινητό σε οριζόντια θέση μπορείτε να πλοηγηθείτε στο χρόνο που θέλετε στο βίντεο ή όχι; Σας βγάζει την μπάρα πλοήγησης όπως την βγάζει όταν έχετε το κινητό σε κατακόρυφη θέση;

 

Και απάντησή μου:

 

Μπορώ να πλοηγηθώ στο χρόνο του video είτε σε κάθετο είτε σε οριζόντιο προσανατολισμό. Καλό update πάντως. Βέβαια έτσι έπρεπε να ήταν εδώ και καιρό. Όταν και αν βάλουν την επιλογή για popup player έτσι ώστε να μπορέσουμε να βλέπουμε τα video την ώρα που χρησιμοποιούμε κάποια άλλη εφαρμογή, τότε θα είναι πλήρες.

Εμένα ρε φίλε γιατί στο δικό μου samsung galaxy s2 android 4.1.2 δεν δείχνει τη μπάρα πλοήγησης όταν είναι σε κατακόρυφη θέση?

Και το είδα και σε ένα samsung galaxy s3 android 4.1.2 και τη δείχνει κανονικά.

 

Τι παίζει δηλαδή με το κινητό μου και έχει αυτό το σκηνικό?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε φίλε γιατί στο δικό μου samsung galaxy s2 android 4.1.2 δεν δείχνει τη μπάρα πλοήγησης όταν είναι σε κατακόρυφη θέση?

Και το είδα και σε ένα samsung galaxy s3 android 4.1.2 και τη δείχνει κανονικά.

 

Τι παίζει δηλαδή με το κινητό μου και έχει αυτό το σκηνικό?

 

Δεν ξέρω να σου πω παραπάνω... Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στο YouTube αλλιώς κάνε την εφαρμογή απεγκατάσταση και ξανακατέβασέ την από το Play Store.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου έρχεται ειδοποίηση από το textra στη notification bar ότι έχω 5 νέα μηνύματα. πράγμα όμως που δεν ισχύει καθώς τα έχω διαβάσει όλα! συμβαίνει και σε άλλους; Μπορώ να το διορθώσω; επίσης το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες άκυρες στιγμές.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω παραπάνω... Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στο YouTube αλλιώς κάνε την εφαρμογή απεγκατάσταση και ξανακατέβασέ την από το Play Store.

Αυτα τα εχω κανει ηδη απο την πρωτη στιγμη και δεν εχει αλλαξει κατι....

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εχω κανει ηδη απο την πρωτη στιγμη και δεν εχει αλλαξει κατι....

Πάτησε πάνω στο βίντεο την ώρα που το βλέπεις να σου εμφανίσει τις επιλογές. Σίγουρα δεν είναι πρόβλημα της εφαρμογής.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε πάνω στο βίντεο την ώρα που το βλέπεις να σου εμφανίσει τις επιλογές. Σίγουρα δεν είναι πρόβλημα της εφαρμογής.

 

Και γω εχω αυτο το προβλημα και αλλα ατομα που εχω δει στο play store! :O

Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω αυτο το προβλημα και αλλα ατομα που εχω δει στο play store! :O

Δηλαδή όταν πατάτε πάνω δε σας βγάζει καμιά επιλογή ή σας βγάζει μόνο τις πάνω χωρίς την μπάρα?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω δυο ip καμερες και θελω να ανα πασα στιγμη να τις τσεκαρω απο το κινητο με 3g?

 

υπαρχει εφαρμογη για κατι τετοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρη αν γράφω στο σωστό σημείο. Έχω Nova prime και Textra. Μπορεί να φαίνεται ο μετρητής μη αναγνωσμενων και για το Textra? Με ενδιαφέρει και για το widget locker.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια χαρα εκανα σημερα την ενημερωση του youtube η οποια ειναι κορυφαια με ενα αρνητικο, το οτι δεν δειχνει την μπαρα σε full screen :wacko: ενα αυτο

 

και επισης πως μπορω να αλλαξω λογαριασμο στο youtube να ειμαι συνδεθω δηλαδη με αλλο account?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια χαρα εκανα σημερα την ενημερωση του youtube η οποια ειναι κορυφαια με ενα αρνητικο, το οτι δεν δειχνει την μπαρα σε full screen :wacko: ενα αυτο

 

Ποια μπάρα; Αυτή με την διάρκεια του βίντεο; Μια χαρά την δείχνει...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω δυο ip καμερες και θελω να ανα πασα στιγμη να τις τσεκαρω απο το κινητο με 3g?

 

υπαρχει εφαρμογη για κατι τετοιο?

 

IP Cam Viewer η κορυφαία για μένα εφαρμογή.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ποια μπάρα; Αυτή με την διάρκεια του βίντεο; Μια χαρά την δείχνει...

 

Παρομοίως, αν πατήσεις πάνω στην οθόνη κατά την αναπαραγωγή του βίντεο..:)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου έρχεται ειδοποίηση από το textra στη notification bar ότι έχω 5 νέα μηνύματα. πράγμα όμως που δεν ισχύει καθώς τα έχω διαβάσει όλα! συμβαίνει και σε άλλους; Μπορώ να το διορθώσω; επίσης το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες άκυρες στιγμές.

Και μένα το κάνει, δεν κατάφερα να βρώ λύση

 

 

Δεν είμαι σίγουρη αν γράφω στο σωστό σημείο. Έχω Nova prime και Textra. Μπορεί να φαίνεται ο μετρητής μη αναγνωσμενων και για το Textra? Με ενδιαφέρει και για το widget locker.

Δεν δίνει επιλογή για τον textra στο Nova... Δοκίμασε το Missed It

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το κάνει, δεν κατάφερα να βρώ λύση

 

Σε nexus 4 δεν το κάνει πάντως. Μήπως έχει σχέση με αυτά τα μηνύματα που στέλνει με το που βάλεις την εφαρμογή; Τα έχεις σβήσει; Αν ναι, βάλε την εφαρμογή ξανά και μην τα σβήσεις, αν όχι, σβήσε τα και δες αν στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια. Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το splashtop για remote desktop. Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα που να λειτουργεί καλύτερα γιατί το splashtop μoυ κάνει κάτι περίεργα; Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε πάνω στο βίντεο την ώρα που το βλέπεις να σου εμφανίσει τις επιλογές. Σίγουρα δεν είναι πρόβλημα της εφαρμογής.

 

Κι όμως της εφαρμογής πρέπει να είναι.

 

Λες να μην το έχω κάνει αυτό; δεν χρησιμοποιώ πρώτη φορά το YouTube.

 

Δηλαδή όταν πατάτε πάνω δε σας βγάζει καμιά επιλογή ή σας βγάζει μόνο τις πάνω χωρίς την μπάρα?

 

Αυτό που είπες.

 

Δε βγάζει την κάτω μπάρα αλλά την πάνω την βγάζει κανονικά.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια. Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το splashtop για remote desktop. Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα που να λειτουργεί καλύτερα γιατί το splashtop μoυ κάνει κάτι περίεργα;

Teamviewer και Jump Desktop δουλεύω. Πολύ καλό και γρήγορο το Jump Desktop.

Κι όμως της εφαρμογής πρέπει να είναι.

 

Λες να μην το έχω κάνει αυτό; δεν χρησιμοποιώ πρώτη φορά το YouTube.

Αυτό που είπες.

 

Δε βγάζει την κάτω μπάρα αλλά την πάνω την βγάζει κανονικά.

Είναι περίεργο. Δεν ξέρω τι συσκευή έχει το άλλο παιδί που είχε το πρόβλημα πάντως εμένα σε 2 συσκευές δουλεύει άψογα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια. Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το splashtop για remote desktop. Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα που να λειτουργεί καλύτερα γιατί το splashtop μoυ κάνει κάτι περίεργα;

 

Προσωπικά εδώ και πάρα πολύ καιρό χρησιμοποιώ το Team Viewer και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια μπάρα; Αυτή με την διάρκεια του βίντεο; Μια χαρά την δείχνει...

 

τι γινεται ρε παιδια γιατι σε καποιους δεν την δειχνει! ναι την μπαρα για να το παω ας πουμε πιο μπροστα η πιο πισω σε full screen :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το κάνει, δεν κατάφερα να βρώ λύση

 

 

 

Δεν δίνει επιλογή για τον textra στο Nova... Δοκίμασε το Missed It

 

Στο εικονίδιο της εφαρμογής μηνυμάτων icmess πάντως φαίνεται το νούμερο με τα αδιαβαστα μηνύματα παρότι είναι νέα εφαρμογή.Δεν καταλαβαίνω γιατί όντως στο textra δεν φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...