Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μας ακουνε βρε...απλα μας εχουν γραμμενους....

Θεός.

 

Και στο 4 κρατάει το σημείο που έχεις μείνει.

Έτσι είναι. Κι εμένα όπως δούλευε και το 2 δουλεύει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν γουστάρουν το tapatalk για τους χ ψ λόγους, γιατί δεν βγαίνει μια εφαρμογή αποκλειστικά για το myphone που να είναι πιο γρήγορο από το mobile site;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά. Θα με τρελάνει. Τώρα μου βρήκε το σημείο. Θα το παρακολουθήσω. Το πρωί το έβαλα.

Ας μην επανερχόμαστε στο θέμα της υποστήριξης από το φόρουμ. Έχει εξαντληθεί. Είχε ανοίξει thread στο οποίο απάντησαν οι διαχειριστές απόλυτα και κατόπιν σβήστηκε.

Στο tapatalk δεν βλέπεις διαφημίσεις και αυτό δεν αρέσει. Τέλος.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!!

Ψάχνω μια εφαρμογή μέσω της οποίας να μπορώ να αποθηκεύω τις επαφές του κινητού μου στην SIM card ( στο walkman μου, δεν δίνεται αυτή η επιλογή) ...

Πέρα από το γνωστό "copy to sim card" το οποίο ενώ δούλευε άψογα...τώρα δεν μπορώ να μεταφέρω άλλες επαφές από το τηλέφωνο στην SIM διότι μου λέει το σπαστικό "copy failed, maybe sim card is full or locked" το οποίο δεν ισχυεί κιόλας!

Τι λέτε; Έχετε να μου προτείνετε κάτι αλλό;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει ένας γνωστός μου που με ενοχλεί (κυρίως) με μηνύματα εδώ και πολλά χρόνια. Ευτυχώς δεν έχει κάνει τίποτε παραπάνω. Δυστυχώς οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας δεν έχουν φραγή ΣΥΓΚΡΙΜΕΝΩΝ αριθμών, αλλιώς θα είχα μετακομίσει αμέσως.

Ψάχνω κάποιο application που να μπλοκάρει ΤΕΛΕΙΩΣ τα μηνύματά του από το να φτάσουν στο κινητό μου. Δηλαδή να μην μου έρθουν ποτέ, να μην τα δω σε κανένα spam folder.

(ΠΧ στα μειλ, έχει την επιλογή ο μεν αποστολέας να μην βλέπει ότι "μπλοκάρεται", αλλά τουλάχιστον εγω ποτέ δε θα δω αν μου έστειλε μειλ ή τί έστειλε).

Ή κάποιο πρόγραμμα που να επιτρέπει μεν το να φτάσουν στο κινητό μου (αν και δεν τα έχω καμία όρεξη), αλλά να μην λαμβάνει ο ίδιος αναφορά παράδοσης.

Έχω δοκιμάσει ό,τι πρόγραμμα υπήρχε στην αγορά και δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο που να καταφέρνει να κάνει κάτι από τα 2 παραπάνω...

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια δοκιμασμενη εφαρμογη εχουμε που μετραει χιλιομετρικες αποστασεις πολεον και περιοχων
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!!

Ψάχνω μια εφαρμογή μέσω της οποίας να μπορώ να αποθηκεύω τις επαφές του κινητού μου στην SIM card ( στο walkman μου, δεν δίνεται αυτή η επιλογή) ...

Πέρα από το γνωστό "copy to sim card" το οποίο ενώ δούλευε άψογα...τώρα δεν μπορώ να μεταφέρω άλλες επαφές από το τηλέφωνο στην SIM διότι μου λέει το σπαστικό "copy failed, maybe sim card is full or locked" το οποίο δεν ισχυεί κιόλας!

Τι λέτε; Έχετε να μου προτείνετε κάτι αλλό;;

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει τιγκαρει η sim; Γιατι παλιοτερα που χρησιμοποιουσα τουλαχιστον αυτη την εφαρμογη λειτουργουσε μια χαρα.. παει καιρος βεβαια, μετα μαθαμε στους συγχρονισμους με την google..:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει φουλαρει η σιμ διοτι εχει χωρητικοτητα μεχρι 220 επαφες και εγω εχω μονο 43!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι δεν εχει φουλαρει η σιμ διοτι εχει χωρητικοτητα μεχρι 220 επαφες και εγω εχω μονο 43!!

 

H sim έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες και δεν είναι σε θέση να περαστούν οι επαφές σου όπως τις έχεις στη συσκευή. Θα συνιστούσα να ακολουθήσεις κάποια πιο σύγχρονη λύση (πχ συγχρονισμό) ως backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω για password manager που να έχει σε browser auto fill. Υπάρχει κανένας δωρεάν γιατί νομίζω μόνο ο lastpass έχει αυτή τη δυνατότητα αλλά κάνει και δώδεκα ευρώ το χρόνο;; Ευχαριστώ

 

Κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο exdialer πώς καλώ μια επαφή από αυτές που έχω βάλει στην "Γρήγορη κλήση"?

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο exdialer πώς καλώ μια επαφή από αυτές που έχω βάλει στην "Γρήγορη κλήση"?

Πατάς παρατεταμένα τον αριθμό στον οποίο έχεις αντιστοιχήσει την επαφή που θες να καλέσεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει φουλαρει η σιμ διοτι εχει χωρητικοτητα μεχρι 220 επαφες και εγω εχω μονο 43!!

 

H sim έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες και δεν είναι σε θέση να περαστούν οι επαφές σου όπως τις έχεις στη συσκευή. Θα συνιστούσα να ακολουθήσεις κάποια πιο σύγχρονη λύση (πχ συγχρονισμό) ως backup.

Και εγώ απ' ότι ξέρω στο παρελθόν, γιατί τώρα τις συγχρονίζω με το Gmail, όταν λέει χωρητικότητα 220 επαφές, εννοεί 220 αριθμούς. Εάν εσύ στο τηλέφωνο σου έχεις π.χ. 100+ επαφές, αλλά σε κάθε μία από 3+ αριθμούς, η SIM θα αποθηκεύσει τους πρώτους 220 αριθμούς και μετά τέλος. Βέβαια αν δεν κάνω λάθος, είχα ακούσει ότι οι πάροχοι θα έβγαζαν κάποια στιγμή Sims με δυνατότητα αποθήκευσης και ομαδοποίησης αριθμών, κάτι σαν την ομαδοποίηση επαφών που υποστηρίζουν οι συσκευές. Αλλά μέχρι τότε η πιο σίγουρη επιλογή αποθήκευσης επαφών (εκτός του υπολογιστή) είναι ο συγχρονισμός με κάποιο "σύννεφο".

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απ' ότι ξέρω στο παρελθόν, γιατί τώρα τις συγχρονίζω με το Gmail, όταν λέει χωρητικότητα 220 επαφές, εννοεί 220 αριθμούς. Εάν εσύ στο τηλέφωνο σου έχεις π.χ. 100+ επαφές, αλλά σε κάθε μία από 3+ αριθμούς, η SIM θα αποθηκεύσει τους πρώτους 220 αριθμούς και μετά τέλος. Βέβαια αν δεν κάνω λάθος, είχα ακούσει ότι οι πάροχοι θα έβγαζαν κάποια στιγμή Sims με δυνατότητα αποθήκευσης και ομαδοποίησης αριθμών, κάτι σαν την ομαδοποίηση επαφών που υποστηρίζουν οι συσκευές. Αλλά μέχρι τότε η πιο σίγουρη επιλογή αποθήκευσης επαφών (εκτός του υπολογιστή) είναι ο συγχρονισμός με κάποιο "σύννεφο".

 

Για να το ξεκαθαρίσω λοιπόν έχω, 43 αριθμούς στην SIM ... και δεν με αφήνει να βάλω άλλες για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω...όμως αν την βάλω σε ένα symbian κινητό θα αποθηκευτούν κανονικά στην SIM .. έλεος ρε σεις χαχαχα:blink:

λέτε να φταίει ό,τι τις μεταφέρω με τα ονόματα των επαφών κανονικά χωρίς να τα συντομεύω ;;; και κατά συνέπεια να φουλάρει... αλλά δεν νομίζω γιατί και στην άλλη SIM που έχω μόνο 9 αριθμούς ... πήγα να μεταφέρω άλλον ένα και πάλι μου έλεγε ότι είναι είτε κλειδωμένη είτε φουλαρισμένη!

Όσο για τον συγχρονισμό με το gmail.... δεν είναι πόλυ φακέλωμα ρε συ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω για password manager που να έχει σε browser auto fill. Υπάρχει κανένας δωρεάν γιατί νομίζω μόνο ο lastpass έχει αυτή τη δυνατότητα αλλά κάνει και δώδεκα ευρώ το χρόνο;; Ευχαριστώ

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον keepass droid. Είναι δωρεάν, αλλά δεν κάνει auto fill. Αυτό που κάνει όμως είναι να δημιουργεί συντομεύσεις με τους κωδικούς στη notification bar για να τους αντιγράψεις χειροκίνητα εκεί που θέλεις. Αυτό εμένα με έχει βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα τον αριθμό στον οποίο έχεις αντιστοιχήσει την επαφή που θες να καλέσεις.

 

Α! Τόσο απλά.

Νόμιζα θα μπορούσα κάπου να πατήσω πάνω στις εικόνες των επαφών, όπως έκανα στο HTC.

Ας είναι κι έτσι.

 

[...] Όσο για τον συγχρονισμό με το gmail.... δεν είναι πόλυ φακέλωμα ρε συ;

 

Είναι σαν τα λεφτά στην τράπεζα. Κι εκεί φακέλωμα πέφτει αλλά τα πας (αν θέλεις πάντα). :lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον συγχρονισμό με το gmail.... δεν είναι πόλυ φακέλωμα ρε συ;

 

Την ευκολία που σου προσφέρει δεν την αλλάζω. Οι sim είναι πλέον ξεπερασμένες για αποθήκευση επαφών.

Σιγά τρομοκράτης είμαι για να δίνω σημασία;:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Α! Τόσο απλά.

Νόμιζα θα μπορούσα κάπου να πατήσω πάνω στις εικόνες των επαφών, όπως έκανα στο HTC.

Ας είναι κι έτσι.

 

 

 

 

Αυτα ειναι τα καλουδια των HTC για αυτο κι εγω επιμενω σε αυτα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..εχο μια απορια..χρησιμοποιω το GTALK και μερικες φορες τις επαφες απο offline τις δειχνει online

αμα κανω αποσυνδεση και επανασυνδεση τις δειχνει κσανα offline μηπως συμβαινει και σε εσας αυτο το προβλημα??

 

Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο αλλά τι γίνεται με το falcon pro; έκανα μόλις twitter και είχα ακούσει πως αυτή η εφαρμογή ήταν πολύ καλή. Αλλά απ ότι διαβάζω την βγάλαν από το Play. Τι έγινε; μπορώ να την βρω κάπου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..εχο μια απορια..χρησιμοποιω το GTALK και μερικες φορες τις επαφες απο offline τις δειχνει online

αμα κανω αποσυνδεση και επανασυνδεση τις δειχνει κσανα offline μηπως συμβαινει και σε εσας αυτο το προβλημα??

 

Ευχαριστω!!!!

 

Κολλήματα είναι. Εκνευριστικό βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Α! Τόσο απλά.

Νόμιζα θα μπορούσα κάπου να πατήσω πάνω στις εικόνες των επαφών, όπως έκανα στο HTC.

Ας είναι κι έτσι.

Κι αυτό μπορείς να το κάνεις. Απλά επειδή ρώτησες πως χρησιμοποιείς την ταχεία κλήση σου είπα για το πάτημα. Δεν ξέρω τι συσκευή έχεις (πολλές έχουν τη δυνατότητα) αλλά στα play θα βρεις widget που να περνάς τις αγαπημένες επαφές για να καλέσεις.

Αυτα ειναι τα καλουδια των HTC για αυτο κι εγω επιμενω σε αυτα

Δεν το έχουν μόνο τα HTC. Και τα Sony και τα Samsung έχουν αντίστοιχα widget και πιθανότατα και οι υπόλοιποι αλλά δεν έχω δουλέψει άλλα Android πλην των τριών αυτών κατασκευαστών.

Λίγο άκυρο αλλά τι γίνεται με το falcon pro; έκανα μόλις twitter και είχα ακούσει πως αυτή η εφαρμογή ήταν πολύ καλή. Αλλά απ ότι διαβάζω την βγάλαν από το Play. Τι έγινε; μπορώ να την βρω κάπου;

Να την βρεις μπορείς αλλά δεν θα σου φανεί χρήσιμη. Το Twitter έχει κόψει τα token σε 3rd party εφαρμογές οπότε όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν. Λειτουργεί μόνο για τους υπάρχοντες χρήστες.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το RocketDial έχει "Αγαπημένα" με εικόνες και από ό,τι βλέπω, είναι πολύ καλή εφαρμογή μόνο που έχει ένα θεματάκι με τα τονισμένα φωνήεντα, τα βγάζει χωριστά απο τα νορμάλ. Αλλιώς του ρίχνει του exdialer.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...